Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaagaciccaa

nie chce nam dać chrztu dla dziecka!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Rozumiem Cię:) U mnie w parafii akurat nie ma problemów z chrzczeniem takich dzieci, widocznie trafili się nam normalni księża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna!!!
Ślub kościelny? Wiecie co ja o tym myślę? Nie wszystkich stać jest na to aby ksiądz powiedział jesteście małżeństwem. Jakim prawem tak pisze? Ksiądz-700zł. Organista - 300zł. Kościelny - 150zł. Zapowiedzi-120 zł. Nauki - 100zł. Półślubek-350zł. A te dziady dziwią się że młodzi żyją na kocią łapę. A ja się pytam ile czasu ja muszę pracować na to żeby ksiądz i reszta zainkasowali to wszystko w godzinę? I nie chrzańcie o wierze. Bo w tzn wszystkim wiary jest najmniej. Dziecka też nikt za darmo nie ochrzci. Pozdrawiam te gorliwie katoliczki a autorce współczuję sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
Słuchajcie dziewczyny ale autorka nie wzięła slubu bo nie CHCE. Co innego gdy stykaja się dwie wiary,co innego gdy związek tworzy panna i rozwodnik,Wtedy nawet gdy chcą to ślub jest problemem.Ale ich przysięga przed Bogiem - chcemy wychowac po katolicku-jest więcej warta niż dwojga - praktycznie obcych ludzi-ktorzy mogą się pobrac ale nie chcą a chrzest dziecka musi być bo ubranka są gotowe i "co ludzie powiedzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
Teoretyczna znawczyni diet Do nieba też nie pójdzie bo tam bez chrztu nie biorą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
pójdzie do nieba, jak wszystkie dzieci:) Moim zdaniem jeśli ludzie nie żyją według zasad wiary w której chca ochrzcic dziecko to po co chrzest? Ja do kościoła nie chodzę, kolędy nie przyjmuję, ślubu w ogóle nie mamy- i dziecka nie ochrzciłam! Po kiego grzyba??? Bo wszyscy chrzcza? smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to jest bez sensu. Teraz dziecku nie chcą dać chrztu, bo rodzice bez ślubu, ale za kilka lat dziecko samo będzie mogło o tym zadecydować? Głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie zrozumiem po co osoby ktore nie maja koscielnego slubu chca chrzcic swoje dzieci? I maja pretensje, ze ksiadz soe nie zgadza. A jak ma sie zgodzic? Jaki przyklad dacie swojemu dziecku swoim zyciem? Poprzez chrzest z tego co mi wiadomo "godzicie sie je wychowac w wierze aby zachowalo w sobie boze zycie" czy cos takiego sie mowi na chrztach :P Ja jestem agnostykiem, i nie wiem czy wezme slub koscielny :O Ale jezeli zdecyduje sie na sam cywilny- nie zaniose dziecka do chrztu, to dla mnei raczej oczywiste :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
ale zapomnialam dodac, ze ksiadz każde dziecko powienien ochrzcic. Niezaleznie od stanu cywilnego rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no włąsnie pojdzie bo nie jest obmyty z grzechu pierworodnego. No a slub to też wykosztowanie sie i to nie małe ale oni patrza ino zeby taka i portfel były pełne;) U mnie w parafi to strare schorowane babcie odśniezają a jesienia grabia liscie wiec troszkę dziwne a przed domem księzy non stop nowe autoa na remont dachu zbieraja juz 5 lat... no zalezy od parafi dużo ,ale księza sa tylko ludźmi a jak wiadomo każdy człowiek inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chesz s;lubu bo i po co
wiec w mysl kosciola zyjesz w grzchu i pojdziesz do piekła. Skoro nie jest to dla ciebie wazne, to czemyu upierasz sie przy chrzcie dziecka? Jak ktos wyzej napisal, nie mozna byc troche w ciązy. Ty wymagasz od ksiedza chcrtu dla dzicka , wiec on moze wynagac,eby dziecko wychowywalo sie wg zasad koscioła. A slub koscielny mozna wziac nawet z ateista, jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co chrzcić nieświadome
dziecko??? nie rozumiem, dlaczego ludzie to robią - ludzie, którzy d kościoła chodzą tylko na śluby, chrzty i w święta, ale oczywiście dziekcu wiarę trzeba narzucić ! :O :O straszna hipokryzja... mój syn ma 5 lat jest nieochrzczony, jest szczęśliwy i ma sporą wiedzę (jak na swój wiek) o różnych wyznaniach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem,ze ksieza maja swoj cennik,ale to jest karalne.I mozna to zglosic.Ja tez mialam problem z chrztem.Zaden ksiadz mi w PL nie ochrzcil,bo mieszkalam za granica i nie wiedzieli czy chodze do kosciola itp.Dobra,rozumiem. W parafii mojego męża niedawno wywalili ksiedza ,ktory w ogole byl tak zasadniczy,ze nie dawal slubu i nie chrzcil.A teraz jest inny i po kolei chrzci dzieci i udziela slubu,nawet nagina przepisy,bo udziela slubu tym bez bierzmowania i daje chrzest nieslubnym dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonka855
aaagaciccaa możesz dzwonić do kurii, dostaną telefon z opieprzem (bo ludzie i tak od kościoła uciekają) i dadzą ten chrzest choćby za darmo - znam taką historię i na prawdę zadziałało :) ksiądz łachy nie robi - co ma DZIECKO do Waszego ślubu, ono tu winne? bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, zaczekaj az dziecko podrosnie i samo zadecyduje, czy wierzy czy nie. Wtedy sie ochrzci. W ogole jak Ty to sobie wyobrazasz? Ochrzcisz dzieco- ale jak bedzie mialo komunie, Ty nie bedziesz z nim mogla do niej przystapic, tak samo do pierwszej spowiedzi. Do kociola w ogole chodzicie? To jest hipokryzja z Twojej strony. Potworna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaciaaa
ja wierze w Boga, chodzilam bardzo duzo do kosciola. chce wychowywac dziecko w wierze katolickiej, chce je do kosciola prowadzac, wiec nie rozumiem dlaczego ksiadz ma nam odmowic // TYLKO DLATEGO ZE MAMY SLUB CYWILNY??????????????? NIE MAMY KASY NA KOSCIELNY I NIE CHCEMY KOSCIELNEGO BRAC NIE WIEEMY CZY BEDZIEMY RAZEM NA ZAWSZE.... pisalam juz o tym!!!!!!!!!! zalozylam tutaj temat z pytaniem:: co byscie powiedzieli ksiedzu na moim miejscu by zadzialalo????? a nie pytalam o to jak bylo u was, nie pytalam o inne rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANo niestety takie czasy a nie inne ze jak sam na siebie nie zarobisz to panstwo nic Ci nie da. Chodzę do kościoła ? chodzę Dziecko chodzi? chodzi wiec chyba jest wychowywany w takiej wierze Modli się ? modli jak umie tak sie modli . Wiec co oni maja z tym za problem ? Ja może bym i chciała le jednak finanse mają tutaj swoja rolę . Czyli mam wziąsć slub po to zeby ludzie widzieli , wydac pelno kasy w jeden dzien ? no chyba ze wam tak rodzice sponsoruja te wesela i spłacają za nie kredyty do konca zycia to bierzcie , ja znam wartosc pieniadza i nie bd na jakies fanaberie wydawała typu wystawne wesele . A neistety mamy duza rodzine i było by conajmniej 150 osób tak minimalnie . A tez sie ojca dziecka nie bd prosila kochanie wexmy ten slub prosze no wyraź zgodę . Nam jest tak dobrze , i jestesmy szczęsliwsi niz nie jedno małżenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaciaaa
chodze do kosciola, ale nie zawsze do tego samego:) zalezy gdzie jestem jak sa swieta boze narodzenie wielkanoc tez obchodzimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak może wam ochrzcić dziecko jak nie bedziecie go wychowywać w wierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
powiedz mu, ze do kościoła chodzicie i dziecko też będzie. I zapytaj dlaczego nie chce dziecka ochrzcić. Powiedz dlaczego nie chcecie brać kościelnego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzialabym ksiedzu tak: NIE MAMY KASY NA KOSCIELNY I NIE CHCEMY KOSCIELNEGO BRAC NIE WIEEMY CZY BEDZIEMY RAZEM NA ZAWSZE. W tym przypadku pewnie kaze Wam przyjsc w ktoras sobote po poludniu i udzieli Wam szybkiego slubu. A to drugie wytlumaczenie jest nielogiczne ; skoro nie jestes do konca pewan swoich uczuc do meza, to po co powolywaliscie dziecko na swiat? Nonsens. Jak mozesz egzekwowac od dziecka np chodzenie do komuni i czynny udzial w zyciu kosciola, skoro sama bedziesz przeciwienstwem prawidlowego zachowania? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
moment, ale dziewczyna pisze, ze do kościoła chodzi! Ma prawo nie chciec kościelnego, może z ojcem dziecka zaliczyła wpadkę i nie są siebie pewni? A jak wezmą kościelny i się rozstaną to już całe życie będzie żyła w grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiłam to stwierdzil że mam zaprosic rodziców i tyle .... No i obraza całej rodziny. A jak mówiłam o finansach to że jestem materialistka . Tak tyle że ja pracuje 16 -20 h na dobe i naprawde szanuje pieniadze ktore zarabiam . A ojciec małego powiedział niech ma waire jaka tam sobie chcesz ;) No i ma moją . najwazniejsze ze chodzi do kosciola , a nie jeszcze slub jeszcze tamto. Co ma mójh slub do wychowania dziecka ? Niektórzy maja slub a kościół widuja w pasterke i w wielkanoc..... i jakos im sie chrzci ebz niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepraktykująca
dziewczyny, przecież to jest logiczne - ślub kościelny to ogromny wydatek, księża naciskają bo to dla nich kasa za odbębnienie mszy (na tacy tyle nie zbiorą co w cenniku za ślub), poza tym co ma WIARA do KOŚCIOŁA? powiedzmy sobie szczerze - niewiele... księża również nie żyją zgodnie z wiarą a to co wymyślają wobec wiernych nie jest od Boga tylko od nich. to nie Bóg zabrania np używania gumek - gdzie to jest napisane w 10 przykazaniach? Ale może autorka wierzy w Boga a nie w kościół, i chce ochrzcić dziecko i wychowywać w wierze, opowiadać o Bogu, bez względu na to czy ma ślub czy nie... Ksiądz powinien ochrzcić dziecko - bo to nie jemu decydować o tym czy dziecko ma prawo do chrztu czy nie! każdy powinien mieć prawo, a co dalej - Bóg zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No skoro wzielas z nim cywilny to ksiadz mysli,ze nie wierzysz w Boga dlatego nie bierzez koscielnego..Wróżką nie jest by wiedziec,ze zyjesz z ojcem swego dziecka dla dziecka,.Moja siostra powiedziala ksiedzu szczerze,ze nie kocha ojca swojego meza i jak tylko znajdzie prace to odejdzie od niego.I ksiadz jej ochrzcil,wysluchal,zrozumial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×