Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mówię to co myślę

Zielone wody płodowe u niepalącej

Polecane posty

Szukam mam, które nigdy nie paliły papierosów (nawet przed ciążą), a miały zielone wody płodowe. Może któraś z was dowiedziała się od lekarza, jaka mogłabyć tego przyczyna. Ja podejrzewam, że ciążę przenosiłam. Wyliczałam sobie inny termin porodu niż mój ginekolog. On nie chciał mnie słuchać, a okazało się, że miałam rację. Od porodu minął już rok, ale ta sprawa wciąż nie daje mi spokoju. Mojemu dziecku groziła zamartwica. W przyszłości planuję drugie dziecko i wolałabym zapobiec takiej sytuacji. Podobno badanie usg może wykazać wydolność łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka 1999888777
moja znajoma tez miala przenoszona i musieli jej wywolac i tez byly zielone wody (nigdy nie palila, a po drugie co ma palenie do wod??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa9
ja miałam zielonkawe wody, nie zioelone, ale już zaczynało sie cos dziać' w życiu nie paliłam a dziecko przenosiłam raptem 3 dni, ale był owinięty pępwoiną, moze zaczynał sie podduszać i stad mała smółka wydalona w łonie miał też crp podwyższone i antybiotyk przez 7 dni po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonamamaaaa
Ja nigdy nie paliłam, urodziłam w 5 dobie po terminie i mialam zielone...albo nie- nie mialam już w ogole wód, tylko zieloną maź. Dziecko było troche niedotlenione ale dzięki Bogu wszystko skończyło się dobrze. I dodam, że miałam usg nawet w trakcie porodu i nic nie wykazalo niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra22.... 22
Czytałam w jakims poradniku, że zielone wody płodowe świadczą o tym, ze dziecko (jesli przenoszone) już puściło smółkę... nei koniecznie musza byc zielone jesli kobieta pali . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony kolor wód jest spowodowany wydaleniem smółki. nie ma żadnego związku z paleniem. btw, autorko, masz zablokowane google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
palenie czy nie palenie papierosów nie ma nić wspólnego z kolorem wód plodowych. zielone wody płodowe świadczą o tym ze dziecko jest przenoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezxmnlfybtgdkj
Palenie nie ma nic do rzeczy. Ja nie palkę w ogóle a wody były zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie palę i nie paliłam nigdy. Miałam zielone wody. Urodziłam w 39 tyg. Zielone wody są przy oddanej przez dziecko smółce w brzuchu. Przyczyna oddania smółki może być przenoszenie ciąży albo np stres matki i dziecka. Córka była tez owinięta pępowiną na brzuchu i nogach, to mogło być powodem stresu i oddaniem smółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi, jak ładnie ma Twoja córeczka na imię :) taki maluszek w porównaniu z moim synkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XliloX, dziękuje :) a z wagą to było zaskoczenie, bo jeszcze na godzine przed porodem na usg wychodziło minimum 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam cc w 40 tyg i wody tez juz robily sie lekko zielonkawe.nie pale fajek,a jak widac juz byl czas na wyjscie mojej pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n f nbv n
zielone wody sa w tedy kiedy maluch w brzuszku mamy wydali smółkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukając informacji w internecie na temat zielonych wód płodowych przeczytałam, że najczęściej występują one u palaczek lub w ciążach przenoszonych. Poza tym, kiedy opowiadałam komuś, że miałam zielone wody, zazwyczaj było pytanie czy paliłam w ciąży. Nie było to dla mnie przyjemne, bo nigdy w życiu papierosa w ustach nie miałam. Kiedy spytałam ginekologa, jaka mogła być przyczyna zielonych wód, enigmatycznie odpowiedział, że dziecku było źle. Położna powiedziała, że przyczyną było starzejące się łożysko i taką informację mam w wypisie ze szpitala. W internecie czytałam, że poprzez badanie usg można określić stopień starzenia łożyska. Mnie na ok. 2 tyg. przed porodem okropnie swędziało całe ciało. Lekarz to zignorował. Nie chciał mi zrobić usg, chociaż leczyłam się u niego prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×