Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

u mnie jest jakis tydzien roznicy, z usg wczesniejszy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :):) u mnie ostatnio straszne upały były ledwo co wytrzymywałam ale na szczescie dzisiaj juz jest chłodniej :). Mi z miesiaczki wychodzi ze niby mam termin na 28 sierpnia a z USG wychodzi na 21 sierpnia jak o tym usłyszałam to byłam troszke zdziwiona no ale widocznie tak musi byc heheh :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzień to i tak nie dużo , a nie tak jak u mnie 25 dni więc nie wiem jak liczyć, liczę na później ale i tak mam przeczucie że urodzi się gdzieś pod koniec sierpnia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
invictia ja 25go listopada .11r miałam a pierwszą wersje porodu usłyszałam w ogóle na koniec lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, nasze pociechy same będą wiedziały kiedy mają wyjść oby tylko nie za szybko :) poczekamy ile trzeba oby tylko były zdrowe! Bo to jest najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Plotka :) Fajnie, że wypoczęłaś :) No z tymi terminami Dziewczyny tak dziwnie. Ja miałam OM 30.11.2011 , a termin z OM wyznaczyli mi najpierw na 9 września, a później na 5. I po żadnym z usg już nic nie zmieniali. No ten 5 września to tak jakby dodali 9 miesięcy i tydzień :) a owulacje z moich ustaleń jakoś zaraz po okresie musiałam mieć.... No ale racja! Niech Dzidziole siedzą ile tylko trzeba. Wytrzymamy :) Zadzwoniłam dzisiaj w końcu i zapisałam się na tą szkołe rodzenia. W przyszły wtorek na 18 pierwsza lekcja :) Dziewczynki ja uciekam bo nie wysiedze tak mi uciska coś u góry brzucha- pewnie główka, a na dole kopniaki :) Dobrej i spokojnej nocki. 3majcie się pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Plotka :) fajnie że wyjazd udany:) oby piesek wrócił do siebie! Uwielbiam labradory. U mojej babci są:) w ogóle ja pieski kocham:) A u mnie termin z usg a z miesiączki to 3 dni różnicy. W tabelce mam ten wcześniejszy, z miesiączki. Ale patrząc na datę poczęcia Bibola wychodzi równo co do dnia termin z usg ;p wiecie co mam pytanie. Pewnie głupie, ale zapytam. W nocy ok godz 5 wstałam bo obudziłam się strasznie chciało mi sie pić. I wypiłam szklankę soku owocowego. Dwie godz pozniej wstałam i siku a o ósmej pobierali mi krew. Może miec to wpływ jakis na wynik? Kurde sorry pewnie durne pytanie :O ale odkąd sobie to uswiadomiłam to sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Plotka :) fajnie że wyjazd udany:) oby piesek wrócił do siebie! Uwielbiam labradory. U mojej babci są:) w ogóle ja pieski kocham:) A u mnie termin z usg a z miesiączki to 3 dni różnicy. W tabelce mam ten wcześniejszy, z miesiączki. Ale patrząc na datę poczęcia Bibola wychodzi równo co do dnia termin z usg ;p wiecie co mam pytanie. Pewnie głupie, ale zapytam. W nocy ok godz 5 wstałam bo obudziłam się strasznie chciało mi sie pić. I wypiłam szklankę soku owocowego. Dwie godz pozniej wstałam i siku a o ósmej pobierali mi krew. Może miec to wpływ jakis na wynik? Kurde sorry pewnie durne pytanie :O ale odkąd sobie to uswiadomiłam to sie zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznański kwiatku myślę, że wynik będzie na bank zafałszowany.. gdybyś wypiła wodę to inna sprawa, ale słodki sok to już co innego. Ja coś mam problem ze skurczami macicy. Brzuch mi twardnieje praktycznie co chwilę. Wczoraj miałam się wybrać z mężulkiem na spacer do lasu, ale ledwo wyszliśmy z domu brzuch zrobił się jak kamień i do tego ból jakby mnie kolka złapała. Pochodziłam wokół bloków i musiałam wracać. Dziś już o tym zapomniałam, ale znów miałam powtórkę z rozrywki. Mimo, że spaceru nie przerwałam i poszłam do sklepu, to ledwo co z niego wróciłam. Co za okropne uczucie! Na dodatek doszły bóle coś jakby na okres w dole brzucha i pleców. Kurcze, przecież nie mogę leżeć cały dzień! Do tej pory 1,5 godz. spaceru dziennie to było moje minimum+solidny wycisk na basenie 2 razy w tygodniu, a teraz co? Też Wam się takie długotrwałe skurcze zdarzają?? Szyjka mi się nie skraca, więc chyba wszystko ok, ale to takie nieprzyjemne, że szkoda gadać. Chyba zwiększę sobie dawkę magnezu i chociaż jedną no-spe dziennie w razie potrzeby będę łykać, bo póki co jednak wolałam tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Dzisiaj wizyta u doktorka ,ciekawe jak tam Maly? Trzeba bedzie sobie jakies absorbujace zajecie znalesc zeby do tej 17 wytrzymac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa brzmi to powaznie... Lepiej zadzwon do lekarza zeby cos Ci poradzil. Mi sie wydaje, ze na tym etapie ciazy skurcze nie powinny byc tak bolesne. Zussanka powodzenia na wizycie :) Sama po sobie wiem, ze nie ma takiego zajecia ktore pozwoliloby nie myslec o wizycie :P Ja zawsze odliczam godziny do wyjazdu hehe :) Dziewczyny ponawiam pytanie z wczoraj ;) Bedziecie chodzily na spotkania z polozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa, ja też zadzwoniłabym do lekarza bo mimo że szyjka się nie skraca to takie bóle jak na miesiączkę i bóle pleców nie są normalne i jeszcze to twardnienie brzucha. Lepiej się upewnij że wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. jestem po wypiciu glukozy, pierwsze 30 minut było tragiczne dla mnie, ale udało się wytrzymać:) Dziewczyny ja też nie mogę za bardzo chodzic, często mam bóle po prawej stronie brzucha jak chodzę, ale chyba taki urok mojej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja dopiero co wstałam, jak zobaczyłam na godzinę to aż w szoku byłam że mała dała mi tyle pospać już nie pamiętam kiedy ostatnio tak wypoczęta byłam :D U mnie dzisiaj pogoda bardzo brzydka :( a tak chciałam na rybki sobie pojechać hihi bo mój mnie ciągną ale nic z tego no chyba że się rozpogodzi Nova ja też wczoraj miałam jakieś dziwne bóle jak na miesiączkę z przerwami tzn ból ok.1min i taka mini przerwa z minute i tak z 5 minut takie to dziwne chcieli mi już po karetkę dzwonić bo wyglądało bardzo poważnie ale jakoś przeszło na szczęście :) Amefa moja gin jest też położną więc ja nie muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ale mam dziś paskudny dzień nie mogłam spać chyba do 4 a przed 7 już wstawałam do pracy. Jakiegoś doła złapałam coś okropnego :( Ja nie chodzę do żadnej położnej w ogóle pierwszy raz słyszę o czymś takim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa mi pod koniec ciąży też lekarka kazała chodzic na badanie ciśnienia i tętna dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj gin tez jest poloznikiem ;) Wczoraj rozmawialam z sasiadka w ciazy i podobno chodzi sie od 7 miesiaca raz w tygodniu. Polozna sprawdza serduszko dziecka, mierzy cisnienie i ogolnie mozna z nia porozmawiac o roznych swoich niepokojach itd. Pozniej po porodzie ta sama polozna przychodzi do domu. Zastanawiam sie, czy z tego korzystac bo w koncu do lekarza sie jezdzi i jeszcze do szkoly rodzenia pojade, wiec nie wiem czy to nie bedzie za duzo :P Z drugiej strony to lepiej w pozniejszym etapie ciazy czesciej podsluchac jak sie Maluch miewa w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Napisałam właśnie dłuuuugiego posta, który zniknął, więc jeszcze raz.. Amefa ja też pierwsze słyszę o położniej, zdecydowanie nie zamierzam chodzić, bo lekarz i szkoła rodzenia zdecydowanie mi wystarczy. Nowa ja też mam częste twardnienia brzucha-kilkanaście razy na dobę, wcześniej miałam bóle podobne do kolki, najpierw magnez ale niestety pracująca macica wpłynęła na skracanie się szyjki i wczoraj założyli mi pessar więc lepiej uważać, by za szybko nie urodzić. Alcia jak malutka dzisiaj? Ja po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia-rewelacyjna położna, mój M też bardzo zadowolony, wszystko od strony praktycznej, taka konkretna babeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta polozna to zamierzchle czasy. Kiedys nie bylo takiej diagnostyki jak dzis i nasze mamy chodzily do poloznych. Teraz iwekszosc czynmosci wykonuje lekarz w trakcie wizyty, tymbardziej gdy jest to ginekolog- poloznik. Poza tym kiedys nie bylo szkol rodzenia byla mniejsza swiadomosc. Ale mimo to jesli lekarz zalecitakie wizyty to nalezy na nie chodzic. On wie to najlepiej, ale nie zaszkodzi tez o to zapytac ja tak dzisiaj zronie i dam znac co z tymi wizytami u poloznej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti wczoraj jak wracałam do domu to mnie całą drogę kopała :) ale dziś mam na razie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie mnie się wydaje że my jakoś reagujemy na zmianę pogody czy coś bo mnie wczoraj też brzuch pobolewał wieczorem jak szłam do sklepu ale jak wróciłam i usiadłam to mi przeszło mnie nic lekarz nie mówił o jakiś wizytach u położnej, ale chyba od 38 tyg chodzi sie na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki ale dzis spalam do 10!:P jak nigdy:D maluszek mnie cos slabo dzis kopal heh:P Amefa pierwszy raz slysze ze od 7go miesiaca trzeba chodzic do poloznej....musze ytac o to swojego lekarza na wizycie, Marti gratuluje duuuuuuzej juz coreczki :) kurcze niedawno nasze male wazyly po kilka set gram i juz bylysmy zachwycone a tu juz 1100...niezle ten czas leci :) Plotka ciesze sie ze Ci sie wyjazd podobal :) ja tez jade pod namioty z 16go czerwca na 17go :):) tez juz sie nie moge doczekac:D co do pieska to nie martw sie bedzie wszystko oki :) poda mu leki na bol i ogonek sie zrosnie zobaczysz:):) a co do tych boli tzn skuroczow u mnie tez sie pojawiaja zwlaszcza jak gdzies wyjde;/ wtedy musze usiasc zeby przeszlo i ide dalej..... Wczoraj bylam przedostatni raz na szkole rodzenia duzo informacji bylo naprawde praktycznych o karmieniu piersia :) zapisalam 4 kartki A4!:P i w ogole dostalismy prezenciki np, sudocrem, buteleczke mala aventa, sliniaki 3, czapeczke, 4 proszki do prania tzn probki :) 2 probki kremu nivea do odparzenia sie skory dziecka, 4 gazetki o dzieciaczkach wszystko o wyprawce porodzie i planie porodu co wazne :) bo mowily nam zeby ten plan porodu sobie przygotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie takie troszkę nie typowe :P macie może facebooka? BO kurcze coś chyba jest nie tak bo mi się wyświetla "konto tymczasowo niedostępne" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze codziennie swedza mnie rano dlonie i wyskakuja mi takie jakby krostki macie tak?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi coś właśnie się stało z fb brat mi mówił że mogli mi konto zablokować ale kurcze jak ja tylko tam gram :D Przynajmniej jakoś czas leci przy tych gierkach hihi, mnie też prawie cały czas ręce swędzą ale nic mi nie wyskakuje. Może przejdź się do dermatologa da ci jakiś krem i przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego brata też bo sprawdzałam jego konto, ale już oddali po półgodziny ;) w końcu hehe. A teraz patrze imiona bo nawet jeszcze nie wiem jak dać dla córuńki na imię, szukam bardziej zagranicznych, dwa lata byłam w Anglii i bardzo podobają mi się właśnie anglojęzyczne imiona i cygańskie więc w tych szukam, ale jest taki wybór ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnulka i Malentka ze swedzeniem dloni to najlepiej sie zglosic do lekarza. Moze to byc objaw cholestazy ;/ Mi sie tez wydaje, ze z ta polozna to jakies starodawne zwyczaje... Zobacze co mi doktorek powie na ten temat. Co trzy tygodnie jezdze na wizyte, do tego szkola rodzenia raz w tygodniu i jeszcze raz w tygodniu mam do poloznej chodzic, to chyba troche za duzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, ja to się tak krępuję dzwonić do lekarza, żeby mnie za histeryczkę nie brał :( Kiedyś mi mówił że w razie bóli brzucha no spe i magnez trzeba brać, to może jak to nie zadziała to pójdę. Mówiłam mu na ostatniej wizycie, że mam bóle więzadłowe i takie jak na okres, ale nic nie powiedział, czyli chyba uznał , że to normalne i dokładnie zbadał, ale wszystko było ok. Marti884 byłam u lekarza w czwartek i szyjkę mam jak na ten etap ciąży prawie wcale nie skróconą, więc lekarz się cieszył, że wszystko w porządku. No ale skoro takie skurcze mogą powodować jej skracanie to będę na siebie bardziej uważała, dzięki. Amefa ja też nic o położnej nie słyszałam, muszę się w ogóle do jakiejś zapisać i przychodnię sobie wybrać, bo mieszkam w tym miejscu gdzie teraz od kilku miesięcy i nie korzystałam z lekarza od kilku lat, więc nie miałam potrzeby nigdzie się zapisywać. Do dziewczyn z Torunia: znalazłam darmową szkołę rodzenia w Toruniu. Dzwoniłam tam i warunki są całkiem fajne. Wystarczy zdeklarować położną u nich i można korzystać z bezpłatnych zajęć edukacyjnych. Część zajęć tylko dla kobiet, a kilka spotkań z facetami, żeby też mieli pojęcie co i jak. Może Was to zainteresuje: http://www.twojapolozna.com.pl/edukacja-przedporodowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×