Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kalina1968@o2.pl

ILE WYDAJECIE NA JEDZENIE W UK

Polecane posty

150 na tydzien? My wydajemy polowe z tego na 3 osoby. I nie jemy jakos biednie. Mieso, warzywa, owoce, jakies jogutry, slodycze, soki, itp... A czasem nawet mniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
mam budzet 200 poundów na wydatki typu jedzenie, rposzki i plyny... to i tak troche duzo jak na dwie dorosle osoby:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
bede wprowadzac ciecia do 150 miesiecznie, bo sporo sie marnuje, a tego nie zniese;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
Ja wydaje z 50 funtow jak chlopak do mnie przyjezdza na weekend, ale znowu jak ja do niego jade to wydaje moze z 10 funtow na stolowce w pracy plus moze z 5 na jakies mleko i ziemniaki. Wiec srednio wychodzi z 30 funtow tyg na osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaaaaaaaaaaaaa
Jak Wy to robicie? My wydajmemy okolo 80 100 f na dwie osoby tygodniowo a ie kupuje zadnych rewelacji i jemy zdrowo ( co wbrew pozorom jest najdrozsze) jemy duzo warzyw , mies, pijemy tylko wode. Nie kupujemy wcale napojow sokow ani slodyczy i 100 f co tydzien nie ma;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywa i owoce kupuje na targu, sa tansze niz w sklepach. Reszta w sklepach. Ja sie zastanawiam co musialabym kupoiwac zeby wydawac 150 na tydzien. I ciezko mi sobie wyobrazic. Musialabym szalec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna inna......
a to moze napiszcie jakas tygodniowa liste zakupow, na ile osob, ilosc i cene, to wtedy mozna zobaczyc, czy to malo, czy to duzo. jeden kupuje na targu, inny w tesco czy sainsburym. inne sa ceny roznych produktow w zaleznosci od producenta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaaaaaaaaaaaaa
Ja tez kupuje owoce i warzywa na targu;/ Ale glupie mieso jest drogie , paczka kurczaka ( piersi ) czy juz nie mowie o innych drozszych miesach i rybach to juz od 4 do 10f na jeden obiad , gotuje codzien. Wiadopmo ze np na fast foodach czy mrozonkach mozna wyzyc ale ja jem zdrowo i nie chce np zastepowac swiezego miesa morzonkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
Ja sie staram kupowac w Lidlu albo w Tesco. Nie kupuje zadnych rewelacji: warzywa, mleko, jakies mieso, czekolade itp. Jesli kupuje dla mnie i chlopaka to kupuje cos na 2 dni dla nas plus troche na reszte tygodnia. Ogolnie mam malo jedzenia w domu, bo nie spedzam tam duzo czasu, obiady czesto jadam w stolowce za ok 3 funty. Kiedys jak nie mialam samochodu to czesto kupowalam w pobliskim Waitrose, niestety wychodzilo o wiele drozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaaaaaaaaaaaaa
Ja robie zakupy w roznych sklepach ostatnio glownie w Morrisonie ale zdarza mi sie w asdzie czasem lidlu czy aldim( jakies europiejskei produkty glownie) Dokupuje tez wedliny, przyprawy i produkty ktorych nie ma w marketach w polskim sklepie. Owoce i warzywa kupuje u ciapaka w takim ala warzywniaku( na powietrzu) Zazwyczaj wydaje 70 80 f na zakupy plus na tygodniu cos co sie konczy albo brakuje+ pieczywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt na mieso idzie najwiecej. My robimy zakupy w Asdzie lub Sainsbury. W tym ostatnim robimy wieksze zakupy przez internet gdzie mozna tez poszukac bony znizkowe, np jak wydasz 50 to masz 10 znizki, albo transport za free. To zawsze jakas oszczednosc. Mysle, ze podobnie mozna zrobic w innych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok. 70-80 funtow na 2 doroslych i dziecko i za ta sume jemy super obiady. Zakupy robie glownie w tesco, mieso kupuje czesto w hurtowni-karkowke i swieze piersi z kurczaka ktore wychodza 2 razy tansze niz mrozone piersi typu value, zagladam do aldi szczegolnie po wedliny i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U na dwie dorosle osobki i dziecko 70-80. plus polski sklep wedlinki i czasem cos jeszcze to15f. nie licze np.alkoholu . A zdaza sie ze trzeba poluzowac :) zapomnialam...mcdonalds :D raz w miesiacu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijiojio
polaczki w uk odzywiaja sie tragicznie, wiec nie ma co sie pytac, bo co z tego, ze wydaja 200 funtow, jak jedza doslownie najgorsze gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijiojio
ok. 70-80 funtow na 2 doroslych i dziecko i za ta sume jemy super obiady taaa, zajebiscie super obiady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaaaaa
Nie uwazam, ze Polacy zle sie odzywiaja, widac po nas, ze jestesmy szczuplejsi. Ja osobiscie jem duzo warzyw i nie jem zadnego swinstwa z mikrofali, nawet nie mam mikrofalowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roczne dziecko: puszka formuly (9 funtow), pampersy (12 funtow), 7 obiadkow, 7 owocow w sloiczkach, deserki, jogurty, soki, przekaski - 50 funtow idzie jak nic! Jestem na diecie wiec staram sie jesc malo ale zdrowo: ryby (drogie), codziennie warzywa, soki - dziennie wydaje na siebie okolo 7 -8 funtow co tygodniowo daje nastepne 50 funtow Moj na diecie nie jest :D czasami zje ze mna rybe, czasami pizze ;-) tez wychodzi okolo 50 funtow tygodniowo, szczegolnie, ze lubi mieso; + chemia (co tydzien cos sie konczy) wiec licze, ze okolo 10 funtow, + tyton 40 funtow, + piwo ??? (w zaleznosci od tygodnia) okolo 25 funtow, RAZEM: 220 - 230 tygodniowo Samo jedzenie okolo 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja podam liste.
2 osoby dorosle + dziecko 2 lata jedzenie kupujemy w sainsburym: kurczaki - 10 funtow wolowina - 5 ryba - 6 krewetki - 5 ziemniaki - 2 ryz - 1 makaron - 2 grzyby - 1 marchewka - 1 pietruszka -1 cukinia 0,5 papryki - 2 czosnek, cebula - 1 dynia -1 buraczki 0,5 salata -1 ser feta - 2 jablka -2 banany - 1 winogrona/melon - 2 mleko - 1 maslo -2 smietana - 1 jogurty - 5 slodycze - 4 orzeszki - 4 soki - 4 bagietka - 1 tunczyk - 1 fasolka w puszce - 2 jaja - 2 ogorek - 0.5 pomidory - 1,5 wino - 7 piwko - 5 mocniejszy alkohol - nie zawsze, raz na 2 tyg 15 w polskim sklepie produkty typu chleb razowy, wedlina, ser, przyprawy, soki inne, miod, ciastka, kostka itp to koszt ok 15-20 tyg. Do tego dochodzi raz na jakis czas chemia dla nas i dziecka, ale tego nie licze, bo pytanie jest o jedzenie. Takze 100-120 to jak nic idzie... wydaje mi sie, ze schodzi wiecej, ale nie kontroluje tego dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie zakupy w Morrisonie , bo maja tam family butcher i mieso jest bardzo dobre, moja lista: warzywa: marchew, pietruszka, por, ziemniaki, pieczarki, kabaczek, papryki roznego koloru, cebula, czosnek, pomidory, ogorek, salata owoce: truskawki, banany, jagody , jezyny , maliny , pomarancze, jablka, kiwi, mandarynki ( moje dzieci duzo owocow jedza) nabial : mleko, ser zolty, feta, dosc duzo jogurtow , smietana, maslo chleb i bulki makaron i ryz puszki : pomidory, baked beans , chickpea , karma dla psa i kota napoje : soki w kartonach, napoje gazowane dodatki: garlic bread, oliwki, chorizo itp mieso : calego kurczaka, wolowine mielona, wolowine w kawalkach na gulasz, wolowine na bitki lub steak, pork shank , kawalek wieprzowiny lub wolowiny do pieczenia, piersi z kurczaka lub mielona wieprzowine czasem ryba bo nie bardzo lubimy mrozonki : pizza, frytki,lody reszta: platki do mleka, cukier, maka , jajka , jakies slodycze , rzeczy dla corki do lunch boxu No i potem po wedline i jakies inne dodatki ide do polskiego sklepu i wydaje tym sposobem kolo 120 funtow , czasem troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ok, ale jak widze, produkty wymienione nie zostaną raczej zjedzone w 1 tydzien. nie je sie paczki ryzu w tyg albo tylu porcji miesa, czy anwet kilka marchewek zostanie piwska tez nie kupuje sie kazdego tyg., ale mam whiskey dobre w barku i staropolskiego grzańca;p fakt, rzuciłam 2 lata temu palenie, ale wcinamy słodycze;p pewne rzeczy kupuje sie raz na jakis czas: cukier brązowy, ryż dziki, fajne przyprawy moje ostatnie zakupy w Aldim: chleb chleb razowy pomidorki koktajlowe ogórek zielony marchewki opakowanie czosnek jabłka gruszki parówki pistacje orzechy7 nerkowca wedlina bawarska ser taki w plasterkach zółty alla topiony;p mleko karton 1 rzodkiewki mała tacka szparagów sredni brokuł papryczki chili piers z kury 500g all 18,23 a wystarczy na więcej niz 2 dni i chyba nie jest to "niezdrowo" poza tym nauczyłam sie robic fajne tanie zakupy np w china town, grzyby suszone, super herbaty i sosy, nudle ryzowe.... sporo taniej gotuje i zamrazam nie wyrzucamy prawie jedzenia robimy rózne kombinacje z tego co jest nie jadamy gotowych tacek mrozonych i puszek oprucz beansów, ale to tylko mąż jak ma smak i nie robi tego w ramach obiadu zupy to tez obiad;p;D nie bawimy sie w mega miesiwo kazdego dnia:) tylko proszku, szamponów i odzywek w aldim nie zniese;p czemu Polacy jedzą gówno? czy zupa warzywna z fasolą szparagową, brokułem, cebulka, marchewką, c zosnkiem, grzybami chinskimi, ziemniaczkiem to gówno?? czy kurczak z chili swiezym, gryzbami, nudlami, szparagami w sosie z china town to gówno?? czy moze czasem kwestia organizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
o, o paprykach trzech zapomniałam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety tyle miesa zjada sie w tydzien ( czasem musze dokupic bo jest za malo ) z polowki kurczaka robie rosol w niedziele, na drugie jemy cos z miesa i kazdego dnia w tygodniu tez musi byc u nas mieso , z drugiej polowki kurczaka robie zupe pomidorowa w ciagu tygodnia, takze wszystkie warzywa i mieso zjadamy , w sumie wszystko co wymienilam zjadamy w ciagu tygodnia, no chyba ze kupie duza paczke ryzu to wtedy mam na 2 tygonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
nawet jesli to ryz za 1 funt to to samo co ryz za 4 funty o mamo... my nie jemy drugich dan, nie ma takiej potrzeby:) i tak mamy nadwyżkę ciał;p; zona, własnie... z normalnych zakupów łatwiej ugotowac cos extra, jak sie umie niz z wypasionych produktów, jak sie nie ma zdolnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 dorodnych facetow do wyzywienia ,ja na diecie . ale mieso na tydzien to 1,5kg wolowego.2 kg karczku. i schab z 2 kg/to jakies 50 f. 3 kg -kielbasy na tydzien jakas szynka ogolnie mi wychodzi 150 lubia dobrze zjesc, w niedziele restauracja to tez placimy z 130 f-masakra nie chodzi mi o to ze kasy nie mamy -mamy ale chcialam porownanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
moc:) w sumie ok, kazdy zarządza swoimi dochodami:) ja ty;lko wolałabym to przeznaczyc na cos innego;p no i nie lubimy az tyle mięsa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×