Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koniczyna79

ZACZYNAMY STARANIA 2012/2013

Polecane posty

My chcieliśmy nad morze jechać w tym roku,...jak będzie wszystko w porządku to pojedziemy,...potrzebuję takiego relaksu, odpoczynku. I fajnie, że 2 trymestr wypada nam na samo lato:) Pierwszy najgorszy trymestr będzie już za nami...a trzeci dopiero na jesień/zimę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja te pierwsze badania ciążowe odciągam jeszcze, na razie tylko robie bete, progesteron. Morfologie tylko mam za sobą bo jak straciłam przytomność to mi od razu zrobili, w ogóle mnie przebadali całkowicie wtedy usg, ciśnienie itp. wyszlo ze mi ciśnienie spada z niskiego na jeszcze nizsze i dlatego mdleje, a ostatnio to nawet mi drętwieją palce u rąk, czytałam że też norma w ciaży ale wcześniej takich cudów nie miałam. Dopiero się zaczęły nudności a już mam ich dość, lecę wypróbować opaski przeciwwymiotne dla kobiet w ciąży z apteki "sea bands" może cos pomoga, mdli mnie rano w południe i na wieczor. Pomaga ciągłe podjadanie węglowodanów ale nie mogę tak co chwila jeść bo strasznie przytyje zamiast schudnąć w 1 trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejuuu jak świetnie Was się czyta jak tak opowiadacie o swoich doznaniach ciążowych :) aż mi się zatęskniło za brzuszkiem. Mi na pierwszych prenatalnych powiedziano ze na 60% dziołcha, no a potem to na 100%. Gutka moja córa to Adrianna, moja Adusia kochana :) Też mi się marzyła dziewczynka zawsze, także i Tobie życzę, żeby Ci się spełniło. Uwielbiam stroić tą moją kruszynkę. Rośnie jak na drożdżach i już rwie się do siadania, wystarczy dać jej paluszki i już się podciąga i siedzi :) Zobaczycie kochane za rok o tej porze będziecie zapatrzone w te swoje pociechy. Co do mdłości to współczuję, ale w pewnym sensie to i to jest cudowne bo ciąża przypomina o sobie :) Trzymajcie się, będę Was w miarę możliwości podczytywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Justa, ja nawet mam już parę różowycvh ciuszków, może się przydadzą:) A jakie miałaś objawy przy dziewczynce:)? Ale super, ze dowiedziałaś się już na badaniach pre., że to prawdopodobnie dziewczynka, pewnie szczęśliwa byłaś, ze dziecko zdrowe,a do tego Twoja wymarzona płeć:) A teraz Twoja kochana Adusia ma 4 miesiące, fajnie:) Jednak córka to córka:) Zawsze z matką się zrozumie, szczególnie na późniejsze lata:) A wystarczy na ciuszki dziewczęce popatrzeć, śliczne i boskie:) Pewnie teraz korzystając z ładnej aury, wychodzisz często z małą an spacerki:) Koniczyno, o mdłościach nic nie mów, zjadłam śniadanie i myślałam, ze nie zemdli, ale się zaczęło. Na długo masz L4? Mąż pewnie wie o ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Gutka widzę, że szybko się za wyprawkę wzięłaś ;) I też tak myślę, ze córa to na początku taka gwiazdeczka tatusia, ale za to potem mam nadzieję będziemy jak takie przyjaciółki :) Hmmm... objawy.... niech sobie przypomnę :P kiedy to było hehe. U mnie sprawdził się przesąd o słodyczach mogłam jeść tylko je i nic więcej :) oraz "odebrała mi urodę" w postaci znacznego pogorszenia cery, o matko to było najgorsze. Ale za to brzuch jak piłka i 12 kg do przodu przez całą ciążę to bardziej wskazywałoby na chłopaka, więc to tylko takie zabobony. Ale fajnie tak pozgadywać. Fajnie Gutka, że zdecydowałaś się na prywatną opiekę. Bo to co się teraz dzieje, zwłaszcza przy porodach, to jest jakaś masakra. Tak to przynajmniej będziesz spokojniejsza o siebie i maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spacerów to fakt, fajna sprawa. W końcu nie trzeba jej tak ubierać i opatulać jak zimą. Często spędzamy całe dnie na działce i bryka sobie na kocyku w samym bodziaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na lato
ubranka Na allegro.pl pod nazwą: sklep-wojtus Markowe rzeczy dla chłopca i dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwolnienie mam do następnej wizyty na razie czyli do 28.05, nie mówiłam jeszcze mężowi, bardzo się boję a jeszcze nawet nie widziałam zarodka bo był tylko pęcherzyk z ciałkiem żółtym w środku, lek mówił że z tego właśnie powinien się wykształcić zarodek, ale tyle się naczytałam o pustych jajach że na razie nie czuje tej ciaży. A jak już się równinie na nast. usg to i tak się będę chyba bała czy się rozwija do końca 1 trymestru. Na razie mam wynik progesteronu, przez tydzień wzrosl tylko o 1 z 12,40 na 13,45. No ale przynajmniej rośnie. Wyniku bety jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropos odczuc ciążowych to przy córce nie było ciągłych nudności tylko ze dwa razy nagle wymioty. A przy synku muliło mnie caly czas do końca 1 trymestru, sychicznie nie dawałam rady przy tym muleniu. Teraz też się tak zaczyna, ale prawde powie dopiero usg. A i przy córce cera wyglądała jak przy dojrzewaniu, a przy synku pięknie, nawet fotograf rozpoznał że synek bo mówił że promienieję, a dziewczynki odbierają urodę i miał rację wtedy był synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy córce przytyłam 9kg a przy synku straciłam rachubę jak było 13kg, więc na pewno było więcej bo do porodu wtedy jeszcze było ze 2tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wynik bety, podwojenie było już po 3 dniach a nie dwóch, mam nadzieje ze to jest już ok, bo kalkulator nie liczy już takiego wieku ciaży,liczy tylko do 26dni po owu. no ale rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wynik jak na 7 tyg ciąży, teraz będę badac bete raz w tygodniu żeby sprawdzić czy mieszcze się w dobrym przedziale, bo wzrost już nie jest tak intensywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Koniczyno, możesz mówić mężowi o ciąży, jak byłam w 4tc, prawie w 5tc, to tez był ten żółtkowy i gin powiedział, ze wtedy nie ma mowy o pustym jaju płodowym, więc nie musisz się martwić, puste jajo to puste bez ciałka żółtego!:) Na pewno będzie z tego mały człowieczek. A i wiedz, że po 6tc nie ma co robić bety, ona z tygodnia na tydzień inaczej przyrasta i już się jej nie robi. Na pewno jest dobrze i nie szalej z tą betą:) U mnie cera zaczęła się psuć już w dniu testowania, i dalej jest jakby z trądzikiem, przybywa tych krostek, odką jestem w ciąży mam uczulenia na większość mleczek do demakijażu, oby to córka była:) Jutro idę na wesele, i maluje mnie kosmetyczka, mam nadzieję, że ładnie mi zrobi i nie wyskoczą kolejne syfki. Niby cera mi się psuje, ale słyszałam też opinię, ze wyglądam kwitnąco i pewnie to chłopak. Usg wszystko pokaże:) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam koniczynko gratuluje teraz dbaj o siebie i o fasolke tym razem będzie wszystko ok zobaczysz koniczynko mam prośbe mozesz mi pomuc z moja tempka bo już sama się pogubiłam niewiem czy była owulacja czy nie testy mi pokazywały brak LH tylko jeden dzień miałam mocniejszą kreske jak testowa napisze ci moja tempke od 1 maj 1-36,9 2-36,7 3-36,6 4-36,7 5-36,6 6-36,7 7-36,9 8-37,1 9-36,9 10-36,9 11-36,9 12-36,9 13-37,1 14-37,1 15-37,1 16-37,1 17-37,1 18,37,2 na moje oko to chyba cykl bez owulacyjny z gory bardzo ci dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczko nie widze tu za bardzo skoku owulacyjnego, nawet jak skok idzie powoli, to tez się da zauwazyc biorac dużo wcześniejsze tempki do porównania. Tu temperatura na wysokim poziomie ale w miare stala. Na pewno nie ma ciaży? Masz taką tempkę ok 37 st przed owulacją? Który to dzień cyklu? Moja tempka teraz ok 36,9 a jestem w ciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bete mi lekarz mówił że badamy do 9 tyg ciąży bo wtedy zaczyna się fizjologiczny spadek bety i rozwój łożyska. jeszcze mogę badać tylko że przyrost będzie wolniejszy, ale mi zależy bardziej na tym żeby teraz moja beta mieściła się w odpowiednim tyg ciąży wg norm, przy poronieniu w 9tyg tak nie było, co prawda nie badałam tak często ale była dużo za niska i zaczela jeszcze spadac, usg pokazalo wtedy zarodek nie wykształcony prawidłowo bez akcji serca. Trzymajcie kciuki za nast. usg, już nie tak daleko do 28.05. Nudnosci sa codziennie na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutka27
Natka, byłam an weselu wczoraj w Białymstoku:) Miałam iść na trochę, na 2 godzinki góra, ale spodobało się i zostałam na dłużej, objadłam się jak smok i teraz mam biegunkę za swoje obżarstwo:):) Natka, A Ty tez gdzieś miałaś wesele:)? Jak ci weekend mija? Majka, co u Ciebie:)? Calineczko, faktycznie wysoka ta tempka, wskazuje na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie nic nowego.....jutro mam lekarza,zobaczymy co powie, a tak po za tym to schudlam 2 kg,wiec jestem happy :) nie jem slodyczy i cwiecze 3 x w tygodniu. Moze za jakis czas wprowadze dodatkowe ograniczenia,ale na razie to mi starczy. lato idzie,lecimi z mezem na plaze ;) przed obiadkiem na godzinke,zrelaksowac sie....a potem do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka jak ci zazdroszczę tych gubionych kilogramow, ja niestety wrocilam do dużej wagi, jak tylko się pojawiają mdlosci to jem, trochę pomaga. Probowalam cos cwiczyc ale jestem strasznie słaba, zaraz mi się zaczyna krecic w glowie, wiec chyba nic z tego. Do tego dretwieja mi rece, nogi. Tym razem mam chyba wszystkie objawy ciążowe, oby nie doszło do żylaków. Jak skończę 1 trymestr to wybieram się na pewno na basen, na razie się boje bo jeszcze dzidzia nie wyksztalcona. Jak zrzuciłas zbędne kilogramy to powinno ci być latwiej teraz zajść w ciaze:) Tylko nie przesadzaj z odchudzaniem, bo to też nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczynka dzis umnie 19 dzien cyklu i tempka jak zwykle 37,1 a wczoraj jeszcze dostałam brązowe plamienia a dziś juz nie ma, niewiem juz sama ale ten cykl uważam za bezowulacyjny będę dalej mierzyc tempke az do @ i zobaczymy co z tego wyjdzie a w następnym już zaczne bardziej się obserwować bo jak wiesz czas mi też już ucieka teraz mam ostatni dzwonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz koniczynka umnie może tak się namieszało po poronieniu i dlatego ta tempka jest jeszcze taka wysoka myslę ze jak dostanę @ to od @ będzie już wporządku i wszystko się unormuje tylko ze ja nawet niewiem kiedy mam dostać a najgorsze jest to czekanie a czas powoli leci a jak byłam u lekarza 1 maja to mi powiedział ze smiało mogę próbowac bo nie miałam skrobanej scianki macicy i nic nie stoi na przeszkodzie albo się uda albo nie bo wszystko jest ok i ztego jestem zadowolona ze niemuszę robic 3 mies przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem ci calineczka, że w poprzednim moim poronieniu (9tydzien) tez miałam jeden bezowulacyjny tyle ze ja bylam po zabiegu ale jak widzisz to chyba nie ma znaczenia bo organizm i tak musi przetrawić ze nie ma już ciąży, a przy późniejszych poronieniach to trochę trwa, w kolejnym cyklu miałam już owu, ale wykres mi się nie bardzo podobal, jeszcze hormony nie były uregulowane, wiec może się tak zdarzyć ze wlasnie trzeci cykl będzie dopiero ok. bądź cierpliwa na pewno się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się meczę z całodziennymi mdłościami, momentami już myślę że nie dam rady tego wytrzymać, bo ile można, przestało by choć na chwilkę. Nie czuję ich tylko jak śpię. Szlag mnie trafia, no ale tak musi być, wiem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem koniczynka cierpliwa ale sama wiesz jak czas leci a ja nie jestem juz taka mloda dzis tempka 36.8 i najgorsze ze znów dostałam @ bo wczoraj mialam brązowe plamienia a tera niewiem czy to ta prawidlowa czy tez nie i kiedy zacząc testy owulacyjne robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,bylam dzis u Pani ginekolog,pani zdecydowala,ze 7 miesiecy starna to za malo,aby zaczac stymulacje lekami, zwlaszcza,ze teraz dostalam naturalnie okres,wiec moze cykle sie unormuja same,dala mi pol roku,za pol roku mam znowu do niej przyjsc,jak nie zajde, a cykle beda bardzo dlugie,zaczniemy leczenie. Teraz mam nic nie brac, zadnych lekow,progresteron tylko wtedy gdy w przeciagu 90 dni nie dostane @. Ale licze,ze teraz bedzie juz normalnie... Ach powiedziala,ze hormony w normie(nie warto samemu interpretowac wynikow)....prolektyna,estradiol wszystko ok...testosteronem,lekko podwyzszonym mam sie w ogole nie przejmowac....Jakos mnie to pocieszylo,jestem zadowolona z tej wizyty,bo na luzie,bez lekow,bez strasznie,ze moge miec to albo tamto.Sama jestem ciekawa,jak te moje cykle teraz beda sie sprawowac. Jutro kupie test owu online i bede badac :) Moze nie codziennie,bo jeszcze nie wiem,czy cykle beda normalne,ale co jakis czas zrobie. Wizyta dopiero na 29 listopada....mam czas sie wyluzowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutka wesele miałam w elblągu było fajnie pobawiłam się potańczyłam i pojadłam:) co do starań to ja się poddaje to jest mój ostatni cykl starań i odpuszczam boję sie o mój związek zaczynam być nerwowa seks nie sprawia mi tyle przyjemności co kiedyś czuje się jak maszyna która albo produkuje albo nawala juz niby jest lepiej organizm pracuje sam bez farmaceutykow.byłam na usg 11 d.c pęcherz jest tylko nie wiem co sie dzieje bo gin dojrzal ze oba jajniki pracuja w obu jest po jednym sporym pecherzu w prawym1,25 a w lewym 1,45 mialyscie tak? O nic nie pytalam gina mialam handre i nie chcialam sie rozkleic w 13d.c mam sie zglosic czyli jutro zobacze co i jak.... jak teraz nie wyjdzie odpuszczam na jakis czas 2-3 mce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×