Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

Gość gutka27
I ja również pisuję się do tabeli: pseudo...............wiek...mc staran....tydzien ciazy..... plec... poród Koniczyna79.........33.........0................0........ .........0..........0 alex20120............26..........2................0...... ..........0..........0 LealPrice-CH.........22.........2................0....... ..........0.........0 Juustaaa..............24.........2................0...... ...........0.........0 melinda32.............31.........1................0...... ...........0.........0 OrzeszeK76..........35.........3................0........ .........0.........1 justaa27a............32.........20...............0....... ..........0.........1 kamilka@.............29.........3(sz.c.)........ok.5..... ........0.........0 Lisaveta_............19..........1................0...... ...........0.........0 zalamka34...........37..........7................0....... ..........0.........1 Nayeli................20..........1................0..... ............0..........0 Elizabet1204........34..........3................0....... ..........0.........0 viola150..............26..........7................0..... ...........0..........0 wczorajsza_........25..........1................0........ ........0..........0 muszelka122........26..........1..............ok5........ .......0..........0 jestem pewna29 ...29..........5................0................0.......... 0 Marcysia00..........25.........2.................0.......... .....0...........0 gutka27..............27.........2..................0....... ........0...........0 Bardzo bym chciała, aby się udało w tym cyklu, już schizuje na maksa. chyba musze wyluzować. Chyba się nie udało, bo dziś mam już powloi objawy mps-u. Cykle ma krótkie 23dniowe. Pisałam już wyzej. Gratluje Violi i Juscie:):) Jak samopoczucie dziewczyny????? macie juz typowo objawy ciązowe? Jak się nie uda w tym, to morduję męża w następnym, Może przezyje:P:P):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na chłopca kochalismy się dokladnie w dniu owulacji po pozytywny tescie LH i z nogami do gory i maz wypil 0,5 h przed stosunkiem COLE bo podobno dodaje kopa plemniczkom meskim ktore sa szybkie i dotarl jeden do celu, ale 2-3 dni wczesniej byla wstrzemiezliwosc bo jak zenskie plemniki dotra wczesniej do celu to meskie juz nie maja szans. Ja ubostwiam mojego synka. Maz tez kocha ale ja szaleje na jego punkcie, non-stop sie tulimy i mam z nim wielka wiez wieksza niz z corka, chociaz moze to tez dlatego ze on przez 2 lata pil moja piers, a corka pila krotko. Jeszcze by pil, jakbym tego sama nie zakonczyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Leal Price-Charlston 21 , miałam koleżankę, która nie miałą rok okresu. póki nie była meżatką, miałą to w dupie. Po slubie od razu do gina, załamana, zdołowana myslami, że pewnie bezpłodna jest, skoro tyle czasu brak okresu, nie pilnowała tego, nawet przed miałą bardzo nieregularne miesiączki. Poszła po lutke, potem clo. I udało sie. czasami trzeba sporo czasu, aby jajniki nie były leniwe i zaczęły pracowac. Będzie dobrze. Niedawno dowiedziałam się o tej historii. I mnie od razu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiacalam ze napisze pierwsze sposrzezenia po cyclotescie i oto one: teraz jestsem w 17dniu cyklu i juz pokazal mi ze do konca cyklu mam faze nieplodna. Do 10tego dnia pokazywal faze nieplodna a w 11 dniu jak tempka spadla do 36,0 (wczesniej bylo ok 36,25-30) to juz pokazal faze plodna-migajace dzieci na wyswietlaczu. czyli plodna mialam od 11dnia cyklu do 16tego dnia cyklu. i chyba to sie sprawdza bo w 11-12dniu cyklu mialam bole jajnika i wtedy pewnie byla owu. Na razie nie pokazal fazy bardzo plodnej ale chyba ja pokazuje dopiero od 2giego cyklu jak juz sie nauczy moich temperatur. wiec teraz czekam do okresu, juz nie musze mierzyc tempki az do okresu i potem od nowa, moze juz pokaze faze bardzo plodna i wtedy sie dolacza testy LH i wpisuje do cyclotestu kiedy wyjdzie pozytywny, on wtedy podpowiada kiedy jest dokladnie owu. dam znac w przyszlym cyklu. nawet dobrze ze go zakupilam wczesniej bo on teraz sie uczy mojego cyklu i potem bedzie robil prognoze na nastepny cykl. takze zakupuje na poczatku maja testy LH owulacyjne na allegro, te tanie i chyba jeszcze ten tester na sline zeby miec duza pewnosc kiedy owu wystepuje, czasem sama temperatura moze zawodzic, jak np. kiedy musze wstac do dzieck w nocy, to wtedy nie ma co mierzyc tempki bo bedzie zafalszowana. jeden brak pomiaru nie zaszkodzi ale kilka pod rzad juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pseudo...............wiek...mc staran....tydzien ciazy..... plec... poród Koniczyna79.........33.........0................0........ .........0..........0 alex20120............26..........2................0...... ..........0..........0 LealPrice-CH.........22.........2................0....... ..........0.........0 Juustaaa..............24.........2................0...... ...........0.........0 melinda32.............31.........1................0...... ...........0.........0 OrzeszeK76..........35.........3................0........ .........0.........1 justaa27a............32.........20...............0....... ..........0.........1 kamilka@.............29.........3(sz.c.)........ok.5..... ........0.........0 Lisaveta_............19..........1................0...... ...........0.........0 zalamka34...........37..........7................0....... ..........0.........1 Nayeli................20..........1................0..... ............0..........0 Elizabet1204........34..........3................0....... ..........0.........0 viola150..............26..........7................0..... ...........0..........0 wczorajsza_........25..........1................0........ ........0..........0 muszelka122........26..........1..............ok5........ .......0..........0 jestem pewna29 ...29..........5................0................0.......... 0 Marcysia00..........25.........2.................0.......... .....0...........0 Joaanna_23..........23........5..................0....... ........0...........0 gutka27..............27.........2..................0..... .. ........0...........0 Joanne nam zjadlo gutka wiec, zrobilam update :) "biedni" ci nasi faceci zamecza sie haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka mi tez wszytsko jedno co bedzie, oby bylo to i to a nie wazne jaka kolejnosc w sumie - nie wiem chyba kazdy chce tzw. "parke" ;) bo to inne doswiadczenia z kazdym dzieckiem itd. Joanna a wiesz w ktorym dniu cyklu zaszlas ze swoja cora? bo jest ok7 dni plodnych w cyklu i niby przed owu na dziewczynke a w dzien owu i do 2 dni po na chlopca- tak niby mowia, a jak ja rozmawialam ze swoja mama to ja jestem z 10 -ego dnia wiec by sie zgadzalo ;) hihi gutka kazda z nas by juz chciala hihi, wtedy zmieniamy temat topiku na mamusie 2012/2013 ;) Koniczynka a to jest tylko do mierzenia temperatury ten cyclotest czy moglas tak jakby wpisac do pamieci dlugosc swoich poprzednich cyklow itd.?- mam nadz. ze wiesz o co mi chodzi ;) ... , no ja sie staram juz od 8 dnia az do 16-17 napewno, co dwa dni okolo , ja mam w telefonie taki program co wylicza na podstawie poprzednich cykli itd. kiedy mam owu. a teraz jak biore luteine to jest calkiem przyzwoicie 28dni :), wiec luzik teraz tylko planuje sprawdzic czy mam w ogole owulacje wiec patrze na testy na ebay-u i musze zamowic dzis niestety pelne rece roboty, wiec nic z tym jeszcze nie ruszylam - masakra! Juustaa jak tam samopoczucie :)? Justa27A oo nie wiedzialam ze juz masz jedno dziecko myslalam ze starasz sie o pierwsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcysia zobacz jak swiat jest pokrecony.. pierwsza ciaza to byl efekt jednego razu ;) a teraz nie dosc ze juz prawie dwa lata to przytulanek się pilnuje aby byly co jakies 2 dni w dni płodne,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to już, jest z pierwszym bobaskiem poszło raz, dwa a z drugim to już nie taka prosta sprawa... Ale dziewczyny, głowa do góry podołamy :) W końcu maj, piękny cieplutki słoneczny czas, wszystko będzie dobrze :) :) :) pseudo...............wiek...mc staran....tydzien ciazy..... plec... poród Koniczyna79.........33.........0................0........ .........0..........0 alex20120............26..........2................0...... ..........0..........0 LealPrice-CH.........22.........2................0....... ..........0.........0 Juustaaa..............24.........2................0...... ...........0.........0 melinda32.............31.........1................0...... ...........0.........0 OrzeszeK76..........35.........3................0........ .........0.........1 justaa27a............32.........20...............0....... ..........0.........1 kamilka@.............29.........3(sz.c.)........ok.5..... ........0.........0 Lisaveta_............19..........1................0...... ...........0.........0 zalamka34...........37..........7................0....... ..........0.........1 Nayeli................20..........1................0..... ............0..........0 Elizabet1204........34..........3................0....... ..........0.........0 viola150..............26..........7................0..... ...........0..........0 wczorajsza_........25..........1................0........ ........0..........0 muszelka122........26..........1..............ok5........ .......0..........0 jestem pewna29 ...29..........5................0................0.......... 0 Marcysia00..........25.........2.................0.......... .....0...........0 Joaanna_23..........23........5..................0....... ........0...........0 gutka27..............27.........2..................0..... .. ........0...........0 Nieznajoma77.......35.........1..................0................0...........1 Kochane dziewczynki, życzę Wam pięknego słonecznego dnia dużo wiary w siebie i dużo optymizmu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Kochane. Witam oczywiście Gutka27 i mam nadzieję, że ten drugi cykl okaże się dla Ciebie tak szczęśliwy jak dla mnie :) Jeżeli chodzi o jakieś objawy to chyba tylko powiększone piersi i niestety wzdęcia . Tak to nic mi nie jest i mam dużo energii :) Zaraz biorę się za sprzątanie mieszkania :P Musiałam wczoraj ściemniać na grillu przed rodzicami dlaczego nie chcę piwka :P Nie chcemy im mówić do póki lekarz nie potwierdzi. A powiedzcie mi kobietki posiadające już dzieciaczki, pamiętacie w którym tygodniu widziałyście po raz pierwszy bijące serduszko? Wizytę mam na 10 maja czyli wg mnie to będzie przełom 6/7 tygodnia (licząc od ostatniej miesiączki) myślę, że jeśli jest wszystko dobrze to chyba już będzie widać co? Joaanna_23 przykro mi, że nie ukazała się ta druga kreseczka. Głowa do góry i nie poddawaj się!!! Kamilka@ a Ty gdzie się podziewasz? Z tego co pamiętam to masz na dzisiaj wizytę u gina. Koniecznie daj znać jak się czujesz i co lekarz powiedział. Buźki dla Was Kobitki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) gutka27 oprócz bardzo mocno bolących i wrażliwych piersi i tak jak pisze Justaaa wzdęć żadnych innych objawów nie mam. Ale nie widziałam że moje piersi mogą być takich rozmiarów :P Robiłam dziś drugi test i 2 kreska jest już bardzo mocna :) :) Muszę zadzwonić do gin ale to chyba po tym weekendzie długim dopiero. Tez musiałam się wczoraj Justaaa tłumaczyć czemu nie chce wypić ze szwagierką piwka :) Moi rodzice mają teraz urodziny i wyprawiają je w weekend i chyba zrobimy im niespodziankę i powiemy... ale jeszcze sie zastanawiamy No własnie Kamilka@ gdzie jesteś?? Zdaj relację z wizyty u lekarza. Dziewczynki teraz czas dla Was, takie piekne słoneczne dni więc tylko braż sie za swoich mężczyzn :) Do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) otoż u mnie 12dc . Martwi mnie jedna sprawa. Otóż z moim mężem mamy duże temperamenty i przytulamy się codziennie zwykle...przez cały miesiąc. Czy to plodne czy nie płodne..np. jeśli chodzi o plodne to 9dc 10dc 11dc i dzisiaj mąż rano do mnie że już sie nie może przytulanek doczekać bo od tego clo chyba jestem tam bardziej mokra i jemu sie to strasznie podoba jakby się ze mna miesiąc nie kochał. Kurde sorry wogole za taki szczegołowy opis :D -martwie sie czy jego chłopaczki będą w dobrej kondycji jak tak codziennie...słyszałam rózne opinie na ten temat...ale jak mąż do mnie przychodzi tak nakrecony to jak tutakiemu odmówić?? I viola gratuluje już teraz na 100% wiadomo :) Dzisiaj mam nastepny monitoring dziewczynki :) mam nadzieje że jest ok bo owu zgodnie z clo powinna być miedzy 11-14dc :)-u mnie jak pisałam dziś 12dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal Price-Charlston 21... ostatnio zagadnęłam na ten temat mojego gin, bo różne są zdania na ten temat dokładnie tak jak mówisz i powiedział, że najlepiej co 2 dni jak wchodzimy w fazę płodną bo tak "wojsko" Twojego męża za słabe jest, nie nadążają się żołnierzyki dobrze zregenerować... Może właśnie tu jest pies pogrzebany... ;) Dziewczyny poszperałam trochę w necie na temat tych ziółek, przedstawiam Wam małe zestawienie wiadomości na ten temat: *******MIESZANKI ZIOŁOWE******* * Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki * ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", ) antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego Wszystko po 50 gr.: Szyszka chmielu ziele przywrotnika ziele krwawnika liść ruty ziele nostrzyka żółtego kwiat lawendy kłącze tataraku kwiat nagietka owoc róży Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem. Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie ------------------------------------------------------------------------------------- * Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki * po 50gr: Kwiat jasnoty białej Liść mącznicy Liść rozmarynu Liść pokrzywy Ziele rdestu ptasiego Ziele drapacza Ziele przywrotnika Kwiat kasztanowca Korzeń mniszka Owoc róży Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem. ---------------------------------------------------------------------------------------- * Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, * z "Poradnika ziołowego" , pobudzająca pracę jajników lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr macierzanka {Serpylli Herba} 50gr pokrzywa {Urticae Folium} 50gr dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr ruta {Herba Rutae} 20gr nagietek {Calendulae flos} 20gr nostrzyk {Herba meliloti} 20gr Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem. ---------------------------------------------------------------------------------------- *Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu* (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny): liście maliny 40g, rozmaryn 40g, kwiaty bzu czarnego 40g szałwia 40g, bylica pospolita 40g (można też dodać koniczynę łąkową) 40g. ---------------------------------------------------------------------------------------- *Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu* (wzmacniające prod. progesteronu): przywrotnik 40g pokrzywa 40g krwawnik 40g Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie (można na zapas w termosie)". ---------------------------------------------------------------------------------------- *Wzmacniająca mieszanka O. Sroki przeciwko poronieniom* koszyczek rumianku- 100 gr owoc róży - 100 gr liść melisy - 50 gr ziele dziurawca - 50 gr liść mięty pieprzowej - 50 gr kwiat nagietka - 20 gr Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki. ---------------------------------------------------------------------------------------- !!!Zioła kupujemy pojedynczo w sklepach zielarskich (nie w aptekach) . Ceny za 50 gramową torebkę jednego zioła wahają się (zależnie od zielarni) od 1.20 zł.-3.50 zł. (około) najlepiej zacząć pić od początku cyklu; Pić nieprzerwanie cały cykl, a ziółka pijemy "z wiarą" !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia00 tak naprawdę dni płodnych nie jest siedem tylko jeden bo tyle żyje jajeczko (tj. 12 - 24 godzin). A strzelanie na chłopca czy dziewczynkę ma związek z tym że plemniki żeńskie są bardziej wytrzymałe i żyją dwa razy dłużej niż męskie, za to męskie są szybsze. Ponadto plemniki zanim będą zdolne do zapłodnienia muszą przejść w drogach rodnych kobiety proces uzdatniania trwający 7 godzin. Tak więc jeżeli komórka jajowa żyje 24 godzin to przytulanki 2 dni po owulacji to już „musztarda po obiedzie". A więc to co powiedziała Koniczyna, żeby dać szansę chłopcu nie wolno wcześniej wpuścić plemników bo te żeńskie długo żyjące w momencie uwolnienia komórki jajowej będą przygotowane na jej zdobycie, a męskie jedne wyginą ze starej partii a te świeżo dostarczone mimo iż szybkie będą zdolne do zapłodnienia dopiero po 7 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika że żeby dać szansę na poczęcie dziewczynki trzeba kochać się nie później niż dwa dni przed owulacją (tak by pozostały tylko żeńskie plemniki), jeden dzień przed owulacja daje równe szanse na poczęcie chłopca i dziewczynki. Dziewczyny czy wy to też tak rozumiecie? A i najważniejsze do tych wyliczanek trzeba mieć możliwość dokładnego określenia momentu owulacji, a z tym może być trudniej :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal Price-Charlston 21 Dziękuję :) :) Daj znać jak po monitorinku?? Abyś za 2 tyg i Ty zobaczyła dwie kreseczki :) A co do żywotoności żołnierzyków to ja i słyszałam i czytałam własnie że lepiej co 2 dni sie przytulać zeby mogły one sie zregenerować, ale u nas to bywało różnie bo własnie tak jak piszesz jak mój mąz miał chęci na przytulanki to jak mu odmówić, chociaz tłumaczyłam mu że lepiej co 2 dni to czasami o tym zapomninał jak to facet :D Może powiedz Męzowi żeby dał sobie dzień luzu aby sie żołnierzyki do "kupy" pozbierały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa27 no tak ty chociaz masz juz jedno dziecko, ja 2 lata temu rzucilam tabletki anty. i nic, viola no to super !!! gratulacje :))) oficjalne hihi stokrotka wiem ze do zapłodnienia może dojść tylko ileś tam godzin, tylko napisałam ze jest plodnych parę dni ale chodzi mi o to bardziej ze śluz jest lepszy i plemniki mogą przeczekać do owulacji no i owu też ruchoma :), mniej więcej o to mu chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia00... Kochana proszę Cię głowa do góry, będzie dobrze damy radę :) :) :) Jeśli masz taką możliwość aby chwilkę się oderwać odpocząć i nie myśleć zrób tak, może spr bez ciśnienia robić przytulanki z mężem dla prawdziwej przyjemności, wtedy kiedy macie ochotę,a nie bo mus jest i trzeba, a może wtedy samo wyjdzie... Kochana tylko błagam Cię bez negatywnych emocji bo to więcej szkody niż pożytku przynosi... No proszę, uśmiechnij się ja wierzę, że za niedługo i Tobie będziemy gratulować każda z nas jest inna i każda z nas czeka na swój odpowiedni moment,który nadejdzie, potrzeba nam tylko cierpliwości i wiary w lepsze jutro :) :) :) Naprawdę uwierz mi będzie DOBRZE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia00, no tak napisałam oczywiste rzeczy, sorki... A jak już jesteśmy przy temacie to gdybyś mogła wybrać to pierwszą chciałabyś mieć dziewczynkę czy chłopca? A Wy dziewczyny? Bo ja to nie wiem czy zdążę mieć parkę (mam 31l.) dlatego nie obstawiam, co będzie to będzie, a nawet chciałabym dać równe szanse dla płci dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) ja już po iiii.....Jest Pęcherzyk!! 24,7 mm powinien pęknąć :) jutro przytulanki bo były wczoraj :) i moja gin bo pytałam powiedziała że najlepiej co 2,5dnia tzn np środa rano i piatek wieczór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyclotest mierzy temperature i zapamietuje caly cykl. w trakcie cyklu mozna przesuwac sie wstecz az do 1 dnia cyklu, wzystkie dane sa zapamietane, pamieta tez skrocone dane o poprzednim cyklu, kiedy byl skok temperatury i kiedy byl dodatni test owu jezeli taki wprowadzimy do komputera. Szczegolowe dane z cyklu przenosimy na komputer, jest do tego cale oprogramowanie z plyta i tam jest dokonywana analiza cyklu, to jedyny taki komputer na rynku z oprogramowaniem na komputer. Ale o programie do pokazywania owulacji w telefonie to jeszcze nie slyszalam, napisz cos z kad to masz i jak dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serduszko moze juz bic miedzy 5-7 tygodniem ciazy. U mnie w poprzedniej ciazy w piatym jeszcze nie bylo widac ale w siodmym juz tak. Pamietam bo to wielkie przezycie dla mamy:) Podobno czeka sie do końca 8 tygodnia ciazy czy bije serduszko, jak nie bije to podobno jest coś nie tak, tak mi mowil gin. Ja tez sie stresowalam bo w 5tym nie bilo, a juz moglo bic, stresowalam sie przez 2 tygodnie z poszlam na kolejna wizyte i juz w 7mym tyg. bilo. Ale oczywiscie najlepiej sprawdzic przez bete dokladnie tydzien ciazy, bo czasem 7tydzien to dopiero 5ty jak jest nieregularny cykl i owu byla opozniona. Trzymam kciuki za bijace serduszka u nowo zaciazonych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieznajoma hihi za przeslanie "nagatywnych emocji" przepraszam nie bylo to moja intencja - :), wiem wiem ze sie w koncu uda :), troche mi sie chyba tylko "mozg przepalil" od tego myslenia ciaglego, i wlasnie wiem ze trzeba odpuscic, tylko jak... jak mam przestac o tym myslec nie wiem, zwlaszcza ze pracuje z dziecmi.. ;/;/, wiec mysle jakby odpuscic zeby nie myslec jesli to ma jakis sens :) stokrotka myslalysmy o tym samym tylko inaczej obrane to wszystko w slowa bylo :) powiem ci ze zawsze chcialam miec blizniaki :o ,ale teraz jednak stwierdzam ze za duzo pracy na raz hihi :), dla mnie kolejnosc nie ma znaczenia ale chcialabym miec i syna i corke w "dorobku"- wiadomo jak kazdy - ale szczerze powiem ze tez z imion dla chlopcow to zero pomyslow (wiem za daleko wychodze w przyszlosc :) itd. ) no ale jedno imie mi sie podoba w sumie - wojtek - ale mieszkam za granica a tutaj to bylby pewnie problem bo nie planuje wracac do pl a myslalam zeby dac imiona bardziej "oryginalne" w sensie np. adam jest w polsce i tutaj tez bylby adam itd. itd. no i ostatnia mysl - PEWNIE ze zdazysz miec parke !!! masz tylko 31 lat, a urodzic mozesz rok po roku nawet - no chyba ze chcesz wieksza roznice wieku , ale jeszcze tak czy siak masz czas :), najpierw musimy zaczac od pierwszego dziecka a pozniej sie zastanawiac co dalej :) Leal no to super wiadomosc!!! :))), napewno ci sie uda za niedlugo jak jestes pod taka kontrola :), no i dzieki za "odsprzedanie" porady lekarskiej :) - tez sprobuje co 2,5 dnia teraz ;) Koniczynka ja chyba zaczne od testow paskowych owu, a pozniej jak cos to moze zakupie ktorys z "mikroskopow owulacyjnych" - zalezy jak sie sytuacja rozwinie, a jesli chodzi o ten program na telefonie to jakos przez przypadek znalazlam, mialam chyba ze 3 zainstalowane, i tylko ten jeden mi osobiscie podpasowal bo byl najblizszy prawdy kiedy nie bralam luteiny, a chodzi o mniej wiecej to ze "notujesz " objawy i zaznaczasz kiedy jest @ i kiedy koniec itd., ja akurat juz sobie to notowalam od ponad roku, wiec wszystkie info wprowadzilam wstecz nawet (bo mam ten program od ok.6 miesiecy)- i mi wylicza kiedy mniej wiecej mam dni plodne owulacje, i mozesz sobie dodawac jakie masz objawy i notatki tez sa ale wylicza nie biorac pod uwage objawow np. ze jest duzo sluzu itd. - niestety - to tylko telefon jednak ale bardzo poreczne :) zapisuje tez kiedy sa staranka wiec jak zajde bede wiedziala mniejwiecej kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm myśli czarne mnie nawiedziły że ten pęcherzyk nie pęknie....bardzo bym nie chciała żeby się torbiel zrobiła...bo on jednak duży jest teraz to bewnie 25mm juz dobieglo. A nie czuje jakby była owu. Nic mnie nie boli ani nie kłuje...ajjj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia00, mnie też nachodzą myśli o bliźniakach, ja uważam że lepiej mieć więcej niż jedno dziecko, sama mam rodzeństwo mimo że dużo młodsze to jesteśmy ze sobą bardzo zżyci. Ale masz rację teraz trzeba się skoncentrować na pierwszym. A co do imion to nie martw się na pewno zakochasz się w którymś, może będąc w ciąży... ja myślę że imię dla dziecka powinno się wybrać takie które podpowiada serce:) Leal, a masz jeszcze monitoring w tym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leal moze jutro cos sie wydarzy a ponoc tez nie zawsze kluje, a bierzesz cos na pekniecie pecherzyka albo w ogole jakies tabletki tobie gin. przepisala ? stokrotka ja chyba bym nie podolala blizniakom, w marzeniach moze ale teraz wiem jak ciezko jest w rzeczywistosci - wiec nie dziekuje z tymi blizniakami hehe chociaz pewnie ma to swoje plusy, a z imionami no moze byc ciezko boje sie ze nie wybiore dla chlopaka a bedzie chlopak i co przeciez nie moge wolac syna "ej ty maly" haha ;) - no ok zartuje z tym musialby sie jakos nazywac, moze masz racje samo by pewnie przyszlo ale za to dla dziewczynek mam chyba z 5 imion :) mojemu narzeczonemu podoba sie imie ale typowo zagraniczne a ja sie na takie nie zgadzam bo nazwisko polskie i mysle ze to glupie imie ang. a nazwisko pl. awy co myslicie na ten temat? z wlasnego otoczenia moze jakies przypadki :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam monitoring w piatek...zobaczymy . I od 16dc duphaston już kupiony czeka sobie. Jakby pęcherzyk nie pękł a urośnie jeszcze wiekszy to duphaston pomoze mu sie wchłonąć i cykl bedzie bez owu a w nast. cyklu gin zrobi na pekniecie zastrzyk z pregnylu. No chyba ze na monitoringu piatkowym peknie. Zwykle pierwszy cykl robi sie bez tego zastrzyku. Dopiero jak pecherzyki nie pekaja to sie go w drugim podaje. Wiecie co zarejestrowałam sie na forum" 28 dni" też-tam jest temat specjalnie o stymulacji clostilbegytem. Jedna dziewczyna wczoraj napisała że była na usg bo zaciążyła po clo i......ma 4 tętna czyli czworaczki!!!!! to wczesna ciaza 7tydzień i moze sie ktorys zarodek wchłonąć ale lekarz ujrzał 4 serduszka...normalnie jaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a moi znajomi maja trojaczki :) wyobra żacie sobie?? są jeszcze malutkie bo mają 9 miesięcy ale i tak rodzice nie mają na nic czasu, na okrągło małe coś potrzebują jak nie nakarmić to przebrać, to zabawić i ta znajoma mi powiedziała że ona nawet nie ma kiedy nacieszyć sie dziećmi bo ciąże prawie całą przelezała, a teraz robi wszystko tak "mechanicznie" po kolei, a nad jednym dzieckiem ma sie jednak chwilkę żeby go dłużej potrzymać na ręce, przy takiej trójeczce to już nie. A jeszcze nie układa im sie z teściową także prawie 0 pomocy z jej strony... Koniczynka 79 jeśli chodzi o ten program na telefon to mi kumpela przesłała kidyś taką nazwę: WomanLog Pregnancy. Opisała mi go tak: "Pobrałam sobie taki program na telefon w którym zaznaczam dzień ostatniej miesiączki, kolejne wizyty u lekarz i który co tydzień sam się załącza i wyświetla obrazek jak w tym momencie wygląda dziecko. i ostatnio mi się pokazało, że właśnie przebiega proces przygotowania organizmu do ciąży a z tego co sprawdziłam to za 2 dni wyświetli się, że właśnie jest nalepszy moment na działanie, wyświetla też przewidywana datę porodu." Ja patrzyłam w necie ale niestety to jest na jakiś lepszy tel a ja takiego nie mam :) Dziewczynki a mam takie pytanko - znacie jakiś ciekawy tytuł dla przyszłych mam który mogłybyście polecić mi?? Bo będę musiała sobie chyba zakupić jakąś ksiązeczkę, mój mąż też chętnie poczyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czworaczki to już jest wieeelkiee szczęście :) Już widzę jak zareagowała ta przyszła mamusia :) Leal Price-Charlston 21 wszystko będzie dobrze, pójdziesz w piątek i pęcherzyk pęknie napewno, a tymczasem jutro przeprowadzajcie intensywne staranka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze dopisze cos do posta Nieznajomej tylko tym razem ziolka dla M ZIOŁA DLA PANÓW 1. Żeń-szeń - pobudza aktywność seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu. 2. Witania ospała (withania somnifera) - indyjski żeń-szeń. Ma podobne do niego właściwości 3. Palma sabalowa - pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i układ moczowo - płciowy. 4. Śliwa afrykańska - poprawia płodność w przypadkach chorób prostaty. 5. Miłorząb - działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych. 6. Głóg - działa tonizująco na krążenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym. 7. Kolcorośl - poprawia funkcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi. 8. Czosnek - chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji. 9. Lukrecja - działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększać aktywność hormonalną. 10. Turnera - używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet. 11. Chamaelirium luteum - działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji. 12. Zioła chińskie - poprawiając krążenie i wzmacniają wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów) 13. Czerwona koniczyna - doskonale oczyszcza krew usuwając toksyny, przedłuża żywotność spermy. 14. Lubczyk - pobudza popęd płciowy. Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu ziół dla panów znalazłam przepis na taką herbatkę: Pokrzywa(korzeń) Dzięgiel litwor(korzeń) Lubczyk ogrodowy(korzeń) Przetacznik lekarski Pasternak zwyczajny zioła w równych ilościach zmieszać zalać 2 łyżeczki szklanką gorącej wody, odstawić na 10-15 min, pić codziennie 2 szklanki herbatki przez 6 tygodni. I jeszcze jedno, na poprawę ilości i ruchu podobno bardzo dobrze wpływają nasiona pokrzywy (codziennie łyżeczka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×