Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

i podoba mi sie to w tutku że ma pojemny koszna dole zasuwany tak, że nawet zakupy mozna włożyc i nie widac nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajaponka co do wagi urodzeniowej dziecka to znam dwa przypadki moja siostra przytyla w ciazy 23kg( przed waga 49kg) synek urodzil sie 3800g w 3.5godziny. a teraz kumpela urodzila tez przytyla 21kg(przed waga 50kg) i urodzila synka 3910g. ale ta juz 10godz go meczyla. obie rodzily silami natury. ja z kolei bylam mala bo mialam 2700 a moj maz 4100 wiec jestem ciekawa ile bedzie miec nasz maly :) mysle ze lekarz za wczesnie okreslil wage urodzeniowa... nie zamartwiaj sie a zapas co bedzie to bedzie byle bylo wszystko dobrze z dzieckiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja urodziłam się tylko 2 tygodnie wcześniej i ważyłam.... uwaga-2200 g, moi braci urodzenie terminowo ważyli 2500 i 2800, moja teściowa rodziła wszystkich po ok. 3500 więc ja nie spodziewam się dużego dziecka, choc nie ukrywam że trochę mnie martwi to że Wasze dzieciaczki ważą teraz już po 800, 900 g a moje dwa tygodnie temu 533, raczej nie dobiło teraz do waszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie sie zaczol 28 tydzien :) MEGAN86.........25.......29 tc......01.09.... Synek - Dawid Ajponka...........27......29 tc......02.09....Córka - Karolinka kama111111......29......28 tc......02.09..... Synek - Manuel Polcia91...........21......28 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....27 tc......09.09.....Córka - Karolina mamuska2012....29.......28 tc......09.09.....Córka - Gabriela Madleenn..........27......26 tc......10.09......Synek smerfaskr..........26......27 tc......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......26 tc......14.09......Córka? Obzartuszek.......27......27 tc......15.09......Córka nowa-mama........26......26tc.......15.09......Synek truskafffka .......24.......26tc.......20.09.....córka Kasia? Olczak..............25......25 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......22 tc......22.09......Synek. 1Alexia2............23......25 tc... ..23.09......Córka-Kamila agi_91..............20......25tc.......24.09......Synuś - Olafek handzia26..........26......25 tc......25.09......Córcia-Weronika Betismile...........24......24tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......25 tc.....26.09......Córka- Olimpia Robwalka...........36......26 tc......27.09.......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......25 tc......27.09......??? Mama28.............28......24 tc......27.09......Córeczka - Karina? HankaRumcajsa....28......25 tc......30.09......Synek - Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia26 mam ten sam problem co ty,tez się boję czy mały prawidłowo przybiera i mierzy na tym etapie ciąży!mały 31 maja ważył niecałe 500 jeśli dobrze określiła to lekarka,a teraz nie wiem ile,pewnie wagą tez nie dobija do waszych dzieciaczków,aż boję się iść za tydzień w czwartek do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka, lekarz chyba troszkę świadomie Cię nastraszył, ale myślę, że zrobił to tylko dlatego, ze on podobnie jak moj gin. nie jest zwolennikiem, gdy kobieta w ciąży za dużo przytyje. Po porstu może powiedział tak, żeby wzbudzić w Tobie czujność na to co jesz i jak szybko przybierasz na wadze. Tak jak piszą inne dziewczyny, to, ze ktoś przytyje nawet 20 kilo wcale nie oznacza,że urodzi duże dziecko. To waga kobiety sprzed ciąży ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ jeśli kobieta przed ciążą ma sporą nadwagę to istnieje większe prawdopodobieństwo, że urodzi większe dziecko. Nawet ostatnio czytałam o tym obszerny artykuł. Waga urodzeniowa dziecka wiąże się też w dużym stopniu z genetyką do dwóch pokoleń wstecz. Jeśli rodzice i Wy nie przekroczyliście podczas urodzenia 5 kg, to dziecko nagle się takie wielkie nie urodzi. Moja koleżanka przytyła w ciąży prawie 30 kilo. Wyglądała wrecz jak kobieta otyła a nie spodziewająca się dziecka. Poród trwał 14 godzin, a chłopczyk urodził się mając jedynie 2600 g. Teraz jest z drugim dzieckiem w ciąży. Brzuszek ma bardzo zgrabny i Twojej wielkości, a termin ma za 3 tyg. Wygląda po prostu super i nie przypomina siebie z poprzedniej ciąży. Jednak wagę dziecka okreslono już na 3 kg. Jak widać nie ma w tym żadnej logiki. Nie należy też martwić się na zapas. W ogóle to czemu boisz się cesarki ? Pytam dlatego, że znam wiele zwolenniczek tego typu porodów i zastanawiam się, czy ktoś Cię nie nastraszył, że cesarka jest bee. Gdyby zdarzyło się tak, że malutka miałaby np. podan 4 kg to lepiej dla Ciebie i dla niej, gdyby jednak przyszła na świat własnie przez cesarskie cięcie, a jeśli nie chcesz karmić piersią to tym bardziej nie powinnas mieć obiekcji :) Ale to pytanie z czystej ciekawości ;) Ja gdybym mogła wybierac to wolałabym cc. Ale oczywiście to indywidualna sprawa każdej z nas, tak samo jak karmienie piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moze dolaczymy do tabelki wage dziecka z ostatniego usg. Bylby tam tydzien ciazy i waga?? Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam szczerze ze jakby co to tez boje sie cc, w koncu to normalna operacja. Dluzej dochodfzi sie do siebie, dluzej sie goi rana itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska2012 lepiej nie,nie chcę później się stresować i doszukiwać się,wymyślać,wkręcać sobie ze z małym jest coś nie tak!przeczytaj to co pisałam już kilkakrotnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny, uspokoilyscie mnie :) Oboje z mezem nie jestesmy wysocy i ja przy porodzie mialam 2700 g a maz 3100, wiec to raczej malo. Od dzisiaj juz ograniczam jedzenie i mam nadzieje, ze waga nie poleci az tak mocno w gore. Netka co do cesarki to uwazam, ze jesli nie ma zadnych przeciwskazan to lepszy dla dziecka i matki jest porod silami natury. Moze to smiesznie zabrzmi, ale zawsze chcialam rodzic silami natury, chce to po prostu przezyc i nigdy nie wyobrazalam sobie inaczej :) A jak bedzie - czas pokaze. Jesli jednak ktos bardzo boi sie bolu i swiadomie decyduje sie na cesarke to oczywiscie ma do tego prawo i nikomu nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak fajna sprawa w tej płazów ,ja do Rudy Slaskiej mam całkiem blisko ale niestety jestem bez męża w sobotę a samej mi sie nie chce :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak fajna sprawa, u mnie to bylo miesiac temu, ale dopiero teraz sie dowiedzialam, a szkoda . Jakos malo naglosnione to bylo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bardzo fajna sprawa dlatego wkleiłam Wam linka :) może któraś skorzysta. ja za to napewno dam znać w sobotę jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska nasze dziewczyny dzisiaj chyba sie pousypialy :-) przy takiej pogodzie... U mnie szaleje burza, blyska sie i strasznie pada brrr W tv tez nic ciekawego nic tylko trzeba iść spać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wykupilam to żelazo co mi lekarz przepisał nazywa sie feroplex, 40 ampulek po 15 ml cena zabójcza 115 zł. Mam pic to świństwo 2 razy dziennie no niestety do najsmaczniejszych to nie należy ale co tam jak trzeba to trzeba :-) czytałam na necie opinie i same dobre mam nadzieje ze pomoże podobno kuracja 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też burza i leje... ja już gotowa w łóżku leżę :) jutro z rana badania tsh więc czeka mnie pobudka... moja mała Dama dziś bardzooo aktywna :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak my nie daleko siebie to może pogoda podobna. Ja tez już leze w łóżeczku :-) czytam cały czas o tej cholernej anemi i o diecie. W niektórych artykułach pisze ze można wątrobę drobiowa w niektórych ze absolutnie nie, zwariować można. A bardzo lubię :-) narazie wmuszam w siebie wolowine i inne mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U mnie pogoda barowa a ja juz w pracy do tego zaspałam dzis:D:D:D:D a wczoraj poszłam spac po 18 obudziłam sie 0 22 i znowu spanie hehe jakis spioch mnie ostatnio meczy:) Do tego wczoraj miałam kolejny ciezki dzien.... bez płaczu sie nie obyło:( ale to wszystko przez tesciowa:/ nawet nie chce sobie przypominac jak mnie wkurzyła:( A u Wam dziewczynki jak noc mineła?? Buzkiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczynki! dzis wycieczka do wc 3 razy eeehhh do porodu to juz ten sen przerywany bedzie a po to juz w ogole :) ja wczoraj ogladalam mecze jakos tak mnie wciagnely...:p dzis od rana u nas brzydko i pochmurnie deszczyk kropi... na 8 jade porobic badania z krwi ... dobrze ze to nie glikoza:p a taka juz glodna jestem a do sniadanka daleko...:/ a popoludniu farbuje wloski ale jestem zadowilona z tego :D sprobuje jeszcze godzinke sie zdrzemnac do uslyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki!pogoda do niczego-pochmurno i pada!kawka zrobiona,musli zjedzone....Wczoraj też oglądaliśmy mecze,a później szybko poszliśmy spać,ja dzisiaj w nocy tylko raz byłam w wc-sukces!olczak zdjątko fajne-super pamiątka!W Poznaniu też kiedyś w Plazie było coś takiego organizowane jak w Rudzie Śląskiej-u nas wtedy było duże zainteresowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki!pogoda do niczego-pochmurno i pada!kawka zrobiona,musli zjedzone....Wczoraj też oglądaliśmy mecze,a później szybko poszliśmy spać,ja dzisiaj w nocy tylko raz byłam w wc-sukces!olczak zdjątko fajne-super pamiątka!W Poznaniu też kiedyś w Plazie było coś takiego organizowane jak w Rudzie Śląskiej-u nas wtedy było duże zainteresowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :-) pogoda dzisiaj nie zachwyca ale w sumie jak dla mnie ok, przynajmniej nie mecza upały. Ale podobno ma być coraz ładniej. 23 czerwca idę na wesele ponoć ma być upał już sobie współczuje. Alexia nie płacz z powodu teściowej nie warto. coś wiem na ten temat bo ja swojej nienawidze! Olej to, unikaj rozmów z nią! ja do swojej nawet nie chodze bo nie mam zamiaru sie denerwowac szczególnie teraz. Głowa do góry :-) megan no u mnie wstawanie do wc 3 -4 razy w nocy to już standard, ja włosy będe farbować w sobotę ale myśle że pójdzie wszystko gładko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×