Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość gość
Monia Ty pytasz.o.szczepienia.z.kalendarza szczepień tzw.obowiązkowe czy te "nadprogramowe"?.Powiem tak pierwsze 3 szczepienia z kalendarza są m.innymi na koklusz(ksztusiec)który przez zaniechanie szczepien znow sie panoszy w Polsce.wyobraź sobie ze moje dziecko 2tyg po trzeciej dawce szczepionki w 5mies.zycia miało stycznosc z osobą chorą na koklusz.oczywiście diagnoza była później bo wszyscy lekarze rozpoznawali zapalenie oskrzeli u tego człowieka.szczepionki moze i nie ochronią w 100%ale ja nie wybaczyłabym sobie takiego zaniechania.to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
my już wróciliśmy od lekarzy. dobra wiadomość od gina - u mnie wszystko ok, wszystko ładnie się zagoiło - został aby jeden szew, ale sam sobie wypadnie. możemy już współżyć. dostałąm receptęna tabletki "azalia", ale jest minus bo jak się je bierze to ciężko schudnąć i dłużej to trwa. ja jużco prawda ważę mniej niżprzed ciążą, ale chcę zrzucić jeszcze parę kg więc zastanowię się czy je brać. natomiast lipa u ortopedy - dysplazja bioderek, dostaliśmy obrzydliwe majteczki, mała ma je nosić nalepiej przez 24 na dobę przez dwa miesiące :(( strasznie mi jej szkoda, że musi to nosić i się męczyć w te upały :( przyjął nas jakiś hindus - ni cholery nie rozumiałam co mówi!!! poźniej druga pani nam trochę wyjaśniła, ale i tak czuję się niedoinformowana. powiedziałam o tym mojej gin i podałą mi namiary na prywatnego ortopedę - dr Okońskiego - czy słyszałyście moze o nim? chcemy pójść jeszcze do kogoś innego, żeby nam dokładnie wszystko wyjaśnił. moze kogoś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEv to zrozumiałe że mi pediatra w tym wieku już nie pomoże:) ale chodziło mi o to, że na stronie luxmedu wpisana jest też jako lek. medycyny rodzinneji chciałam się najpierw do niej zapisać sama a po urodzeniu dzidzię:) czyli wychodzi na to że muszę poczekać z tym zapisaniem się do urodzenia dziecka, tak? a na razie wybrać dla siebie innego lekarza rodzinnego? pytam tak dosłownie bo chyba ciąża odebrała mi pół mózgu:) hehe Monia12 właśnie a propo lekarzy polecana przez dziewczyny pani dr to Agata Paśnikowska- Żaba, przyjmuje tylko na Zwycięskiej w Luxmedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kostecka ja z mala tez bylam u tegi lekarza na hipoteczbej i ta sama sytuacja. Dwa tyg pozniej poszlismy do intermedu do doktora Okonskiego i okazalo sie że jedno bioderko ok a drugie w granicach normy. Kazal nie nosic pieluszkui tylko pokazal cwiczenia jakie mamy robic kilka razy dziennie to sie wszystko wyrobi. A ten kekarz z Hipotecznej podobno kazdemu daje pielucjt jal tyljo cos odbiega nawet lekko od normy. Kolezanku corka muala to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domimama
Polecanym ortopedą jest dr Kiełbasa na Magnoliowej. My chodzimy też do pochodni Sanus ale do dra Haśca (Hasiec) -mało rozmowny, ale co chcę wiedzieć wiem bo jak go pytam to odpowiada. No i z biodrami u nas wszystko super. Wydaje mi się że jeszcze któraś jeździ na Magnoliową. Ogólnie ok, my jeździmy przez całe miasto bo z okolic Jana Pawła jesteśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12 kwestia szczepień to indywidualna sprawa. Jestem świeżo po SR w tym temacie. Są szczepienia obowiązkowe i bezpłatne w ramach NFZ i tzw wieloskładnikowe za które płacisz ale zaletą jest to że masz mniejszą ilość wkłuć czy dawek doustnych. Ale są jeszcze szczepienia zalecane i te w całości pokrywasz sama i decydujesz czy szczepić czy nie na konkretną chorobę. Położna z SR polecała zaszczepić na rotawirusy, na pneumokoki i meningokoki jeśli nie ma wskazań typu dziecko musi iść do żłobka czy jest narażone na kontakt z większym skupiskiem dzieci lub któryś z domowników to zalecała szczepić ok. 2 roku życia. Myślę też że jest dużo mitów na temat szczepień i warto rozważyć wszystkie za i przeciw żeby niepotrzebnie nie narażać dziecka na różne choróbska ale też nie przesadzać. Kiedyś szukając info na ten temat znalazłam fajną stronkę z ciekawymi artykułami i dużo mi ona rozjaśniła w głowie, m.in:http://pediatria.mp.pl/szczepieniaochronne/show.html?id=52627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka: hindus na hipotecznej? Różnie o nim słyszłam, szczerze to radziałabym skonsultowac sie z kims innym jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosieczek : ja poelcałam dr. Latalskiego, i polecam dalej spoko lekarz tylko cieżko sie do niego troche dostać ale poważnie jeden z lepszych lekarzy u jakich byłam z maluchami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Gosiaczku, ja poszłam już z małą - bo miałam kupić coś w aptece ale młoda jest za mała i kazali iść do lekarza. Poszłam i zapytałam o pediatrę (o tą Żabę). Jakaś młoda laska dała mi kwity i po 15 min. mieliśmy wizytę. Zapisałam tylko młodą. Chyba nie da rady inaczej. A Ty jak chciałaś zrobić? Bo raczej nie da się zapisać Ciebie jako matki, tylko samego malucha. Ja oczywiście na NFZ byłam. Kostecka, Ty jakoś rodziłaś ze 2 tygodnie przede mną? Czyli bardzo prawdopodobne, że ja też będę już gotowa za ok. 2 tygodnie :P Przypomnij mi, to Ty miałaś problemy z szyjką przy porodzie? Fajnie Wam:) A tabletkami i wagą się nie przejmuj -ważne, że wróciłaś do wagi z przed ciąży i nie masz nic w zapasie. U mnie 3 kilo na plusie czyli 56 na liczniku. Jakoś się nie spinam, bo zaważyłam że na razie sama z siebie chudnę (nocne poty i karmienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Ja też polecam ortopedów na Magnoliowej. Do Kiełbasy się długo czeka,ale jest jeszcze taki na S........nie pamiętam jak dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia12 nie wiem jakie argumenty mieli twoi znajomi ale u mnie wątpliwości dotyczyły szczepień jeszcze w szpitalu (na gruźlicę i WZW-B) wykonywanych w pierwszej dobie życia. I o ile na gruźlicę w Polskich szpitalach podawany jest 1 rodzaj szczepionki bezpłatnie i tu nie mam wyboru - to na WZW-B są dwa rodzaje. Na Staszica położna mówiła, że jest podawana bezpłatnie szczepionka produkcji koreańskiej (podobno zawierała dużą zawartość rtęci ale nawet położnej nie udało się potwierdzić tych informacji u przedstawicieli i stąd obiekcje rodziców co do tego szczepienia) i szczepionka produkcji polskiej, którą można zakupić na własną rękę, z tymże trzeba kombinować z receptą u lekarza rodzinnego lub pediatry i dostarczyć do szpitala zaraz po urodzeniu malucha. Ja osobiście nie wiem którą wersję wybrać. Dziewczyny, które rodziły na Staszica może macie na ten temat jakieś info? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Sisia ja to Ciebie kobieto podziwiam, wszystko doskonale ogarniasz i swietnie sobie radzisz:-):-):-) U nas na chrzcinach bedzie 70 osob w tym 8 dzieci, niby rodzina niezbyt liczna ale jakos sie tak nazbieralo i w zwiazku z tym impreze robimy w restauracji, juz pisalam ze jej wlasciciele to nasi przyjaciele wiec mase rzeczy zalatwiaja za mnie np tort, ciasto, wina itp ja dzisiaj zaakceptowalam menu ktore ta moja przyjaciolka obmyslila dla mnie, ubranko mam swiece tez no i pudeleczka podziekowania dla gosci sa przeurocze naprawde polecam jak ktoras z Was by chciala to podam strone z ktorej zamawialam, musze jeszcze kupic cukierki Michalki do tych pudeleczek, bo moj synus to Michalek he he he no i buciki malemu bo w coccodrillo byly super ale. ..... za duze:-), dom mam wysprzatany, ogrod wyglada cudnie, szczegolnie noca jak podswietlimy trawy, milo wtedy posiedziec na tarasie, wiec wszystko git, az nie moge uwierzyc ze juz nasze remonty sie zakonczyly, szczegolnie ten ogrod mnie wykanczal. Jutro ide robic pazurki na stopach:-):-):-):-) mialam zamiar zrobic sobie hybrydowe na dloniach ale przy sprzataniu sobie polamalam i d*pa z elegancji he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEv u mnie sytuacja jest taka że ja wszystkie wizyty lekarskie robiłam w luxmedzie prywatnie bo mam abonament. Lekarza rodzinnego nie mam wybranego od jakiś 3 lat bo nie było takiej potrzeby skoro miałam specjalistów pod ręką w luxmedzie:) Ale z tego co wiem teraz muszę gdzieś wybrać dla siebie ze względu na fakt, że muszą gdzieś wysłać papiery ze szpitala itp. I stąd myślałam że zapiszę się do lekarza rodzinnego własnie do Żaby a później dołączę dzidzię bo jeszcze się nie rozpakowałam:) Ale powiedzieli mi w rejestracji że ja nie mogę się zapisać do niej na NFZ. I stąd moje pytanie jak to jest. Ale tak jak mówiłam mi już chyba ta ciąża odebrała rozum albo źle coś zrozumiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusia1981
Gosiaczek0211 w luxmedzie jest oodział na lekarza rodzinnego dla dorosłych I pediatrę a Dr akurat tylko dzieciaki przyjmuje a I dziecko nie musi być zgłoszone do the samej przychodni co matka jak chcesz w luxmedzie dla siebie polecam Dr sochaj jest super:) a przychodnie to po porodzie wybierasz I szpital zgłasza jedynie co to położną mozesz wczesniej dla siebie wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka Dr Latalski Michał jest świetny nie cały miesiąc temu u niego byłam jestem bardzo zadowolona Nie wiem czy któraś z dziewczyn ma jeszcze problem z kolkami u maluchów albo z ząbkowaniem u mojego małego zaczęło się to drugie i muszę się z wami podzielić wrażeniami ze stosowaniem czopków VIBURCOL ziołowe można stosować od pierwszych dni życia mój bardzo źle spał w nocy i właśnie ten lek homeopatyczny mi polecono podobno też jest rewelacyjny na kolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igusia1981 nie ma to jak wytłumaczyć jak krowie na miedzy:) hehe dzięki teraz już wszystko jasne:) a jak to jest z pielęgniarką środowiskową? W luxmedzie chyba takiej opcji nie ma? Wychodzi na to, że gdzie indziej będę miała wybraną położną, gdzie indziej lekarza rodzinnego a jeszcze gdzie indziej pielęgniarkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
kassia i ja postawiłam oczy w słup jak przeczytałam o tych 70 osobach :) u nas na weselu było 50 :) a u nas planuję max 15, choćby dlatego że nie chcę ulec presji rodziny męża która to uwielbia się prześcigać, kto zrobi większe wesele, czyje chrzcin będą huczniejsze i czyje urodziny będą obfitowały w ciekawsze atrakcje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
gisiaczek, ja razem z Żabą wypisałam dokument na pielęgniarkę. Położną mam ze SR. Ale możesz mieć każdego/każdą w innym miejscu i osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusia1981
Gosiaczek0211 polska wolny kraj wybieramy gdzie chcemy hehe ale pielęgniarki mają 3 ale ona akurat najmniej potrzebna tylko dzieciaki szczepią a to kazda umie:) a z kąd masz położną jak się nazywa ja to już po ale tak ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatkaEv bardzo mi pomogłaś bo już zaczęłam się zastanawiać skąd ją wziąć:) bo żadnej nie znam osobiście...A tak wybiorę ją przy okazji w Luxmedzie. Igusia1981 z tego co mi się wydawało to pielęgniarka chyba też przychodzi do dziecka w ramach wizyty patronażowej, ale mogę się mylić:) Bo już mam mętlik w głowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igusia1981
Tak pielęgniarka raz przychodzi ok 3-4 miesiąca ale po takim czasie to już dzieciaki ogarnięte no jedynie można popytać jakie pokarmy worowadzamy ale to I w necie pisze a jeszcze dodam że Dr paśnikowska do domu po porodzie też 1 raz przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoras pytala o szczepienia - my szczepimy 6w1, jutro druga dawka. Pierwsza maly zniosl bardzo dobrze, licze ze i z kolejna nie bedzie problemu. Z dodatkowych, my szczepimy tylko pneumokoki - starszego tez tylko na to szczepilismy i na szczescie nie bylo zadnej przykrej niespodzianki. kostecka ja tez radze pojsc do innego lekarza a byliscie pewnie u Salema... Ja nie slyszalam o nim ani jednej dobrej opini, sama u niego raz bylam ze starszym i potem musialam isc jeszcze raz do innego... My bylismy u matuszewskiego tez na Hipotecznej, rzeczowy, konkretny. Kazal szeroko pieluchowac. Ty tez idz do innego, tamten Salem wiekszosci przepisuje pieluche, zwlaszcza dziewczynkom - tak slyszalam. Byc moze nie jest Wam to wcale potrzebne a tylko niepotrzebnie bedziesz mala meczyc. kassiaM to u Was dopiero bedzie impreza :) :) Teraz rozumiem dlaczego w lokalu pomimo domku i ogrodu... Na takie stado to i ja bym sie nie porywala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha, dzieki za info . Sprawdze jutro czy ona przyjmuje na Koncertowej, bo tu mi najblizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
He he he MatkaEV ja tez postawilam oczy w slup jak zakonczylam liste gosci, ale tak wyszlo, rodzina, bardzo bliskie nam osoby no i kilku pracownikow mojego meza, my tez jestesmy zapraszani przez nich na rozne uroczystosci i chcielismy sie zrewanzowac Leze teraz na lozku i karmie malego po kapieli a pod oknem na tarasie imprezka, odwiedzili nas znajomi, pija sobie piwko i dobrze sie bawia, eh zaraz zejde do nich z. ........ kawą inką;-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×