Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA

Sucha skóra na całym ciele :/

Polecane posty

Nawilżaj ciało od środka -> pij więcej wody i zrezygnuj ze zwykłych, sztucznych balsamów na rzecz tych naturalnych. Ja od kilku lat nie stosuje już drogeryjnych mazideł tylko zaopatruje się w kremy i maści lecznice. Ceny są takie same, a działanie o niebo lepsze! Poza tym masz pewność, że to co się wchłania w twoje ciało jest naturalne, a nie pełne chemii. Spróbuj maść konopną https://sklep.merit-poland.eu/pl/p/Masc-konopna-Dr.-Popova-100-ml./85 super łagodzi podrażnioną skórę i bardzo dobrze ją nawilża. Do tej pory nie znalazłam nic lepszego, a sama borykałam się przez wiele lat z suchą skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba bardzo dużo pić i wykluczyć AZS, łuszczycę i problemy z tarczycą. Dobre balsamy ma polski Gal, a dokładniej chodzi o balsamy z olejem z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalka111
W moim przypadku sprawdza się żel i balsam Elodermu dobrze nawilżają i wygładzają skórę. Mają fajny skład bo nie zawierają parabenów ani barwników są wzbogacone kwasami omega, które działają odżywczo regenerująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno pomoże częste picie w ciągu dnia małych ilości wody, poza tym dobry krem do twarzy, do ciała olejek stosowany na wilgotną jeszcze skórę po kąpieli. Moim ulubionym jest tropikalny olejek do ciała od Bielendy, dobrze nawilża i regeneruje, ma egzotyczny, relaksujący zapach. Kupiłam przez przypadek w rossmannie, bo była na niego promocja. Udany zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alista
Też bardzo długo borykałam się z przesuszoną skórą, szczególnie ostatnio - po wakacjach był dramat. Kupiłam sobie na próbę balsam do ciała z Farmony http://farmona.pl/promowane-produkty/balsamy-do-ciala-pl/ ananas i kokos i jest rewelacyjny :) Po pierwsze, pięknie pachnie, po drugie skóra zdecydowanie odżyła, a o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo sprawdzonych sposobów na suchą szorstką skórę jest na http://sanitera.pl, ja od lat taką mam, takie też krosteczki wiatrówki, smaruję różnościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, że warto zadziałać od środka i zacząć brać jakieś suplementy, np. Neoglandyna jest dobra przy AZS więc problem suchej skóry też rozwiązuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegenda Kukla
Kremy nawilżające z Repechage dają radę według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMedi24
Witam, Polecam zacząć stosować kosmetykami dedykowane do pielęgnacji skóry suchej czyli emolienty, które nawilżają i natłuszczają skórę. Preparaty te zawierają substancje lipidowe oraz związki wiążące wodę, które mogą wnikać głęboko w skórę. Działając zatem na zarówno na powierzchni, jak i w głębokich warstwach naskórka długotrwale nawilżają i zmniejszą suchość skóry. Emolienty występują w różnych postaciach: jako krem, emulsja do ciała lub olejek do kąpieli czy pod prysznic. Preparaty powinny być używane kilka razy dziennie, w tym zawsze po kąpieli. Kąpiel w ciepłej, nie gorącej wodzie powinna trwać do 5 min, następnie skórę należy wysuszyć przykładając delikatny ręcznik, nie pocierać i w ciągu kilku min nałożyć emolient. Warto pamiętać też o używaniu delikatnych, nie podrażniających skóry kosmetyków (bez parabenów ani sztucznych barwników). W razie braku efektu mimo odpowiedniej codziennej pielęgnacji skóry, sugeruję wizytę u dermatologa. Zachęcam również do skorzystania z usługi eMedi24 oferowanej przez Medipark. http://www.medipark.pl/oferta/emedi24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura xoxo
ja piję bardzo dużo wody, tak około 3 litrów dziennie, bo dobre nawodnienie to podstawa. no i dobry balsam nawilżający, którym trzeba się smarować zaraz po kąpieli, tak mi zawsze mama mówiła :D ja akurat używam balsamu od Arkany i jestem zadowolona z efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
peelinguj ciało przed naładaniem balsamu, ja lubie peeling cukrowy w rózowej tubie z bielendy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby dobrze nawilżyć skórę ciała przestałam używać balsamy, wolę olejki i masła, bo lepiej nawilżają i jest to nawilżenie długotrwałe, skóra wchłania olejek czy balsam, ale po wchłonięciu nie ma uczucia ściągniętej skóry, bo zostaje na niej delikatny film. Bardzo lubię olejek tropikalny od Bielendy, ma zapach kokosa, innym ulubionym jest trójfazowy olejek z tej samej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaway
żel z aloesem Floslek, potem długi, długo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adziak
możesz mieć racje,że gorącą woda tak wpływa na Twóją skóre. Ja nie mogłam przez rok pozbyć się suchej skóry na nogach i sróbowałam suplementu renevskin- niezawodny. Skóra pięknie nawilżona i super elastyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suplementacja np. Capivit HydroControl lub Vitabella dla poprawienia ogólnego stanu skóry. Do tego balsam np. La Roche Posay Lipikar Baume Ap, Eloderm Balsam do Ciała, Emolium Emulsja Do Ciała. Ja stosuję zamiennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emolium działa rewelacyjnie! Powinnaś go wypróbować, ale wizyta u lekarza też jest koniecznością. Jeśli chodzi o ceny to warto poszukać w internecie bo niektóre apteki mają fajne promocje na te kosmetyki, ja ostatnio kupowałam w aptece melissa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dzień dobry! Z emolientów polecam Linię Oillan Med+ przeznaczona jest do skórproblematycznych. Wszystkie produkty oparte są na farmaceutycznych składnikach o medycznej skuteczności . W składzie zawierają parafinę, mocznik, naturalne oleje roślinne oraz substancje łagodzące. Emolienty Oillan jako jedyne na rynku posiadają badania z udziałem alergików. W naszej serii znajdzie Pani produkty przeznaczone do oczyszczenia, natłuszczenia oraz ochrony skóry ciała i głowy. Całą gamę produktów marki Oillan można kupić w aptekach (ich dostępność można sprawdzić na stronie www.ktomalek.pl). Dodatkowo organizujemy promocję ""Oillan kupujesz, podwójnie zyskujesz!"". Wystarczy kupić produkty Oillan za min. 70 zł i wgrać paragon na naszej stronie. Pierwsze 3000 osób otrzyma kod na 70 zł na zakupy dowolnych produktów Oillan. Osoby, które otrzymają kod mogą dodatkowo wziąć udział w konkursie - wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe na stronie. Do wygrania atrakcyjne nagrody :) W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji, zachęcam również do kontaktu pod adresem: oillan@oillan.pl Online Ekspert marki Oillan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest stosowanie olejków do ciała. Ja stosuję te, które są przeznaczone pod prysznic, bo są o wiele wygodniejsze w użyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może pomoże coś co nawilża od środka??? Ja miałam ten sam problem i zaczęłam stosować kolagen. Dla mnie najlepiej się sprawdził kolagen w proszku Premium Collagen5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyś
a emolienty? u mnie sie akurat sprawdzil zel do mycia eloderm.. podobno jest cala seria, wiec na pewno cos Ci podpasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×