Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kafeterjanka taka jedna....

Czy spółdzielnia musi wyrazić zgodę na założenie DG w mieszkaniu?

Polecane posty

Gość kafeterjanka taka jedna....

Mieszkanie jest własnościowe z hipoteką ( czy bank musi wyrazić zgodę). Nie będzie to działalność która mogłaby być uciążliwa dla sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłem z olsztyna
co chcesz robić w mieszkaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterjanka taka jedna....
Mam zamiar prowadzić sklep internetowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłem z olsztyna
sklep internetowy to nie jest głośne zajęcie. dlaczego nie zadzwonisz do spółdzielni z tym pytaniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterjanka taka jedna....
bo tak mi teraz przyszło do głowy i byłam ciekawa. A jak spółdzielnia nie musi wyrażać zgody to po co dzwonić i się pytać,jeszcze coś wymyślą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłem z olsztyna
lepiej wiedzieć tak lub nie niż żyć w niepewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłem z olsztyna
ale sklep internetowy to nie jest taka prosta sprawa. chcesz kupić aplikację czy sprzedawać na allegro, świstaku itp serwisach ? jak chcesz zwrócić uwagę klienta, jak do niego dotrzeć (pozycjonowanie strony) ? czy masz towar lepszy od konkurencji ? skąd wiesz co klienci będą chcieli kupić ? skąd weźmiesz towar ? umiesz przeprowadzić import z chin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłem z olsztyna
zastanawiasz się na pewno jak to jest że ludzie po zawodówkach i technikach dobrze radzą sobie w biznesie ? niby głąby ale gdybyś sprawdziła ich wiedzę (znajomość potrzeb klientów, znajomość hurtowni, znajomość angielskiego biznesowego, prawo, umiejętność przekonywania do siebie klientów) i sposób jej stosowania (myślenie) okaże się że oni dużo wiedzą i umieją , nawet więcej od niejednej osoby po studiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterjanka taka jedna....
Ale ja nie pytam o to jak założyć taki sklep itp. tylko czy wymagana jest zgoda spółdzielni na działalność... więc jeśli nie wiesz nic -wróciłem z olsztyna- w temacie to dziękuje za wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIÓD NA WIŚNI
ja prowadzę , ale w mieszkaniu prywatnym, ale znam takich co pracują w mieszkaniu spoldzielczym i raczej nikomu nic do tego i nie pytali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kafeterjanka taka jedna..
a wiesz co po kolei ..... to CI podpowiem , bo prowadzę , a wiem jak to na początku ? pozałatwiać itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joj
Trzeba uzyskać zgodę nawet w sytuacji gdy biznes prowadzisz w innym miejscu a w swoim mieszkaniu spółdzielczym zgłaszasz siedzibę firmy. Właściwie nie chodzi o zgodę jako taką ale i wiedzę dla spółdzielni by ci doliczyć dodatkową opłatę do czynszu bo teoretycznie więcej śmieci wyprodukujesz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku wspólnot mieszkaniowych wiem że trzeba. Więc i tutaj też na pewno trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeterjanka taka jedna....
Jestem właścicielką tego mieszkania.Posiada ono księgę wieczystą. Nie ma wspólnoty mieszkaniowej. Co do zwiększenia czynszu ze względu na większą ilość śmieci ot chyba od mojej córki z pokoju wyrzucam co tydzień więcej śmieci niż pewnie byłoby z tej działalności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu zadzwoń i spytaj. Wg mnie trzeba. Wspólnota może to co innego niż spółdzielnia ale podobną funkcję pełni i nie ma nic do rzeczy że to twoja własność. Zreszta własność własnością bo tylko masz prawa do własności części nieruchomości wspólnej i nie możesz z nią robić co ci się podoba. To nie rower czy krzesło- to zupełnie inny rodzaj własności. Spytaj i śpij spokojnie chyba że liczysz na późniejszą wyrozumiałość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×