Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m.sl.s.

Czy sa tu mamy dzieci z niedowaga???

Polecane posty

Gość monopol
a może ma alergie na gluten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s
alergia na gluten? a czym to sie objawia? ona ma taka sucą skóre wiec smaruje dobrymi kremami. Kluska serowa bardzo ci dziekuje za miłe słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babakol
Mój syn miał ciągle niedowagę. Biegałam z nim po lekarzach, aż trafiłam na doświadczonego pediatrę. Powiedział, że syn jest zdrowy, ma rewelacyjne wyniki badań, świetnie się rozwija, ma apetyt- to po co szukać dziury w całym!! Codziennie, regularnie robił kupę i cały dzień biegał na pełnych obrotach. :D Dziś to chłopak 15-letni, ma 1.85 cm wzrostu i waży...60 kg. Jest zdrowy,wysportowany i świetnie się uczy! 🌻 Czegóż chcieć więcej? Dawno przestałam się martwić, że ma niedowagę. Widać, jest tak, jak-kiedyś-powiedział lekarz: CHŁOPAK MA SZYBKĄ PRZEMIANĘ MATERII :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P.-L.
Zgadzam się z "sprawdz dziecku tsh, glukoze". Żeby się pozbyć anemii musisz dawać produkty bogate w żelazo i witaminę B, a nie suplementy, bo naturalne są lepiej przyswajalne. Dawaj jej dużo produktów zbożowych i mięsa (ale nie płatków Nesquik i parówek, tylko w normalnej zdrowej postaci), poza tym soczewicę, fasolę, warzywa liściaste, tofu, pistacje. Morfologia powinna wykluczyć też pasożyty (patrz leukocyty i eozynofile), a w przypadku anemii (hemoglobina i hematrocyty) MCV i RDW powinny określić kierunek w którym idzie anemia (niedobór żelaza czy witamin z grupy B). No i zrób tą glukozę i powtórz TSH. TSH trzeba powtórzyć, bo 17 miesięcy to szmat czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P.-L.
A alergie wychodzą w eozynofilach. Poza tym spadek masy ciała to nie jest zwiastun nietolerancji glutenu (towarzyszyłyby temu dużo cięższe objawy: biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, bóle mięśni, stawów i kości, migreny, apatia, otępienie, albo hiperaktywność, problemy z koncentracją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P.-L.
* hematokryty, a nie hematrocyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni74
Witam, moja córka mka 4 latka i waży jedynie 13600, pierwszy raz bylismy u gastroenterologa gdy Lila miala 2 latka i ważyła 9400, badania nie wykazały celiakii ani poroblemów żołądkowych, pan doktor zalecil specjalne mleko a właściwie pełnowartościową odżywkę dla dzieci powyżej 1.roku życia o nazwie clinutren i po regularnym podawaniu go dziecko przybrało na wadze i problem przestał istnieć, niestety jedyna wadą tego mleka jest jego cena , która dochodzi nawet do 42 zl za puszkę, ale efekt jest wspanialy, kiedy waga miescila się w centylach wycofałam mleko ,ale problem pojawil się znów...teraz córka spadła poniżej 3.centyla,więc znów kupiłam zapas mleczka(zmieniło nazwę na Resource) , ale też umówiłam sie ponownie na wizytę do gastroenterologa , a ponadto dostałysmy skierowanie do Poradni Zaburzeń Somatycznych .Dodam , ze córka rozwuija się normalnie jesli chodzi o intelekt i wzrost, niestety bardzo często choruje, a z tego co czytałam niedobór masy ciała osłabia odp***ość, no a częsta antybiotykoterapia też nie przyczynia sie do przyrostu wagi, więc poniekąd koło sie zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja też pije to mleko nestle resource junior , a czy jest jakiś czas przez jaki można je podawac? moja jest nie jadek ma,14 mc i 8 kg:( też już miała wszystkie badania , pow że taką urode ma ,. ile się namecze żeby zjadla obiad albo sniadanie lubi owoce serki mleko od 4 mc tak się pogorszylo zawsze super jadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek waży 9 kg a za 3 miesiące kończy 2 latka...drobinka taka że szok...przerobiłam wszystko:(gastrologów, alergologów, psychologa , 3 pediatrów...wszystkie badania idealne...w ogóle nie choruje...no ale jeść nie lubi a mleka absolutnie!!!! A kupiłabym to które wasze dzieci piją::(:(:(tylko że on tego nie tknie:( Na dodatek mam córeczkę która już wykazuje podobne objawy "niejadkowe"....masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku .. ja żyje nadzieją że kiedyś to minie nie raz się poplakalam z tego powodu , te mleko jest slodkie może mu zasmakuje są też z tego napoje czekoladowe takie coś w stylu jak nasze actimelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może macie jakieś rady jak pomóc przytyć dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do kaszy dodawać łyżeczkę masła albo wbić jajko przy gotowaniu w zależności czy na słodko, czy na słono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli z dzieckiem jest ok i normalnie się rozwija nie ma co panikować moja kuzynka jako dziecko ważyła 12 kg jak miała 5 lat była chudziną do 13 roku życia, dzisiaj ma 15 i wszystko z nią ok - nabrała kształtów biust biodra wszystko w normie, taki po prostu jej urok co innego jak wyniki są fatalne albo dziecko źle się rozwija a tak to nie przesadzajcie, gorzej jak dziecko waży za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 14 mc chodzi przytrzymujac się mebli , za rece , stoi bez trzymania, ma 4 zęby reszty nie widać , aktualnie pije głównie mleko:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolabonantka
spotkałam się z dziećmi z podobnymi "problemami" jak wasze,mianowicie z niedowagą. Mój brat był własnie takim chucherkiem, nie pamiętam ile ważył w danym wieku ale zawsze był szczuplutki, malutki i leciutki jak piórko. Pediatra ciągle zlecała mu badanie moczu wiele wiele innych badań, które nic nie wykazywały. Brat był dzieckiem pełnym energii, ot, w wieku 8,5 miesiąca nauczył się chodzić! W ogóle nie raczkował tylko od początku rwał się do chodzenia i jak już wstał, tak poszedł :D Jest okazem zdrowia do teraz a ma już 16 lat i dalej jest takim szczypiornistą :D Drugim przykładem jest moja chrześnica, lecz z nią to inny problem. Kuzynka jedzie z nią niedługo na badania do szpitala bo podejrzewają celiakie bo mała w ciągu roku bardzo malutko przybrała i będą jej robić kolonoskopie. Tylko że w jej przypadku to ja mam swoją własną diagnozę: ona mało przybrała bo po prostu nic nie je. W życiu nie wiedziałam tak wybrednych dzieci (ona i jej 7 letnia siostra), niczego nie chcą a nawet nie spróbują, i nigdy danej rzeczy nie jadły. Jak byli u nas kiedyś to mała w ciągu dnia zjadała tylko 2 małe parówki i serek danio i to też wpychany niemal na siłę. Posiłek w ich wydaniu trwał ok 2 godzin męczenia jednego serka... Widze w tym niestety winę mojej kuzynki, bo on sama wielu rzeczy nie lubi i głośno to mówi przy dziewczynach a ona tego słuchaja i potem też nie chcą. Także jak mała była jeszcze niemowlakiem to kuzynka jej podawała bardzo ubogą dietę, praktycznie w kółko to samo, zero jakiegoś urozmaicenia, Także to, że mała teraz jest taki niejadek to tylko i wyłącznie wina kuzynki. Wam też radzę przeanalizować wasze wcześniejesze nawyki żywieniowe, jakie serwowaliście dzieciom już od niemowlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym rzecz że moja do 10 mc jadła super obiadki itp i nagle taki przełom zycie mi się wali przez to bo bardzo się przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie może dziecko jest bezglutenowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18tola06
Moj syn ma 5 lat 102cm wzrostu i 14 kg wagi, chodze z nim co pol roku sprawdzac czy rosnie przez ostatnie pol roku przybylo mu 3 cm wzrostu ale przybral na wadzezaledwie 700g. Martwie sie o niego cuduje robie foremkami ciekawe kanapki w roznych ksztaltach jedzenie na taleru ukladam w onbrazki zeby zjadl nieraz nic nie robie i tez jest to samo czyli najpierw siada do talerzyka i zje doslowie dwa kęsy i mowi ze juz nie chce i to nawet nie chodzi o to ze ja moze zle gotuje czy cos,,, on nie jada nigdzie praktycznie nic . przy kazdym posilku walcze z im o kazda zjedzona lyzeczkę nie wiem co mam juz z nim robic... zamowilam to mleko o ktorym tu pisal ktos wczesniej Nestle resource w proszku.... wszystko fajnie gdyby on chociaz to chcial pić... ale nie chce wiec zaczelam rozrabiac mleko i z tego mleka robic nalesnika ( 1 nalesnika czasami zjada w całości oczywiście bez zadnego nadzienia bez dzemu najlepiej suchy albo z cukrem pudrem ewentualnie) i nie wiem czy moze ktos tu wie czy smazac z tego mleka nalesnika nie zabijam jakihs pozytywnych wartosci z niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Moja córka ma 32 kg, ma 13 lat oraz 152 cm wzrostu. Jest bardzo chuda, jak czasem każe mi posmarować jej plecy kremem to nie smaruję, bo naprawdę same kości! Ciągle ją zachęcam do jedzenia, kupuję jej do jedzenia co tylko zechce, mówię jej że jak nie zje kolacji to nie pójdzie spać i takie mówienie działa, naprawdę. Posiłki jej powiększzyłam - ser żółty na kanapce, rzodkiewka, szczypiorek, bo zawsze jadła bułkę z samym masłem a teraz je z dodatkami a słodycze to daje jej codziennie - za dobrą ocenę = czekolada, za odrobienie całego zadania domowego = lizak. I wtedy ją zmuszam aby to zjadła, bo jak nie to siostrze to dam a ona potym jak ja to jej powiem to odrazu zabiera się do jedzenia ;) Jestem 42 letnią matką - mam córkę która ma te 13 lat, synka który ma 20 lat oraz jeszcze jedną córkę, ale ona ma 22 lata. Jakoś z synkiem nie było problemu, bo on ważył 52 kg w wieku 13 lat a druga córa ważyła 45 kg w wieku 13 lat. No to ja nie wiem czemu jedne dziecko kocha jeść a drugie niezbyt lubi to robić... Powodzenia Drogie Matki! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ten sam problem moja córka zaraz skończy 9 lat i waży 22 kg wzrost 122, but 29/30 ale jest taka drobna od urodzenia, miała różne badania, krew, mocz, kał byłam z nią u gastroenterologa -miała zapisane sztuczne kalorie i u endokrynologa - ten powiedział, że córka już taka zostanie dodam, że ja mam 170 wzrostu i wagę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dwulatkę ważącą 10,5 kg. Badania nic nie wykazały. Jest żywym dzieckiem, nie usiedzi w miejscu. Dodam że ma stwierdzone lekkie opóźnienie rozwoju ruchowego (zaczęła chodzić jak miała 21 miesięcy). Bardzo lubi zupy więc wciskam w nie wszystko co mogę, słodycze też pozwalam ale nigdy przed obiadem i wybieram te zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka prawie 13 lat 147cm i 29kg, wyniki dotychczasowe podstawowe były ok, endokrynolog ok, idziemy do gastrologa, bardzo słabo je, dieta wybiórcza, nie ma na to siły. Naprawdę chudzielec. Co można jej dać ze specjalistycznego żywienia, mleka niecierpi. Może formy jogurtów do picia bo actimel wypije. Syropy apetizer, probiotyki, bioaron nie wzmocniły łaknienia. Lekarz mówi,że powinna ważyć co najmniej 36kg. Jakie badania zaproponuje gastrolog, czy gastroskopia na dzień dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wcześniaka
Witam jestem mamą wcześniaka z 30tyg, córeczka obecnie skończy roczek i waży 5,2 kg malutko, już sama nie wiem co robić. Też zaczęliśmy stosować mleko resource junior, ale po kilku dniach jakby się nasyciła i nie chce prawie nic jeść. Czy miał ktoś podobny problem??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jej zeby ida....moj wczesniak z26tyg.na rok wazyl7,5kg.teraz ma 2,5 iwazy 13kg-je wszystko alew malych ilosciach.dopycham go resource junior na noc przezsen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×