Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tropicana123.

Zmywarka - tak czy nie?

Polecane posty

Gość Andzia z parku
My mamy Siemensa 45 - na dwie osoby i włączamy ją w zasadzie codziennie. Ręcznie myję tylko to, co nie bardzo do zmywarki się nadaje, czyli dwa ręcznie malowane kubki i talerze ze starej zastawy. I noże z plastikową rączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmywarka TAK!! U nas w domu sa 3 osoby, mamy zmywarke 45 cm i zmywamy praktycznie codziennie :-) zmywarka zuzywa na cykl 12 l wody do tego jedna tabletka i co jakis czas trzeba dosypac soli zmiękczajacej wode, nablyszczacza nie kupuje bo mam tabletki z nablyszczaczem :-) Nie ma mozliwosci umyc RĘCZNIE kilkunastu talerzy, sztuccy, patelni, garnka w 12 litrach wody! ja polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Czyli postanowione - zmywarka bedzie czy mamie się podoba czy nie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Oj zapewne usłyszę o tej zmywarce jeszcze nie raz:PAle ważne by mi było wygodniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orjemcerivn
Zdecydowanie TAK! Mam 45 cm na dwie osoby, puszczam pełną co drugi dzień. Koszt środków jest niewielki, niecałe 50 gr za jeden cykl, a oszczędza się wodę i przede wszystkim czas oraz wysiłek. Bierz taką, która jest cicha i oszczędna, z programami econo. Znakomicie domywa np. z tłuszczu plastikowe opakowania (efekt nie do uzyskania ręcznie). Wada - nie wszystko można zmywać w zmywarce (niektóre plastiki, drewno, naczynia delikatne, z wzorkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Dzięki dziewczyny.Przekonałyście mnie.Juz nic mnie nie powstrzyma przed kupnem zmywarki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżyk z jabłuszkiem
ja też mam bosha 45 na dwie osoby, puszczamy raz na 2 dni średnio. Jest nawet program na 45 min. Sól, nabłyszczacz i tabletki kupuję w Lidlu - szczególnie na tabletkach jest duża przebita. Te z Calgonu kosztują 40 zł a w lidlu ok 8 zł i działają identycznie - wiem, bo zużyłam 2 op oryginalnych calgonu i z tymi z lidla nie było żadnej różnicy, zapach nawet taki sam. Za to beznadziejne są tabletki z Biedronki - szajs...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomaszekk
Zmywarka to przedewszystkim działanie wysokich temperatur dzięki czemu zarazki się nie przenoszą. Zmywarka zdecydowanie na TAK www.poszukujetancerki.manifo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarka to wg mnie podstawowy sprzęt w domu, tak jak i pralka. normą jest mieć pralkę i nikt nie pyta czy warto ją kupić, tak samo tyczy się to zmywarki. twoja mama jak taka przeciwna ''lenistwu'' to niech ręcznie pierze... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość członekwysuniętynaczoło
czyli ogólnie, zmywarka tak! ja nie mam bo dla mnie to nieopłacalne. ale wyjaśnie swoje zdanie. ja mieszkam sam. mam mało zmywania i robię je na bieżąco, zajmuje to jakąś minutę dwie (czas!). użycie zmywarki do talerza, dwóch jest bezsensu, gromadzenie do zmycia w moim przypadku jest ochydnym bałaganiarstwem (tydzień zejdzie jak ją wypełnię). moja siostra ma obecnie małe dziecko, zmywarkę ma, dla dziecka myje od razu ręcznie by nie zapomnieć się. ergo zmywarka nie jest droga i dobrze ją mieć, najwyżej trochę postoi. dla mnie nieużyteczna bo musiał bym brudne naczynia gromadzić p.s. kafe burzy mi się o nick niby za długi, a nie jest no to usunołem spacje, zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz. Są teraz takie zmywarki - ja mam Boscha Eco coś tam i zużywa mi 6 litrów wody na cykl. Tutaj link: http://www.comet.co.uk/p/Dishwashers/buy-BOSCH-SMS65E18GB-Dishwasher/707511 Jest cichutka, fakt że programy są długie, ale naczynka czyste i wysuszone. Jest nas dwoje, używam ją co drugi dzień bo tak jak ty dużo naczyń brudzę w czasie gotowania. Wygoda i czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Miło że i panowie się wypowiadają:) Mój małżonek ma mieszane uczucia.Uważa,że mozna samemu myć naczynia a jednoczesnie potakuje gdy mówię że mogę poświęcać czas jemu a nie zmywaniu:P Poza tym jest zdania,że zmywarka tak - ale niekoniecznie teraz. Tyle,że ja mu tłumaczę,że skoro robimy meble na zamówienie, na wymiar to zmywarka pójdzie do zabudowy i będzie super A potem szukaj jej miejsca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamo...
kupiłem mojej mamie zmywarke pół roku temu ale ile to trwało by ją do tego przekonac jakby diabła widziała w niej ale w koncu sie przekonała i teraz mówi ze wygoda i juz bez zmywarki zyc nie mogła by a moja mama ma juz 76 lat. Więc kupuj sie nie zastanawiaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarka marnuje kupę
wody i prądu, nawet te programy eko przegrwyaja pojedynek z tradycyjnym zmywaniem. No bo jak mozna oszczedzac energie elektryczna skoro faktycznie ja sie zuzywa co w przypadku mycia pod biezaca woda nie jest potrzebne, bo mamy swiatlo dzienne przeciez? Zmywarka to tylko wymowka dla leniuchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryssa____25
jak ktos lubi codziennie minimum pol godziny stac przy garach, niszczyc sobie dlonie - prosze bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzaezócha
jak kobieta w 21 wieku pyta czy moze mieć zmywarkę :O zmywarka to standard zcia i nie żaden luksus tak samo jak pralka czy to że wodę mamy z kranu a nie z wiaderka chcesz siedzieć w kuchni i zmywać ? tracić czas , marnuje sie wiecej wody i doplcać do tego ? jak można zastanawiać się nad zdaniem głupiej starej baby ktora twierdzi że zmywarka jest dla leni to równie dobrze niech pierze ciuchy w balii na brytwannie kobieta musi mieć troche czasu i zyć a nie stać w kuchni całe życie i służyć bo bóg katolicki oczekuje od niewiasty służenia męzowi i poświęcenie w postaci mycia garów normalne że MUSI BYĆ ZMYWARKA pusty tłumoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romeczka mam na imię
do "zmywarka marnuje kupę" jeszcze takiej idiotycznej wypowiedzi dawno nie czytałam zobacz ile kosztuje ciepła woda lub ogrzanie jej by zmyć te naczynia a ile litrów wody czy prądu więcej idzie jak ci pasuje tradycyjne zmywanie to zmywaj nikt ci nie każe kupować zmywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze tak! Zmywarka to najlepsza przyjaciolka domownikow. Wystarczy dostosowac jej wielkosc do ilosci osob w domu i wszystko bedzie super hulac. My mamy zmywarke nablatowa, daily for two, nie jest zabudowana bo mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu. Gdy wybudujemy dom te sztuke postawimy pewnie w pomieszczeniu gospodarczym, a do kuchni kupimy sobie taka do zabudowy. Nie wyobrazam sobie juz kuchni bez zmywarki. W dzisiejszych czasach to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarka marnuje kupę
No powiedz mi, powiedz: Ile pradu zuzywam jesli myje gary przy swietle dziennym, a ciepla woda leci z rur?:D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
kupuj zmywarkę.Używam od 15 lat.Marki Ci nie będę polecał.Zwróć tylko uwagę na to żeby posiadała ogrzewacz wody PRZEPŁYWOWY.Taka jest bardziej ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adi-P
Do zmywarka marnuje kupę jak nie gotujesz mieszkasz sam(a) masz dwa talerze dwa kubki oraz cztery sztuczce do umycia przez cały dzien to tobie nie opłaca sie wcale miec zmywarki ale ci co maja rodziny 3 i wiecej osób i gotuja to zmywarka jest opłacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się mieszka z całą rodziną to bez zmywarki ciężko. gdybym mieszkała sama, pewnie bym to przemyślała, choć nie wiem czy wtedy mniejsza zmywarka nie bylaby dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukasz wyposażenia do kuchni to myślę, że bardzo dobrą opcją będzie zajrzenie do oferty http://frigosystem.com.pl/ mi udało się kupić u nich bardzo wydajną zmywarkę, którą z reguły stosuje się w restauracjach. Poza tym mają zastawy, meble kuchenne i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że kupić zmywarkę ! Moje dzieci już się usamodzielniły, więc jesteśmy tylko we dwoje i wydawałoby się , po co dwojgu ludziom zmywarka ? A jednak ! Nie stołujemy się "na mieście", więc wiadomo, że do przygotowania posiłków brudzi się naczynia, potem talerze z których jemy te posiłki. Jeśli ktoś robi przetwory, to ręcznie nie umyje słoików tak dokładnie, jak zrobi to zmywarka. A poza tym na zmywanie nie zużyje hektolitrów wody, czy energii (moja na jeden porządny cykl, który trwa ok. 1,5 godz. zużywa ok. 13 l. wody, energii, to nie wiem ile, ale ma klasę energetyczną A+).Ja swoją zmywarkę włączam średnio co 2 dzień, ręcznie myję tylko rzeczy, które do zmywarki się nie nadają, np. noże z drewnianymi trzonkami, garnki aluminiowe itd. A więc w tym przypadku nie słuchaj mamy, tylko kup zmywarkę. Jak będziesz miała dzieci, to czas , który poświęciłabyś na mycie garów , poświęcisz dzieciom. Tak samo jak będziesz organizować jakąś imprezkę w domu, to opuścisz gości tylko na czas pozbierania brudnych naczyń ze stołu i wpakowaniu ich do zmywarki. Nie daj się zwariować, w dzisiejszych czasach zmywarka to praktycznie jest tak samo potrzebna jak pralka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, ze zmywarka jest świetna sprawą. Sama niedawno kupowałam nowy sprzęt i jestem bardzo zadowolona z zakupu zmywarki. Ale planując cos takiego, warto porządnie się rozeznać w temacie. I wybrać taka aby zużywała jak najmniej prądu i wody. Ja szukając zmywarki korzystałam z porównywarki produktów energooszczędnych http://www.topten.info.pl/. Na tej stronie znalazłam świetnej jakości energooszczędną zmywarkę do zabudowy. Dzięki temu nie musze już marnować czasu na stanie nad zlewem oraz nie mam dużych rachunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie tak! Mycie ręczne to strata czasu, tyle można zaoszczędzić i np pobawić się z dziećmi w tym czasie. Niesamowita wygoda. Jak to Was jeszcze nie przekonuje, to teraz w media expert jest promocja o taka https://www.mediaexpert.pl/lp,3030-siemens-wyjatkowe-szybkie-zmywanie ze jak się kupi zmywarkę i wyśle formularz to mozna dostać roczny zapas Finish Quantum ;) Opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×