Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

graga ==kochana ja mówiłam w listopadzie na szczepieniu ,że mało zjada ( wtedy jadł 30 ml ) ale był zwazony i od urodzenia w ciagu 6 tyg przytył 1200 gram i doktor stwierdził ,że widocznie najada sie i jest dobrze A co do karmienia na spiocha ,to nie zassie na spiocha ! Próbowałam pare razy i o 24 i o 3 w nocy nie chce ssać Wogle smoczka też nie chce .. Kontaktowałam sie z połozną i mówiłam ,że synek mało je to mi powiedziała ,ze jak przesypia całe noce i nie płacze to mu starcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do rozwoju to mysle ,że jest oki ładnie dżwiga głowke jak lezy na brzuszku potrafi dośc długo tak mieć podniesioną ,nałokciach też ładnie dżwiga sie Graga --ale mnie dobiłas tych chłopczykiem ,matko kochana.. Ja pózno synka mam ,cała ciąża na podtrzymaniu ,ciagle szpital ,anemia -może to teraz wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta kobieta,matka tego synka ma chyba odstep 11 lat miedzy synem starszym, ale podobno brala tabletki anty i miala problem z zajsciem.... nie chcialam pisac tego, chodzi mi tylko ze jak jest cos niepokojacego to zeby walczyc o swoje, chocby sie mialo codziennie po lekarzach chodzic... na pewno bedzie wszystko ok:) nie odpisalas jak z dawaniem flachy na spiocha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagnesia a w centyle patrzałaś? Może dziecko w dzień nadrabia tzn pije te 60 ml ale częściej Zmierz ile na dobę ci wypija Rozumiem że jako wcześniaczek jesteście pod kontrolą specjalnej poradni tak jak my z Marysią W szpitalu straszny nacisk był żebym pilnowała małej by nie traciła na wadze Lekarze z noworodków to nawet powiedzieli że mam dokarmiać ,nie patrzeć na to że nie sama pierś , żeby mała nabierała masy a mała też nie była bo miała 2930 i 55 cm Moim zdaniem jak dziecko rozwija się prawidłowo, robi normalne kupki ,uśmiecha się itd to pewnie tyle jej wystarczy na raz Nie wiem co ci doradzić ,rozumiem że sie martwisz Lekarz pewnie zleci jakieś badania Z tym moczem to dobry pomysł A wspomniał lekarz może o zespole złego wchłaniania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam kochana Nie zassie mi na spiocha ,dawałam mu o 24 i o 3 w nocy nie zassie za nic na świecie Nawet cięzko jest go wybudzić ,jak byłam z nim w szpitalu po urodzeniu to pielegniarki szczypały go po poliku żeby jadł ... Synek też nie chce wogle smoczka ssać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia i próbuj na spaniu jej flache podać tak jak Graga pisze Ja miałam dziecko wybudzać jak długo spało ale to jak ze szpitala wróciłyśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka --ja nie jestem pod żadna opieką z racji wcześniactwa Kto was poinformował o tym ? Kurde ,ale zadałaś mi ćwieka... Mój jest urodzony w 35 tc Wiecie co --ja pracuje w słuzbie zdrowia ale nikt mi nic nie mówił o specjalnej opiece ,mały jak sie urodził to odrazu dostał 10 pkt Apgar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki za rady, problem na szczeście z głowy.. obyło sie bez okładńw z soli, kapusty czy czegokolwiek innego.. zaciskałam zeby i przystawiałam mała do piersi bardzo czesto i na szczeście pomogło! ufff;) czytalam w necie ze przyczyna takiego stanu moze byc noszenie stanika? a Wy nosicie normalne staniki czy te do karmienia? ja mam zdecydowanie dosyc tego do karmienia.. nie jest zbyt sexowny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zjad o 21 i oczywiscie 60 ml ,zrobiłam mu 90 ml to 30 zostawił Zbudze go ok 1 w nocy może choć troszke zje Czemu ja wczesniej do was nie napisałam.. Dziekuje za wszystkie radyy Agulka jestem o rok starsza od Ciebie w nicku to twój rok urodzenia ? Czemu ja wczesniej do was nie napisałam.. Dzwoniłam do koleżanek z pracy i mówiłam ,że synek mało je wszyscy mi mówili ,że widocznie taki jego urok ,że jak nie płacze tzn że nie jest głodny. Dziekuje za wszystkie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia no to Apgar wysoki jak na ten tydzień ciąży My mieliśmy w 1 minucie 8 punktów (zabarwienie skóry plus napiecie ) a w 5 minucie 9(napiecie typowe dla wcześniaków) chyba co szpital to inaczej bo jak sie pytałam to powiedzieli mi że wcześniaki mają obniżone napięcie mięśniowe i dlatego nie dostają tych 10 punktów A i z tego co wiem to u nas każdy wcześniak kierowany jest zaraz po wypisie ze szpitala do specjalnej poradni dla wcześniaków Tam dostajemy zlecenia na różne badania m.in. usg głowy , krwi, moczu Bardzo dokładnie ważą dzieci i badają (nie tak jak u pediatry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia to tak wyglada jakby miał cukier niski i nie mogl sie wybudzic.. Ale rano wstaje mówisz .. To ja nie wiem wiecej co moge doradzić ... Moj to wręcz walczy o kolejna butle niecierpliwiec maly. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia, to mleczko nie jest na receptę. Można go kupić w aptece, ale z reguły wcześniej trzeba zamówić, bo nie zawsze jest na bieżąco. Sprzedają raczej wyłącznie po 24 sztuki - 24 x 100 ml. Koszt około 160 zł. Ja podaję Nince raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa moja miała niski cukier jeszcze w szpitalu ...to było dopiero ..nie można jej było nakarmić Co pierś chwyciła ,troszke popiła i już odlot Nie pomagało gilanie ,przebieranie ,ona spała .... Ale w domku już wyniki ok cukru a ona bardzo szybko całe noce przesypiała widać taka jej natura Moje dzieciaki tak wszystkie miały z tym spaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Ninka też raczej nigdy nie płacze za jedzonkiem, zaczyna dopiero, jak widzi, że trzymam butelkę :-) i wtedy się niecierpliwi. I też pozwalałam Nince spać do rana, ale lekarz powiedział, że muszę wybudzać, skoro jest taki mały przyrost masy ciała. Może warto karmić częściej - np. co 1,5h ? wiem, że to może być uciążliwe, ale może wtedy zjadłby troszkę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Eljotka dobrze, ze juz w domku jestes :) My po szczepieniu mały wazy 5140 i ma 62cm. Troche mało przybiera i mam pilnowac aby nie przesypiał karmienia ale ogólnie on jest bardzo radosny śmieje się co chwila, ładnie dzwiga główke i dziś nauczył się trzymać sam grzechotke. Po jedzeniu siedzi sobie grzecznie w leżaczku czy łóżeczku i chwile się pobawi ( choć woli jak ktoś coś mówiwi do niego ) więc ogólnie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia to moze problem jest w ssaniu? tak jak jedna z dziewczyn pisala, zapytaj sie lekarza, moze w takim wypadku warto juz wprowadzic jakis staly posilek, jakies obiadki - moze z lyczeczki bedzie lepiej pił... a ze sie spytam próbowałaś w dzień podawać mleko ale własnie łyżeczką albo kubeczkiem ? czesto wczesniaki maja problem ze ssaniem, sa specjalne kubeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia w służbie zdrowia pracujesz? Mam takie pytanie może będziesz wiedziała albo któraś z forumowiczek A więc moja córka 17 letnia ma stwierdzona celiakię Biopsja jelita -Marsh 3 A z naciekiem limfacytarnym typowym dla celiakii Markery z krwi za każdym razem wychodzą ujemne ,badania genetyczne (udział razem z bratem w badaniach naukowych ) ujemne Brat ma geny typowe dla celiakii ,ale zaniku jeszcze nie zaobserwowano choć twierdzą że może to być kwestia czasu Czy jest jakaś nadzieje że córka z tego wyjdzie tzn że to jakaś błędna diagnoza .... znów dużo o tym myślę ;-( A i miałam wam napisać że mój dziś znów z nią był w klinice z tą chorą nogą ,,,ja już nie wyrabiam normalnie Opuchnięta cała a oni nie wiedzą co jest powodem Kazali zapisać sie do poradni urazowo-ortopedycznej bo nie mogą zrobić na poczekaniu rezonansu Więc jutro zaraz tam dzwonię Ciekawe na kiedy będzie termin .... I ma nie chodzić tylko nogę w górze trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że badanie moczu to dobry pomysł. Albo coś z cukrem nie w porządku albo jakaś infekcja. Ale Twoje dzieciątko nie jest aż takie malutkie - moj ma 5840 a ostatnio wcina na potęgę. A moja teściowa mi opowiadała, że mój szacowny mąż doił z piersi tylko 2 minuty - z zegarkiem w ręku. Więc ile mógł wypić w tym czasie? No i co? Ma się całkiem dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka -kochana nic Ci nie pomoge w sprawie córci ja jestem w rejestracji i w pracowni RTG .. Ja robiłam usg synkowi prywatnie dlatego ,że mój synek do 3 m-ca miał drżenie nózek .Nikt mnie nie skierował sama um ówiłam sie na wizyte 150 zł płaciłam ,ale wszystko ok synek skończył 3 m-ce i jak reką odjął ustapiły mu te drżenia. Co do podawania łyzeczką to ładnie pije daje mu nieraz herbatke bo nie chce z butli pić a zauwazyłam ,że ładnie pije z łyżeczki bo podawałam mu kropelki na kolke i pieknie pije z łyzeczki Boże ,jak ja martwie sie o niego żałuje że wczesniej nie poszłam z nim do lekarza ,byłam z nim 08.01 na szczepieniu to lekarz nie zareagował na to że mało jadł... Pracuje z nimi ale nieraz odnosze wrażenie ,że olewają pacjentów najwazniejsze to namówić na płatne szczepienia ,echh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyśka ta Twoja Ninka to niezła agentka, będzie przebierać ...:) No to na wiosnę robimy meeting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga --a gdzie te butelki kupuje sie? Ja mam pełno butelek bo synek miał kolki to kupowałam mu butelki antykolkowe ta z rurką wogle mu nie pomagała tylko z tommi tippe mam antykolkowa i synek lubi z niej pić Ja musiałam podciąc synkowi węzadełko jak sie urodził bo miał przyrosniety jezyczek i w szpitalu nie mógł zassać piersi ale jak miał zabieg to już ładnie potem łapał pierś ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:-) Dagniesia a może Kubusiowi mleczko nie smakuje? podawałaś jakieś inne? Rozumiem że akurat te masz zalecone ale może spróbuj? A tak a propo's to mój Aluś też 13-go pażdziernika urodzony:-) Eljotka smutne to co piszesz, najgorzej tych dzieciaczków szkoda:-( Mój od 2-och dni po 2 razy wstaje na karmienie - o 1.00 i 5.00 a już myślałam że po tych kilku nocach gdzie przesypiał do 4.00 zacznie spać całą noc, ehh chyba jeszcze nie jego czas... Śpicie jeszcze? Ja już ziemniaczki gotuje bo później będę robić pierogi:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny Gra ga dzieki la linki -faktiko ta druga butelka jest praktyczniejsza zamowie ja dziś Aniu -ale fajnie ,że mamy rówieśników ,ja miałam termin na 12.11 tylko wczęsniej Kubuś urodził sie.. eljotka -poczytałam troszke i bardzo współczuje Ci -wiem jak to boli dwa razy to przeszłam.Kiedyś koleżanka coś mi takiego powiedziała --że ja nie straciłam dziecka -to dziecko zmieniło sobie date przyjścia na świat.. Buzka ,trzymaj sie kochana ,dbaj o siebie teraz ,i tulkaj synka ile sie da.. Tak jak pisałam wczoraj wybudziłam o 1.30 synka na karmienie .Jaki był płacz,żalenie sie ,usta podkówka cały czas. Zjadł nie wiem ile dokładnie bo niemam takiej skali w butelce ale nie więcej napewno niż 20 ml --ale dobre i to . Zbudził sie o 7 zjadł 50 ml mleczka i spi znowu. Wczoraj nie było kupki to pręzy sie troszke zaraz jak wstanie to wezme sie za niego pomasuje mu brzuszek i może pójdzie kupsko. Aniu --Kubuś pije teraz Bebilon odnosze wrazenie że mu smakuje bo jak zaczyna jeśc to ładnie pije ,wcześniej pił Hippa ale był wielki problem z kupką wiec doktor kazał zmienić na Bebilon i jak narazie unormowało sie są po 2-3 kupki dziennie. Oki ,spadam narazie odezwe sie pózniej Miłego dnia dziewczynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kurcze troszke malo zjada Dagniesiu-nie wiem czy nicka nie przekrecilam twoj szkrab,moj Mati w pierwszym miesiacu tyle zjadl,teraz zjada na ogol 150ml,wczoraj po kapieli zjadl 170ml,najmniej je do poludnia okolo 90ml ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×