Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość gość
no dobrze ale jeśli dieta działa to skąd wiadomo, że to autyzm a nie problem somatyczny organizmu, który wywołuje dane objawy w zachowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
jeśli posyłacie dziecko do przedszkola integracyjnego sprawdźcie dokładnie jak ono wygląda, co oferuje itp. bo przedszkola integracyjne w Kcach to dno dna i wszędzie jest lepiej tylko nie w integracyjnym, nie ma kadry, nie ma zajęć, nie ma żadnych sal, pomocy warunki fatalne itd.. moje dziecko ucierpiało tylko na integracji i jestem strasznie zrażona do placówek integracyjnych, chociaż wiele rodziców opisuje przedszkola integracyjne jak z bajki, więc wierzę że i takie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasK
Ogryzek, a Twoj mlodszy synek tez tak mowil do siebie i po swojemu za nim zaczelo to przypominac jezyk polski? Czy raczej milczal? Plamiasty a na jakie terapie chodziliscie? Czy SI Wam pomogło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jesli dziecko jest zaburzone to dieta zadziała. A to że dziecko zaczęło na diecie zachowywać sie gorzej to najczęściej spowodowane jest usowaniem pokładów toksyn i grzyba :( więc dieta działa ale potrzeba przejść często przez okres burzy, zwłaszcza jak dziecko jest starsze i się już zafiksowało. A druga rzecz to dieta źle prowadzona. U nas działała średnio aż znalazłam winowajców- przyprawy ze śladowymi ilościami i mąkę kukurydzianą która z założenia jest BG ale teraz są już genetycznie modyfikowane i jest mąka kukurydziana i mąka kukurydziana bezglutenowa :( U nas nawet gary, talerze, sztućce, gąbki, wszystko jest osobne i dopiero wtedy pojawiła się poprawa. A gluten jest wszędzie od ciastoliny, przez leki, po 100% przyprawy wiec sprawa nie jest łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
KasK mój młodszy nie milczał nigdy ale on na wszystko mówił "LA" z czasem jego język rozszerzył się do lo lu li... potrafił odwzorować jakieś zdanie melodią na lalalolo itp.. w trakcie terapii zaczął mówić pojedyncze słowa aż pewnego dnia po prostu zaczął mówić zdaniami i coraz więcej coraz więcej... mało tego on zaczął mówić wyraźnie i z dobrą odmianą, składnią co dla mnie jest szokiem do teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasL
Rozumiem ;) mój mówi na wiele czynności/rzeczy "papa" hmm a ostatnie pytanie dotyczące terapii ile miał jak zaczął i czy mówimy o MK czy coś jeszcze stosowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekogryzek
Przemek miał 3 godz z logopedą w mcu nie MK, ja w domu wprowadzałam elementy MK codziennie po min 10-15min czasami po godzinie jeśli miał ochotę, poza tym miał godz w mcu z pedagogiem i tyle, ale to tyczy się młodszego bo starszy mimo terapii o wiele bardziej intensywnej i MK to ma marne efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny w jakim wieku dziecko powinno zacząc pytać DLACZEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darciaa
czesc Dziewczyny:)Dawno nie pisalam,ale czasu brak na wszystko.. mam pytanie: Igus zaczal"mówic",tzn powtarza wszystkie slowa,..nie uzywa ich jeszcze do komunikowania sie,ale ogolnie cos ruszylo.bawi sie zwierzatkami i mowi:co to??? konik....itp.nazywa je prawidlowo. Powiedzcie mi jakie są szanse,ze zacznie sie normalnie komunikowac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem w sumie, wiem tylko, ze moja ma 2. l 3 m. i wlaśie zaczęłą. Nieustanie słyszę "a dlaczego?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przecież, że sznase sa duże. Na bank zacznie normalnie mówić. Ma mocno opóźniona mowę i teraz jest na poziomie 1,5 rocznego, może dwuletniego dziecka. Teraz powinno ruszyć i za jakiś czas nadrobi. Może szybciej niż przypuszczasz. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki:) jestem pełna nadzieji...choc nie wiem ile On z tego rozumie....powtorzy prawie wszystko,teraz tylko sęk w tym,zeby tej mowy uzywal prawidlowo.....sensownie,adekwatnie do sytuaji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No kochana, skoro ma op. rozwój mowy, to może byc tak, ze na razie powtarza bezmyślnie, jak dzieci w wieku 1,5 roku mniej więcej, a potem zacznie uzywać słów ze zrozumieniem i adekwatnie do sytuacji, bo to kolejny etap. Zresztą piszesz, ze pyta sam siebie i sam sobie odpowiada używająć właściwych nazw przedmiotów. Znaczy - rozumie, ale ma autyzm, więc trzeba dać mu czas. Niech powtarza jak najwięcej, a Wy musicie go skłonić do tego, żeby mówił do Was i się komunikował, no i od tego ma terapeutów i Was - rodziców, którzy z nim pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem takaaaa szczesliwa ze cos ruszyło:):):):):) marzylam o tym.... dzieki za dobre slowo... teraz cel:odpieluchowanie,...choc z tym ciezko,nie chce siaść na nocnik,do ubikacji chodze z nim..powtarza siiii,ale nie wysika sie...;/ czy jest to moze problem zaburzen czucia głebokiego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo 2,3 latki - nie chcę być złosliwa, ale co Twojej małej dolega? W tym wieku pytania dlaczego? no chyba autyzmu to nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co jej dolega i czy coś jej dolega. Nie wiem czy ma autyzm - nie diagnozowałam. Miew zachowania autystyczne, ale pytanie było kiedy dzieci zaczynają zadawać pyt. dlaczego. Nie autystyczne dzieci, tylko dzieci w ogóle, więc odpisałam, kiedy pojawiło się u mojego dziecka, bo u nas to nowść. Nie wiem jakie sa normy, ale własnie chyba cos koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie zachowania Cie martwią u córki? jak się zachowuje wobec dzieci? ma jakieś alergie, candidę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pojedyncze zachowania autystyczne ma wiele dzieci i z nich wyrastają, samo ustawianie w rządki czy parokrotne zawieszenie się nie świadczą od razu o 84.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psycholozzka
zgadzam się z opiniami powyżej, pracuję z autystami, mam córkę ze spektrum i podczytując to forum mam wrażenie, że niektóre mamy maluszków zbyt mocno panikują, nie mówię rzecz jasna o tych zdiagnozowanych dzieciach żeby dziecko miało autyzm musi spełnić kryteria triady autystycznej, jeśli dziecko mówi i używa tej mowy do komunikacji, zadaje sensowne pytanie, jest w normie rozwojowej, nawiązuje kontakt wzrokowy to NIE może być autystyczne pojedyncze cechy typu osłabiony kontakt wzrokowy, chodzenie na palcach mogą wynikać z wcześniejszych/ aktualnych problemów napięcia mięśniowego i innych schorzeń neurologicznych, powtarzalne czynności i szeregowanie i i ustawianie w to raczej czynności kompulsywne i same w sobie nie świadczą o autyzmie CHYBA ŻE dziecko ma tych problemów dużo i jest sprzężenie cech np. zaburzenia kompulsywne, duże uniemożliwiające normalne funkcjonowanie problemy sensoryczne, słaby kontakt, problemy z reakcją, niekomunikatywna mowa (obsesyjna, echolalia itd.) lub jej brak itp., kryteria dopiszę potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Darciu cudownie!!! Cieszę się i bardzo Wam kibicuję! Mój też na początku tylko wszystko nazywał a potem już poleciało, dziś buzia mu się nie zamyka. Gościu od pytania -dlaczego? Mój syn mniej więcej w tym samym wieku zaczął zadawać takie pytanie. Pytał o wszystko. Istotne jest, czy dziecko oczekuje odpowiedzi, czy zapamiętuje odpowiedź, czy nie jest to jakiś schemat i czy nie pyta ciągle o te same rzeczy, bo może fiksuje się samym zadawaniem pytania. Też się podpisuję pod tym, że nie wszystkie zachowania typowe dla autyzmu można podciągnąć pod spektrum. Mój na chwilę obecną diagnoza HFA do dalszej obserwacji, syn wyszedł z regresu została nam praca nad kontaktem wzrokowym i skupieniem uwagi i koncentracją. W Synapsis wszyscy byli zdumieni jego postępem, zachwyceni komunikatywną mową, zasobem słownictwa i rozwojem poznawczym. Też jestem szczęśliwa! Plamiasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak dziecko zadaje wszystkie rodzaje pytań poza pytaniem dlaczego? czy to powinno martwić u 3latki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plamiasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pytanie to nie ja! Plamiasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja się podpiszę bo ktoś sobie żart robi a jak dziecko zadaje wszystkie rodzaje pytań poza pytaniem dlaczego? czy to powinno martwić u 3latki? mamawiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plamiasty rewelacja! robisz kawał dobrej roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziękuję! W Synapsis usłyszałam: nie wiem co wy z nim robicie ale róbcie to dalej, bo dzieci z regresu tak nie wychodzą :) :) :D Więc dalej jesteśmy na diecie i kontynuujemy terapię. Plamiasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogryzku,a wy w kraju,czy wyjechaliście już do Francji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plamiasty a jakie macie terapie? Nie doczytałam nigdzie, może pisałaś ale czy odstępstwa od diety jakoś małemu szkodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×