Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana__mama__2012

Złe wyniki badania prenatalnego..zespół downa nadzieja

Polecane posty

Gość sdfsdfs
ojej ciężka sytuacja.. bardzo Ci współczuje :( Wybierz się do innego lekarza...na konsultacje..to przeciez nie zaszkodzi Mam nadzieję, że z dzieciaczkiem będzie wszystko ok i będzie zdrowy :):) 3mam kciuki Głowa do góry kochana :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBciach
tylko chinska medycyna w chinach nie rodza sie dzieci z dawnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greeneyez
Zrób test krwi jeżeli to mniej niż 13 tyg. Ciąży. Samo nt nie świadczy o zesp downa!!! Możesz zdecydować sie na amniopunkcje ale to badanie niesie za sobą 1% ryzyko poronienia. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłabym amniopunkcję na Twoim miejscu, trzymam kciuki, bo byłam przez chwilę w podobnej sytuacji, więc wiem co czujesz, mimo bólu działaj, sprawdź co mozesz, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka mala34
nie martw się moja znajoma miała 1do7 i urodziłą zdrowe dziecko druga miała wyn8ik jak ty i też zdrową dziewczynkę urodziła. obydwie lat 32 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amniopunkcja- dziwię się że lekarz ci tego nie proponował, zawsze jak jest jakieś ale....powinni zlecić dodatkowe badania. Skąd jesteś? Mam namiary na dobrego lekarza sprawdzonego, sama robiłam 2 badania genetyczne. Przyjmuje na śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex534
Jak zaszłam w ciąże miałam 24 lata. U mnie wyszły złe wynik z krwi, natomiast usg ok. Po długich namysłach zrobiłam amino. Gdy je wykonywano lekarze mówili że na pewno jest ok bo przecież jestem młoda. Nic bardziej mylnego! Niestety dziecko miało zespół Edwardsa.. Dziś mój synek już poszerza grono aniołków... Oczywiście to twoja decyzja ale zalecam amino. Będziesz wiedziała na czym stoisz i wtedy zadecydujesz co dalej. 3 maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem 40 letnią przyszłą mamą.mam 2 zdrowych dzieci,a jednak wynilki testu Pappa były 266.niby duzo a jednak musiałam się poddać licznym badaniom diagnostycznym-zalecano mi amniopunkcję,ja znalazłam rozwiązanie w postaci testu Nifty.Z krwi matki izoluje sie wolne DNA dziecka i ocenia kariotyp dziecka.fenomenalne,bo bezbłędne i nie ma zagrozenia poronieniem.dostałam wynik za 2 tygodnie i zaczęłam normalnie żyć.Pozdrawia i namawiam na czytanie róznych nowosci,wykorzystujcie internet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedx jeszcze ile kosztuje nifty ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje wyniki byly podobne, chociaz ja rodzilam majac 39 lat... a teraz mala majac 3 lata mowi w 2 jezykach, biega , skacze, rozrabia... zadnego downa nie bylo i nie ma......1.63 to tylko prawdopodobienstwo.... latwo sie mowi, sama przeryczalam wiele wieczorow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atram81
Witam, ja też miałam wysokie ryzyko choroby genetycznej z jednych wyników 1:53 a z drugich 1:5, ale to tylko wyliczenia statystyczne. Jestem po amniopunkcji która wyszła prawidłowo!! Drugi raz bym się nie zdecydowała na te badania. Od lekarza usłyszałam ze takie wyszły wyniki bo może mam taką urodę białek!!! A ile stresu i łez przed wynikami! I ciągle w głowie jaką podjąć decyzję w przypadku złego wyniku????!!!! masakra!!! A nawet wynik 1:1000 nie daje pewności że wszystko będzie ok!! Bo taki też znam przypadek!!! Więc poczytajcie i zastanówcie się zanim się na niego zdecydujecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berniko
Piszę, aby pocieszyć przyszłe mamy.Mam 40 lat. Moj***adania prenatalne wyszły bardzo żle 1:19, czyli ryzyko bardzo wysokie. Nie zgodziłam się na aminopunkcję z powodu zagrożenia dla dziecka. Postanowiłam zmienić lekarza, poczekać do Usg połówkowego, które wyszło w porządku, chociaż lekarz ostrzegał mnie, że niczego nie można być pewnym. Dwa tygodnie temu urodziłam zdrowego chłopca i jedyne czego żałuję to to, że podjęłam się badań, które niczego do końca nie wyjaśniają, a cała ciąża w stresie i modlitwie. Trzymam kciuki, będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirella 12
berniko super :). Fajny czas przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez nastraszyli, a było zdrowe. Moja koleżanka cala ciążę myślała, ze dziecko ma zespół downa ,mąż chciał usunąć. Córeczka ur sie zdrowa. Zmiencie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dodatkowo na marginesie - mam okazje przebywać w towarzystwie dzieci z zespołem. Tak wdziecznych , grzesznych i uroczych dzieci dawno nie widziałam. Zerknijcie:-) http://m.youtube.com/watch?v=CqvtphcpTzk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klinika Promienista
Szanowni Państwo, teoretycznie każda ciężarna kobieta obciążona jest ryzykiem urodzenia dziecka z zespołem Downa lub innymi nieprawidłowościami. Ryzyko to zwiększa się jednak wraz z wiekiem matki, dlatego też tak istotne jest przeprowadzanie odpowiednich badań prenatalnych. Jedną z metod jest test NIFTY, który pozwala na określenie ryzyka wystąpienia Zespołu Downa, Pataua oraz Edwardsa. Najistotniejsze jest to, że badanie jest nieinwazyjne – całkowicie bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jaki i dziecka. Ponadto gwarantuje dokładność ponad 99 proc. Do badania potrzebne jest jedynie pobranie próbki krwi żylnej matki (5-10 ml). Ryzyko wystąpienia dodatkowego chromosomu określa się poprzez detekcję materiału genetycznego dziecka krążącego we krwi obwodowej matki. Test wykonuje się pomiędzy 10 a 24 tygodniem ciąży i można przeprowadzić go równolegle z innymi zalecanymi badaniami. Na wynik czeka się około 3 tygodni. Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy piszecie? Nie aminopunkcja tylko amniopunkcja. Badanie wykonuje się od 13 tygodnia ciąży, potem czeka się na wynik. Jak juz znasz prawdę nie masz juz czasu na usunięcie ciąży. Poza tym ZDE nie jest wskazanie do zakończenia ciąży więc o czym wy piszecie. Znając wynik możecie tylko przygotowac się na to że dziecko będzie oinne, ale nie usuniecie ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze ciaze mozesz usunac do ok 24 tygodnia a na wyniki amniopunkcji czekasz 3 tygodnie. po drugie ZD jest wskazaniem do aborcji jako "ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu" - zaden lekarz nie obieca ci ze uposledzenie bedzie lekkie, chyba ze trafisz na fanatyka pokroju Chazana. po trzecie zawsze zostaja nielegalne sposoby, dla chcacego nic trudnego. osobiscie nie widze sensu robienia badan prenatalnych jesli ktos jest zdeklarowanym przeciwnikiem aborcji i niezaleznie od wyniku nie usunie - bedzie co ma byc, po co sie stresowac? do kliniki promienistej: ile kosztuje test Nifty u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzi spotyka zły los dlatego, że tak po prostu jest jest a nie dlatego, ze sobie na to zasłużyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amniopunkcja ingeruje w płód, ale oprócz tego mogę koleżanką podpowiedzieć o teście harmony - niestety płatnym w granichach 2,5 tys, w 14-15 tygodniu ciąży, ale w 99,9% informującym o posiadaniu wad genetycznych lub ich braku. Na wynik czeka się do 3 tyg i nie ingeruję się w płód. A mając wyniki do 22 tygodnia ciąży można decydować o dalszym losie ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co ja się oorientuje nifty kosztuje w granicach 2500-3000tys pozatym moja znajoma w drugiej ciąży miała robione badania prenatalne, wszytsko było ok, test pappa także a urodzila córek z zd.. do tego problemu z serduszkiem, tarczyca itd. żaden lekarz tego wcześniej nie wykryl.. ja zaluje ze robiłam pappa bo przyniosło mi to niepotrzebnego stresu tylko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda, że autorka się już nie odezwała i nie wiadomo jak się u niej sprawy potoczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Chciałam napisać o mojej historii, która nie ma jeszcze zakończenia...mam bardzo złe wyniki badania usg -prenatalne co to oznacza NT -3,1 , brak kości nosowej, przepływy żylne złe...mam 38 lat to moje pierwsze dziecko...boje sie amnio...długo walczyłam o to dziecko i nie chce tego robić ...jednak myśle o decyzji gdyby coś poszło nie tak to jest naprawdę ciężkie tak decydować o życiu własnego dziecka nikt nie powinien tego oceniać...a ja i tak będę żyła z tym do końca życia...jednak cały czas mam nadzieje...wiem ze musi byc dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja wypowiedz powyżej ...wczoraj zrobiłam hormony .... 2500 zł ale bede wiedziała na 99,68?%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kochana za Was kciuki, będzie dobrze ja urodziłam w wieku 39 lat zdrowego ślicznego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłam Harmony to badanie młodsze niż Nifty istota zdania ta sama....moja nadzieja .kocham moje dziecko i wiem ze będzie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuje za kciuki musi byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia12
Do Gość 38 lat,proszę napisz jak wyszly ci wyniki testu,czy zdecydowalas się na amio. Jestem w podobnej sytuacji i bardzo mnie interesuje ten temat. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×