Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ebud4321

dom kanadyjski, drewniany???

Polecane posty

Witam mąż mnie przekonuje że dom drewniany jest teraz czymś normalnym że dużo ludzi się tak buduje i że jest stabilny, ale ja nie jestem do końca do niego przekonana, boję się że z wiekiem coś się będzie "krzywiło", zapadało czy też pękało, ile lat taki dom może wytrzymać? Może coś wiecie na ten temat? proszę o wasze opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
ja bym nie budowała to są prefabrykaty i z czasem zaczną szwankować poza tym szybko płonie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez o tym myslelismy ale wujek - wlasciciel firmy budowlanej nam odradził. Cenowo kanadyjki są o niebo tansze ale to chyba tez swiadczy o trwałości. Jesli planujecie ten dom tylko dla siebie - tak na 30-40 lat to ok bo potem to praktycznie rudera - jak to domy z drewna - chyba ze stac was na cokilkuletnią konserwację (drogo). Jesli planujecie zostawic dom dzieciom to murowany to jednak inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
a dowiedz się czy wogóle ci ubezpieczą taki dom bo tu troszke inne przepisy...działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe*
ja nie robiłam regipsów, bo często pękają i robi się grzyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. To jest tanie budownictwo za oceanem- bo jest rozpowszechnione. W Polsce, jak wszędzie na świecie, nowości i technologie rzadko spotykane są droższe. 2. Koszt stanu surowego nie jest tak wielki- tak naprawdę to koszty stałe tj. płytki, okna, drzwi -które trzeba kupić niezależnie od technologii- generują koszty. 3. Trudniej znaleźć dobra ekipę (bo jest ich mniej) 4. Jak juz sie ją znajdzie, to trzeba kontrolować postepy robót- szkielet jest bardzo wrażliwy na wszelkie niedoróbki np. cieknąca na scianę rynna to tragedia- zamoczone ocielenie będące wypełnieniem ścian to wielki remont. A taka kontrole nie każdy zaprzyjaźniony pan Kazio potrafi zrobić 5. Opłaca sie taki dom budować jesli mamy to robić własnymi rękami- elementy są lżejsze, 2 osoby poradzą sobie z tematem- pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności, będzie to szybka budowa bez przerw technologicznych 6. Dom w tej technologii z założenia ma krótszy żywot, wynika to ze stylu życia za oceanem i częstych zmian miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna pe*- nie wychodzi grzyb przy zachowaniu wszystkich wytycznych związanych z technologią regipsy nie powodują pleśni. Nie pękaja również. Sprawdzone empirycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne są takie domki, jeśli kiedykolwiek będę budować dom, to na pewno kanadyjczyka, i pewnie będzie to jedyny taki dom w okolicy. U nas niestety panuje moda na murowane, wielkie domiszcza. A życie różnie się toczy, czasem nie ma kto w tym domu zostać, dzieci wyjeżdżają itede, sprawy spadkowe się ciągną i tak dalej:O i później stoi taka hawira i straszy... Nasze społeczeństwo jest niestety mało mobilne, i za cholerę nie moę pojąć, jak np młode, bezrobotne małżeństwo z dzieckiem buduje murowany dom w rodzinnym miasteczku z 20% bezrobociem.... no ale to tylko taki offtop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebud 4321 mieszkam w drewnianym ( nie z prefabrykatów) domu już 12 lat. Dom zbudowany z nowych bali prostokątnych tzw,płazów o grubości cegły.Potem są różne folie - ocieplenie z wełny mineralnej 20 cm - i od strony mieszkania drewniana boazeria. Mieszka się cudownie. Kominek i ogrzewanie elektryczne lub centralne , też sprawdzone. Ciepło , miło, ekologicznie. Jak budowaliśmy w roku1999 nie było wcale projektów na takie domy a teraz -- wystarczy wpisać : domy drewniane i stron z firmami niezliczona ilość. Nie bój się. Widziałaś 100- letnie domy drewniane ? NO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kija1234
odswiezam tema zastanawiamy sie z mężem czy pobudowac kanadyjke. Chciałabym dowiedzieć się cos wiecej na ten temat. jesli mozesz powiedz cos wiecejna ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bn vbnvbvbbvv
ale walicie scieme! chyba nikt z was nie patrzył nawet na to "budowanie". Niedaleko mnie, dokladnie widzialam jak "budują" ta całą kanadyjkę. wszystko fajnie, szybko, super. Przyszła zima i się okazało że w środku lód, wszyscy kiwią głowami dlaczego za takie pieniądze (ponad 300tyś) dom w surowym stanie z pęknietymi(!) przemarznietymi (!) ścianami można dać. Gdybym tego nie widziała pewnie sama bym się na to skusiła. Może sama kanadyjka, jako kanadyjka jest fajna, a tylko ta firma to takie partacze. Zresztą mi się odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja mieszkam w kanadyjczyku od 13 lat bzdurą jest to, co niektórzy wcześniej pisali - że to dom na 30 lat, że robiony z prefabrykatów, że go nie ubezpieczą itp. jak o każdy dom trzeba dbać i wtedy będzie służył nawet kilku pokoleniom zaletą jest niewątpliwie szybkość budowy, my mieliśmy już gotową podmurówkę, która czekała od paru lat i od momentu rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się minęło kilka miesięcy no i cena :) podstawową rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas budowy to jakość ocieplenia - jedyna rzecz, na której nie radzę oszczędzać my trochę za mało wiedzieliśmy na ten temat w trakcie projektowania i budowy i dlatego koszty ogrzewania dały nam w kość później - na szczęście wpadło trochę pieniędzy i dociepliliśmy cały dom, łącznie z dachem, dodatkową warstwą i teraz jest już OK zresztą problem z marną izolacją da o sobie znać też w lecie, gdy są upały w środku też będzie bardzo gorąco, jeżeli dom będzie dobrze zaizolowany, to tego problemu nie będzie radzę poszukać sprawdzonej ekipy, bo niestety jest tak, że czasami biorą się za budowę ludzie, którzy się na tym nie znają, a uważają że to przecież prosta sprawa i żadna filozofia, a potem okazuje się, że wiele rzeczy powinno być zrobione zupełnie inaczej i stąd kłopoty i złe opinie o kanadyjczykach a, jeszcze jedna sporawa, która może niektórym przeszkadzać - te domy są dość głośne, to znaczy słychać innych domowników lepiej niż w domach budowanych tradycyjnie, jeżeli rodzina nie potrafi się w takiej sytuacji dogadać i sobie nawzajem nie przeszkadzać, to może to być problem i powód do niepotrzebnych spięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuyttttttt
Koleżanka ma kanadyjczyka i chyba nieźle zbudowany, bo w upały było w środku przyjemnie chłodno. Ale potwierdzam to z akustycznością - strasznie wszystko słuchać, np. w salonie na dole, co kto w górnej łazience robi :/ Nie wiem, czy dodatkowa izolacja stropu coś by dała. Tak więc jeśli ma być dom dla dwojga to super, a jak dla większej ilości pokoleń, to mogą być na tym tle problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
pytanie , czy to dom na nasz klimat? czy zniesie silne mrozy?, deszcze i ulewy? nie mylcie domu z bali z kanadyjką! to tak jak porównać deskę do sklejki w moim regionie powstały kanadyjki i dość szybko je zburzono i ..na fundamentach zbudowano z cegły! wiatry? i czy dach z blachy wytrzyma? a ostatnio trąba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ee tam, przecież kanadyjczyk to nie szałas oczywiście, że wytrzyma i mrozy i ulewy i silne wiatry - mieszkam w takim od kilkunastu lat, to jest normalny dom na dachu mam dachówki ceramiczne, kto powiedział, że musi być blacha? a jeżeli chodzi o trąby powietrzne, to równo zrywają dachy ze wszystkich domów, murowanych też, więc to żaden argument myślę, że większość problemów bierze się z niewłaściwego projektu i z tego, że budują je osoby, które się na tym nie znają, tu nie wystarczy postawić drewnianej konstrukcji i obić jej z zewnątrz i od wewnątrz jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kija1234
Możecie polecić firme, która trudni sie tylko takimi budowlami, zna je od podszewki i cieszy sie dobrą opinią.Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
mogę ze spokojnym sumieniem polecić pana Roberta Skoczka http://www.e-mieszkanie.pl/firma/239583,rokan-robert-skoczek ten numer na stronie jest chyba aktualny, a przynajmniej jeszcze kilka tygodni temu był u nas odwalił, razem ze swoją ekipą, kawał dobrej roboty, wszystko robili bardzo dokładnie i porządnie, a elegancka, drewniana elewacja to po prostu mistrzostwo świata, nie spodziewaliśmy się, że tak ładnie wyjdzie wiem, że zajmuje się budową kanadyjczyków, u nas robił akurat elewację, ale widziałam kanadyjczyka, którego stawiał chyba z 15 lat temu - nadal stoi, właściciele ci sami i najwyraźniej z domu zadowoleni miałam już wcześniej do czynienia z różnymi ekipami budowlanymi i nie raz w związku z tym się solidnie nastresowałam, ale w tym przypadku było inaczej, nie ma się do czego przyczepić, wszystko było zrobione jak trzeba, a ekipa była dobrze przez niego nadzorowana i aż przyjemnie było zaglądać na budowę do nich, taka jakaś pozytywna atmosfera u nich panowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kija1234
Posiadają jakiś wzornik domu , który można obejrzeć? Może mają jakąś zaufaną osobę , która udostępni swó dom do obejrzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
tego niestety nie wiem, ale możesz do niego zadzwonić i wszystkiego się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam ponad 20 lat w kanadyjczyku za oceanem, nic mi nie cieknie, sciany nie sa oblodzone, dachu nic nie zrywa nawet po slawetnej Sandy, gdzie wialo I huczalo, Zima w tym roku Tutaj Byla o wiele gorsza niz w Polsce, latwo o przerobki, nie trzeba kuc scian jak w domu w Polsce, naprawde nie widze wad takiego domu ale to tylko Moja opinia, a gdy sie nie daj Boze spali za miesiac mieszkasz juz w Nowym hehe:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile kosztował by cię dom z http://www.polskadrewniana.pl/? też słyszałam o tej firmie i zastanawiam się czy by czasem się do nich nie zgłosić z renowacją takiej starej nieruchomości...? ale czy jest w ogóle opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinieneś dostać kosztorys od biura projektowego. Ja kocham domy drewniane. Na wiosnę przymierzamy się właśnie do budowy takiego domu. Mamy już zamówione drewno na dom z http://www.tartakelektrycznyslawki.pl/ - mamy już projekt, dom będzie wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanadyjczyk jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi, którym się śpieszy i chcą zaoszczędzić trochę przy budowie domu. Biorąc pod uwagę dzisiejszą technologię jest też niebywale wytrzymały, nierzadko bardziej od tych ceglanych. Kupcie dobre materiały (np. drewno z siekierek), zróbcie dobry plan, dbajcie potem o dom, a będzie on wam służył na lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geandvesdacon1975qjvyw
Fajne są takie domki, jeśli kiedykolwiek będę budować dom, to na pewno kanadyjczyka, i pewnie będzie to jedyny taki dom w okolicy. U nas niestety panuje moda na murowane, wielkie domiszcza. A życie różnie się toczy, czasem nie ma kto w tym domu zostać, dzieci wyjeżdżają itede, sprawy spadkowe się ciągną i tak dalej i później stoi taka hawira i straszy... Nasze społeczeństwo jest niestety mało mobilne, i za cholerę nie moę pojąć, jak np młode, bezrobotne małżeństwo z dzieckiem buduje murowany dom w rodzinnym miasteczku z 20% bezrobociem.... no ale to tylko taki offtop "Teraz już wiem - nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi" J. Pilates *** Kasia ur. 11.08.11, 3200 g, 51 cm *** Jasne http://irclnk.it/p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też planujemy z mężem cudować taki dom..byliśmy nawet w ludzi, którzy w takim mieszkają i byli bardzo zadowoleni..szkoda, że tam mało jest takim domów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy kanadyjka jest na nasz klimat?? nie wiem,skoro w kanadzie jest do -35 a u nas naj. (jedna zima na 40 lat) jakies -20... czy dom murowany jest na lata? oczywiscie jak kazdy, na jakies 50-60 (cegla i cement, beton tez sie niszczy, i nie trwa to setki lat...) ktory dom taniej ogrzac? oczywiscie kanadyjski, drewno + dobra izolacja i plyty latwiej sie nagrzewaja, trzymaja cieplo i oddychaja ;) gdybym stawiala dom (obecnie mieszkam w starym zbudowanym lata temu typowym polskim domu) to tylko kanadyjke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nie wiesz, o czym piszesz, więc po co się wypowiadasz? płyty trzymają ciepło, no po prostu umieram ze śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totororest1976vwjmt
Posiadają jakiś wzornik domu , który można obejrzeć? Może mają jakąś zaufaną osobę , która udostępni swó dom do obejrzenia? Jasne http://dr4k3.de/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×