Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

* * * * Babki a napiszcie w jakim jesteście wieku ? Potem dopiszemy do tabelki... Chciałabym zobaczyć czy są tu też jakieś seniorki czy raczej młode mamy.... * * * * Ja zacznę.... 29 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, właśnie zostałam uświadomiona że istnieje już temat dla grudniowych mam, więc przyłączam się :) u mnie wlaśnie zaczyna się 8 tydzień, a termin zgodnie z internetowymi kalendarzami to 17 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protesia
Jestem pewna- ja mam 26 :) Manololo-u mnie też zaczął się 8 tydzień. Termin z USG to 12.12.12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja tyle produkujecie, ze ciezko nadazyc ;) ja wczoraj skonczylam 27 lat. zazdroszcze Wam, ze juz w wiekszosci widzialyscie bijace serduszko :) mi jeszcze 1,5 tyg czekania zostalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pektynka niestety trzustka bywa dokuczliwa, bedzie musiaal bardzo uwazac na to co je no i alkohol odpada. luska dziewczyny maja racje, idz do lekarza, a poki co olej chlopa. Wiekszosc z nich do konca zycia jest malymi dziecmi, a ciaza to dla nich abstrakcja, dopiero jak dziecko sie pojawia to zmieniaja nastawienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
protesia, fajna data :D ja miałam już jedno usg, w zeszłym tygo, ale lekarz tylko potwierdził ciążę i stwierdził, że wszystko jest w porządku. kolejne usg mam 9 maja (albo 10, nie pamiętam teraz) i wtedy ma wyznaczyć termin :) tak czy siak u mnie będzie połowa grudnia, czyli tak samo jak ja :) sprawię sobie piękny prezent na 30 urodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luska, wes sie wgarśc no, jak to co masz zrobić, ?? a jakie rozważasz opcje ?? idx do lekarza i sie ciesz , ;):) no juz ;p, bo później będziesz żałowąć, ze nie poszłaś jak nerw minie. Manolololo witaj ;):) gratki zafasolkowania ;):):) ja w tym roku 31 lat ;):) i to moja pierwsza dzidzia będzie ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protesia
manololo-ja już miałam 2Xusg. Kolejne mam w podobnym terminie,co Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
protesia, już dwa razy!? no to mój lekarz coś się ociąga ;) w ogóle byłam u niego dopiero trzy razy (trzy razy w ciązy, bo wcześniej odwiedzałam go regularnie) - pierwszy raz w 6 tygodniu - zbadał mnie i dał skierowanie na usg, drugi raz na usg, a trzeci żeby dostać skierowanie na badania krwi i moczu i kolejne usg, i żeby założyć kartę prowadzenia ciązy :) teraz pode do niego znów na usg, a potem nastęonego dnia mam już normalną wizytę u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No serduszko bijące i nawet pępowine juz zobaczyłam.... lekarka mi pokazywała.... Fajnie.. Za 2 dyg inde z wynikami badań krew mocz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska natychmiast smigaj do lekarza.dziecko jest wazniejsze niz fochy faceta. ja jestem seniorka hehe :) za kilka dni koncze 32 lata :( Vi STO LAT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy was tez przestaly bolec piersi? mnie strasznie bolaly sutki i nie wiem dlaczego juz nie bola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Luśka nawet nie żartuj że rozważasz opcję rezygnacji z lekarza dzisiaj :( kto w tym wszystkim jest najważniejszy??? Bo mi się cały czas wydaje że TY i DZIECKO prawda? trzymam kciuki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: \"MAMUSIU\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi wszystkiego naj naj z okazji urodzinek.... jesli chodzi o wiek to w listopadzie skoncze 28 lat. mnie tez juz piersi nie bola. luska co sie dzieje,nie zalamuj sie tylko idz do lekarza. ja za tydzien w czwartek mam 3 usg i mam nadzieje ze zobacze serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro, mnie również przestały piersi boleć ;) mamusia bardzo fajna opowieść ;) wszystkiego najlepszego Vi ;):) aaa i dziś chyba Karmelek ma urodzinki, także wszystkiego najjj ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia 85 juz za kazdym razem jak to czytam to rycze... piekne. wiecie ze od pierwszej ciazy zrobilam sie taka placzliwa ze ostatnio nawet na reklamie rajstop calcedonia plakalam, ech hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny za zyczenia :) jastro w pewnym momencie piersi przestaja bolec. mamusia czytalam juz kiedys ta przypowiesc, bardzo wzruszajaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro a myslalam, ze tylko ja mam takiego swira :P tez mnie wzrusza ta reklama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o odpowiedz na pytanie odnośnie badań prenatalnych :) czy chodziło o USG genetyczne czy o coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pomoge bo nie znam sie na badaniach prenatalnych. jedynie wiem ze jakies jest inwazyjne i chyba nazywa sie przeziernosc karku a o innych nie wiem ale jak bylam w 5 miesiacu i robilam 4d usg to trwalo chyba z 40 minut i doktor sprawdzal kazdy narzad dziecka, od mozgu przez rdzen kregowy, kregoslup, nawet policzyl paluszki dziecka. kazdemu polecam, no i te zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastro badanie przeziernosci karkowej nie ejst badaniem inwazyjnym. Wykonuje sie je juz chyba teraz rutynowo miedzy 11-14 tc. Inwazyjnym badaniem ejst np amniopunkcja. W tej chwili jesli matka jest ponizej 30 roku zycia, rodzice sa zdrowi, to robi sie tylko badanie tzw usg genetyczne, czyli wlasnie przeziernosc karkowa i badanie kosci nosowej miedzy 11-14 tyg. Jesli to badanie nie wykaze zadnych odchylen przewaznie nie robi sie bardziej inwazyjnych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe czyli dobrze mowilam ze sie na tym nie znam :) no i cos mi sie widzi ze jestem tu najstarsza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLKA1111
Tydzien temu byłam potwierdzic ciaze u ginekologa, poczatek 8tyg. :) fasoleczka na razie 13,7mm:)) jestem przerazona,bo to moja pierwsza ciaza, ale i bardzo szczesliwa:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny co się dzieje w tej Anglii. Dziewczyna brata mojej bratowej,miałą mieć termin na 5 listopada. Chodziła do położnej,a tamta cały czas jej powtarzała,żę wszystko jest ok. Miała delikatne plamienia i straszne bóle brzucha,ale nikt jej żadnego usg nie zrobił. Co było dziwne to to,że jak na 13 tc miała dość duży brzuch. Wczoraj z bardzo ostrym bólem trafiła do szpitala,zaczęła tracić przytomność. Zrobili jej usg i się okazało,że dziecko od 6 tygodni jest martwe,a brzuch rośnie,bo się zaczeło rozkładać i wszystko jej puchło. Odrazu trafiła na stół i ledwo ją odratowali. Co to za konowały tam pracują. Szok Widzę,że podług was to ja bardzo młodziutka jestem. 1 maja skończę 24 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) mamuśka badania prenatalne to to samo co genetyczne dzis rozmawiałam o tym z lekarzem, tak w ogóle to właśnie wróciłam od lekarza ;C i jestem trochę przygnębiona, Usg nie miałam ;c zbadał mnie tylko tak normalnie i stwierdził, ze jest ciąża, wypisał skierowanie na badania, i powiedział, ze skierowanie na USG wypisze 10 maja na kolejnej wizycie. do tego dostałam wykład co wolno co nie wolno: unikać słodkiego i słonego (ciastek, czekolady, wędliny , posolonego jedzenia ) do tego zakaz podróżowania tylko w obrębie miasta i w okolicach. a wybierałam się na komunie do siostrzeńca 400km samochodem ,on zaraz mi opowiedział jakiś przypadek, ze dziewczyna z Łomży do Olsztyna przyjechała (200km) zapraszać na wesele i podczas podroży poroniła i mówi ze i dziecka nie było i ślubu. więc trochę się zmartwiłam, nie wiem czy słuchać tego 'starucha' z 70-75 lat to miał na pewno . Olcia- to straszne ;C:C:C witam Sylka1111 i gratuluje zafasolkowania.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi co za bzdury ci ten lekarz opowiada. ja podrozowalam samolotem i wlasciwie do 7 miesiaca mozna podrozowac. jesc mozna wszystko poza serami plesniowymi i surowym miesem. Olcia to mnie nastraszylas :( ja sie strasznie boje bo mi zrobia usg dopiero w 4 miesiacu :( a zreszta tu usg wykonuje jakis technik ktory nie wiem co widzi. ja chyba oszaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×