Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Joanna rumianek jest dozwolony. Mozesz go pic, plukac i sie przemywac nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam taką dziewczynę co ciągle smarowała brzuch oliwką ale bardzo często i w końcu urodziła na początku 7miesiąca zresztą każda położna wam powie że nie wolno,możecie zapytać.Jak leżałam w szpitalu to zawsze mi się oberwało od położnej że trzymam rękę na brzuchu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
No ja wlasnie tez taka mam zamiar kupic, gdzies tu nawet zamieszczalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa niestety nie da sie inaczej ja bede miala u siebie w mieszkaniu wanne a tutaj u tesciowej jest prysznic:) ale coz. No to jak nie dotykac jak trzeba sie wykapac na smarowac i wogole...kazda robi jak uwaza i jest dobrze:) ja dotykam brzuszka od pocztaku odkad mi sie pojawil i jest dobrze...:) lekarz mowi ze mozna tylko nie za czesto a pozniej juz raczej wogole unikac tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie trzymam caly czas tylko jak sie rusza to chce pozkazac mezowi i sama chce dotknac...i tyle:) tak to nie mam po co zeby trzymac rece na brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia na poczatku ciazy moj maz tez mi mowil, ze mam nie trzymac reki na brzuchu, bo rozgrzewam macice i zaczne krwawic albo cos. Jakos mu sie instynktownie to wlaczylo... Naprawde jestem w szoku, ze nigdzie o tym nie pisza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Kurcze, juz prawie nie mam pepka a mialam taki gleboki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w ciąży można dotykać brzucha?Naszym pierwszym odruchem, gdy rozmawiamy z kobietą ciężarną, jest chęć dotknięcia i pogłaskania jej brzucha. Okazuje się jednak, że dotykanie i głaskanie brzucha w czasie ciąży jest zabronione w przypadku ciąży zagrożonej, ponieważ może wywołać skurcze i przedwczesny poród. Jeśli jednak ciąża przebiega prawidłowo, głaskanie brzucha jest wręcz zalecane. Jest to sposób na budowanie więzi z dzieckiem i przyzwyczajanie go do dotyku i świata zewnętrznego. Dziecko często odpowiada na głaskanie brzucha kopaniem lub zmianą pozycji. Ponadto masowanie brzucha pomaga myśleć o znajdującym się w nim dziecku jak o prawdziwej osobie. Według niektórych badań, dzieci będące w łonie matki mają zdolność odczuwania miłości rodziców. Nawiązywanie kontaktu to element rozwoju osobowości dziecka; kiedy relacja między rodzicami a dzieckiem jest zdrowa, dziecko zaczyna wierzyć, że świat jest bezpiecznym miejscem. Tak rodzi się zaufanie. Dla wielu rodziców poczucie więzi z nienarodzonym dzieckiem pojawia się w trakcie ciąży. Dlatego też warto rozmawiać z nim, głaskać brzuch ciężarnej i zrobić badanie ultrasonograficzne. Widok dziecka w łonie matki pomaga wielu rodzicom dostrzec w nim człowieka. tu jest artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa piszą..Też nie mogę się powstrzymać ale czasem się zapominam..położne się znają chyba skoro nie pozwalają.A teraz mam takie pytanie wczoraj malutka wierciła się rozpychała przez cały dzień a dziś prawie wcale,w dodatku ten brzuch mnie boli cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti uspokoilas mnie tym artykulem :) Czyli moge sobie poglaskac od czasu do czasu :) Joanna moj tez sie robi coraz bardziej plaski. I widac mi okropna blizne po laparoskopii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia kochana ja tez tak mialam w ktorys dzien nie martw sie widocznie ma taki dzien maluszek ale zobaczysz nie dlugo da ci popalic:) bardzo boli cie brzuch?? przestaje czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez polozna mówiła ze do 36 tyg nie głaszczesie brzucha bo to wzmaga czynnosc skurczowa macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia sprobuj zjesc kawalek czekolady i poczekaj. Czasem tak jest, ze dziecko ma leniwy dzien i mniej sie rusza ;) Jesli Cie mocno boli, to moze zadzwon do swojego lekarza? Moj synek tez czasem sie prawie wcale nie rusza, a na drugi dzien fika :) I zwykle jak zjem cos slodkiego, to sie uaktywnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinia jak cie boli to wez no spe, do 3 tabletek na dobe mozna mnie lekarz tak kazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak raz boli raz nie jak do jutra nie przejdzie będę musiała jechać do lekarza.W dodatku naczytałam się o porodach w 22tygodniu ciąży i w ogóle bzikuję normalnie a tu jeszcze 18 lub 16 tygodniu sama już nie wiem bo z usg wynika że 16tygodni zostało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to jeszcze ten ból może być od tych nerek bo nie wiadomo czy kamieni nie ma a usg nerek dopiero 8.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Oj moj to w ogole slabo sie rusza, leniwy jest :) ponoc takie dni ze prawie wcale nie daje znac na tym etapie sa normalne, ale juz po 30 tc nie :) ja tam glaszcze brzuszek, nie non stop, ale mnie pozniej nie boli, nosze ciaze bardzo dobrze, lekarze sie wrecz zachwycasja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia idz sie poloz nie czytaj nic na necie bo tam czasem takie bzdury pisza ze szok...dziecko tez odczuwa gdy mama ma zly humor nastroj i wogole...mozlwie ze boli cie od nerek..nie martw sie napewno wszystko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 30 tyg dziecko juz tak bardzo sie ruszac nie bedzie jak do 28tyg bo teraz ma jeszcze duzo miesjaca wiec szaleje a pozniej juz beda konkretne kopniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie chyba będzie się położyć bo dziś mam straszny dzień jakoś bez siły w ogóle jestem ale to przez tą niedokrwistość bo moja gin.mówiła mi właśnie że mogę być osłabiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia przesada z tym usg... Jak mozna kazac czekac tak dlugo! I to kobiecie w ciazy! Przeciez usg to jest kilka minut... Ja uwazam, ze kobiety w ciazy powinny miec latwiejszy dostep do lekarzy. Termin wizyty u kardiologa mialam wyznaczony juz po porodzie i musialam zmieniac skierowanie na pilne, a i tak czekalam dwa miesiace. To samo z okulista-dwa miesiace czekania :/ Dziewczyny macie gdzies informacje, jakiej wielkosci jest macica w 21 tc? Kiedys znalazlam taka stronke, gdzie byly porownania na kazdy tydzien ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
http://www.google.pl/imgres?q=wielkosc+macicy&um=1&hl=pl&sa=N&biw=910&bih=451&tbm=isch&tbnid=3qEi8muL8BhmwM:&imgrefurl=http://ebrzuszek.pl/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D308%26Itemid%3D103&docid=m5FeT67ln0_1dM&imgurl=http://www.noworodek.pl/child/cms/data/uploadedimages/20051115025321.jpg&w=300&h=412&ei=CuiOT5WGNaan4gS5u5CTDw&zoom=1&iact=rc&dur=377&sig=101246613113394575960&page=1&tbnh=121&tbnw=84&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:0,s:0,i:65&tx=62&ty=54 o to czy chodzi Ci o konkretne wymiary?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×