Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Asiu, co do tych wozkow... jesli ten pierwszy (fioletowy) oprocz gondoli ma te wszystkie foteliki itd. to chyba wolalabym ten pierwszy, z tym ze nie filetowy :) Ale to tylko ze wzgledu na to ze marzy mi sie trojka dzieci :) Amefka... Bylam zawiedziona, ze niczym sie ta wizyta nie roznila od poprzednich :( USG robia tu zaledwie 3 razy przez cala ciaze(ja mialam juz 5 (bo robilismy prywatnie 3D i bylismy raz na pogotowiu) i jak zapytalam w piatek to powiedzial, ze zrobimy jeszcze jedno po 35 tyg wiec chociaz tyle. Mamcia, czy mi sie wydaje, czy ostatnio milczysz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Invicta, Ten czerwonawy mocz to moze po tym uroseptcie??? Nigdy go nie bralam, ale wiem, ze przewaznie takie leki zmieniaja kolor moczu. na twoim miejscu zaczepilabym o lekarza. Ja w 16 tyg musialam przyjac antybiotyk ze wzgledu na infekcje pecherza, a nawet mnie nic nie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotka właśnie ja też najpierw chciałam kolor taki, żeby kiedyś ewentualnie dla chłopca się nadał :) myślałam nad zielonym ale nie wiem czy nie będą go muszki obsiadywały... ;/ Podam jeszcze raz linka, żebyś nie musiała szukać wstecz... ;) http://allegro.pl/3w1-wozki-atlantic-espiro-wozek-fotelik-dodatki-i2527993791.html i jak myślisz, który pasowałby i dla córci i kiedys może dla synka? ;/ Mi się fessst niebieski podoba ale właśnie żeby zaraz na pierwszym spacerze nie wyskakiwał każdy z tekstem czy to synek bo niebieski ogólnie tez niby dla chłopców... ;( i nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Asiu!!!!!!!!!! Dylemat, ze szok! Podobaja mi sie za 3 :D I uwazam ze wszystkie 3 pasuja zarowno dla dziewczynki jak i dla chlopca... Czerwono-szary(super i czerwony kolor pasuje dla obu plci) Szaro-czarny(baaaardzo neutralny tylko ciemny) No i ten turkusowy(tylko nie wiem czy ten kolor w rzeczywistosci nie jest bardziej niebieski) Mysle, ze ja wybralabym ten czerwono-szary, ale to kwestia gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, turkus wygrywa bezkonkurencyjnie :) Kornelka, Nowa Wasze dzieciaczki to mają wille a nie domki, obie macie się czym pochwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha , wille :D dziś teściowa i babcia mojego męża się śmiały z domku Olka :D nawet usłyszałam,że jak stoję tyłem to nie widać,że jestem w ciąży. a brzuch gigant :) Co do tego moczu, to miałam tak samo. Maluszek naciska na cewkę moczową, brałam urosept i jakieś tam tabletki z żurawiną ;) w moim przypadku było tak,że siusiałam a późnej na koniec sama krew leciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:) Invictia po urosepcie to raczej nie masz czerwonego moczu, moja mama piła i nie miałam takiego zabarwienia, pytałam. Może masz jakiś kamyk ktory się przemieszcza i kaleczy cię w drogach moczowych. Najlepiej jutro idz na bad moczu. A aspiryny czy czegoś na rozrzedzenie krwi nie brałaś? Bo wtedy tez moze sie pojawić krew w moczu Asia wózek fajny, ja też stawiam na turkus:) Do mnie wózek przyjdzie jutro, już nie mogę się doczekać:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danuti
Witam wszystkie mamusie. Nie pamiętam które z Was wybierają się do Toruńskiego Wojewódzkiego Szpitala im. L. Rydygiera to serdecznie ostrzegam. Mnie osobiście zarazili 2 bakteriami, grzybicą jakąś i gronkowcem. Jak byłam za oddziale to lekarze nie byli zbyt mili, a jak wyszedł wymaz to milutcy że hoho. Za to położne są super. Bardzo miłe i pomogą, podpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Plotki
Hej Czuje sie ok, tylko troche juz mi ciezko pracowac (mam swoje domki), no i troche puchna mi stopy. Mam juz wiekszosc rzeczy, gdyz Baby Shower mialam w polowie lipca. Wczoraj bylismy w Babyrus ogladac te meble i dzis jedziemy je zamowic, wiec musimy w tym tygodniu pomalowac pokoj dla dziecka. I musze sie pochwalic, ze mam identyczna garderobe jak Ty :) Gdybysmy sie znaly, pomyslalabym, ze skopiowalas :) U mnie tylko polki sa po prawej stronie, a wieszaki po lewej i zrobilismy te garderobe gdzies 3 miesiace temu. Co do wozka - to wlasnie wczoraj przy okazji ogladalismy wozki i ten wozek co Ty masz byl jednym z moich typow. Podobalo mi sie to, ze jest lekki, latwo sie prowadzi i ma duza bude. Minus taki, ze nie ma z przodu dla dziecka takiej tacki na kubek czy inne rzeczy i tak samo z tylu dla mnie, ale to chyba mozna dokupic. Polecano mi bardzo wozki Bob, ale sa strasznie ciezkie. Ja ide dzis do lekarza i mialam cicha nadzieje, ze mi zajrzy do srodka, ale po Twoim wpisie widze, ze to bedzie dalej taka rutynowa wizyta. Generalnie nie jestem zadowolona z opieki na czas ciazy w USA. Moj gin powiedzial, ze juz wiecej nie bedzie mi robil USG, ale mam nadzieje, ze mi zrobi jeszcze choc jedno. Chcialabym wiedziec ile mala wazy, zwlaszcza, ze czuje, ze ma malo miejsca w brzuchu, bo w ogole nie kopie, tylko sie rusza i stuka raczkami, dlatego wiem, ze jest obrocona glowka w dol, bo czuje ruchy na samej gorze brzucha i po obu stronach pepka. Dodatkowo czesto ma czkawke, ktora czuje na dole brzucha. Tutaj trzeba naprawde byc pozytywnie nastawionym do tego wszystkiego, bo nie masz duzo badan i nie wiesz, czy wszystko jest ok. Pozdrawiam serdecznie takze pozostale dziewczyny, które na biezaco czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajne macie brzuchalki! :) Wiecie moze na ile dni/tygodni przed porodem obniza sie brzuszek? Siostra mnie dzisiaj zdenerwowala tekstem, ze "przeciez porod juz niedlugo, brzuch ci sie obnizyl, a remont kiedy zrobicie?" Kurcze, jak ona byla w ciazy to ani razu nie slyszala ode mnie takich nieprzyjemnych tekstow :( Tak jakbym ja miala wplyw na to kiedy zacznie sie remont. Rozumiem, ze wszyscy chca dobrze, ale bez przesady. Jak nie zdarzymy z remontem to poradzimy sobie w inny sposob i tyle. Najwazniejsze, ze dla dziecka wszystko mam gotowe i My jestesmy gotowi przyjac Jasia :) A brzuch mi sie wcale nie opuscil! Dopiero teraz odczuwam stala zgage, problemy z oddychaniem i bole zoladka. Wedlug mnie to dopiero mi macica urosla do tego poziomu. Z reszta lekarz mowi, ze wszystko jest ok... Nowa moglabys napisac w jakim miescie masz zamiar rodzic? Oczywiscie jesli to nie problem ;) Ciekawa jestem, gdzie mozna zaplacic za pobyt meza w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa, brzuszek moze sie obnizyc na 2do nawet 4 tyg do porodu takze to o niczym nie swiadczy. Tak wyczytałam w ksiazce. A poza tym to lekarz mi mowił ze tak naprawde to brzuszek raz bedzie troszke wyzej raz nizej zalezy jak maleństwo sie ułozy. mnie juz chyba od 7 mies. mowia - ojej brzuszek ci sie obnizył - a ja jutro 38 tc skończe:):);) i jakos nie urodziłam przed czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia ma rację. Ja już od dobrego czasu też słyszę,że mi się brzuch obniżył. W ogóle nie zwracam na to uwagi ;) Przyjdzie czas to mały się wykluje i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa myślę o Tucholi, bo mam stamtąd niedaleko do rodzinnego domu i może przed terminem wybiorę się do rodziców lub teściów na jakiś czas. Doba w takim niemalże hotelowym pokoju to 110zł, no ale warto myślę te dwie noce spędzić w trójkę, a nie z kimś obcym. Położna mówiła, że dziecko jest cały czas z rodzicami. Wszelkie badania też odbywają się w obecności rodziców. Zresztą z tego co zauważyłam oddział noworodkowy jest połączony z położniczym. A co do porodówki toruńskiej to tu jest link do artykułu z gazety.pl: http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,12216241,Dziecko_umarlo__bo_matka_3_godz__bez_lekarza.html#ixzz226AsAmxU KOSZMAR JAKIŚ! Dlatego właśnie wolę małe szpitale, a nie te, gdzie na oddziale leży w jednym czasie 50 pacjentek... Asia wózek podoba mi się ten szaro-czarny, a do środka wtedy kolorowy śpiworek i dodatki. Kiedyś chciałam kolorowy, ale już mi się odwidziały te pstrokacizny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie brałam aspiryny właśnie, urosep raczej nigdy koloru moczu mi nie zmieniał, a ta krew a raczej mocz z krwią to poleciały mi już tak na samym końcu sikania i przy ostrym bólu cewki. A tak w ogóle to głupie, ale mam wrażenie że wczoraj za mocno umyłam te miejsce laktacytem i po tym już zaczęłam odczuwać pieczenie. Tak czy inaczej jutro zaniósę mocz na badanie, w piątek mam wizytę, ale badania i tak odbiore wcześniej. Jutro wyślę maila Kalwi, dam znać o której godzinie, bo pisze z telefonu :) Dziewczyny macie piękne brzuszki i super pokoiki dla maluchów, nasz też już wymalowany na beżowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj Amefa nie przejmuj się siostrą :P właśnie! Najważniejsze, że macie wszystko co potrzebne Jasiowi :) Co do brzuszka to mój sporawy i już od dawna niewygodnie mi siedzieć ze złączonymi nogami bo brzuch wtedy leży na nogach ;) No byłam za fioletem a potem na ten turkus zeszło i nie wiem :) a prześpię się jeszcze z tymi kolorami :) Dziękuję za opinie i dobrej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, Nowa ja mam za dwa tyg. termin porodu i będę w tym szpitalu rodzić a Ty takie makabryczne artykuły wklejasz:( teraz to się nie porodu a lekarzy się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "do Plotki"... Kurcze na domkach zapewne nie jest Ci juz lekko :( Ja pracuje w banku i fizycznie sie nie przemeczam wiec powinnam do konca dociagnac. Nogi tez mam jak balony, czasem czuje ze ta woda juz nie ma miejsca pod skora :( Lekarz mowi, ze skoro mam prace w ktorej caly czas siedze, czy ewentualnie stoje to nie ma sie co dziwic i ze przy takiej pogodzie lepiej nie bedzie :( To zabawne co piszesz o tej szafie :) Sama sobie tak wymyslilam, a ze maz kontraktor to zrobil jak chcialam :) A w BabiesRUs tez wczoraj bylam (w Schaumburgu) bo mnie kusilo zeby jakies ciuszki kupic i tak sie poszwedac. Maz przez caly weekend byl na rybach w Wisc. wiec ja szalalam z nudow :) mozliwe, ze jeszcze nie raz na siebie wpadniemy w tym sklepie :) jak cos to poznamy sie po wozkach haha! Jesli chodzi o opieke lekarska podczas ciazy to czasami mam wrazenie, ze jak bym chodzila do Amerykanskiego lekarza, a nie do Polaka to bardziej by sie angazowal (wiesz jak tu bywa) Teraz juz zostane tu gdzie jestem, ale jesli bede jeszcze kiedys w ciazy to poszukam innego gina. Przeciez ja nie mam pojecia ile moj synek wazy(wiem ze rosnie bo czuje po ruchach), nie wiem czy mam wystarczajaco wod plodowych itd. Jedyne co nam pozostaje to poprostu wierzyc, ze wszystko z naszymi dzieciaczkami ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unia przepraszam najmocniej :/ Nie chciałam Cię straszyć, ale na mnie ten artykuł zrobił ogromne wrażenie i ja od początku wychodziłam z założenia, że lepiej rodzić w małym szpitalu, jak chociażby Chełmża, chociaż nigdy tam nie byłam. Pocieszające jest to, że po tej przykrej historii lekarze i położne na pewno mają nauczkę i bardziej dbają o pacjentki. Ja też nie jestem w stanie przewidzieć czy nie trafię na Bielany. Trzeba po prostu być ostrożnym i domagać się samemu kontroli, a nie że się leży na porodówce i czeka. Dlatego też chcę rodzić z mężem, żeby pilnował wszystkiego i nie dał nam zrobić krzywdy, chociaż wiadomo, różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do " do Plotki"... Wiesz, jeszcze odnosnie przygwizdow do tego wozka... Jest do niego absolutnie wszystko tylko niestety oddzielnie(maja siatke od much/komarow, folie przeciwdeszczowa, tacke, cup-holdery, taka specjalna torbe do tylu itd.) Moge cie jedynie pocieszyc tym(byc moze o tym wiesz) ze np. w BuyBuyBaby mozesz wykorzystac kupony na 20% z BedBath&Beyond a 20% to juz sporo :) W BabiesRUs daja mi 15% znizki na wszystkie rzeczy, ktore nie zostana zakupione z mojej listy wiec tez zawsze bedzie troszke taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Plotki
Co do kuponow w BuyBuyBaby to nie wiedzialam, wiec dzieki za podpowiedz. Tak wiem, ze ten wozek ma rozne dodatki, bo zdazylam juz to wszystko dzis zobaczyc. Bylismy z mezem w Babyrus (my jezdzimy na Touhy w Niles, bo mamy troszke blizej niz do Schamburga no i lubie ten Babyrus i po drodze mam do lekarza lub do rodziny czy innych sklepow) i kupilismy meble. Udalo nam sie wykorzystac te kupony, co mam i jak sie otworzy karte kredytowa to sie dostaje dodatkowe 10%, ale tylko na 1 dzien. Wiec wykorzystalismy je rowniez do zakupu wozka. Patrzylismy jeszcze raz ten Britax i maz bardzo chcial trzykolowy z firmy Gracco, gdyz dla niego byl wiekszy i tanszy, ale wolalam ten Britax, bo tamten zdecydowanie byl dla mnie za ciezki i za duzy. Dokupilismy tez tacke na przod dla dziecka i do tylu ten organizer. Kolor czarny.Takze ciesze sie, ze mam to z glowy, gdyz byl to dla mnie duzy dylemat. Jednak wszystko okaze sie w trakcie uzytkowania :) Moskitiery i przeciw deszczowi nie kupuje, bo uwazam, ze to niepotrzebne. Jak bedzie trzeba, to zawsze moge dokupic. Zostaly mi tylko rozne drobiazgi. Mascie, herbatki i kilka rzeczy z apteki dostaniemy z Polski od siostry meza. Ubranek tez sporo dostalam i mam jeszcze dostac od kuzynki po jej coreczkach. A moze napiszesz w jakim miescie mieszkasz? Ja mieszkam w Des Plaines :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Zabrałam się za kompletowanie wyprawki. W ogóle nie mogę znaleźć na targu szlafroka, na allegro taki przystępny znalazłam ten: http://moda.allegro.pl/szlafrok-do-porodu-i-do-domu-l-xl-super-cena-i2514715120.html co myślicie? no i u tego sprzedawcy bym zamówiła od razu koszulki do karmienia i było by z głowy:) Zastanawiam się nad proszkiem do prania w rossmanie jest teraz promocja na proszek Lovela 1,8 kg i gratis jest płyn do prania. A na jaki płyn do płukania postawiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczyny! jak dzisiejsze samopoczucie?? czy czujecie ze to juz takie realne ze dobiegamy do konca i bedziemy tulic malenstwa ??:) do mnie juz to dociera ze tak niewiele zostalo i nie moge sie doczekac:) ja mam juz wszystko uszykowane torba spakowana i czekam :) maz teraz na urlopie i robimy porzadki :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
invictia jesli moge wyrazic swoje zdanie to szlafroczek wydaje sie fajny wyglada na lekki tak do okrycia w sam raz:) a po ile jest lowela w rossmanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Invictia - szlafroczki świetne. Widać, że cieniutkie, więc się nie upocisz, a w szpitalu przeważnie duchota. :) Megan - oj ja czuję, że coraz bliżej :) Oby ten sierpień był mega szybkim sierpniem dla mnie :) Po 10-tym zapakuję torbę do szpitala, bo jeszcze muszę dokupić parę drobiazgów. Chyba muszę dokupić jeszcze jedną koszulę do porodu. Musi być szeroka, bo położna mówiła, że w czasie tych 2 godzin co się leży, to wkładają pod koszulę Dzieciaczka. Niestety ta, co kupiłam, jest szeroka, ale ma pod biustem lekkie przeszycie i to może być niewygodne w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o juz znalazlam ulotke z rossmana i cene ja kupilam Lovele 2.8kg w biedronce za 25.99zl. płyn do pukania tez z loveli mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLackRosssa mi te dni teraz tak uciekaja ze szok niby pod koniec sie ciagnie tak mowia a ja nie wierze ze tak leca:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×