Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama razy dwa-----------------

3 dzieci i duża aktywność zawodowa - da się????????????

Polecane posty

Gość mama razy dwa-----------------

Witajcie, Mam dwoje dzieci (drugie malutkie, jestem na urlopie macierzyńskim). Jestem bardzo aktywna zawodowo, mam dwie prace, z których jestem zadowolona. W obu ciążach pracowałam do końca..., nie chcę rezygnować z dużej aktywności zawodowej, a z drugiej strony im mam więcej dzieci tym bardziej się w nich zakochuję. Skrycie marzę o trójce dzieci. Jak to jest, czy da się być kobietą bardzo aktywną zawodowo, mając troje dzieci ??? Między moimi dziećmi jest 4 lata różnicy wieku. Czy są mamy, które mają np. dzieci w wieku 7,3 i 1 rok i są mocno aktywne zawodowo?? Oosbiście znam wiele rodzin z większą ilością dzieci (3-4), ale tam mamy albo rezygnują z pracy całkowicie, albo mają dłuższą przerwę na ochowanie dzieci, albo też pracują najwyżej w niepełnym wymiarze godzin. Czy są mamy, którym udało się pogodzić wszystko??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Nasturcja
pewnie się da, ale masz naprawdę z dwiema pracami czas dla obojga dzieci? Tyle ile naprawdę potrzebują? Jakos sobie tego nie wyobrazam, tak szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama razy dwa-----------------
Nasturcjo, u nas jest tak, że mój mąż ma nieco więcej czasu dla domu, bo to ja poprostu mam większe możliwości zarobkowania niż mój mąż. A mój fart polega na tym, że nie idę do pracy jak na ścięcie, tylko szukam plusów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 4 dzieci i pracuję. Ale Nie pracuję w zawodzie, który uwielbiam, bo to wymagało ode mnie bycia poza domem 11 godzin. Jak mam dzieci to chcę na razie cieszyć się z tego co mam, bo urosną, ani się nie obejrzę, a robota jaka była taka będzie ;P Moja znajoma lekarka ma 3 dzieci. Cały etat w szpitalu, w akademii, 3 gabinety prywatne, dwie poradnie. I się chwali, że dzieci jest listy zostawiają na lodówce :o Żal mi tych dzieci. Mają wszystko. Poza rodziną :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kolezanka jest bardzo
czynna przy 5e dzici. Ale ma wolny zawód i moe pracowac w domu.Jesli maz przejm9ie tradycyjna role matki - mozesz dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów się nad tym
sama, tak na logikę. Skoro praca zajmuje ci tak dużo czasu, to potrafisz policzyć ile ci zostaje wolnego czasu dla domu, rodziny. Trójka dzieci to może nie tyle więcej obowiązków co każdemu z nich trzeba chociaż pięc minut poświęcić. Musisz zadecydować czy wolisz by to mąz biegał na wywiadówki, woził i odbierał z zajęć dodatkowych- a przy trójce dzieci to trudna sprawa, bo jedno w przedszkolu, drugie w szkole, trzecie na basenie, przebić się przez duże miasto z punktu a, b i c nie jest tak szybko. Wszystko się da, tylko musisz wybrać jaki model rodizny chcesz stworzyć. Skoro chcesz mieć liczną rodzinę to chyba i chcesz bywać z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×