Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katy_11111111

ciąża po escapelle

Polecane posty

Gość katy_11111111

dziewczyny wpisuje się tutaj jeśli Escapelle na was nie zadziałało i mimo wzięcie tabletki zaszłyście w ciąże napiszcie też w jakim dniu cyklu miałyście wpadkę ja miałam wpadke w 12 dniu cyklu Dziewczyny po Escapelle w ciąży łączmy się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terazalbonigdy202020
Wzielam 3h po, w 17 dniu cyklu. Teraz jestem w 5 miesiacu. Mialam plamienia po zazyciu, niesamowity bol brzucha i piersi, ale niestety nie podzialalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Nie wiem czy to może być pocieszające, ale im więcej szukam w necie info. na ten temat, tym bardziej przekonuje sie jak zawodna jest antykoncepcja awaryjna. Pierwszy raz w życiu sięgnełam po tabletkę, po 10 godzinach od stosunku, w 13 dniu cyklu i... Aktualnie 10 tydzień ciaży. Mam tylko nadzieję, że dziecku to nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapisia
Witam. wczoraj robiłam USG dopochwowe.jestem w 6 tyg ciąży. escapelle wzięłam po 24 h. lekarz stwierdził, że nie odpowiada za tą ciążę, czy dziecko urodzi się zdrowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azza
Tego ci nikt nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiedys.....
Ja byłam w ciąży pozamacicznej po Escapelle. Niestety wzięłam w samym środku cyklu po 40 godzinach od wpadki. Prawie przepłaciłam za to życiem. Mam usunięty jajowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaasakra
Masakra.. myślałam, że to się rzadziej zdarza, że taka tabletka nie zadziała :/. Ale najczęściej chyba jest problem z działaniem jak się wpadka zdarzyła w środku cyklu, zbyt blisko owulacji, a może nawet w sam jej dzień? Powinny być jakieś skuteczniejsze tabletki od tych, bo co to dziadostwo, że kobieta funduje sobie bombę hormonalną i i tak jest w ciąży :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrom
tylko niewłaściwie założona gumka pęka. Jeśli nie umiecie jej zakładać to nie bierzcie się za seks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wildest moments
no nie wydaje mi się, myślę, że większość z nich się nie zabezpieczyła w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princess19
No ale pomyśl, że po co miałyby się nie zabezpieczać jak wiedziały, że będą na drugi dzień leciały po Escapelle ? Już lepiej wydać te 3zł na gumki niż na tamto ileś tam więcej, bo te tabletki są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wildest moments
życia nie znasz, widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princess19
może i nie znam, ale trzeba brać pod uwagę różne opcje a nie trzymać się ciągle tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerda13
Dziewczyny, ktora zaszly w ciaze mimo zazycia escapelle, bardzo prosze o opisanie szczegolow (np, kiedy mial miejsce niebezpieczny stosunek (w ktorym etapie cyklu, po ilu h zazyclyscie tabletke, czy pojawily sie jakies skutki uboczne oraz jak wygladal cykl dopoki nie dowiedzialyscie sie ze jednak jestescie w ciazy). Takich info bardzo brakuje na tym forum. Ja przez czytanie waszych wpisow prawie umarlam ze stresu bo balam się ze tabletka nie zadzialala. Mi i mojemu chlopakowi pekla gumka podczas stosunku w 14 dniu (przy moim regularnym 28dniowym cyklu), nie zorientowalismy sie wczesniej i do wytrysku doszlo w srodku. Tabletke wzielam po 7.5h, po wizycie i badaniu u ginekologa. nie pojawily sie u mnie zadne skutki uboczne- czulam sie nawet lepiej niz zwykle. Sluz tez byl jak w normalnym cyklu. Niby wszystko w porzadku ale po czytaniu forum wyobrazalam sobie najgorsze rzeczy. na szczescie pojawily sie wszystkie objawy pms a zaraz po nich obfity okres. Escapelle dziala! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej, dziewczyny. 12 marca odbylam stosunek zakonczony peknieciem gumki, w ciagu 5 godzin zażyłam escapelle. byly to moje dni plodne/ wiem dokladnie kiedy mam gdyz naleze do nieszczesnikow ktorych owulacja starsznie boli/ i czekałam ługie 2 tygodnie i nic. zero plamienia zadnego, w 15 dniu od feralnego stosunku zroblam test - negatywny -> nie polecam tego testu z aktorka na opakowaniu gdyz jak sie pozniej okazalo w 18 dniu od feralnego stosunku - zrobilam dwa inne tesy /bo nadal nie mialam krwawienia/ i sie okazalo ze jestem W CIAZY. SZOK! jeszcze tego samego dia zrobilam betaHCG - juz ie pamieam jaki wynik ale wysoki i dodatni, po 3 dniach usg - poczatek 5 tygodnia. z tego co czytam w internecie wychodzi na to ze ESCAPELLE W DNI OWULACJI - lub dokladniej w momenci gdy juz pecherzyk peknie i do jajeczkowania doszło - NIE MA SIŁY CHYBA by powstrzymac przy penym wytrysku i braku innego zabepzieczenia. naprawde duzo poczytalam, prawie wsyztsko co znalzlama i tkaich kobiet jak ja jest duzo wie cmysle ze jakas wzmianka na opakowaniu i nie klamanie ze ma 90%ilestam szans skuetcznosci, tlyko przyznanie ze w owulke działa SŁABIEJ. gdy juz się przyzwyczaiłam do mysli bycia mamą 2 tyg pozniej niecałe poroniłam, . obecie odczuwam - 3 tyg po poronieniu - silne dzialanie escapelle w postaci tycia lub ciazy, teraz ciezko stweirdzic a bardzo zdrowo sie odzywaiam i bardzo duzo sportu uprawiam wiec to dla mnie nie jest normalna waga moja obecna, totalne rozchiwanie hormonalne:/ takze psychiczne. dziecwzyny trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diakonijakoni
ja biore tabletki anty escapelle,nastraszylyscie mnie!!!! wczoraj mialam akurat wieczor wrazen z mezem i starsznie obawiam sie drugiej ciazy. jak dla mnie moge nie wspolzyc,aby tylko nie zajsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chce niepotzrebnie nastraszać ale chciałam podzielic sie moja historią i poczatkowym zdumieniem i lekkim zdenerwowaniem na producenta ze nie podkresla tego ze w te newralgiczne parenaście godzin stricte jajeczkowania gdy pecherzyk peknie skutecznosc preparatu jets naprawde niska - czytalam opracowania po angielsku bo nie mogłam uwierzyć, zażyłam przeciez tak szybko, także jesli TO NIE BYLA STRICTE OWULACJA TO NIE MA CO SIE OBAWIAĆ DZIEWCZYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylijka533
Czy jeśli po 12 h zazylo sie escapelle a w terminie wystąpil b.obity okres z dużymi skrzepami to mimo.to.jest możliwość ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhdjdjsksks
Bo to nie jest tabletka poronna jak tu niektórzy pieja i jak dojdzie do zapłodnienia to nawet pomaga. W sumie to te same hormony które bierze się na podtrzymanie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylijka533
Proszę o odpowiedz na moje powyższe pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta - dla pewnosci zrób test w dniiu spodziewanej @ - nie martwilabym sie na zapas skoro mialas obfite krwawienie - z tego co czytalam wiekszosc dziewczyn która mimo to zaszła nie miala zadnego krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- teraz doczytalam, dostalas krwawienia z dniu @? no moim zdaniem prawie zero powodów do obaw, dla pewnosci po upływie 14 dni zrób test siusiany i tyle. nie ma co sie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylijka533
Zrobiłam test i wyszedł negatywny i to z krwi, ale mam bardzo dużo objawów, choć to może przez to, ze dwukrotnie zmieniałam środki antykoncepcyjne i może je źle znoszę, już sama nie wiem, bo dużo naczytalam się się o okresach w ciąży o tym, zenawet testy z krwi czasami.nie wykrywają ciąży, bo organizm nie produkuje przeciwciał it. Poza tym odkąd stosuje antykoncepcję hormonalna to mam dużo słabsze krwawienia, tylko pierwsze po escapelle było bardzo bardzo obfite. A stosunek według kalendarzyka odbył się w sama owulację, dlatego może szukam dziury w całym, bo wiem ze gdy stosunek miał miejsce w owulację to escapelle nie działa nawet jak się przyjmie 12 h po stosunku jak na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a test z krwi robiłas ile dni po zazyciu escapelle? moge ci tylko powiedziec ze dokladnie 3 tyg po wpadce ,zazyciu escapelle- tez w owulacje- robilam usg /juz wiedzialam ze jest ciaza/ i bylo widac pecherzyk ciazowy - bo pecherzyk jest wg cyklu 5 tygodniowy - kazdy cykl mieisaczkowy kazdy 1 dzien cyklu to w przypadku zajscia w ciaze 1 dzien ciazy- nie wiedzialam o tym, wiec 3 tyg po wpadce dowiedzialam sie ze to 5 tyg ciąża a nie jak wg. arytemtyki 3 tygdniowe- 3 tyg od zaplodnienia-ale 5 tyg ciazy- W kAZDYM BADZ RAZIE - u ciebie chyba tez tyle minelo /minimum 3 tyg/ wiec moze zamiast martwic sie pojdz do gineokologa? a teste z krwi robilam 2,5 tyg po wpadce - i mialam juz wysokie wskazujce na c. beta wiec kurcze musialabys byc niezwyklym przypadkiem. tez pare razy mialam takie obawy jak ty /miesiaczki, a moze i tak jestem w ciazy, testy sisuiane, ale zazwyczaj negatywne testy z krwi w rpzesloszci juz mnie uspokajały :)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie masz wg Ciebie te objawy? moim zdaniem na pewno nie jestes w c. i prosze nie zamartwiaj sie. escapelle to burza hormonalna! potrafi zaimitowac i ciaze i okres i jeszcze skomasowanie obu tych naraz. ja bylam na kontorli u ginekloga to sie dowiedzialam ze od tych traum hormonalnych /nie tylko escapelle, poronienie tez, c. / to moj organizm na usg pokazalo ze wygenerowal jak mutant o wiele za duzo pecherzykow wulacyjnych z komorkami - tak jak stymulowane hormonalnie kobiety z invitro - ja przez to wszystko od wielu tygodni cierpie ze starsznymi problemami podbrzusznymi - bolami jajnikow/jelit wzdecia etc. . przez to ze nie moge zazywac antykoncepcji jakies 2 lata temu zazylam swoj piewrszy tabletke po - wtedy postinor - teraz escapelle to byl 2 raz. w zyciu -okolo 8 lat - nie uzywam antykoncepcj operac sie musze na sotsunkach rpzerywanych i gumkach no i troche na cyklu-kalendarzyku, nidgy mnie stosunek rpzerywany nie zawiodl;]. moze ze 2 razy lub 3 sie stersowalam ale zawsze bylo ok, naotmiast od 2 lat - od kiedy wzielam positnor w sytuacji bardzo oczywistej awaryjnej - zaczelam miec porblemy z torbelami wlasciwie od razu bo po 3 cyklach miesiaczowych od postinoru oraz mam potwornie bolesne @ i owulacje, i az boje sie jak bedzie teraz. juz wiem jedno, nigdy nie zazyje escapelle/postinora, dlugofalowych skutkow ciezko by wyliczac. na pewno jeden raz zazycie nie szkodi tak jak 2gi lub 3ci , ale potem gadalam z kolezankami, 2 sie przyznaly ze tez mialy postinor/escapelle i od tamtej pory bardzo bolesne miesiaczki.... cos wtym jest. ja tego nie wiazalam z tym nigdy, dopeiro tydz temu polaczylam niektore fakty. i powoli dojrzewam do tego by nie ingerowac w swoj organizm nigdy hormonami juz chocby nie wiem co, zazdroszcze kobeitom na ktore hormony nie dzialaja negatywnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandrunia
Ja również zaszłam w ciążę po escapelle. Obecnie jestem w 13 tygodniu i może nie byłabym tak rozczarowana tą magiczną tabletką, gdyby nie fakt, że jest to moja 3 ciąża. Okres miałam 23.06.2013, escapelle zażyłam 10.07. (36 godzin po). Mój ginekolog (nie on przepisał mi escapelle) stwierdził, że tabletka jest mało skuteczna. Podobno o wiele lepsza jest Elle One. Cóż....już tego nie sprawdzę, a o antykoncepcje zadbam już chyba na porodówce! Trzymajcie się dziewczyny- może mój przypadek podniesie Was na duchu. Dwójka dzieci to ogromne szczęście, obawiam się, że trójki nie ogarnę, ale trzeba ponosić konsekwencje za swoje czyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawdopodobne
ja również zaszłam w ciążę po przyjęciu tej tabletki, wszystko skończyło się tak, że poroniłam w 10 tygodniu (zarodek nie rozwijał się od 6 tyg ) tabletkę przyjęłam jakieś 6 godzin po stosunku, w 14 dniu cyklu (cykle 28 dniowe) żadnych skutków ubocznych po przyjęciu tabletki, jedynie bolące piersi jak na okres i pobolewanie w dole brzucha również jak przed okresem... Coś z tą tabletką jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolejna mama po Escapelle
Ja zażyłam w 20 h po i za 3 miesiące zostanę mamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam również pękla prezerwatywa, po 10 godz wziełam eskapelle, obecnie okres spóżnia mi się 4 dzień, wczoraj zrobiłam test dwie kreski, na środę jestem umówiona do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość x
escapelle 5 godz po w 11 dzień cyklu . Test w 37 dc pozytywny (ledwo widoczny ale jednak ) . Dwa dni pozniej krwawienie (silne bóle, skrzepy - jak zwykły okres ) . Testy po negatywne - tylko bardzo blady cień kreski . Badania hcg - 8 - czyli prawdopodobnie była ciąża. Jutro usg . Zobaczymy .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×