Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość ogryzekogryzek
hahhaha :) mnie najbardziej drażni hasło każde dziecko się rozwija w swoim tempie i ma czas :) jak to słysze to mam ochotę dać w przysłowiowy pysk, poszłam rok temu do laryngologa z małym i mówię że chce skierowanie na badanie słuchu i konsultację czy wszystko gra bo nie mówi a ta do mnie a co ma recytować wiersze on ma 2 lata dopiero a chłopcy tak mają wydarłam się na nią i trzasnęłam drzwiami, po czym zdenerwowałam sie jeszcze bardziej jak zobaczyłam ją w prywatnym gabinecie gdzie nawet roczniakowi dawała skierowanie na rehabilitację mowy i komplet badań słuchu, w zasadzie każdemu i prywatnie to już majac dwa lata miał recytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko chodzi na palcach, uwielbia się [przytulać, ma kontakt wzrokowy, ciągle do nas coś gada, od urodzenia jest wesoły,******iwy, nie zatyka uszów, nic mu nie przeszkadza, nie ma swoich ulubionych miejsc do których jest szczególnie przywiązany czy rzeczy, coraz lepiej i mądrzej mówi i gdyby nie to,ze ma gdzieś inne dzieci to nie uwierzyłabym że ma autyzm. Choć jego terapeutka twierdzi,ze to spektrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK jest dokladnie to samo, wyegzekwowac cokolwiek - masakra. Tez mnie chcieli zbyc jak przyszlam z 20 miesiecznym synem, bo chlopcy pozniej zaczynaja mowic, dopiero po kilku minutach lekarz tak sie mojemu dziecku przyjrzal i mowi ''a rozumie, on w ogole nie wydaje zadnych dzwiekow'. grrrrrrr. Podejrzewali gluchote, chociaz tlumaczylam, ze syn reaguje na imie i odwraca sie jak slyszy halas. Potem tzw. padaczke bezobjawowa. Jej zdiagnozowanie wymagalo rezonansu magnetycznego, ale odmowili jego wykonania, bo.... nie chca usypiac tak malego dziecka, a do badania uspione byc musi, bo to wymaga pozostania w totalnym bezruchu. I co? Znowu lot do Polski i prywatnie robiony rezonans w Krakowie, 1300 zlotych prawie 6 lat temu. W ogole wiekszosc badan diagnostycznych robilismy w Polsce, za kase oczywiscie, bo nie mamy w kraju ubezpieczenia. Tutaj ubezpieczenie placimy i za przeproszeniem g.... z tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trofimiuk
Ja poki co uciekam spac, bo moja ksiezniczka zasnela. Czeka mnie X pobudek, a jutro rano do pracy. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
moi książęta poszli spać więc ja zmykam do pracy :) jutro czeka mnie wizyta w ulubionym urzędzie zwanym PUP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trofimiuk- lekarka opiera diagnozę tylko na tym, że dziecko pokazuje ręką zamiast palcem? Przewrażliwieni Ci lekarze albo niedouczeni... :P Moje dziecko w wieku 13 m-cy wskazywało palcem i mówiło stosownie do wieku, żadnego opóźnienia nie było. Lekarze najczęściej szukają choroby tam, gdzie jej nie ma. U dziecka chorego tej choroby nie widzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
dziewczyny kupuję właśnie zabawkę dla dzieci i postanowiłam wam polecić do zabaw to co już mam :) moze to już znacie allegro.pl/gra-labirynt-magnetyczny-zrecznosciowy-drewno-i3859549695.html ćwiczy sparwnośc manualną oraz allegro.pl/tablica-kredowa-drewniana-na-stojaku-mis-i3873338270.html można ćwiczyć gdzie jest oko jaka to mina jak wygląda buzia smutna czy uśmiechnięta, mogę polecić tez przesuwankę allegro.pl/drewniany-labirynt-ze-zwierzetami-9-figurek-zoo-i3853790248.html z cyklu co do czego pasuje, do ćwiczenia sekwencji polecam korale allegro.pl/duze-korale-do-nawlekania-drewniane-i3806588319.html ćwiczą zdolnosci manualne ale również szeregi powtórzenia itp, nie mam nic wspolnego z tym sprzedajacym dla jasnosc*****stanowilam wam wkleic linki do zabawek ktore sie u ans sparwdzily i swietnie rozwijaja o tyle :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ale się rozpisałyście, ciezko nadgonić. U nas po logopedzie cieżka harówka, starszy syn mówi nawet ,ze zrobiłam z domu cyrk. Przypomniałam juz sobie niemal wszystkie piosenki "Fasolek", oczywiście do nich tańczymy. Niektóre zachowania zmiana o niebo, cieżko mi tylko stwierdzić po czym, bo wszystko wprowadziłam na raz...zero telewizji, zero nabiału, 100%stymulacji. Przede wszystkim poprawność wskazywania, prawie przestał się mylić, no i wskazuje za pierwszym razem, kiedy go poproszę, a nie raz na pięć próśb, moim zdaniem, to brak telewizji,tak wpłyną, pozwala mu się lepiej skupić. Czytam was i powiedziałam dosc własnych interpretacji!!!! Mamy które są tu od dawna, mają dzieci tak różne w zachowaniach, a jednak łaczy je autyzm, więc ja na pewno sama tego nie zinterpretuję, czekam cierpliwie na Synapsis. i dalej pracujemy najlepiej, jak się da. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia777
A ja podczas kąpieli zorientowałam się, że synek przeszedł trzydniówkę, całe plecy. pupa i brzuszek w krostach a ostatnie trzy doby gorączka, a dziś nic jak ręką odjął, trochę się zdziwiłam, że tak nagle minęło, myślałam, że to przez zęby, wychodzą mu na raz cztery czwórki i cały czas marudził a tu nagle wysypka. Z dobrych rzeczy to chyba ruszyło pokazywanie części twarzy bo dziś pokazywał na kaczce i patrzył na mnie i potem na mnie a jak mówiłam, że tak pokazywał (karmiłam go piersią) to znów pokazał, no i karmił mnie paluszkami pierwszy raz:) Nie taka znowu nowa też coś czuję, że odpuszczę jak mały do przedszkola pójdzie i dalej będę przyglądać się i schizować jak ty, nie łatwo zapomnieć i zakończyć temat, raczej nie doczekam do czerwca z kolejną obserwacją, abym wytrzymała do kwietnia, chyba,że te trzy miesiące tyle zmienią, że będę pewna, zazdroszczę, że Twój ma (prawie?) 3latka i możesz wykluczyć, że to nie to bo na pewno już by się dopatrzyli. Uff rozpisałam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trofimiuk
A czy zwykly neurolog dziecieci jest kompetentny aby stwierdzic autyzm u tak malego dziecka? (1.5 roku) czy zostaje nam synapsis - lacznie prawie 600 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trofimiuk- neurolog może stwierdzić autyzm, ale na pewno nie na pierwszej wizycie i na pewno będzie potrzebny szereg badań u innych specjalistów. Może to trochę potrwać. Nie musisz wybierać się do Synapsis. To Ty pytałaś o to badanie u neurologa? Neurolog na ogół robi EEG. Poza tym obserwuje dziecko i bada odruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2latka
Trofimiuk ja udalabym sie do neurologa ale takiego ktory ma doswiadczenie w pracy z dziecmi z autyzmem.jak pojdziesz do zwyklego,jak eeg wyjdzie prawidlowe to mozesz lekarz moze nie zauwazyc niepokojacych objawow w zwiqzku z autyzmem.mozesz uslyszec,ze dziecko rozwija sie w swoim tepie albo podobny frazes. A skad jestes?na stronie synapsis podane sa placowki w calej Polsce,ktore diagnozuja dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My byliśmy z Kubą u neurologa dziecięcego i od razu powiedział,że to spektrum autyzmu. A lekarze rodzinni to porażka. Kuby doktorka podważała diagnoze bo kiedyś na wizycie zawołala go i dała mu karteczkę, stwerdziła że gdyby to był autyzm nigdy by jej nie zabrał. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te koraliki do nawlekania faktycznie są świetne, Kuba często do nich wraca. Wczoraj bylismy na terapii,ale Kuba ostatnio się buntuje i nie chce ćwiczyć i już na wejściu zaczął wymyślać, a to sikać, a to pić i wkońcu zostałam oddelegowana na korytarz a Pani z nim ćwiczyła godzinę. I to był strzał w 10 bo Kubus cały ten czas pięknie pracował. Dawała mu takie podchwytliwe ćwiczenia z liczby pojedyńczej i mnogiej i wszystko dobrze odmieniał:) Miło się tego słuchało z korytarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
z neurologami różnie to bywa, ja byłam ze swoim i cóż według neurologa to nie autyzm i dziecko jest zdrowe tylko ma zespół wiotkiego dziecka a ja wymyślam, stwierdziła pani dr uznana w środowisku itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trofimiuk
Niemoge znalezc tych placowek. Jestem z Suwalk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, mam dzisaj doła a mianowicie moj syn ma 1 roczek i 2 dni, widze pewne zachowania, które mnie nie pokoja a reszta rodziny babcie mąż twierdzi, że powinnam sie leczyć.Napokoji mnie Fascynacja świtełkami, wyłacnikami itd moim zdaniem jest mało "kumaty" ;-) wałukje z nim kasiążeczke od 2 miesiecy pokazuje gdzie piesek, kotek a on nic, jedynie zegar w ksiazeczce pokazuje ale nie zawsze ulubione zabawy to, wchodzenie na parapet i patrzenie do okna, zabawa przy automacie, wchodzenie na drabinki, zabawki moga nie istniec..gryzie mnie (nie wiem dlaczego ale tylko mnie) Potrafi zrobic pa pa, powiedziec mama, tata, fufuffu(ptaki)(swiadomie),sumie duzo mowi mozna czasem wychwycic NIe,tak, daj,ała,.. Pokazuje palcem co chce, gdzie chce isć. Potrafi nakarmic misia,poczesać mnie... Z chodzeniem sało sobie radzi ale nie widze jakiś odchyleń.. Najbardziej mnie dobija te swiatełka, wentylatory... Mam sie zaczac martwic albo isc sie leczyc jak twierdzi cała rodzina ,( byłam z nim u neurologa i powiedziała, ze jest komuniaktywny czyli jest oki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być wyłączniki, światełka, kontakty.. .. idzemy do Zoo a on na co patrzny na lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jakie mogą być jeszcze przyczyny zatykania uszu u 15 miesięcznego dziecka? Nie dzieję się to w przypadku głośnych dżwięków. Robi to czasami, a od paru dni idzie mu kilka zębów naraz. Czy zatykanie uszu może być od ząbkowania? Czy zatykanie uszu wiąże się tylko z autyzmem lub zaburzeniami SI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile mnie pamięć nie myli, wszystkie dziec**przechodzą ten etap. Sama zobaczysz, czy mu to przejdzie czy się będzie pogłębiać. Moje dziecko też było zafascynowane lampami, latarkami i wszelakimi urządzeniami elektrycznymi (to mu zostało do dziś) Ale to ten zdrowy ;) Niepokojące byłoby, gdyby interesował się różnymi kręciołkami, wirnikami, wszystkim tym co się kręci. Chyba niepotrzebnie się martwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
co do zatykania uszu to po 1 od ząbkó moze być a po 2 tzreba zbadać słuch, bo dziecko moze mieć szumy, szmery w uszach, płyny a moze je miec po prostu "brudne" i woskowina sie kołysząc wywoływac szum czy ból, małe dziecko nie powie że boli mnie ucho, mój mały tak miał i okazało się że miał woskowine tak głęboko taka niczym skamieniałą że moje próby wyczyszczenia uszu tylko pogłebiały ten stan, cerumen pomógł i laryngolog mu wyciągneła szokująca ilość woskowiny, od tego czasu spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko roczne dziecko czy ja naprawdę byłam ślepa przez ten cały czas , że dopiero od niedawna wychwycam co z moim dzieckiem jest nie tak?. Przeciez powinnam to już zaóważyć rok temu:-( Po tym co piszą te mamy ostatnio o swoich maluchach rocznych 1,5 rocznych co robią czego nie i się martwią to ja już dawno powinnam to wychwycić :-( a nie dopiero teraz :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u swojej lepkarki po skierowanie na wyniki dla mie i poprosiłam o tabletki na wyciszenie bo mam problemy ostatnio z zasypianiem no i tak do słowa. Zapytałam co sądzi jakbym poszła z małym prywatnie do psychologa i logopedy powiedziała, że moge iśc ale stracę majątek bo będę musiała co chwilę chodzić i to już prywatnie a jak dojdzie jakaś terapia to musiał bym być milonerką powiedziała żebym zaczekała jednak na tą państwową wizytę bo ona tam chodziła ze swoją córką i mówiła, że mają dobrych fachowców i logopedę , psychologa, neurologopede. I poradziła, że jak już będę miała wszystkie paiery (diagnoze) to jak najszybciej dziecko zapisać do przedszkola bo on lgnie do dzieci i że może bedzie sporo od nich się uczył itd tylko musze mieć papiery, żeby wiedzieć jakie przedszkole. I wiecie co mi powiedziała to nie koniec świata jedne mamy chodzą z dziećmi po galerii kupując kolorowe czapki a drugie pracują z dziećmi trzeba się z tym pogodzić i że dziecko w tym wieku jest bardzo plastyczne i wiele da się jeszcze zrobić. Ona ma córkę z porażeniem. Chyba faktycznie ma rację niektóre dzici są smiertelnie chorę cierpią z bólu itd może tak powinnam na to spojrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze chcę spytać o ta candidę co to? bo pisałyście o tym wcześniej a ja własnie zbieram wszystkie wypisy ze szpitali mojego małego i widze na jednym że jak leczony był na coli to w posiewie przy wypisie wyszła candida w moczu ale mnie wczesniej zapewniano, że tojest coś co wszyscy mają i jest dobre?????? Pare miesięcy póżniej robiliśmy posiew bo znów była coli ale po leczeniu posiew był już jałowy. Póżniej już chyba nie było oprócz enerococusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i wiem że sie rozpisałam ale mam taki problem mały sobie od jakiegoś czasu zrobił garaż kapcia męża tzn bierze tego kapcia i wjeżdza tam samochodzem i wyjeżdza może tak długo nawet jak powiem chodź cos tam porobimy to on z tym kapciem na ręce idzie ostatnio nawet na dwór chcę z nim wychodzić jak mu zabiorę to histeria, jak mąż ma na nogach to będzie wył, żeby mu dać. Schowałam te kapcie i mam straszną histerię co chwile sobie przypomina i przerywa jakąs zabawę i go szuka. dać mu czy może kupić mężowi trampki. Tak samo z tym myciem zębów czy pozwalać tyle razy? Nie chodzi mi o szkodliwość pasty :-) tylko czy pozwalanie na takie zachowania jest dobre czy lepiej mu nie pozwalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agazgaga- a jak często myje zęby? On ma pastę dla dzieci, tak? Taka pasta jest nieszkodliwa, co innego ta z fluorem. Niech sobie myje zęby nawet po każdym jedzeniu :) Co do kapc*****staraj się coś wykombinować dla małego na wzór tego kapcia, żeby miał garaż dla swojego samochodu. Może udałoby się uszyć taki garaż? Przypuszczam, że zabawkowy z plastiku nie spełniłby jego oczekiwań. Zwróć uwagę na fakturę materiału (tego kapcia), bo to pewnie też ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do candidy nie wiem, mój tego nie miał. To taki grzyb, trudny do wyleczenia, my nie robilismy takich badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×