Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juz nie podrozuje

odebranie zasilku w Irlandii

Polecane posty

Gość a w Deutschland
Mnie tak ktos podkablowal.Napisalam odwolanie.bo chlopak tylko czasem do mnie przychodzil i nie mial u mnie swoich rzeczy.To co mial nawet wtedy zabral.Spodziewalam sie kontroli,ale nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam mase znajomych, takich co siedza na zasilku tez. siedza ba musza lub siedza bo chca... ich wybor... co nie oznacza ze nie to niewkoorwia. obawiam sie ze kiedys byc mozeja go bedepotrzebowac a nie dostane bo innym wygodniej tylek posadzic w fotelu... jedz do anglii... tam popasozytowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w Deutschland
W DE robia czasem kontrole.Widzialam w TV.u Was tego nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
coralick idz, powiedz to swoim znajomym a ni mnie, im powiedz, ze kiedys przez nich nie dostaniesz zasilku a nie zgrywasz wazniaka na forum:D szczekac glosno to kazdy potrafi za swoim ogrodzeniem:D wyjdz do swoich znajomych i ich nazwij pasozytami:D hahahahaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
robia kontrole, ostatnio podobno czesciej ale wyrywkowo, jak masz szczescie to wogole do ciebie nie przyjda. ale trzeba chodzic co tydzien sie podpisywac a jak chcesz poleciec na wakacje to tez trzeba zglosic. my ostatnio lecielismy na terenryfe na tydzien i tak wypadalo, ze jeden termin podpisu mi odpadal i musialam podac powod i pokazac wykupiony bilet i sie spytali skad mam na wyjazd na teneryfe to sklamalam, ze to prezent od dziedkow dla wnukow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dla ciebie zla wiadomosc..
w ANglii zasilkow nie dostaniesz. W aplikacji (kazdej, o jakikolwiek zasilek) musisz podac adres z ostatnich 5 lat. WSzystko jest sprawdzane (dlatego na zasilki czeka sie w UK bardzo dlugo) i jezeli dojda ze masz w IRL sprawe o wyludzenie zasilkow (w UK jest to przestepstwem) to ci nic nie dadza albo bedziesz pod wzmozona kontrola. Wybierzcie sobie Skandynawie :D Tam socjal jest niezly i nikt ci IRL nie sprawdzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Autorkiiiiiiii
Autorko w jakim wieku sa Twoje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagniAgniiii
Autorko tematu, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Siedzicie jak banda darmozjadow w obcym kraju i jeszcze domagacie sie kasy!!! Jestes bez pracy od ponad roku a twoi znajomi jeszcze dluzej, bo 18 miesiecy. Nie wierze, ze nie moglas znalezc pracy przez rok czasu. Praca jest wszedzie, trzeba sie tylko rozejrzec, a nie z dupskiem siedziec na kanapie i oczekiwac miesiecznej wyplaty za nic. Odebrali wam zasilki, bo jestescie lenie i siedzicie zbyt dlugo bez pracy. Jak ja przyjechalam do UK po raz pierwszy w 2007 roku, to znalazlam prace po miesiacu. I jestem w tej pracy do dzisiaj. Jesli nie potrafisz nic robic i jestes leniwa, to spadaj do Polski. Bardzo dobrze, ze wam odebrali zasilki. Tak powinni zrobic z wszystkimi leniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele,mój mąż
po 6 latach pracy w UK został bezrobotny.Firma upadła,ogłosili bankructwo.Na bezrobociu był tylko miesiąc,zarejestrował się,wszystkie procedury o przyznanie zasiłku były w toku.Jednak w tym samym czasie intensywnie szukał innej pracy,uruchomił wszystkie możliwe kontakty,wysyłał cv.,był na dwu tyg.okresie próbnym i w piątek podpisał kontrakt.Nie wyobrażam sobie siedzieć na zasiłku tyle czasu,masakra jakaś.Zgłosił to odrazy do job center że ma już prace to byli w szoku,że tak szybko mu się udało a inni miesiącami pobierają zasiłki.Aha i w tym czasie nie pobieraliśmy zasiłku dla bezrobotnych. Co nie którzy biorą wszystko co tylko możliwe-darmowe obiady dla dzieci w szkole,dojazdy do szkoły,mundurki.My też mamy dzieci,szkoła sama dostarczyła nam wszelkie dokumenty by załatwić te darmowe rzeczy.My jednak odmówiliśmy bo mamy dwie ręce i sami zarobimy na nasze dzieci.Ludzie gdzie wasz honor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk odmowili mi zasilku
ja jak stracilam prace (agencja pozwalniala ludzi) to mama mojego chlopaka (Anglicy) zaciagnela mnie sila do job center, bo przeciez stracilam prace wiec mi sie nalezy pomoc, lepiej zeby mi pomogli niz komus kto wlasnie siedzi na d**ie miesiacami/latami i nic nie robi w kierunku podjecia pracy. I wiecie co? Prace mimo wszystko dosc szybko znalazlam (oczywiscie nie chcialam pierwszej lepszej) ale niestety dostalam decyzje odmowna... Nie chcialo mi sie odwolywac itd ale to jakas paranoja! Ja ta ktora stracila prace, nie to, ze sama sie zwolnilam i nie szukalam dalej pracy. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ANGLOJEZYCZNA EMIGRACJA:::
ale wstyd...neta masz, a nie mozesz sie zaaplikowac choc na pletatu?ja na bezroboci bylam 3 miechy strzelal mnie jesny po 6h dziennie wysylalam cv i sie udalo...pobieranie zasilkow to jedno a drugie wlasna godnosc, o emeryturze nie wspomne.... i jak was tam ci anglicy nie maja gorzej traktowac jak siedziecie i tylo o kase placzecie...do roboty na zmywaki darmozjady!!!! A MOIM ZNAJOMYM NIE WYPOMINAM BO NIE MAM TAKIEGO BADZIEWIA JAK TY WSROD NICH!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowany olowek1000
nie ma sensu sie dziewczyny denerwowac. Bardzo dobrze, ze chca wam ten zasilek zabrac, byloby super, jakby kazali wam oddawac te pieniadze. Chorzy nie jestescie, pracowac mozecie, ale ze lenie z was patentowane, no coz. Niczym sie nie roznicie od opiswanej szeroko angielskiej patologii, co nic nie robi tylko wyciaga lapy po zasilki, bo pracowac im sie nie chce. No moze tylko tym, ze nie jestescie angielska patologia, a polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nIC DODAC NIC UJAC...........
Polska patologia, dokladnie... a do Pl. przyjezdzaja i wielkie Angliki A tak naprawde biede z nedza,kible myja i zasilki ciagna wstyd,wstyd,wstyd i kogo wychowacie jak dzieci sie naogladaja takiego naciagactwa i nieudacznictwa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele,mój mąż
do- uk odmowili mi zasilku-jeżeli pracowałaś za pośrednictwem agencji i do tego nie miałaś przepracowane równego roku to mieli prawo ci odmówić zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
jak juz pisalam, nie jestem w anglii tylko w irlandii. nie mam tez zadnej sprawy o wyludzenie. bylanm dzis na spotkaniu i gosc wytlumaczyl mi, ze to nowa procedura, ze zasilek poprostu wygasa, nie zlamalam zadnego prawa i nie ma przeciw mnie zadnej sprawy. ale i tak bedziemy wyjezdzac do anglii bo szwagierka zalatwila mi prace, bede sprzatac w salonach kosmetycznych a moj facet bedzie pracowac przy rozkladaniu towaru w jakims markecie. podobno dodatki na dzieci beda mi przyslugiwaly po roku a jak bede na part time to nawet wczesniej jak mi pracodawca podpisze. zasilek tez potem dostane, bo wystarczy pojsc do opieki spolecznej zglosic, ze dzieci chodza glodne. moi znajomi co im tez zabrali zasilki tez jaka do anglii ale nie wiem co beda robic. a dzieci mam w wieku 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wam w anglii
odbiora zasilki to macie juz dalsza trase ustalona? :D Tak czy tak, w koncu zostaniecie z niczym bo przeprowadzki po zasilki nie wroza stabilnego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk odmowili mi zasilku
pracowalam juz kilka lat, przez agencje ale to przeciez nie ma znaczenia? 4 lata dzieci to juz pewnie do szkolki chodza, a rodzice moga do pracy a nie przeprowadzac sie zeby tylko kase dostac. masakra jakas. ulozcie sobie zycie porzadnie, a nie przeprowadzac sie gdzie kase daja za nic smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
nie wiem czy w anglii zabiora nam zasilki. z tego co widze na necie, to ludzie na zasilkach zyja cale zycie, wystarczy sie postarac, urodzic dziecko, robic jakies kursy, jak juz dzieci wsiaknal w system edukacyjny nic nam nie zrobial. w anglii maja solidny system socjalny, nawet domy zapewniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
szwagierka przyjechala rok temu i juz ma zasilki a na lewo pracuje jako sprzataczka wiec ja tez pewnie dostane tylko musze legalnie zaczac pracowac. moze nie mialas dzieci? z dziecmi sie zawsze latwije dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowany olowek1000
buhahahaha tylko tyle mam co do napisania pasozycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
no to twoj glos wniosl wiele deo dyskusji:D idz, poproscuj troche bo mi jeszcze brakuje troche pieniedzy do wypadu na Cypr:D potrzebuje troche Twoich podatkow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka.dzik
w irlandii też tak jest że jak jesteś samotnie wychowującą dziecko matką to nie masz prawa mieszkać z facetem nawet nocować nikt czasem u ciebie nie może.wiem bo przyjaciółka jest sama.Jeśli znajdą jakąś męską rzecz u ciebie w domu zabierają zasiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
a dla zainteresowanych tematem, niby mozna sie odwolywac od tej decyzji ale trzeba miec udokumentowane, ze sie przez okres pobytu na zasilku szukalo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
manka moj facet ze mna mieszkal przez caly czas pobierania zasilku i nawet byl u nas gosc z councilu i nic nie zrobili:D wytlumaczylam, ze nie mam w irlandii nikogo, ze tylko on mi tu pomaga bo z dwojka dzieci mi ciezko:D jasne, ze mi nie uwierzyl, pokrecicl glowa ale poszedl i nic nie zrobil, dalj mi placili:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka.dzik
wystarczy wskazać miejsca gdzie zanosiłaś cv i to wystarczy,przynajmniej mi wystarczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka.dzik
no właśnie tak było kiedyś a w tym roku się za to wzieli. u nas w socjalu przyjeli 40 osób które mają wyłapać takich co siedzą na zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczarowany olowek1000
Zalosna jestes wiesz, ale polska patologia juz tak ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
no to juz tak nie jest bo ja powiedzialam, ze roznosilam cv, po agnecjach, po sklepach i centrach handlowych i sie mnie spytali czy mam jakis dowod, mowie, ze nie no bo jak. potem sie spytali czy mam internet, czy moge im wydrukowac maile, ze wysylalam cv, no nie moglam, tzn mialam jakies ale z przed roku no i powiedzieli, ze to za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie podrozuje
manka moze i zalosna a teraz poloz sie spac odpocznij przez weekend zebys od poniedzialku mogla na mnie zarabiac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mańka.dzik
a co do pracy- jak ktoś chce to prace znajdzie ja byłam na zasiłku ale jak mały mi podrósł na tyle żeby iść do przedszkola to znalazłam bez problemu w tydzień a właśnie dziś dostałam nową lepszą propozycję pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×