Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Do "do Plotki"... Ja bede rodzic w Ressurection na Talcot w Chicago jak dojade oczywiscie hahaha! Mieszkam bardzo blisko Alexian Brothers, ale moj gin do ktorego chodze juz 7 lat przyjmuje na Talcot wiec pozostalam mu wierna :) poza tym z Rosemont mam bliziutko wiec gdyby Filip zdecydowal sie na wyjscie w godzinach pracy to ja sie sama na porodowke zawioze :P Oh te meble! Oni mi je obiecali ok. 6-8 tygodni, a teraz raptem cyrki! W sobote rano jedziemy do ich magazynu i odbierzemy lozeczko i te szuflady a przewijak tez powinien jeszcze dojechac przed Filipem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia55
grunt to czytac ze zrozumieniem, wg mnie moze nawet postawic na balkonie, tylko pewnie lada chwila zaczna sie wpisy ze miesnie nierówno rozwiniete, ze glowka bardziej plaska z jednej strony, ze dziecko chce spac tylko na jednym boku, ale na szczescie mozna liczyc na to ze cala reszta napisze ...nie panikuj. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziewczyn.....
dlaczego jak wam ktos dobrze radzi, to od razu skaczecie i zaczynacie jojczyc? a moze tak powiedziec dzieki, zastanowie sie..akurat liwia wam dobrze radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek to nie wiem..mi mój gin zakładał w gabinecie i tam też bedzie ściagany pessar, nie wiem dlaczego każą Ci do szpitala jechać, przecież to nie jest nic "skomplikowanego" trwa chyba 10sek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liwia nie przesadzajmy ostatecznie dziecko nie lezy 24 godz/dobę w łóżeczku, bedziesz je przecież z niego wyciagac także ruchy główki bedą wykonywane w różnych kierunkach. Zapytaj może swojej mamy czy miała tak ustawione Twoje łóżeczko jak piszesz, bo moje było pod ścianą i jakoś udało mi się nie mieć płaskiej głowy i przykurczy i wierz mi śpię na obu bokach:) i nie ma się co oburzać jeśli ktoś ma inne zdanie niż Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****************************PRZYSZLE MAMUSIE**************************** NICK............WIEK....T CIĄŻY...D. P.......PŁEĆ/Imię p.KwiatPolny....20.......40......17.07........Córcia ? przyszlamama..25.........39.....30.07........Synek Alcia28...........28........39.......03.08........córka Amelia Igieleczka.......21........37.......03.08........ Uspavanka......27........37.......03.08........ Talusia............20.......37.......10.08....... Izka...............26........39.......12.08........Nikola Nietutejsza......28........37.......13.08.......synek Jaś Unia77............34........39......15.08.......córeczka Natalka Doti...............24.........38.......17.08....córeczka /Kornelcia Moniq123.........27........35.......17.08. Maniusia89.......23........37........21.08......Synek Alanek Inflagranti........29........35........22.08. Kinia1109.........27.......37/39.....24.08/11.08.. córcia Alicja Oliwia27l .........28 ........36........24.08......... Zuzienka Marti884..........28.........37........27.08..... .Córeczka Maja fabi784............28.........37.......27.08.... ....Synek/? KAJKA30...........30.........34.......30.08. MEGAN86..........26.........36........01.09. .. SYNEK DAWID Nowa_84...........28.........36.......01.09.... .CÓRKA! Zuzinka Czarnulka18......18.........34........02.09.. . .córeczka Kama................29.........35.......02.09... ..synek(Manuel) Amefa...............23.........36.......03.09.... Jasiek Nika0503...........22......... 33......05.09. asia5wrze2012....24..........36.......05.09......córeczk a Gabrysia Kornelia12345.....20..........35......05.09...... synek Aleksander Joanna..............26.........33.......06.09. ......synek/? Polcia91.............20.........32.......08.09. Invictia............24..........34.......08.09.........co reczka MamciaJ............26.........33........09.09. Tala1011101190..21..........35........04.09.. ..synek Staś Dagusia82.........29..........32........10.09. Wiewióreczka_...24.........32........11.09. Malentka..........24.........34....... 13.09.......synuś/?? Plotka..............27.........34........14.09........syn ek/ Filip Kaliwia.............24..........34.......12.09. ......córcia/Natalka Tajeczka...........28..........33......16.09.......córci a/Ineza Kasiulek91.........21.........34........17.09. . ....synek? BlackRosssa.......28.........33........19.09......córcia /Monisia PolaL...............32.........31........22.09. .....córcia Ulci.................26.........33........25.09.....synek Tymon madziulkao7......24..........30.........28.09......córka Nikola *************************SZCZĘŚLIWEMAMUSIE************* ********************* Nick.......Wiek..DataPorodu...SN/CC..Imię.........Dł... .Waga.. Pysiulek.....20....11.03.2012....?....Lukasz............. ........... Anex88......26....01.07.2012....?....Kamil........55c m...2900g. ......................01.07.2012....?....Kinga....47cm .....2750g Acholek.....19....10.07.2012...SN...Lenka.......52cm....2 700g.. Danuti......24....16,07,2012...CC...Michał......46cm.... 2150g. Zussanka...26....17.07.2012...SN...Antek.......54cm ....3520g 3 raz wklejam tabelkę, błagam nie cofajcie mnie :P Super ten fotel Płotko, aż mi się spać zachciało:) No rzeczywiście na dziś mam tylko 5,5 kg więcej także dużo mi nie przybyło na szczęście. Choć jak czytam lipcówki to dziewczyny zrzucają w mgnieniu oka dodatkowe kilogramy, także nie ma się czym martwić jak komuś przybyło troszkę więcej... A ja się zabrałam za wstępne pranie, ale ubranek 6m + bo stały w piwnicy a tam jest wilgoć i niestety ciuszki zaczęły tę wilgoć pochłaniać:/ Muszę to teraz wszystko wyprać, wysuszyć i przenieść gdzieś do góry...5 pralka czeka na mnie :/ Dobrze, że w porę to zauważyłam, bo tak by to wszystko "zbutwiało"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia55
zapytaj swojej mamy czy miala chociaz polowe rzeczy ktore Ty masz teraz dla dziecka... co to za porownanie? (a faktycznie moja miala dostep z 2 stron) 24 h moze nie, ale wiekszosc czasu. nie oburzam sie ani troszke, to wlasnie z Waszej strony mozna spotkac "atak" gdy ktos zaburza idealny swiat forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko fotel wygląda na super wygodny:) u mnie niestety brak miejsca w pokoju małej na fotel, ale może przy kolejnym amluchu już sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dajcie spokój. Toż to nie jest problem warty kłótni. Przecież rozmowy na forum nie mają być tylko kadzące. Każda ma swoje zdanie i ma prawo je wyjaśnić. No bo jaki sens miałoby mówienie tutaj tylko tego, co inni chcą "słuchać"? Ja może nie słyszałam o tym, że poleca się łóżeczko tak ustawiać, żeby było dojście z dwóch stron, ale wiem, że należy Dzieciaczka kłaść raz na jednym boczku, raz na drugim. Podejrzewam, że takie ustawienie łóżeczka ułatwia sprawę, bo dziecko lubi obserwować świat. :) Ja nie mam warunków, aby tak je ustawić, więc będę kombinować i przekładać Niunię. Ulci - dzięki, że mnie też zmieniłaś w tabelce, bo już mi się nie chciało po raz kolejny zmieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, piszę z placu boju ;) panele "się kładą" Ulci, super fotka, ładnie wyglądasz, gratulacje ;) zawsze powtarzam, że tylko tak powinno się wyglądać w tym stanie - pięknie za dwoje ;) Alcia, oto sposoby z oseska na przyspieszenie poordu: Dobre rady Pod koniec ciąży większość przyszłych mam marzy już tylko o tym by wreszcie urodzić, kiedy dziecku nie spieszy się na świat warto spróbować naturalnych metod, które mogą w tej sytuacji pomóc. Oto niektóre z nich: stymulacja brodawek sutkowych, powoduje wydzielanie się oksytocyny stosunek płciowy, prostaglandyny to hormony w męskim nasieniu, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy ruch, spacer, taniec, ciepła, ale nie gorąca kąpiel, dobrze byś miała pod ręka kogoś do pomocy wchodzenie i schodzenie po schodach, unikaj jednak wieszania firan czy innych czynności wymagających stania na drabinie czy wysokim stołku, upadek z wysokości mógłby być bardzo niebezpieczny wg: Konsultacja merytoryczna lek. med. Katarzyna Lewicka, specjalista II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, ginekolog dziecięcy, ultrasonografista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja akurat nie dzidziuję i jak tak sobie to przemyslałam to z wynalazków XXI wieku to mam pampersy zamiast pieluch tetrowych:) za które faktycznie jestem cywilizacji wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martii, fajnie, że miejscówka gotowa ;) mój mały Piorun też myśli, że wszystko dla niego - niestety pierwsze zabawki pluszowe z grzechotkami są identyczne dla dzieci jak zabawki dla psów...jak ja mam teraz pilnować od września zabawek, co jest czyje???? Natalka będzie musiała być chyba bardzo asertywnym dzieckiem a ja...cóż, sprawiedliwa, surowa? oj, żeby wszystko musiało być tak skomplikowane! Kochane, zasłyszane i polecane : jeśli bardzo Wam "poszły" naczynka na nogach lub macie wręcz żylaki, to podobno bardzo pomaga..maść na hemoroidy, po tygodniu już jest lepiej. Może warto spróbować? Ja zaczęłam 34 tc, z przyjemnościami, nie ma co. Nie mogę siedzieć - czuję mega ucisk macicy, a w nocy dziś 3 razy obudziło mnie takie uczucie jakby "plumkało: mi pod sercem i opadał mi brzuch, miałyście coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he Unia - te same spostrzeżenia mam co do pieluch. Jak ostatnio prasowałam tych kilka tetrowych, co kupiłam, to głośno podziękowałam "dzisiejszym czasom" i "Pampersom" :D A jak nasze mamy... nie dość, że to ustrojstwo gotowały, to jeszcze prasowały po 50-100 szt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia dostałam wózek- fajny, zdziwiłam się ze taki wysoki ale przynajmniej nie bedzie sie terzeba schylac do dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt tu przeciez nikogo nie atakuje, kazdy ma prawo do wyrazenia swojej opinii i kazda z nas ma tez prawo do wlasnego zdania na dany temat. Nie wydaje mi sie, zeby akurat Liwia starala sie prowokowac tu jakas burze, ale czesto wpadaja do nas "zyczliwe" kolezanki. To, ze staramy sie utrzymywac jako taki lad na tym topiku to tez raczej nie zbrodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia, mnie też zaskakuje jego wysokość, taka kolumbryna, prawda? ale mi się podoba, stabilnie wygląda. Masz na dmuchanych kołach, bo j tak - pytam, bo do yboru były też plastiki ale ja nie chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już też męczą kłucia w pochwie, to znak że poród się zbliża. Najgorzej jak chodzę to przez ten ból momentami staje. W piątek mam wizytę to będę wiedziała na czym stoję. Ja łożeczko też miałam po ścianą, zazwyczaj w którymś rogu i moja córka nie ma płaskiej główki. Teraz też tak postawimy, bo niestety mamy mało miejsca. Na wywołanie porodu czytałam że dobry jest olejek rycynowy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że jedna drugiej nie krytykuje na każdym kroku, nie obraża, nie wyśmiewa to nie znaczy, że sobie kadzimy...Nie wiem czemu bycie miłym ktoś może odbierać jako płytkie rozmowy w stylu "ślicznie, ładnie, pięknie". A z drugiej strony, właśnie często udzielają się tu koleżanki "dobre rady" i ciężko odróżnić tu rzeczywiście, która ma na celu naprawdę pomoc, a która tylko szuka zaczepki. Też słyszałam o takim ustawieniu łóżeczka, że najlepiej żeby było dojście z dwóch stron, ale jeśli nie ma takiej możliwości to starać się przekładać dzidzię tak żeby główkę miało raz normalnie a raz "w nogach". Oglądałam to w tym odcinku poradnika, dla zainteresowanych 16min 50 sek zaczyna się temat urządzenia pokoju dziecięcego. http://www.tvp.pl/bydgoszcz/edukacja/mamy-dzieci/wideo/2806/2053241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti 884-ja pessar miałam zakładany w szpitalu,dlatego że wylądowałam na patologii ciąży z podejrzeniem przedwczesnego porodu i tam mi powiedzieli że dobrze by go było założyc,a dzisiaj dzwoniłam żeby sie umówic z lekarzem ze szpitala na ściągnięcie to mi powiedziała położna że to ściągną jak sie zaczną skurcze i poród:/tak wiec ja już nie wiem z tego nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulek może zapytaj swojego gin co o tym sądzi...dziwne to, że chcą zdjąć dopiero jak się poród zacznie ale może mają takie zasady, nie wiem. Mi zdejmie we wtorek po skończonym 37 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti no ja właśnie sie pytałam mojej lekarki to ona mi powiedziała że musze z tym jechac do szpitala,że tam mi to ściągną,a tłumaczyła to niby tak że zazwyczaj po ściągnięciu występują skurcze i że moge w tym samym dniu urodzic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Invictia, Co do tych tygodni w tabeli... Ja np. wpisuje nr tygodnia ktory zaczynam, a niektore dziewczyny wpisuja dopiero te juz skonczone i stad mysle ta rozbierznosc, a nasze dzieciaczki i tak przyjda na swiat kiedy chca :) W ciagu ostatniej godziny tak mnie cos strasznie zaklulo na samym dole, ze az sie zatrzymac musialam, nawet podczas stania :( Filip dostal ode mnie pozwolenie na "wyjazd" od 1 wrzesnia, ale ani dnia wczesniej i mam nadzieje, ze sie poslucha mamusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia55
piszac o ustawieniu lozeczka, a nastepnie argumentujac dlaczego tak uwazam nie chcialam wywolac afery tylko zwrocic Wasza uwage na ten temat... zreszta niewazne, stajecie za soba murem nawet jesli ktos chce dla Was dobrze... koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu widze aferka:P Liwia to, co piszesz moze byc prawda. Mojej kuzynki coreczka miala wlasnie taki problem. Wciaz przekrecala glowke w jedna strone i miala plaska z tej strony. Ale drugie dziecko kuzynki nie mialo juz takiego problemu mimo, ze lozeczko stalo w identyczny sposob. Pewnie zalezy od tego, jak sie dba o te sprawe. Trzeba klasc dziecko raz na jednym boku, a raz na drugim. Prawda tez jest taka, ze jesli lozeczko staloby nawet na srodku pokoju, dziecko i tak bedzie skrecac glowke w ta strone, z ktorej wiecej sie dzieje i moze miec plaska glowke. Nie dziw sie, ze bronimy siebiee nawzajem. Mialysmy juz tutaj kryzysy spowodowane "radami" "zyczliwych kolezanek" ;) Musimy byc solidarne hehe :) Szkoda, zeby nam sie topik rozpadl przez jakies duperele. Plotka ale masz cudny fotel... :) Kolejny mebel, ktory u nas ma kosmiczna jak dla mnie cene... Pokazalam mezowi Twoje cudo i chyba zrozumial, ze marzy mi sie taki fotel. Powiedzial, ze jak bedziemy w okolicy meblowego to poszukamy czegos, co sie nam zmiesci hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia, ja też wybrałam dmuchane są chyba cięższe niż plastikowe ale wydaje mi się że lepiej się prowadzi. Pierwszy spacer będzie sprawdzianem:)A jaki kolor wybrałaś? Bo ja grafit- malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa... gdybym miala sama kupic ten fotel to raczej bym go nie miala. Jest to prezent od mojej siostry na niedzielny BabyShower. Wbrew pozorom nie jest on az tak drogi, bo kosztowal $180 dolarow co tutaj traktujemy jak 180 zlotych, mimo iz w przeliczeniu to duzo wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Kalwia orientujesz się jaką maść na hemoroidy można stosować w ciąży na żylaki? Zaciekawiło mnie to, z żylakami walczę już kilka lat, w tym roku miałam mieć ostrzykiwane żyły, ale zaszłam w ciąże, teraz używam Liotonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki :-) Invictia mnie lekarz zalecił Posterisan H. Ale wiem że jest na receptę, tylko czy to będzie też na naczynka na nogach działało to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×