Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aleksandra _gr

visanne , komu udało sie zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość folik34569412
ja mam brać tylko kwas foliowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi mój lekarz polecił przez okres brania visanne, branie wapna oraz suplementów ogólnowitaminowych, szczególnie takich, dla kobiet w ciąży/planujących ciążę. Teraz po zakończeniu visanne - suplementy dla planujących ciąże, czyli przede wszystkim chodzi o kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wawa1989
a ile zaczęłyście współżycie po odstawieniu i jak często że wam się udało zajść w ciąże od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiak1611
Hej dziewczyny. Odwiedza ktos jeszcze ten watek? Jestem po laparotomii i biore visanne. Mam brac przez 6 miesiecy ale po 3miesiacach mam miec kontrole czy trzeba brac nastepne 3m. Staramy sie o malenstwo juz 5lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
hej:) ja tez bralam vissane po histerolaparoskopi i niestety NIC:( w czerwcu mam kolejna a staramy sie prawie 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość81
Hej:) mi niestety również się nie udało.. miałam laparotomię, później 3 m-ce visanne i potem mieliśmy pół roku na staranie się o maleństwo. To pół roku właśnie mija.. za 2 tyg. mam wizytę u profesora, więc okaże się co dalej.. smutne to wszystko niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
basiak1611 histerolaparoskopia to operacja-zabieg pod narkoza robia 3 naciecia pepek podbrzusze i wprowadzaja kamerke i sprawdzaja jak to od środka wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 1234 no to ja za pierwszym razem mialam cos takiego ale mowili ze to laparoskopia. Moze to to samo tylko co rejon to innej nazwy uzywaja.. Nie wiem. W kazdym badz razie ja mialam laparoskopie a teraz laparotomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
to sa dwa inne zabiegi chodz podobne.Różnica między nimi polega na tym, iż histeroskopia umożliwia ocenę jedynie kanału szyjki i wnętrza macicy oraz w przeciwieństwie do laparoskopii przyrząd optyczny, zwany histeroskopem, wprowadzany jest nie przez powłoki brzuszne, a przez pochwę i szyjkę macicy. a co to jest ta laparotomia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A laparotomia to tzw. Operacja. Lekarze robia jakies 10cm naciecie poziome brzucha tak na dole i to cos w podobie cesarki. Otwieraja brzuch i wycinaja co nie potrzebne, a w moim przypadku to byly torbiele endo na obu jajnikach, usowanie zrostow, robiona droznosc jajowodow, szycie jajnikow itp. Wszystko przy znieczyleniu miejscowym w kregoslup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglada tutaj ktos jeszcze ? Jestem 6dzien po odstawieniu visanne. Zakupilam testy owulacyjne i robie od 3dni. Wiem ze za wczesnie ale nie chce przegapic owulacji. Czy ktoras z Was jest po odstawieniu visanne? Jak sie czulyscie? Kiedy @ nadeszla itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja brałam vissane tydzien po odstawieniu dostalam @ :( ide na kolejna histerolaparoskopie i bedzie trzeba myslec o in-vitro bo chyba nic z tego nie wyjdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 21:16 a ile sie staracie i jak dlugo bralas visanne? Jaki masz stopien zaawansowania endometriozy? I u Ciebie wychodzi na to, ze przed @ nie mialas owulki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basiak1611 My staramy sie o dzidzie juz jakies 5lat w miedzy czasie mialam 7 inseminacji a vissane bralam po histrolaparoskopi przez pol roku jak widac bezskutecznie lekarz mi powiedzial ze wykryto endometrioze ale teraz juz sie nie okresla jaki stopien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc 10:30 no wlasnie ja tez noe wiem jaki mam stopien endo. 3lata temu poprzednia p.ginekolog mowila, ze 4 ale nigdzie to nie bylo napisane. A obecny lekarz nic o stopniu zaawansowania nie mowil. My tez staramy sie 5lat. Mamy teraz male swiatelko nadzieii. Mocno wierze, ze sie uda. No jeszcze jest in vitro, wiec w ostatecznosci trzeba wszystkiego sprobowac by nie miec pretensji do siebie, ze sie czegos nie zrobilo. A moze sie udac. Bardzo zycze Tobie zebyb sie udalo. Ja teraz jestem 3miesiac jakos po laparotomii i czekamy na owulacje po odstawieniu visanne. Codziennie rano robie testy owulacyjne. Juz wszystkiego probujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 czerwiec mam sie wstawic na Polna W Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc a to masz znowu jakies zmiany endometrialne do usuniecia, ze znow masz histerolaparoskopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basiak1611 ta histerolaparoskopie mozna powtarzac ile sie chce by sprawdzic czy sie cos zmienia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiak1611
To juz nie dlugo. Bede trzymala kciuki by wszystko bylo ok. Musi sie w koncu udac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje i tez dawaj znac jak sie uda pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam torbiela na lewym jajniku 6cm i wysylali mnie na zabieg, zmienilam ginekologa i biore visanne juz 6 miesiecy i zmniejszylo sie do 1,8cm jest dobrze. Jednak caly czas mam brac tabletki, az bede chciala zajsc w ciaze. Na poczatku brania visanne czulam sie bardzo zle. Obolale piersi, rozdraznienie, wiekszy apetyt, straszny bol brzucha. Teraz juz sie czuje dobrze. Polecam na bol piersi Mastodynon ziolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczynki miala ktos przecinana przegrode macicy? ja jestem po drugiej histerolaparoskopi i wyszło ze musz mi przeciac czy cos a staramy sie juz 4 lata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie2788
Witam Was dziewczyny. Mam problem I bardzo prosze o pomoc bo juz sie zalamuje. 2 tyg temu mialam robiony rezonans magnetyczny calego kregoslupa I na nim stwierdzono, ze mam torbiel 4.5cm x 2.5cm endometrialna na lewym jajniku ( czyli zapelniony krwia?) bylam u kilku lekarzy I kazdy z nich mowil mi ze trzeba natychmiast operowac ale zaden nie powiedzial jakie ryzyko sie z tym wiaze. Tazke pojechalam do jeszcze jednego I on dal mi tabletki VISANNE I po 3 tabletce zaczelo mnie cialo swedziec a pozniej juz bylo coraz gorzej I mialam czerwone plamki na calym ciele I twarzy, strasznie swedzialo. Lekarz kazal przestac brac tabletki bo moge byc alergiczna na ten produkt. Dzisiaj mam jakies plamienia lekko rozowo - brazowe. Nie wiem co sie dzieje I zaczyna mi sie nasilac bol jak na okres, troche tez na prawa strone przechodzi. wzielam ogolnie 6-7 labletek I juz dwa dni nie wzielam. Prosze o pomoc, czy ktoras z was tak miala ? z Gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz. Pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie2788
Przepraszam tam powinno byc 4.5cm x 3.5cm wielkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2015
Witam jestem doskonalym przykladem na fakt ze tabletki visanne dzialaja. Leczylam sie od 13 roku zycia przeszlam 4 operacje na torbiele jajnikow i walczylam nie zliczona ilosc tabletkami, jajowody tez mi czuscili, szukalam pomocy u wielu lekarzy i profesorow, ciagle slyszalam " nie moze miec Pani dzieci po tylu operacjach, byla pani mloda jak zaczela sie choroba". Bylam zalamana. Pewnego dnia trafilam do lekarza z malego miasteczka, wspanialy lekarz, pierwsze po wysluchaniu mojej historii powiedzial, " prosze nie sluchac tych glupot" i dostalam tabletki Vissane lekarz powiedzial 6 miesiecy mam brac lek i po odstawieniu mamy z mezem 6 miesiecy na zajscie w ciaze. We wrzesniu 2014 odstawilam lek balismy sie ze nic nie wyjdzie i za pierwszym razem zaszlam w ciaze dzis jestem szczesliwa mamą. Jesli chodzi o uboczne skutki to faktycznie jest gorsze samopoczucie ale to kwestia nastawienia kobiety jak bardzo chce miec dziecko i ile zniesie. Po przyjsciu na swiat dziecka tez nie bedzie latwo. Powodzenia Kobietki trzymam kciuli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w czerwcu 2012 miałam laparoskopie, potem 18 opakowań visanne, bo tyle refunduja i dokładnie w rok po odstawieniu tabletek zaszłam w ciążę. Dziś jestem szczęśliwą mamą 4,5 miesięcznego chłopca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że pomimo tak długiej kuracji praktycznie nie miałam skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×