Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam takie dziwne pytanie

mam na dzisiaj umówioną wizytę u dentysty,a wyskoczyła mi opryszczka

Polecane posty

Gość mam takie dziwne pytanie

na wardze, jak myślicie, mogę iść z opryszczką do dentysty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aikonka
o ile nie jestes w ciazy to jasne ,że możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzaleczkaaa
pewnie, że tak :) posmaruj zoviraxem lub nałóż plasterek i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
nie jestem w ciąży ;) ale trochę mi tak głupio z tą opryszczką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taarantula
iść możesz ale Cię nie przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty patrz lepiej czy nikt
czasem lekarz powie wprost ze opryszka to wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzaleczkaaa
ja bym ją zakryła plasterkiem :) czemu Ci głupio - przecież jest teraz taka pogoda, że opryszczkę bardzo łatwo złapać, a jeśli nie zamierzasz się całować z dentystą to go nie zarazisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
heh :) a może mnie dentysta nie przyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człowiek sk :P
nooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
kurde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
okej, to wychodzi na to że muszę odwołać wizytę... ale przecież te narzędzia są dezynfekowane, czyszczone, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narzędzie są sterylizowane w autoklawie , ale kątnice najprawdopodobniej są tylko dezynfekowane , to różnica , mało dentystów ma komplet kątnic do każdego pacjenta nowe , to kosztuje nawet do kilku tysięcy (jeden komplet )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
no tak, ale jak to zdezynfekują to się raczej nikt nie zarazi, prawda ? chyba muszą to wszystko czyścić, bo opryszczka nie jest najgorszą rzeczą jaką można się zarazić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyszczą , płynem dezynfekcyjnym , jednak pewność daje tylko sterylizacja ....dla każdego powinien być osobny komplet wiertarek (kilka tysięcy ) a jak pacjentów jest z 10 .... stomatologia jest bardzo droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie dziwne pytanie
no to mam iść, czy nie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuna_1985
możesz iść, lekarz sam Tobie powie czy Ciebie przyjmie czy nie, ja mam strupki po opryszczce, biorę heviran, smarowałam sonolem czy sobolem. Mi dentysta rozniósł macając mnie rękawiczką. Nie zarazi innych jeśli zmienia narzędzia i rękawiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej można, ale zawsze możesz zapytać czy Cie przyjmie. Zadzwoń do www.esdentica.pl pewnie Ci powiedzą co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe mam 25 lat a nigdy jeszcze nie miałąm opryszki - 2-3 razy w roku zdarza mi się czyrak na skórze - w pachwinie albo na linii żuchwy - ale opryszczki na ustach nigdy nie miałam. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź, pewnie CIę przyjmie. ja raz miałam i mnie przyjęli. Nie wiem skąd się to bierze, ale cieszę się, że miałam tylko raz. chodze do www.arsdentana.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opryszczka nic takiego. Sama chodzilam do www.msdent.katowice.pl , zdarzyło się również z lżejszym przeziębieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa krytptoreklama a podstawowej wiedzy jie mają. Z opryszczką się nie idzie, bo wirus może stać się agresywny. Dlaczego nie wiem , ale miałam po dendtysie ,że z małej opryszczki zrobiła się bardzo duża i doczytałam w necie , że nie wolno. Bo własnie może być taki skutek jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P*********E 1) Tak to jest WIRUS. Nazywa się Herpes simplex virus typu 1. Typ 2 występuje na narządach płciowych. 2) KAŻDY kto raz złapał tego wirusa MA GO NA WIEKI, bo on rezyduje w nerwach (ale nie gdzieś w lędźwiach tylko w nerwach czaszkowych). 3) W fazie kiedy jest już strupek lub się sączy to wirus jest najbardziej zaraźliwy, bo wtedy wyłazi ze skóry i zaraża innych. Przenosi się przez kontakt (pocałunek, sztućce) i drogą kropelkową. Wystarczy kichnięcie i taki wirus jest parę metrów od ciebie. W gabinecie dentystycznym końcówki mocno pryskają wodą i ten cały aerozol może nie tylko ROZNIEŚĆ WIRUSA DO 3M OD UNITU ale może przede wszystkim ROZNIEŚĆ WIRUSA PO CAŁEJ JAMIE USTNEJ. Wtedy pęcherzyków może być więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta123
Jak ja czytam te komentarze to płakać się chce... Ze świeżą (do ok tygodnia) opryszczką lekarz nie powinien wykonywać żadnego zabiegu w obrębie jamy ustnej, ponieważ może dojść do rozsiania wirusa opryszczki na jamę ustną i wówczas mamy opryszczkowe zapalenie jamy ustnej i często kończy się to szpitalem!! A argumenty o sterylizacji są BZDURĄ!! Że z HIV, WZW dentysta przyjmie a z Herpes nie, bo się zarazi, albo innego pacjenta :) BŁAGAM!! Nie mówiąc o tym, że jak nie odwołasz wizyty, to lekarz siedzi bez czynnie, więc to chyba nie w jego interesie Cię odsyłać za tydzień. Te gabinety co się reklamują, że przyjmą to bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opryszczka na ustach to chyba najmniej miła niespodzianka jak się budzimy rano. Dużo się o niej słyszy, że to brak higieny albo inne jakieś dziwne rzeczy. A tak naprawdę wirusem HSV możemy bardzo łatwo i nieświadomie się nim zarazić. Ważne jest, żeby od pojawienia się zacząć stosować odpowiednie lekarstwa. U mnie świetnie sprawdza się krem endvir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie idź do apteki po jakieś tabletki, wcześniej tabletki Hascovir były dostępne tylko na receptę teraz są już dostępne bez recepty więc nie ma problemu. Mi szybko pomagają. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup w aptece endvir z naturalną laktoferyną, działa bardzo szybko i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×