Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kalina1968@o2.pl

ILE WYDAJECIE NA JEDZENIE W UK

Polecane posty

My tez nie jemy 2 dan, jemy sniadanie , lunch ( ja pracuje w szkole wiec lunch biore ze soba , syn bierze gotowany lunch do szkoly bo taki jest wybredny ze suchego nie je a obiadow szkolnych tez by nie zjadl wiec mam uklad ze szkola ze nbierze w takim jakby termosie ( specjalny na zupy) cos cieplego , corka albo je w szkole albo daje jej lunch box, a maz pracuje na zmiany wiec albo je w pracy albo w domu co drugi dzien , wiec lunch u nas musi byc ) i okolo 17- 18 jemy obiad ,a wy jak jecie E.Dabrowska83?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w weekendy tez 2 dan nie jemy , jemy siadanie, lunch o 13, a potem obiad o 17 - 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
my jetesmy bez dziei na nieszczęscie jeszcze:) zatem: sniadanie, obiad gotowany,a le nie zawsze pełno mięsny, zimna kolacja, przegryzki, owoce, kanapeczki i inne w miedzy czasie czesto jakas sałatka, galaretka, serniczek na zimno, orzechy, słódycze, alko od czasu do czasu nadwaga z powietrza sie nie bierze;p;|D a nie jemy bardzo niezdrowo... czasem fastfood,a le typu chinszczyzna, pizza czy mc drive;p ale to nie drogie plus ja biore owoce do pracy no i mozna dodac z jakies 25 funtów miesiecznie dla meza na kawki i ziemniaki na uczelni;p musimy na diete:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
chodziło mi o to, ze jak gotujemy sobie powiedzmy zupę to nie jemy już drugiego dania na obiad, prócz zupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ano własnie, my tego nie przejemy,a le nas tylko dwoje i maz wybredny, nie lubi jesc na codzien masła np, tylko od swięta;p i woli sery niz wedliny zato jemy czekolady;p;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
Na jedzenie jest latwo wydac duzo i niepotrzebnie. Sztuka jest kupowac z glowa i nie wyrzucac jedzenia, ale gotowac i zuzywac to, co ma sie w lodowce. Dla mnie to jest marnotrastwo pieniedzy jak wydam za duzo, dlatego lubie Lidla. Choc tam nie wszystko mozna dostac, wtedy ide do Tesco albo pobliskiego Sainsbury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość almond nut
Fajnie,że trafiłam na ten wątek,bo właśnie wyprowadzam się do Londynu i zastanawiam nad cenami jedzenia. Znalazłam tutaj dużo przydatnych rad,ale mam jeszcze kilka pytań.Nie jem mięsa ani produktów mlecznych,bo po prostu nie lubię.Czy znacie ceny mleka roślinnego(np.sojowe,ryżowe,itd)?Czy owoce i warzywa są drogie?Ogólnie jak się kształtują ceny tzw. zdrowego jedzenia?Np.brązowy ryż,kasze,produkty z pełnej mąki,makaron razowy,itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
nie sa drogie, o ile to nie Waitrose, Sainsbury i ze to nie organic;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jadammiesa,ale nie jadam tez produktow ktore kolezanka podala. Nie wiem jak ty mozesz tak zyc ,tak naprawde :D. U mniemiecho w domy jest prawie codziennie,maz lubi i chce zjesc do syta. Zmieniam tylko dni,co w jaki zeby sie nie powtarzalo,i mieszcze sie w cenie ktora podalam z malymi dodatkami i zachciankami 100f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za litr mleka sojowego czy ryzowego placi sie 1 funta. wiem bo uwielbiam mleko sojowe, nie probowalam ryzowego, dobre jest??? za pelnoziarniste produkty typu makarony cena podobna do zwyklego makaronu , moze kilka pensow wiecej. kupuje ale nawet nie zwracam uwage za ile, jakby bylo drogie to bym zauwazyla :) warzywa i owoce sa stosunkowo tanie, polecam aldi, jakoscia nie roznia sie od innych supermarketow a sa czasem nawet i 2 razy tansze. jedzenie wegetarianskie jest bardzo tanie. najdrozsze jest mieso. chociaz dzisiaj robilam shoarme z karkowki i cena za 3 solidne porcje miesa wyniosla mnie 2.5 funta. kupuje w hurtowni 6 blokow (jeden blok to ok.6 duzych porcji) za 30 funtow i dziele sie z kolezanka. to samo piersi z kurczaka, kupuje 5kg opakowanie swiezych pakowanych prozniowo za 17 funtow, co starcza na ok. 20 porcji, wiec same policzcie ile mnei moze kosztowac jeden obiad z tego miesa. mozna sie zywic tanio i super smacznie tylko trzeba sie rozeznac odrobine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
solidnie i do syta to i mój lubi a nie koniecznie z mięsem:) a nie napycha sie pyrami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryżowe za funta to w promocji - normalnie chyba 1,3 - ostatnio się okazało, że coś w tym ryżowym jest takiego, że nie zalecają podawać dzieciom do lat 5ciu:( mi ryżowe bardziej smakowało niż sojowe, ale dobrze, że już moge normalne:) owoce i warzywa - jak już pisano Lidl, Aldi albo lokalny rynek - musisz popróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika......
tak ryzowego nie wolno dzieciom do 5 roku zycia. sojowe alpro soja kolo 1,3 funta za litr z sainsburym. ryzowe mleko jakos mi nie smakuje, sam kolor nawet jest dziwny;) my z mezem i dzieckiem 2 letnim wydajemy ok 150 funtow srednio w tygodniu. sainsbury - ok 100, polski sklep 20, moje lunche/kawy/owoce w pracy 15-25, meza 15-25. Pisze, ze srednio tyle wydajemy, bo raz wydamy w sainsburym 100, raz 70, innym razem 120. czesto w niedziele robimy obiad dla rodziny (na 10 osob), wtedy wlasnie wydajemy wiecej lub jesli trzeba dokupic rzeczy typu kawa, herbata, maka, ryze, makarony itp.... nie kupuje produktow najtaszych, czesto biore taste the diffrence, bo lubie, a tu same ciastka sa dwa razy drozsze niz podobne innje firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjhugyftr6e54
jest spoko nas jest dwoje i ok 60 dych plus proszki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limmmkaa
coś cienko w tej jukej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ponieważ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w UK byłem ostatnio w listopadzie 2011 roku i przez miesiąc (29 dni) wydałem (na same jedzenie) ponad 600 funtów. =) Od razu napiszę, że nie jestem grubasem, który chodzi co minutę do McDonald-a, czy też KFC, odżywiam się zdrowo i dość ekskluzywnie (co jest moją wadą). =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
To nie wiem ile musisz jesc, chyba ze wliczasz jedzenie na miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
zdrowo... a co za problem zdrowo, nie znaczy drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 250f
my 259f tyg na 7 osob :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i drugie
Jejku, Zona! W Londynie sredniej jakosci steak minimum 15 funtow... chyba sie do Walii przeprowadze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
To chyba w restauracji albo pubie, bo w Waitros stek kosztuje z 5 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsklepie to mozesz kupic sobie steka od 5f w gore. Ale trzeba umiec zrobic,jak nie wyjdzie jak guma. Ja lubie raz na jakis czas isc i zjesc naprawde pozadnego, i super zrobionego . Bylam juz kilka razy w restauracji ktora podalam, i naprawde warto zaplacic ta cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze i drugie
tak, cena srednia, sredniej jakosci steaka w restauracji lub gastropubie. Czasem kupuje steaka w markecie ale, tak jak mowi usialalala, trzeba umiec zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
No ale chyba mowimy o zakupach w sklepie a anie wyjsciach do restauracji? Bo jesli wliczyc jedzenie na miescie to rzeczywiscie stek kosztuje z 15 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×