Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lilakafeteria

antybiotyk z grupy D w pierwszym trymestrze ciąży :(((

Polecane posty

Witajcie! W 5 tygodniu ciąży zdiagnozowali u mnie zapalenie nerek, dostałam 8 dni cipronexu, antybiotyku z gruby chinolonów.. (o czym dowiedziałam się później). Teraz jestem w 11 tygodniu, i jestem przerażona tym, co czytam o stkutkach... Dodam, że nie wiedziałam wtedy, że będę miała dzidziusia. Proszę Was o jakieś fachowe opinie. Nie zależy mi na poklepywaniu po ramieniu i informacjach w stylu "brałam antybiotyk i jest ok.." są różne grupy "ryzykownych " antybiotyków, ten jest w grupie D.. Lila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsgfhugfcgvfdhbdsjhjaij
Absolutnie nie bierz żadnych antybiotyków w ciąży !!! Zacznij pić soki z warzyw wyciskane sokowirówką a wyleczysz się bez tej chemii. sok z pietruszki działa oczyszczająca na nerki, żeby był bardziej zjadliwy mieszaj go z sokiem z maerchewki i jabłka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka_31
Tak zgadzam się z powyższym nie łykaj antybiotyków w ciąży, ogólnie to wcale nie łykaj. co za lekarz każe brać antybiotyk w takim stanie :-o Tak soki warzywne są bardzo dobrym wyjściem, poczytaj o tym necie, a do tego w ciąży bardzo ci sie przyda taki zastrzyk witamin. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody vaniliowe :)
Ryzyko związane ze stosowaniem innych antybiotyków w czasie ciąży: doksycyklina: powoduje żółte zabarwienie zębów, może niekorzystnie wpływać na tworzenie zawiązków zębów i kości, wykazuje działanie hepatotoksyczne, aminoglikozydy: istnieje ryzyko uszkodzenia ucha wewnętrznego płodu, sulfonamidy: bezwzględnie przeciwwskazane w dwóch ostatnich tygodniach przed rozwiązaniem (wypierają bilirubinę z połączeń z albuminami i tym samym mogą nasilać żółtaczkę fizjologiczną i zwiększać ryzyko encefalopatii), preparaty nitrofurantoiny: mogą powodować anemię hemolityczną noworodka ze względu na niedojrzałość układu enzymatycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba zaufanie
ale ona sie nie pyta czy brac czy nie, ona juz je brala wiec po ch... piszecie ze ma nie brac jak juz jest musztarda po obiedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umiecie czytac?...
Autorka wie ze nie mozna łykac w ciązy antybiotyków a wy piszecie nie łykaj antybiotyków, pij soki. Czytac ze zrozumieniem: ona nie wiedziala ze jest w ciazy i wzięła antybiotyk z grupy D. Swoja droga z tymi antybiotykami to roznie bywa. Np metronidazol z tego co pamietam tez jest chyba w grupie D a jest przypisywany na infekcje intymne tez w ciazy wiec sama juz nie wiem jak to jest. A co na to ginekolog? mowilas o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfgrgsed
no chyba zaufanie- taaa kurwa musztrada po obiedzie to bedzie jak dalej sie bedzie tym faszerowac i dziecko jej padne w brzuchy :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba zaufanie
A gdzie ona napisala że żre to jak pastylki ?? Napisała, że zażywała zanim dowiedziala się o ciąży. To że Ty napiszesz że ma nie brac gówno tu zmieni, bo ona juz je brała. Ułomna jestes czy jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Umiecie czytac?...
wiekszosc tu nie umie czytac niestety tym sie charakteryzuje kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgljh
Większość umie czytać, ale niestety nie ze zrozumieniem... Autorko a mozeby lekarza zapytać a nie ciemnoty kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Posłuchaj, ja brałam w 5 i 6 tygodniu leki z kategorii C. Wiem,że to co innego, ale.. Lekarz mówił,że w tak wczesnej ciązy jest wóz albo przewóz, tzn jeśli leki uszkodza poważnie płód,to dochodzi zwykle do poronienia samoistnego w tak wczesnym etapie ciazy. Jeśli uszkodzone komórki mogą się zregenerować, to na ich miejsce powstają nowe - zdrowe. Poza tym dziecko przez 2 pierwsze tygodnie jest szczególnie chronione i praktycznie nic do niego nie dociera. Nie ma pępowiny, a odżywia się z ciałka żółtego. Także nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Aha, jak na razie ciaża u mnie przebiega wzorowo, jestem po badaniach genetycznych. mam nadzieję,że tak super już zostanie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny (te umiejące czytać, innych postów szkoda komentować...). Lekarze, jak to lekarze, byłam już chyba u 5 różnych i opinie różne. Niektórzy też mówili, że to było tak wczesne stadium życia płodu, że po prostu albo się "utrzyma albo nie". Chwała bogu, słyszałam tydzień temu serduszko i na razie wszystkie badania w normie. Niedługo idę (13 tydz.) też na takie specjalistyczne USG 3D wykrywające dużo więcej potencjalnych nieprawidłowości i na dodatkowe badania.. Oczywiście drogie to jak cholera, ale są rzeczy ważne i ważniejsze... Dam znać co i jak, choć nie powiem, stresuję się .. Jo----anna trzymam kciuki .. w którym teraz tygoniu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w identycznej sytuacji. Niebawem rodzi. Do tej pory jest ok. Mam nadzieję że tak będzie i po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×