Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katy_11111111

ciąża po escapelle

Polecane posty

Gość mama_potrójna
wzięłam tabletkę 1 godz. po, w 15 dniu cyklu. Na początku 2 kreski to była tragedia, a teraz moja wpadeczka ma prawie 2 lata i świetnie się dogaduje z dwójką wcześniejszego, planowanego rodzeństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zadziałała. W 15 dniu cyklu - seks z pełnym wytryskiem. Po tabletce czułam się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletke brałam w 23 dc. ogólnie wydaje mi się że to były dni płodne (mam dość długie cykle, bo nawet po 36-38 dni), ze względu na śluz. Ogólnie byłam wystraszona, że nie zadziała, bo nie miałam żadnych objawów takich jak mam przed okresem. Na internecie naczytałam się że skoro czuje mokro i az musze nosić wkładki to że to ciąza, ale zrobiłam 3 testy 3 dni pod rząd i wynik był ujemny. Miesiaczke dostałam parę dni po terminie i ją mam nadal, 4 dzień. Pierwszego dnia bardzo bolał mnie brzuch, ogólnie mam obfity okres w tym miesiącu, bardziej niż zwykle, ale nie zauwazyłam większych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletka po prostu działa . Ja juz trzeci raz ja wzięłam i nie jestem w ciazy . Mój ginekolog twierdzi ze to najskuteczniejsza tabletka po stosunku dostępna w Polsce. Jest tez bardzo bezpieczna i daje mało efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli… - nie planowałaś ciąży, a stało się… - jesteś w ciąży i źle ją znosisz, - chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto jest w nieplanowanej ciąży, - chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto źle znosi ciążę … i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić... Zadzwoń lub napisz do nas. k o n t a k t @ n e t p o r a d n i a .pl w w w. n e t p o r a d n i a .pl 58 6 915 915 Jesteśmy codziennie od 18.00 do 23.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę bardzo skutki uboczne po tabletce "po" Duże dawki hormonów zaburzają cykl menstruacyjny kobiety i mogą powodować odczucie dyskomfortu i ból. Najczęstsze skutki uboczne działania "morning-after pill" (MAP) to: nudności, wymioty, napięcie w piersiach, zaburzenia krwawień, bóle głowy a także zawroty głowy.Niektóre kobiety doświadczają poważniejszych skutków ubocznych takich jak: silny ból brzucha i klatki piersiowej, trudności w oddychaniu, silne bóle głowy, nóg i ramion a także problemy z oczami. MAP może także być zagrożeniem dla kobiet z historiami chorób takich jak atak serca, zawał, rak piersi, wątroby lub rak układu rozrodczego, a także zakrzepy w płucach i nogach. Nadal twierdzisz że escapelle nie ma skutków ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! Dzisiaj dostalam okres ale przez dwa ostatnie tygodnie naczytalam sie wszystkich wypowiedzi I szczerze watpilam w dzialanie tabletki. Stwierdzam, ze tabletka zdecydowania opoznila mi owulacje! Taka sytuacja 13 dc, gumka pekla, ellaone po dwoch godzinach.Zero skutkow ubocznych jak na razie, okres w 29 dniu. Dziala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dream 1234
Witam wszystkie kobiety, Ja zastosowałam ellaone 2 dni po stosunku w dniu owulacji. 2 tygodnie poźniej, dzień po spodziewanym terminie okresu, zrobiłam test..... Dwie kreski, druga blada.... Powtarzalam przez 4 kolejne dni....i tak na 5 dzień były dwie mocne........ W 7 tygodniu Lekarz potwierdził ciaze pozamaciczną ..... Gdybym wiedziała, jak to sie skończy, nigdy bym sie na nią nie zdecydowała..... Zastanówcie sie kilka razy nad jej przyjęciem......skutki są nieodwracalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dani 333
Brałam escapelle dwa razy i nie zaszłam w ciaze wiec jest raczej skuteczna. Objawuw ubocznych tez nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ry/paj się dalej mbez zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Chyba jestem jedyną, której pękła gumka aż w 28 dniu cyklu, dokładnie 2 dni przed planowym okresem. W 12,5 - 13h po wpadce wzięłam escapelle. Okres dostałam 4 dni po czasie, w którym powinien się pojawić. Nadal nie wiem co myśleć, bo minął od wszystkiego równo tydzień, a ja umieram ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zrób test, ale skoro miałaś potem miesiączkę, ciąża jest bardzo mało prawdopodobna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość np Karolina
Dziewczyny kochane pamiętajcie tabletka "po" jest środkiem poronnym, dlatego że blokuje zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej, która ma swój odrębny genotyp w połowie wzięty od matki i w połowie od ojca.Jest odrębnym organizmem w ciele kobiety i już ma wszystko zapisane płeć,kolor oczu, wzrost itd.To że ta komórka jeszcze się nie zagnieździła nie znaczy że nie jest człowiekiem. I pamiętajcie kochane mamy, jak łykniecie tą tabletkę "po" będąc w ciąży nie zaszkodzicie dziecku.Te tabletki zawierają hormon działający jak progesteron, który blokuje zagnieżdżenie, ale w istniejącej ciąży wzmacnia ją, więc o żadnych wadach nie może być mowy.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w moim przypadku zadziałała wzięłam escapelle po 12 godzinach okresu dostałam w terminie więc tabletka jak najbardziej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Trafiłam na ten watęk nie bez powodu- jestem w takiej samej sytuacji jak Wy i potrzebuję Waszego wsparcia. A moja historia brzmi tak... W nocy z 16/17 marca kochaliśmy się bez zabezpieczenia- wiadomo jak to się skończyło. Nie planowaliśmy kolejnego dziecka. Nazajutrz wieczorem dostałam od lekarza receptę ne Escapelle. Pozotsało oczekiwanie na okres ( miał się pojawić 26/27 marca). Jak się zapewne domyślacie- nie pojawił się... tydzień później zrobiłam test- dwie krechy... Masakra, nogi się pode mną załamały. Wynik bety z krwi także dużo dodatni, najpierw niecałe 600, po 4 h już 1250. Badanie ginekologiczne w tym tygodniu- pęcherzyk ciązowy 1 cm, ciałko żółte jest też, ale za to zarodka nie widać.... Teraz żałuje, że wziełam tą tablętkę. Jestem strzępkiem nerwów, bo bardzo chcielibyśmy tego dzidziola... Jak u Was wyglądałą sytuacja? Czy któraś z Was miała podobną sytuacje z USG (brak zarodka)? Jak wyglądało u Was pierwsze USG, w sensie co było widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że gdy się kochaliśmy miałam dni płodne, środek cyklu więc i owulacja mogła być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie także zadziałała :/ wzięta kilkanaście godzin po stosunku. Jestem w 8 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Escapelle jest nieco mniej skuteczna (ok.10 kobiet na 100 zajdzie jednak w ciążę) od EllaOne, a to dlatego że: 1.działa krócej.Teoretycznie do 72 godzin, najwyższą skuteczność ma jednak w pierwszych 12 godzinach. Im szybciej, tym lepiej, bo skuteczność spada z każdą godziną.Najlepiej mieć ją przy sobie "na wszelki wypadek." 2.działa WYŁĄCZNIE przed owulacją i rzecz jasna PRZED zapłodnieniem.Aby ją skutecznie zastosować trzeba ją wziąć we właściwej fazie cyklu. EllaOne natomiast może zadziałać nawet jeśli zapłodnienie już nastąpiło (nie dopuści wtedy do zagnieżdżenia się zarodka). 3.Zawarty w Escapelle hormon (syntetyczna pochodna progesteronu) działa tak, że albo hamuje owulację (i stąd możliwy potem brak miesiączki-wydłużenie cyklu) albo PODTRZYMUJE ciążę, jeśli zapłodnienie już nastąpiło. Nie może więc zaszkodzić dziecku. 4.Brałam Escapelle raz w życiu i nie zaszłam w ciążę. Mogę powiedzieć, że:a) jest bezpieczniejsza dla kobiety, jeśli chodzi o skutki uboczne, b) jest idealna dla kobiet, które nie chcą zajść w ciążę, ale boją się też uszkodzenia zarodka, c) nadaje się przede wszystkim dla kobiet, które znają i obserwują swój cykl.Jeśli jesteś już w trakcie owulacji, pigułka nie zdąży zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara123

Ja zażyłam tabletkę po 12h od stosunku w 7 dniu cyklu. Trzy tygodnie później miałam wszystkie objawy ciąży czyli wzrost wagi i apetytu, omdlenia , nudności a mimo to wynik testu wyszedł negatywny. Ta tabletka to bardzo duża dawka hormonów i po niej wszystko w cyklu się miesza. Czasami występują dziwne krwawienia i bardzo złe samopoczucie tak jak w moim przypadku ale z tego co usłyszałam od lekarzy to jeżeli zażyje się tabletkę w trakcie lub po zapłodnieniu to niby sprzyja ciąży a nie jej szkodzi. To chyba przez dużą ilość progesteronu. Raz miałam taką sytuacje że lekarz ostrzegł mnie że może wywoływać różne wady genetyczne u dziecka ale bardzo rzadko takie coś się zdarza. Nie używajcie tej tabletki jako stałe zabezpieczenie przed ciążą bo nie zawsze działa, wywoła różne nieprzyjemne skutki uboczne albo pogorszy wam przebieg ciąży.  Nie powinno się też brać więcej niż jedną w cyklu chyba że wystąpią wymioty albo biegunka i wydalimy tabletke. Na 1200 osób po escapelle 200 zachodzi w ciąże mam nadzieje że to pocieszy osoby które nie chcą zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara123

Dodam jeszcze że tabletke bierze się minimum po 12 godzinach od stosunku dla lepszej skuteczności nie wcześniej na przyszłość.

Później wraz z godzinami jej skuteczność maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem kolejną w ciąży po escapelle. 14 dzień cyklu, pęknięta prezerwatywa. Tabletka przyjęta w ciągu 12h.

Podobno w dniu owulacji skuteczność wynosi 50%. Nie ma potwierdzonego działania zapobiegajacego implatacji. Tyle się o tym mówi, ale nikt nie wie, czy tak działa. Zapobiega owulacji, ale nie, kiedy ta już miała miejsce. 

Podobno ellaone skuteczniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

U mnie tabletka nie zadziałała.

Stosunek był dzień przed owulacja na drugi dzień wzięłam tabletkę Escapelle.brak miesiączki ,test pozytywny.Poszlam do lekarza USG 6 tc.tragedia.Podobno Ella one są o wiele skuteczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska

Ania jestem dokładnie w tej samej sytuacji, tak samo dzień przed owu się kochaliśmy i escapelle wzięta na drugi dzień...dzisiaj powinnam dostać okres...aż się boję ...poczekam jeszcze parę dni może dostanę. Po ilu dniach łaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erka

W piatek wieczorem mielismy wpadke z mezem, tabletke BellaOne, wsielam w poniedzialek popoludniu. Dzis jeatem w 7 tyg. Ciazy. Trzecie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciąża po escapelle

Wzięłam escapelle w okolicach owulacji.

wczoraj - 2 dni przed okresem - test dodatni, beta 56 i gin stwierdził ciąże, jestem w szoku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goshb

Dołączam się do grupy, też wzięłam escapelle w 14 dc. I teraz test pozytywny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×