Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość curious1234

Czy warto zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?

Polecane posty

Gość curious1234

Witam wszystkich, otóż chciałabym się dowiedzieć czy warto zaczynać brać tabletki antykoncepcyjne. Jakoś nigdy wcześniej o tym nie myślałam, ale niedawno dała mi do myślenia pewna sytuacja.. Jestem z moich chłopakiem już prawie 5 lat, miesiączki mam raczej regularne, zawsze zabezpieczaliśmy się gumką niestety jakieś 2 mies temu nam pękła i zorientowaliśmy się dopiero po wszystkim. Odrazu poleciałam po tabletke escapelle, z niecierpliwością czekałam na pojawienie się okresu. Stres jaki mi wtedy towarzyszył był nie do opisania, nigdy więcej nie chcę tego przeżywać ponownie stąd moje pytanie. Czy ktoraś z was mogłaby mi doradzić czy tabletki antykoncepcyjne to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobry pomysl i sposob na zabezpieczenie pzed ciaza. Jesli bierzesz regularnie , nie masz wymiotow cz biegunek, to masz 99 % pewnosci, bo nie ma jajeczkowania , wiec nie ma ciazy. Czasami ciezko jest dobrac wlasciwe tabletki a gino daje takie jakie ma ochote dac, nie zastanawiaja sie wczesniej , ktore ci pasuja. Przed rozpoczeciem brania, gino powinien wyslac cie na badania poziomu hormonow aby dobrac wlasciwe dla ciebie. Wiesz zalezy tez ile masz lat. Sa tez skutki uboczne dlugiego brania tabletek. Ja bralam 17 lat i po tylu latach brania hormonow mam problemy z Candida. Mysle ,ze kilka lat 3-5 jak ktos bierze to nie problem. Dobrze dobrane tabletki to sukces. Gdybys miala podczas brania bole glowy czy bole nog, badz stany depresyjne lub agresywne, to znaczy ,ze tabletki sa zle . jako zabezpieczenie przed ciaza tabletki uwazam za super rozwiazanie. Sa jeszcze plastry EVRA, gdzie raz na tydzien przyklejasz. Jesttez taki krazek jakby silikonowy dopochwowy, raz na 3 tyg sie go zmienia. Po tym ednak ja mialam gigantyczne bole glowy. W sumie dla mnie tabletki byly super. Codziennie mala dawka hormonow mi akurat to odpowiadalo. Znajdz dobrego gina , to najwazniejsze. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie warto dziewczyno
moje skutki uboczne od tabletek: - 20 kg wiecej - koszmarne bole glowy - zmiany nastrojow - cialo w rozstepach - polowa wlosow mi wypadla - tradzik na skorze po odstawieniu. zaluje bardzo ze bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy...
Minusy- -8 kg, których nie mogę zrzucić. - mniejsza wilgotność podczas stosunków, czasami wspomagam się żelem Plusy: +Piersi urosły mi o trzy miseczki (większość dodatkowych kilogramów poszła w cycki! :D) +o wiele mniej stresu +ładna cera +mniej obfity i mniej bolesne miesiączki +jeśli mam np. wakacje i nie chcę mieć krwawienia, a kończy się blister, po prostu nie robię przerwy między tabletkami. + Cena - bez porównania, ile wydawałam na gumki, a ile teraz. Tabletki biorę 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatrzymywanie wody
w pigulkach nowej generacji nie wystepuje, wiec i waga nie wzrasta. A bol glowy to sygnal alarmowy. Powinno sie o tym ginekologowi powiedziec. To moze oznaczac klopoty z cisnieniem, uk.krazenia. A to jest przeciwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja
zapytaj lekarza najlepiej ..on / ona Ci najlepiej doradzi które beda odpowiednie ..niestety jesli nie zrobisz badan to taka loteria albo trafisz i beda dla Ciebie ok albo niestety... ja miałam 2 podejscia do tabletek : 1) yasminelle: spadło 3-4 kg z mojej wagi skape miesiączki ból brzucha przed okresem do zniesienia lepsza cera i duuuuuuzo mniej stresów ( od 1 opakowania pełny stosunek) 2)za namowa lekarza spróbowałam yaz: migrenowe bóle głowy bolace, drazliwe piersi samopoczucie okropne skape, strasznie "nieładne " krwawienia teraz miałam polroczna przerwe i wracam ponownie do Yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę tabsy prawie 10lat. Kilkakrotnie je zmieniałam, ponieważ czasami skutki uboczne pojawiały się po długim okresie zażywania. Z minusów - spadek libido i wilgotności, ale temu można zaradzić - bóle głowy, wahania nastrojów, tycie itp. - skłaniały do wizyty u gina zmiany tabsów. Plusy: - spokój - ładna cera - unormowana waga - mniejsza bolesność miesiączek Ważne jest, byś poprosiła o skierowanie na badania i dopiero w oparciu o wyniki lekarz dobrał tabsy. Przepisywane "na oko" mogą być kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia1280
Dokładnie - wpierw skierowanie na poziom hormonów a potem po tabletki. Ja biorę wyłącznie na PMS - ostatnie trzy cykle dla mnie były strasznie ciężkie. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo nie mam partnera. ale i tak łykam przy @ nieraz 6 nurofenów pod rząd bo tak boli :( stanika nie noszę tak na ok 18 dni przed bo nie jestem wstanie dotknąć się do piersi, tak bolą i są wtedy o 2 rozmiary większe. Zobaczymy jak bedzie po pierwszym opakowaniu tabletek w tym miesiacu ale jak dla mnie to już czuję różnicę na plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazaonka
Odradzam!!! Po 12 latach brania tabletek (Regulon) wyhodowałam sobie raka piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A badałaś je regularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julcia257
ja chciałabym zacząć brać ale panicznie boje się pobrania krwi a wiem ze te badania trzeba robic i powtarzac 1 w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tylko leczniczo,czy zabezpieczenie bzykania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie nie warto....szkoda zdrowia. Zdecydowanie wolę metody naturalne, są tak samo skuteczne a nie ma skutków ubocznych. Mam komputer cyklu do pomocy - Cyclotest. Dzięki temu wiem, że nie pomylę sie w interpretacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę pigułki od kilku miesięcy i czuję się bardzo dobrze. Trochę się bałam skutków ubocznych, bo wiele się mówi ostatnio na ten temat ale jak dotąd wszystko jest ok. Dodam, że dodatkowo biorę jeszcze Harmonellę aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto brać i sie bzykać zawsze bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też byłam przeciwniczką tabletek... dopóki nam nie pękła gumka w środku dni płodnych, kiedy to było już po fakcie a tu weekend i żaden lekarz i żadna aptekarka nie chciała dac mi tabletki "po". Czekając na okres postarzałam się o 10 lat a gdy zjawił się jednak to tydzień beczałam ze szczęścia. U mnie żadnych negatywnych skutków nie ma, biorę microgynon 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wady? Bralam tabletki 7 lat, od 6 po odstawieniu nie moge zajsc w ciaze wlasnie przez tabsy. Calkiem zanikla mi owulacja niestety zadne leki nie sa w stanie jej przywrocic. 7 inseminacji, 3 x in vitro i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza1256
Ja biorę już od 3 lat tabletki, na razie nie chcę mieć dzieci a to jeden z najskuteczniejszych sposobów. Wiele moich koleżanek bez problemów zaszła w ciąże po ich odstawieniu więc myślę że nie można uogólniać. Warto natomiast równocześnie stosować ochronę dla serca i wątroby zażywając np. harmonellę, znalazłam fajny artykuł na ten temat: http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-specjalisci-rekomenduja-stosowanie-preparatow-oslonowych-przy-antykoncepcji-i-htz. Dodatkową zaletą jest korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie, co można zaobserwować już po 3 miesiącach stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletki antykoncepcyjne źle wpływają na zdrowie. Jeśli jeszcze nie radzisz sobie z miłością czystą to stopniowo możecie zrezygnować z antykoncepcji. Są naturalne metody ,nie wiem jak się nazywają. Przy tych metodach otwierasz się na poczęcie dziecka, uczysz prawdziwej miłości, żyjesz zdrowiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaandziaaaa
czy branie tabletek antykoncepcyjnych w wieku 18 lat jest dobrym rozwiązaniem? jestem z chłopakiem już prawie 3 lata chciała bym brać tabletki ale mam pewne obawy.. dużo się teraz słyszy o różnych skutkach ubocznych.. mój chłopak chciał by żebym je bralam zresztą ja sama też juz mam dość tych prezerwatyw.. Może coś podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się ****asz to bierz i nie myśl tylko pizę otwieraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszukuje takich po których nie bede tyła i nagle po prostu nie spadnie mi libido. Czy w ogole jest to mozliwe zeby trafic na tak idealne tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie chcesz mieć dziecka nigdy (bo potem jest problem z zajściem i płacz dlaczego tyle miesięcy/lat nie wychodzi) a bzykać się jak zwierzę dzień i noc to i będziesz tyć... Coś za coś. "Cierp ciało jakżeś chciało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Wpis powyżej mocno przesadzony. Oczywiście skutki uboczne moga się pojawić i często sie pojawiaja ale nie jest to pewnik. http://www.harmonella.info/Antykoncepcja tu masz opisane jakie sa najczęsciej wystepujące i najgroźniejsze skutki uboczne, ale tez w kolejnych zakładakch znajdziesz porady jak sie przed nimi chronic dietą, suplementami, sportem i trybem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej chyba tak naprawde pomyslec o tym zeby zaczać przyjmowac tabletki antykoncepcyjne? Mnie teraz moja ginekolog poleciła przyjmowac tabletki Belara. Dla mnie to dobre wyjście bo po nich nie ma problemu z wagą i wypadajacymi włosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy to od chęci na sex,Chcac się bezpiecznie kochać należy brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że warto brać tabletki antykoncepcyjne. Inaczej nie ma bezpiecznego seksu, bo naturalne metody nie zabezpieczaja a ja nie mam zamiaru co miesiac sie zamartwiać. Ja po wielu próbach zostałam przy Belarze bo nie mam po nich mdłosci i bólu piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak z libitto u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenaa23
bzdura, nie trzeba brać żadnych tabletek i się truć, a po 10 latach miec raka, problemy z żyłami, czy hormonami. Ja na szczescie mialam dobra ginekolog, ktora polecila wkładkę niehormonalną, która starcza na 5 lat, skuteczność tak samo wysoka, pozdrawiam was i dbajcie o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×