Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Nie wiem, czy to prawda, ale ponoć chłopcom aż tak się na ten świat nie spieszy... :P Codziennie wieczorem czuję jakieś skurcze, po czym wszystko ucicha a ja zasypiam, i tyle z tego :) Co do mycia okien to trochę się boję , że przez zbyt długo podniesione ręce nie dotlenię synka albo spowoduję odklejenie łożyska czy coś :/ No i przeziębienie, niepotrzebne mi teraz katar i kaszel na dokładkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ada1305 z mycia podłóg po kolanach miałam tylko jeden objaw: zmęczenie :D Gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Futrzak co do rodzenia chłopców to tak nie do końca . moja koleżanka urodziła wczoraj córkę a miała termin na 18.10 moja siostra też córka dwa dni po terminie. więc to indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi się zdawało, że to kolejny zabobon. A co do skurczów, to seks seks i jeszcze raz seks z wtryskiem do środka :D Piszą, że prostaglandyny w spermie działają 50krotnie bardziej na szyjkę macicy pod sam koniec ciąży, od 38. tygodnia. Niby sama biologia, ale czy pomaga.. Tak samo drażnienie brodawek i orgazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martata moj gin tez mi zawsze robi badanie na fotelu, bo mowi ze tylko tak moze sprawdzic czy z szyjka jest wszystko ok. XXXXXXX Leonka ale Ci dobrze juz masz blizej jak dalej :) XXXXXXX Nika89 zazdroszcze dobrego samopoczucia na koncowece ciazy :) az nie moge uwierzyc, naprawde nic Ci nie dolega ? Kregoslup, skurcze, bol nog ? XXXXX A u mnie nadal zero skurczy :( tylko straszliwie bola mnie nogi- od bioder po stopy :( xxxxxx pozdrawiam pozostale mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie by mogło być, na sobotnim USG młoda niby ważyła 2660 więc dziś 2800 może ważyć albo i lepiej, co do cm to w tak późnej ciąży już nie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic się dalej nie dzieje :( a szkoda :(. 🌼 Mama już mi uszyła poduszke do karmienia - wyszła super tylko trudno mi przymierzyć bo brzuch mi przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ze spokojem...to Twoja pierwsza ciąża :) Ja i Kapi zaraz idziemy do tego przedszkola ale tak szczerze mówiąc nie wiem czy dam radę bo coraz częściej mam skurcze, do tego mała nóżką o żebra się tak odbija jak by chciała się odepchnąć i wyjść :) ale... póki się nie rozkręce konkretnie to idę :) a co do tego kalkulatora wagi dzidzi mi się nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia u mnie na piątkowym usg ważyła 2300 g, lekarz powiedział, że będzie drobna, może łatwiej będzie rodzić. 🌼 Majra2012 ja rodzę w praskim bo tam mam lekarza i jest mniej tłoczny. 🌼 Ja póki co też skurczy nie mam, ale uważam że to za wcześnie jak termin mam na 22.11, ale zwiększyła mi się ilość śluzu, ale chyba to normalne i przy większym wysiłku puchnę. Mam za to bardzo niskie ciśnienie w granicach 90/60 i mniej, ale zaczęłam pić kawę, to i ból głowy przeszedł :-). W następnym tygodniu pójdę zrobić badanie na HBS i wymaz:-), a wizyta 9 listopada:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irdis, ja tak do końca nie wierzę tej wadze , koleżance do porodu jak robili to powiedzieli że syn ponad 4 kg a urodził się 3200 :D więc spora pomyłka, Jak byłam na usg tym ostatnim 3 trym , to było ze 2-3 tygodnie wcześniej przed tym ostatnim i niby ważyła 1800 , wiec nie wiem czy w 3 tyg by aż kilo przybrała. może i tak bo w tym okresie podobno najbardziej masy przybierają. :) 🌼 Idę robić Lasagne , coś mnie naszło ostatnio , nawet mąż się ucieszył jak mu powiedziałam bo on lubi takie śmieciowe jedzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Matko! Dziewczyny! ..ale mi dziś ciężko :/ .. masakrycznie mnie kręgosłup boli i trochę podbrzusze..w ogóle brzuch mam taki napięty.. ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pierwsza ciąża zgadzała się wagowo tzn waga małego miał mieć w donoszonej około 3900 do 4kg urodziłam na 13 dni przed porodem i mały miał 3700 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
moja Ginka obstawia, że Maja będzie miała 3700/3800..ciekawe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
Moja miała 3000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czyli mamy podobnie martwi mnie jedynie ze ja nie mam żadnych objawów że zbliża się poród. Bo co to jeden skurcz na dzień, żadnego wypróżniania, żadnego rozwarcia jak niektóre po 1.5 cm....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21.11.2012 nic a nic "odpukać"... kręgosłup nie boli, nogi nie puchną, o skurczach pisałam jak mnie dwa razy w nocy złapały, że zwijałam się z bólu ale to by było na tyle, jedyne co to czuję parcie na pęcherz jak więcej pochodzę, nawet ostatnio się wysypiam bo tak 1-2 razy wstaję do kibelka i tyle więc sprzątam, gotuję, piorę i mogę tak codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
ada1305 to wszystko moze tak nagle przyjdzie? :-) a nie znam sie..:P Ja mam rozwarcie na 2 cm, skurcze tylko czasami..bardziej klucia, no i dzis jakos napiety brzuch..no i kregoslup boli. No i mam "wszystko TAM gotowe do porodu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JeszczeTroszkę zazdroszczę, że już coś się dzieje ja to czasem myślę, że wolałabym mieć cc i umówiony jakiś termin bo tak to chyba nigdy nie urodzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JeszczeTroszke
urodzisz urodzisz :P a maleństwo trzyma Cie w niepewnosci :D chce zrobic niezpodzianke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszczetroszeczke pozostaje mi liczyć że zacznie się z znienacka bo do terminu mam 17dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada nie wiem czy skurcze biodra to to samo co normalne skurcze:-), póki co czasami puchnę, czasami coś kłuje, ale dalej sprzątam ruszam się i czekam spokojnie. Ze względu na małe gabaryty dziecka wolę nie rodzić aż tak wcześnie :-), tu nie chodzi o samą wagę ale też na obwód brzuszka, który jest nie duży :-). A parcie na pęcherz ma okropne :-). Ale wszystko jeszcze do przeżycia. Ogólnie czuje się jak słonica a jeszcze 29 dni zostało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×