Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Dziewczyny jaka farbą malujecię włosy ? Myślałam że wytrzymam do września, ale tragedia jest z moimi odrostami, muszę coś zrobić. Próbowalyscie szamponetek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewzyny:) Wczorajsze zakupy baaaaaardzo udane:) Kupilam zyrandol taki na trzy punkty swietlne, karnisz i zaslony, takze pokoik uwazam za zakonczony teraz tylko musze sie ladnie do Mezyka usmiechnac zeby to wszystko zamontowal. Wczoraj Go korcilo po meczu, ale przeciez ciemno bylo:/ Do rozwiazania juz tylko 5 tygodni, a ja rozciagam sie tam na dole jakbym miala sloniatko urodzic, bardzo mi to dokucza, ale podobno teraz to juz lepiej nie bedzie:/ Czego sie dla Babla nie robi:) ULci ja bym Ci odradzila stosowania miodu. Wiem ze to receptura naszych babc, ale slyszalam ze miod podraznia dodatkowo gardlo i niekoniecznie sluzy Twojemu gardlu. Mamcia J GRATULUJE magistra:) W poniedzialek kapalismy bobasy w szkole rodzenia:) Smiechu bylo co nie miara:) Ale gdy juz zakonczylismy pielegnacje naszych "dzieciaczkow" to sie jakos tak rozczulilam, jak zobaczylam ta lale w tym kocyku taka pachnaca. Juz niedlugo bede tulic swoja prawdzia Dzidzie... Nie moge sie doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Invicta ja raz garnierem chyba farbowałam ale kolor w ogóle mi nie złapał :( A szamponetek nie używam bo chyba za nerwowa jestem. Denerwuje mnie jak później podczas kąpieli czy deszczu ścieka mi kolor :( Też już umawiam się do fryzjera z 3 miesiąc i tak zwlekam ale przed tym weseliem 30.06 to musze coś zrobić! Zussanka fajnie masz z tym pokoikiem :) A mąż to taki szczęśliwy po meczu był, że takiej ochoty nabrał na wieszanie? :) My przywieźliśmy wczoraj łóżeczko i tak na razie stoi w kącie. Ale korci, żebym zajrzała chociaż :) ale później z mężem zajrzę :) U nas na szkole rodzenia wczoraj było karmienie piersią :) Też jest tak, że różnie dziewczyny zaczynają szkołę. Akurat tylko mi teraz udało się tak, że zaczęłam szkołę od 1 punktu z harmonogramu. Reszta par była już na co najmniej 3 spotkaniu :) Po prostu w innej kolejności ale wszystko przerobią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Invictia - ja farbowałam 2 razy. Raz Syoss Natural - nie polecam, bo chwyciło mocno, ale sprało się po kilku dniach. Drugi raz zastosowałam taką co zawsze z Loreal Preference i mija właśnie kolejny tydzień, a ona jest :) Trochę namęczyłam się przy płukaniu i trochę mi śmierdziała, ale jak przesiedziałam przy otwartym oknie to dałam radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! U was też tak od rana leje? My równeiż wczoraj w szkole rodzenia kąpaliśmy dzidzio-lalę:), zussanka co u Ciebie mówili o kosmetykach do kąpieli-emolienty czy np bambino? wkuza mnie, że bambino ma mydełko do kąpieli brak płynu, który można byłoby wlać do wanienki, no i co po kąpieli-krem , oliwka>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja wczoraj bylam w dluuuugiej podrozy ponad 200 km pojechalam sobie do kolezanki z druga ciezarna :P i wrocilam dopiero przed polnoca do domku ale warto bylo jechac zawsze to jakas rozrywka od codzienniego spedzania czasu przy domu :P Ulci jak sie dzis czujesz?? biedna sie pochorowalas....dobrze ze poszlas szybciej do tego lekarza bo kto wie co by bylo pozniej.... co do poscieli do wozka to ja zamawiam posciel gdzie po prostu daja przy okazji do wozka komplecik wiec bede brala a czy uzyje to kto wie :) co do kaania malenstw u nas na szkole mowikli ze emolienty jesli juz uzywac zadnych innych specyfikow na poczatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa Jasiu sliczny!!:):) Marti ale juz duuuza ta Twoja coreczka :) Kurcze jak to leci szybko....Zussanka i Kwiatek nim sie obejrza a zaraz beda rodzic......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malentka, bo nie zrozumiałam- mowili zeby emolietny jak najbardziej od poczatku, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj rzeczywiscie napisalam jak pokraka:P hehehe tak tak, do kapania emolienty w malej ilosci uzywac:) mowily zeby oliwki czasem nie dawac i potem na skore dziecka tez nie bo nie ma wlasciwosci zadnych pozytywnych jedynie rozgrzewa a to dziecku nie potrzebne, i mowily ze przewaznie oliwki uczulaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już głupia jestem z tych kosmetyków:) Jakich jeśli już emoliwntów będziecie używać? np ten oilatum, czy oillan? i czy oprocz tego jakis krem jest potrzebny? np do twarzyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja kupilam wszystkie kosmetyki z nivea baby care jeszc ze przed szkola rodzenia i tam mam plyn do kapieli dla dziecko i szampon 2w1 takze jeszcze nie wiem jak bede kapac dzidziusia....kolezanki mi polecaja oilatum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny u mnie też pogoda paskudna dopiero co niedawno wstałam, budze sie o 4 i potem jak około 7 zasnę to bym mogła spać i spać a praca czeka :) Ulci mam nadzieję że lepiej się czujesz. Ja nie mam jeszcze żadnych kosmetyków dla maleństwa. Dziewczyny kilka dni temu pokazywałyście tutaj link do kocyka do nosidełka z otworami na pasy czy któraś może już go kupiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze Wam co zapamietalam, bo naprawde popieram to co nam polozna przekazala i byc moze Wam tez sie to przyda. Zaczynamy od budzi i myjemy ja woda, do 3 mcsa moze byc przegotowana, pozniej mozna ja mieszac z woda z kranu i tylko pozniej ta ostatnia myc. Polozna powiedziala zeby emolienty zostawic sobie na wypadek jakis problemow skornych. Na poczatek zaproponowala male probki kosmetykow komercyjnych, np Jonson, Bambino, Hipp itp zeby sprawdzic sobie jak reaguje skora niemowlaka. Gdy juz zdecydujemy sie na jakis kosmetyk nalepiej kupic go z pompka zeby bylo wygodnie go dozowac. Dopiero gdy pojawia sie jakies problemy siegnac po emolienty lub nadmanganian potasu. Dziecka nie wycieramy do sucha tylko osuszamy, najlepiej pielucha flanelowa( jesli uzywamy emolientow to zawijamy dziecko w recznik i czekamy okolo 10 minut, aby prepearat wyschnal i pozostawil ochronna wartwe na skorze). Pozniej krem nawilzajacy. Odradzala obfitego nacierania oliwka lub talkiem bo zatykaja pory i to glownie one sa przyczyna problemow skornych. Oliwke jak najbardziej ale w malych ilosciach do masazu. Talk tylko punktowo w pachwinach kiedy goraco, zeby sie dzidizus nie odtarl. Glowke czeszemy bez wzgledu na to czy dzidizus ma wlosy czy nie. Unikniemy wtrdy ciemieniuchy. Jesli chodzi o sudocrem i linomag. Linomag mozemy stosowac punktowo do 3 razy dziennie jesli widzimy ze skora jest sucha. A sudocrem tylko i wylacznie wtedy gdy juz sie cos dzieje na skorze i wcieramy go zupelnie zeby nie bylo po nim sladu. Jesli chodzi o same warunki kapieli to temp. pomieszczenia ok 23 stopni, woda temp. ok 37/39 stopni. Mozna nalac troche cieplejsza bo nim rozbierzemy dziecko ostygnie. Wody w waniennce powinno byc ok 10-15 cm. Aha, nie powinno sie myc dziecka w malej lazience w ktorej jest tez toaleta, bo pod wplywem pary udosza sie bakterie z toalety :/ Najlepiej myc dziecko w odstepie ok godziny po karmieniu, zeby bylo spokojne. Zaraz po kapieli dzidzius powinien zjesc i spokojnie zasnac:) Pepek. Albo 95% spirytusem i zostawiamy do wyschniecia lub spryskujemy OcteniSe ptem i wycieramy do sucha. A i jeszcze;) Do mycia zalecala albo myjka frotte a najlepiej wlasna dlonia. Odradzala gabek do kapieli i tych wkladek do wanienki z gabki i siedzisk. Jesli boimy sie ze dzidzius sie nam wyslizgnie najlepiej na dno polozyc pieluche tetrowa. Sie rozpisalam, ale podpisuje sie pod tymi wytycznymi obiema rekami. Potwierdzila tylko moje wstepne zalozenia jesli chodzi o kapiel. Mama ndzieje ze cos z tego sie Wam przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Zussanka dzieki, nam podobnie mówiła, też włąśnie mówiła zeby najlpierw ajkieś bambino hipy, adradzala johnsona i nivee, tu ponoc czeste uczulenia, ale jesli dzxiecko ma miec wysypke to nawet po emoliencie bedzie mialo... jeszcze pomysle co z tymi kosmetykami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BR dokładnie o tym myślałam i zastanawiam się nad zakupem tylko myślałam że ktoś juz go ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Chyba pisałam już tu wcześniej a Wami. Teraz jestem w 31 tc. Mam pytanie ,ile wasze dzieciątka teraz ważą?(chodzi mi w 30-32 tygodniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia dowiedz sie w szpitalu, czy daja wkladki poporodowe. Z reszta nawet jesli daja, to dobrze miec swoje w razie czego. W domu sie napewno tez przydadza zanim wszystko unormuje sie na tyle, ze bedziesz mogla zwykle podpaski nosic ;) Wkladki laktacyjne chyba da sie na poczatek zastapic chusteczka, jesli bedzie taka koniecznosc ale lepiej dla wlasnej wygody zaopatrzyc sie w ten wynalazek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam właśnie jutro wizytę.I tak się zastanawiam ile może teraz ważyć:)Ja spodziewam się chłopczyka (Wiktor) :) A jak u Was z wyprawkami zostało jeszcze dużo do kupienia? Bo mi kosmetyki dla dziecka,koszule do szpitala oraz wózek.Mam wybrany ,ale narazie zaczekam jeszcze z nim:) Jaki płyn do kąpieli kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja większość mam już kupione, jak skończę swoje porzadki to muszę kupić u jednego spzredawcy podkłady, butelki, proszki itp-wybrne już mam wystarczy tylko zamówić i czekać, myślę ze z początkiem nast tyg zamówię jak już szafa przyjedzie zebym mogła to pochować:) Oprocz tego apteczne rzeczy-też nast tydzien i koszule ale to myślę nast miesiąc i chyba tyle. Właśnie też się zastanawiam na kąpielą-ja albo oilatum, albo bambino albo hipp jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ja właśnie zastanawiam się nad bambino lub hipp,bo nie wiem czy jest sens kupować od razu olitum..Czytałam dużo i na początek radzą właśnie te wyżej wymienione,a w razie czego dopiero olitum,więc ja chyba też tak zrobię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×