Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA

Sucha skóra na całym ciele :/

Polecane posty

Gość cubea
Jeżeli ma się problemy z suchą skórą, to warto raz na jakiś czas przejść się na profesjonalny zabieg nawilżający. Jednym z lepszych jest Hydra Intensive, który możesz sobie zrobić w Primavera SPA (w Jastrzębiej Górze). Zapewniam Cię, że zadziała o wiele lepiej niż wszelakie kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnaba198834
próbuj różnych balsamów różnych firm, może któryś akurat okaże się dla Ciebie najlepszy i problem minie? jeśli nie, nie męcz się i idź do dermatologa. ze swojej strony mogę Ci podsunąć pomysł wypróbowania tego kosmetyku - http://decubal.pl/produkty,body_cream.html jest względnie tani, starcza na długo, jest bardzo delikatny i dobry również dla alergików. spróbuj, może akurat ten Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszzka
z tego co wiem, jest to dermokosmetyk, ale tym lepiej dla Ciebie - jest dużo skuteczniejszy niż drogeryjne kosmetyki, bo dodatkowo jest testowany dermatologicznie, toteż dostaniesz go tylko w aptece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galatejka
haszzka, nie rób z ludzi idiotów: http://pulsmedycyny.pl/2586985,7780,czym-roznia-sie-kosmetyki-apteczne-od-drogeryjnych "Warto wiedzieć, że wszystkie kosmetyki na rynku, niezależnie od kategorii i miejsca sprzedaży podlegają tym samym wymaganiom prawnym, zawartym w ustawie o kosmetykach (Dz.U. z 2001 r. nr 42, poz. 473). Tak więc z prawnego punktu widzenia nie ma takiej grupy produktów jak kosmetyki apteczne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SalonMagia_eu
Do kąpieli dodawajcie sobie olej rzepakowy albo oliwkę. Dosłownie kilka kropel. Dobrze i szybko natłuszcza skórę. Po kąpieli od razu smaruję całe ciało masłem. Masła o wiele lepiej nawilżają skórę niż balsamy bo mają bogatszy skład. Polecam masła z Ziaji. Są niedrogie, ładnie pachną i spełniają swoje zadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok zgadzam się, masła do ciała lepiej natłuszczają a dzięki temu nawilżają skórę niż balsamy. Nie wiem jak to jest z kosmetykami aptecznymi czy są lepsze czy takie same, osobiście wolę apteczne. Wracając do maseł, świetnie na suchą skórę jest masełki beECO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszzka
Ok, Galatejka - masz racje, źle sie wysłowiłam. Miałam na myśli to, że większość dermokosmetyków, w odróżnieniu od kosmetyków drogeryjnych dodatkowo posiada właściwości lecznicze, nie tylko pielęgnacyjne. Faktycznie, jeśli chodzi o testy i bezpieczeństwo to sprawa ma się tak samo w obydwu przypadkach, logiczne. Mój błąd! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HTCDESIRE__
polecam COCONUT OIL VIRGIN. pieknie pachnie i super do ciala jest,poza tym ma swoje lecznicze dzialania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kertunic
haszzka, to też nie jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do suchej skóry polecam olitatun taki płyn do kąpieli zwłaszcza dla małych dzieci, ale także dla osób dorosłych z problemami skóry. Tylko po wyjściu z kąpieli nie wycieraj się dokładnie tylko delikatnie osusz skórę ręcznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ugerfisd
Może to niedobór witaminy A ? "Skutki niedoboru wit.A: -szorstka, sucha, przedwcześnie starzejąca się i pomarszczona SKÓRA -kruche, wolno rosnące PAZNOKCIE, -suche, łamliwe WŁOSY Niedobór tej witaminy jest jednych z najpowszechniej rozpoznawanych niedoborów. Pijąc Yerba Mate dostarczysz organizmowi witaminę A w naturalny i przyjemny sposób " informacje z bloga http://yerbomaniaczka.blog.pl/ Yerba Mate zawiera tą witaminę, warto pić czy mamy suchą skórę czy nie ;) Ja piję od dłuższego czasu i nie mam żadnych problemów ze skórą- a też miałam suchą po kuracji trądzikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_Decubal
Krem do ciała DECUBAL BODY CREAM zawiera wiele aktywnych i cennych składników pozwalających doskonale nawilżyć suchą skórę całego ciała, między innymi mineralne olejki oraz witaminę E, glicerynę i lanolinę, które szybko wnikają w skórę, odżywiając ją i chroniąc. Pozdrawiam, Iwona Drobicz eRzecznik Decubal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łorenjana
Hej, ja własnie używam takiego olejku pod prysznic Decubal i do tego uzupełniająco balsam do ciała tej samej firmy. Moja skóra czuje się już o niebo lepiej. Najgorzej było zimą, a później dermatolożka poleciła mi te dermokosmetyki. Bardzo mi pomogły, skóra jest zdrowa, ładna, niepodrażniona. Kosmetyki są hipoalergiczne, bezzapachowe, bez parabenów i konserwantów. Im mniej chemii tym lepiej, tym bardziej ze działają rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrika
A jak wypada cenowo na tle innych dermokosmetyków? ostatnio farmaceutka przedstawiła mi cały wachlarz najróżniejszych marek i wyszłam tylko z bólem głowy ;) Kompletnie potrafię się zdecydować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolkaolka
Też mam ten problem, po kąpieli moja skóra jest tak sucha, że w pewnych miejscach tworzy się wręcz "skorupa", przetestowałam wiele kosmetyków i większość działała na krótką metę, jakiś czas temu trafiłam na masła do ciała Floslek, ja mam akurat Karite z naturalnymi olejkami, pięknie pachnie a skóra jest miękka i co najważniejsze działanie utrzymuje się aż do następnej kąpieli, więc z czystym sumienie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcieraj w wilgotne ciało olej ryżowy, taki ze sklepu spożywczego gdy go nie znałam wcierałam w ten sam sposób oliwkę bambino, potem olej lniany ryżowy pokonał je!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oedemsa
Przede wszystkim powinnaś skonsultować się z lekarzem i sprawdzić czy jest to atopowe zapalenie skóry. Podstawą walki z AZS jest ciągłe i regularne nawilżanie skóry, nawet w stadium wyciszenia choroby. Produkty marki Demsa oparte są na naturalnych składnikach o działaniu łagodzącym swędzenie (selernica), antybakteryjnym (orzechowiec myjący, lukrecja) i nawilżającym. Kosmetyki te są przebadane klinicznie i w pełni bezpieczne do stosowania już od 6 miesiąca życia. Poza tym nie zawierają sztucznych barwników, parabenów i są hipoalergiczne. Pierwsze efekty odczuwalne są już po pierwszej aplikacji. W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji, Online Ekspert marki Demsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aariella
Mogę Ci polecić miodowe masło do ciała Korany. Jest rewelacyjne :) Ma gęstą konsystencję dzięki czemu bardzo szybko i skutecznie nawilża, a także odżywia skórę. A dodatkowo pięknie pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj nieprzyjemna sprawa, ja też się borykałam z tym problemem, miałam bardzo suchą skórę, ale odkryłam świetny sposób, żeby stała się nawilżona, a są nim kąpiele solankowe, mówię wam po nich skóra wygląda naprawdę fantastycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam żel pod prysznic Sanex z Rossmanna. Jest bardzo delikatny, nie ma mocnych substancji zapachowy, wysuszających skórę. po umyciu zostaje taka warstwa natłuszczenia,przypominajuca jak po uzyciu balsamu, ciało jest przyjemnie w dotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak koleżanka powyżej polecam żel pod prysznic sanex. Z nim jest dokładnie tak jak zapewnia producent - ten żel dba o zdrowie skóry. Po kąpieli skóra jest odpowiednio nawilżona, nie ma konieczności uzywania dodatkowych balsamów, a wiem co piszę bo sama mam duży problem z suchą skórą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata1978
Ostatnio dostałam do testowania super żel pod prysznic do suchej skóry Jest rewelacyjny Teraz po zimie mam mega wysuszoną skórę a po tym żelu choć użyłam go dopiero 3 razy już widzę dużą poprawę Skóra jest dobrze nawilżona i nie łuszczy się tak jak wcześniej Myślę że po dłuższym stosowaniu będzie jedwabiście gładka i miła w dotyku Naprawdę polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przetestowałam Ekologiczny olejek arganowy przed goleniem Muehle. Wprawdzie służy mężowi na skórę twarzy przed goleniem, ale jako jedyny mi pomógł. Miałam cienką i wysuszoną skórę i próbowałam już wszystkiego (oliwy, kremy, maseczki, okłady) i nic. Po tym olejku skóra po 10 minutach zrobiła się jędrniejsza i grubsza, i nawilżona. Olejek ładnie się wchłonął, nie miałam po nim tłustej twarzy. Jedyny minus to zapach. Zajeżdża mi kozą..... Doczytałam, że te ekologiczne olejki arganowe robi się z owoców drzewa arganowego, a ponieważ ciężko nasiona otworzyć i zmielić w żarnach mieszkańcy Maroka zbierają ziarna wyplute przez kozę albo wyciągają je z ich... odchodów....... Trochę mnie to przeraziło, ale czego się nie robi dla pięknej skóry.... :) Tak więc dla mnie numerem jeden jest olejek z pestek wyciąganych z kozich bobków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz iść do dermatologa, jednak zważywszy na datę utworzenia wątku, wnioskuję, że zasięgnęłaś już opinii specjalisty. Wracając jednak do porad. :) Z tego co się orientuję, oleje nie nawilżają, tworzą jedynie warstwę okluzyjną (czyli nie wypuszczają wody z naskórka) co może być problematyczne, gdy ta skóra jest sucha i nienawilżona ;p Proponuję Ci kremy z mocznikiem lub z lanoliną. Mocznik dobrze i głęboko nawilża. Popytaj w aptece. Ja używam Linocholesterol, nie ma tablica mendelejewa w składzie, a tylko to co najważniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na suchą skórę pomaga balsam do ciała Neutrogena, albo ostatnio jeszcze nawilżająco-łagodzący balsam Bikini z bielendy. On jest do stosowania po opalaniu, ale na co dzień też sie sprawdza, szczególnie w lato, dobrze radzi sobie z przesuszona skórą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece emulsje do ciała Latopic, przeznaczona do skóry przesuszonej, napiętej, skłonnej do pękania, alergicznej oraz dla azs'owców. Bardzo intensywnie nawilża, troche natłuszcza, pozostawia na skórze filtr, który chroni skóre przed działaniem czynników zewnętrznych, regeneruje naskórek i zmniejsza jej napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sucha skóra to spory problem szczególnie latem i zimą. W tym okresie należy szczególnie dbać o skórę i chronić ją przed nieprzyjaznymi czynnikami zewnętrznymi. Zadanie ułatwi krem Beta-Skin Natural Active Cream (https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102), który nawilża, chroni i regeneruje uszkodzony naskórek. Preparat z powodzeniem stosowany jest przez kosmetyczki i polecamy po zabiegach takich, jak np. mikrodermabrazja lub depilacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w aptece balsam wiesiołkowy Gal. Idealny dla skór mega suchych, wrażliwych, a nawet atopicy mogą się nim smarować. Weź ciepłą, ale nie gorącą kąpiel i wsmaruj balsam tuż po wyjściu z wanny (wówczas wnika w głębsze warstwy skóry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomaga linocholesterol, poleciła mi go farmaceutka. Super natłuszcza, powinien Ci również pomóc. Ma prosty skład, nie podrażnia i nie uczula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×