Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość alusja
AA no i przede wszystkim Quczus gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quczus- wielkie gratulacje! Dużo zdrówka i uśmiechów dla Ciebie i maleństwa:) Hania_85_05- hehe jaki świat jest mały:) Jak się czujesz? Wszystko już przygotowane na nadejście małego gościa? Ps. To chyba jestem wyjątkiem ,i ciąża w ogóle się nie dłuży:) To najszybsze 9 mcy w moim życiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vendetta no maly ten swiat, powoli domykamy przygotowania, czekamy na wozek i przymierzamy sie do przemeblowania sypialni ;) Qaczus gratulacje, urodzilas ekspresem tylko pozazdroscic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
ja tez gratuluje Quczus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulka: z tego co słyszałam , a leżałam prawie na samej porodówce po porodzie to połozne bardzo pomagają i starają sie wspierać rodzące ( nie odnosze tego do mojego przypadku bo urdziłam w takim tempie że sie sama zdziwiłam więc nie miały nawet kiedy mnie wspierać i na duchu podtrzymywac). Przy pierwszym porodzie powinni ci przed ( przynajmniej tak u mnie było) zrobic usg, żeby spawdzić czy maluch jest dobrze ułozony i czy nie jest za duży do porodu nat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quczus : no właśnie to samo mi do głowy w szpitalu przyszło, że pewnie gdzies sobie obok leżycie z maluchem. a jak maluszek, ok już wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuje że musiałaś malucha zostawić samego w szpitalu. U mnie o mały wszło tez tak by było bo miał podwyzszone CRD ale na szczęscie na 3 dobę mu spadło i nas wypuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
hej. Dziewczyny mam pytanie czy muszę w torbie do szpitala mieć już zakupione coś do krocza czy to potem mąż może dowieść? I jak jest z preparatami do pępka? W szpitalu mają swoje a do domu karzą nam kupić czy też muszę iść do apteki i coś zakupić i też do torby włożyć? A czy na ktg można wcześniej się umówić bo ja sama nie wiem na kiedy mam termin. Brzuch mi się obniża coraz bardziej i zaczynają się powoli w nocy skurcze przepowiadające tzw. pobliski poród. Niestety dość sporo podkarmiłam maje maleństwo i nie wiem czy będę miała naturalny poród to w sumie nie chcę pochopnie kupować do krocza jak mi się nie przyda. A ile kosztuje i co jest dobre w razie czego do krocza i do pępka? I mam pytanie jeśli jestem z poza Lublina i nie mam ani lekarza ani położnej na Staszica mam szanse się dostać? Bo mój lekarz jest z Jaczewskiego. Nie mam na tyle pieniążków żeby szukać sobie położnej i zapłacić jej za to że specjalnie przyjedzie do mnie jak będę rodzić ponieważ ciężko stoje finansowo a pewnie zawołałaby sobie z 200 jak nie 300zł czy 400 za pomoc przy porodzie i specjalny przyjazd poza służbą? Przeliczyłam się z mężem bo stracił pracę i musiałam zrezygnować z umówionej położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quczus
Na izbie przyjęć zapytali mnie tylko jak się nazywał mój lekarz prowadzący. Powiedziałam, że to dr Połuszejko-Kamińska. Pracuje na Staszica. Ale nie wiem do końca czy miało to znaczenie, bo w poczekalni przyjmowali po mnie jeszcze jedną osobę. Natłok kobiet zrobił się dopiero w sobotę. w nocy do północy było chyba 6 porodów - 3 pn i 3 cc. Po północy były chyba jeszcze 2. Na korytarzu w niedzielę leżało już 8 dziewczyn. Był jakiś poród jeszcze, ale to chyba z patologii się któraś rozpakowała i też w niedzielę już zamknęli całkowicie oddział, że nikogo nie przyjmowali. W poniedziałek znów się "rozluźniło" bo na korytarzu były chyba 2 czy 3 dziewczyny, ale przyjęć nie było nadal. Ps. Synek zdrowy tylko je, śpi i kupka :P Co do opieki...mnie zadowolili w 100%, bo w sumie nie wiedziałam na co liczyć. też wymagająca nie jestem. jakoś pomocy wielkiej też nie wymagałam. Raz tylko jak Tymek płakał to poszłam do pielęgniarek, bo nie umiałam sobie poradzić. Zabrały go na godzinkę i przywieźli jak już spał. Stwierdzili, że może był przejedzony. Dali glukozę w butelce żeby podać jak się obudzi. Dwa razy chodziłam ściągać pokarm, bo lal się po nogach i też nie było problemu. W zasadzie mogę zaryzykować stwierdzenie, że i z ulicy jak się pójdzie rodzić to i niczego nie zabraknie. Ja korzystałam z ubranek szpitalnych i miałam dwie swoje koszule, ale jak zabrudziłam to poszłam po szpitalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka123 do krocza najlepsze jest Tantum Rosa, jedna saszetka kosztuje około 3zł, do szpitala potrzebne CI min 3, pół saszetki rozrabia się w 0,5l wody i się polewa krocze. Niestety musisz to kupić sama, jak będziesz miała cc to Ci nie będzie potrzebne. Do pępka musisz mieć w domu octenisept, mała buteleczka kosztuję około 25zł, w szpitalu Ci to nei potrzebne mają swoje. Na tg trzeb się umówić wcześniej dzwoniąc do przychodni przyszpitalnej na Staszica 14A. Co do przyjęcia/ odesłania to wszytko zależy od miejsc na porodówce. Szczerze nam mówiła położna ze szkoły, że w związku z lekarzem prowadzącym i położną są większe szanse na przyjęcie, bo "swoich nie odsyłają" ale ja będą miejsca to nie powinnaś mieć problemu z przyjęciem. Położna prywatnie kosztuje 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szatynka 28
Agusia i jak z tym pępkiem? Polepszyło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia_ok
Szatynka 28 Hej już z jednej strony się odkleja a z drogiej się jeszcze trzyma ale już widać postępy i różnice :) A jak u Twojej Maleńkiej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szatynka 28
Agusia. Mała też już lepiej, za tydz ma jeszcze do kontroli. Napisze ci na komórkę jak dojaduje konto. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia, 28 maja :) czyli jeszcze cała wieczność hehe. A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
Hania a wypada zadzwonić do dyżurki pielęgniarek i zapytać czy są miejsca bo np rodzisz i nie wiesz czy jest sens jechać skoro mogą Cię odesłać? a ktg w 38 tc można już zrobić? Bo z usg jestem do przodu o 2 tyg. z powodu dużej wagi maluszka więc jak bym w 38 tc zrobiła to tak jakby z usg w 40. A trzeba mieć ze sobą dok. bezpieczenia czy po peselu sprawdzają? To tantum rosa kupię sobie 1 saszetkę bo nie wiem jak będę rodzić. a boli krocze jak idziesz sie załatwwiać czy też bierzesz prysznic i wiadomo musisz sie dotykać aby się umyć. Ja zapakowałam do torby ubranka dwoiste z rozmiarem 56 no i 62 jeśli maluszek nie zmieści się w te mniejsze. Muszę się umówić gdzieś na nfz żeby zrobić usg żeby zobaczyć ile maluszek waży bo po nocach ze strach spać nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha, ja to już lada moment. Orientacyjny termin mam na 26 lutego. Z USG nawet 1 lub 2 marzec. Denerwuję się trochę, chociaż to już mój drugi poród, ale za pierwszym razem miałam CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka123 nie wiem co CI doradzić, zawsze możesz zadzwonić, ale mogą Ci powiedzieć, że nie ma miejsc, a jakbyś była na miejscu to mimo ciasnoty mogą Cię przyjąć bo będziesz miała blisko poród. Ktg możesz zrobić, wystarczy wcześniej zadzwonić, a ostateczny najbardziej wiarygodny termin porodu to ten z pierwszego usg (z 12tc), Twój lekarz powinien Ci to wszystko wyjaśnić i w związku z dużym dzieckiem zrobić usg, sama też na porodówce możesz poprosić o usg tłumacząc dużym maluchem, powinni CI zrobić. Ubezpieczenie nie trzeba wystarczy dowód osobisty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
Czy zna ktoś dr KARWASIK-KAJSZCZAREK KATARZYNA?? Mój lekarz już na zwolnieniu bo jest w ciąży i teraz jestem zapisana do tej doktor na konsultacje przed porodem a dopatrzyłam się się że ona jest lekarzem Rezydentem (w trakcie specjalizacji położnictwa i ginekologii) na Staszica ale nie wiem co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szatynka 28
Madziulka ta doktor Karwasik to bardzo fajna lekarka. Zresztą sama znaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka123
To widzisz Hania ja jak byłam teraz na wizycie bo zlecała mi ostatnie badania przed pójściem na urlop i poprosiłam aby mi zrobiła usg gł. pod względem wagi to się zaśmiała i powiedziała że w szpitalu i tak mi mszą zrobić bo patrzą czy dobrze ułożone jest. Poza tym stwierdziła że dzieci do 5kg potrafią się naturalnymi siłami rodzić- przeraziła mnie i jednocześnie byłam zła po tej wizycie. Teraz mam wizytę 25 do jakiegoś innego lekarza po odbiór badań i ten wymaz ma mi zrobić (czy ten wymaz z pochwy to od ręki dostaję czy znów czekam na jego odbiór?). Ale zapisałam się też na taką ostatnią kontrol nie do przychodni ale do luxmedu do dr Karwasik- Kajszczarek Katarzyny co dopatrzyłam się że jest jakimś lekarzem rezydenten na staszica- to może tu jakoś mi uprzejmie i szczegółowo poinformuje co teraz w ostatnich dniach. Bo ja nawet bardzo nie wiem jak te skurcze wyglądają tyle co na internecie wyczytałam że regularne 8-5-3 min. i że to trwardnienie brzucha i ból jego bo ja myślałam że to takie paniczne skurcze jak przy miesiące miałam-ale cóż mój lekarz nie wyjaśnił mi nic :( A mam jeszcze pytanie odnośnie naszego pępka- czy on faktycznie musi wyjść na wierzch bo mi coś nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quczus ja rowniez gratuluje. Z tego co wiem to jak porod sie juz zacznie to raczej nie moga odeslac... Mam do Was pytanie, dostalam od lekarza kartke z obowiazkowymi badaniami w ciazy i tam jest usg w 32 tyg a potem dopiero w 38-40. W pierwszej ciazy mialam robione w 20 tyg a pozniej w 35 zeby sprawdzic ulozenie dziecka a w 32 juz maluch jest ulozony tak jak do porodu? Juz sie nie przekreci? Bo jesli np. bede miala teraz usg w 32 tyg, a zaczne rodzic w 37 to skad bede wiedziala czy jest glowka do dolu? Boje sie bo ostatnio wszystko dzialo sie bardzo szybko... Bede miala wizyte w 32 tyg, pozniej w 36 to moge poprosic o usg zeby sprawdzic wage i ulozenie? U mnie w 7 tyg lekarz wyznaczyl termin na 27.04, w 13/14 tyg bylam u innego bo moj byl na zwolnieniu i stwierdzil ze jest starsze o tydzien i termin na 19.04 ale jak moj wrocil to go pytalam i powiedzial ze pierwsze jest najbardziej dokladne i mam sie trzymac pierwszego terminu. Sama juz nie wiem bo w 20 tyg odpowiadalo 21, a brzuszek nawet 22/23... Z niecierpliwoscia czekam na kolejna wizyte. A jaka waga dziecka jest wskazaniem do cesarki? Moj starszy syn mial 2560 g, urodzilam w 37 tyg. Porownywalam usg z 20 tyg i starszy wazyl 330 g a mlodszy 470 g - niepokojaca roznica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli moge doradzic to do szpitala warto wziac oprocz tantum rosa papier toaletowy nawilzany - po porodzie sn niezastapiony :) ja przy pierwszym nie mialam i teraz mam to wpisane na liscie obowiazkowych rzeczy do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka123 na wynik wymazu czeka się 3 dni robocze, w luxmedzie kosztuje 25zł. a na wizycie lekarz w lx nie zrobi CI usg bo tam jest wszystko osobno. Trochę dziwna ta Twoja lekarka bo nam tłumaczyła położna że maluch 4,5kg jest wskazaniem do cc, czasem nawet mniejsze dzieci a to zależy od budowy kobiety. Ja jestem w 36tc i pępek ma jeszcze w środku, więc to zależy od kobiety. sisia25 nasz mała od 28 tc była głową w dół, a ostatnie usg miałam w 32tc i to potwierdziło, wątpię żeby po tym tygodniu dziecko miało miejsce żeby się odwrócić, zresztą położne sprawdzają przed porodem ułożenie dzieca, one umieją to na dotyk zrobić bez usg, takie sprytne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja trochę z innej beczki, niedługo zakupuje kosmetyki dla dzidziusia i przeglądam fora internetowe i różne strony firm kosmetycznych i juz głupieje:) Mogłybyscie mi polecić jakie kosmetyki kupić bobaskowi na pierwszy miesiąc, takie które mogą być stosowane od pierwszego dnia życia i jakich konkretnych firm. Nie wiem czy jest sens odrazu stosować tą serie Oilatum, skoro nie wiadomo czy dzidzius bedzie miał podraznioną skórę. Dzięki za pomoc bo już sama nie wiem jakie kosmetyki wybrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelly na pierwszy miesiąc im mniej tym lepiej, ja mam mydło w płynie biały jeleń do kąpieli, a kremy mam z Bambino, tak samo oliwkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Dziewczyny pomocy ! Przekraczam powoli 5 miesiąc, od 2-3 dni odczuwam okrutne bóle kręgosłupa, w dolnej części. Dziś od rana ból jest nie do zniesienia. Słyszałam, że to normalne w ciąży, ale co jeśli ten ból nie pozwala normalnie funkcjonować. Ulgę przynosi mi leżenie - najchętniej położyłabym się na brzuchu, ale jak...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam bóle kręgosłupa, ale bardziej na początku ciąży. Chodziłam połamana jak bym miała korzonki. Byłam nawet u mojej lekarz rodzinnej. Powiedziała mi,że można sobie w aptece kupić plaster przeciwbólowy i nakleić w okolicy kręgosłupa. Konsultowała to nawet z lekarzem ginekologiem przy mnie przez telefon. Idź może do lekarza i zapytaj co zrobić w takiej sytuacji jeśli ból jest nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelly24 ja polecam kosmetyki z Rossmana-seria Baby dream. Są bardzo delikatne dla maluszka i w przystępnej cenie. Sama zakupiłam kilka produktów z tej serii i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelly24 ja też wypytałam kilka młodych mamuś i jednogłośnie powiedziały, że im mniej kosmetyków tym lepiej. I ja kupie tylko emolient do kąpieli dzidziusia, sudokrem małe opakowanie, octenisept na pępek i bepanten na sutki. Każde dziecko inaczej reaguje i ma inną skórę, ale to taki stały startowy zestaw który wymieniała każda z nich :) odradzały na początek te kosmetyki typu nivea itp które znamy, tylko apteczne delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×