Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość Francoise
tutaj we Francji jest trochę inny system ubezpieczeń i mimo ubezpieczenia trzeba pokryc część kosztów leczenia ,średnio od 10-20-% ale po wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia (koszt już od ok 10-50 euro od osoby ,zależnie od potrzeb itp) wszystkie badania,wizyty pobyt w szpitalu itp są bezpłatnie a słuzba zdrowia nie powiem dobrze uposażona,nowoczesne gabinety,super sprzęt itp ceny jednak naprawdę europejskie jak ktos nie jest ubezpieczony;) moja pani doktor dodatkowo pracuje w prywatnej klinice więc mam dodatkowe profity i tam będę rodzić bo maja super sale porodowe,pojedyncze pokoiki,pełen komfort poza tym opieka nad cieżarną jest całkowicie za darmo. w tym koniecznie do wykonanie 3 usg i lista badań.bez tego nie ma szans na tzw premię za narodziny dziecka-obecnie cos ok 915 euro warunkiem jest jakby to powiedzieć oficjalne zarejestrowanie ciąży przed 14 tygodniem jej trwania w Securite Sociale czyli jakby naszym NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, dzisiaj nareszcie nadszedł dzień badania, i widziałam moja kochana fasoleczkę :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! ale piękny dzień, szkoda że cały spędzony wpracy :( a teraz jestem już tak padnieta po całym dniu, że coś czuję ze zaraz usnę! co do badan to dostałam skierowanie na: - tsh, - mocz- badanie ogólne - glukoza - HBs Ab / przeciwciała - HBs Ab / antygen - CMV IgM - CMV IgG - HCV Ab / przeciwciała - Toksoplazmoza IgM - Toksoplazmoza IgG - Różyczka IgM - Różyczka IgG - Morfologia + płytki + rozmaz automatyczny Ja mam wykupiony przez pracodawcę abonament w prywatnym centrum medycznymn, więc wszystkie badania mam za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, zaczerniłam nick - chyba się udało. Nie pisałam przez parę dni, bo czułam się jak na dryfującym statku. Mam wszystkie objawy ciąży prócz wymiotów na razie: powiększone piersi, mdłości 24h, senność, ślinotok, brak apetytu (smakują mi tylko jabłka i ew. ogórki kiszone, no i momentami słodycze), ciężko mi się oddycha (tak, wiem że to 7 tydzień), ogólnie samopoczucie do bani. Raz płacz, raz śmiech. Z wtorku na środę ukradli nam auto 11 letnie z parkingu pod blokiem. Tak - w kulturalnej Gdyni, gdzie wydawałoby się, że nikt nie porywa się na auta, a już na pewno nie tak stare. Dzisiaj drałowaliśmy po lekarzach, szpitalach i urzędach na pieszo, ale cóż. Tak miało być. Szkoda nerwów :((( Czekamy na ubezpieczenie, bo co innego można zrobić. Człowiek żyje uczciwie, ale dostaje coś odwrotnego. Dzisiaj byłam na usg i w końcu mogę wam oznajmić, że fasolka ma 7,2 mm i słuchałam echo serdunia :))) Jestem happy, ale zmęczona. Niemniej - nie mogę zasnąć. Za dużo myśli. Przeleżałam parę dni, dzisiaj pierwszy raz wyszłam na świeże powietrze. Piękna pogoda :) Nie wiem, co tam się działo, bo jeszcze nie nadrobiłam tych wpisów... Przeszło 20 stron... Zdążyłam tylko zobaczyć, że happypati szykuje się do ślubu :D Gratki kochana! No, mam nadzieję, że wy też macie już fasole w brzuchach i nie stresujecie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska, współczuję! Kradziez samochody to zupełnie niekomfortowa sytuacja! Mam nadziję, że szybko dostaniecie pieniądze z ubezpieczenia i bedzecie mogli rozejrzeć się za czymś nowym. Twoja fasolkama 7,5mm?? ja w 6 tyg robiłam USG i CLR = 2,5 mm (pęcherzyk ciążowy GS = 16,5mm) . Lekarz powiedział, że to jest ok i że jeszcze urośnie... zobaczymy jak będzie na kolejnym usg... ale trochę się martwię teraz bo to spora różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Nerwuska, kradziez samochodu przykra sprawa ;C, współczuje latac tak na pieszo lub autobusami, tramwajami ;C:C bez samochodu cięzko w duzym miesie , ;C ale całe szczęście że z dzidzia wszystko ok, i juz jest zarodek ;):):) kurczę ciesze sie ze wszystko jest w porządku u Ciebie i pierdolki ;):):) manololo o jej duuuuzo tych badań , nie porównuj rozmiarów pecherzyka z dnia na dzień to sie duuużo zmienia , nie ma co sie martwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak manolololo. Taka smutna rzeczywistość z tą kradzieżą...Zwłaszcza, że mamy tyle wydatków, to była jedyna nasza własność. Nie liczę takich rzeczy jak tv czy komputer, mówię o rzeczach, które kosztują dużo więcej. Do takich zaliczam samochody i mieszkania, którego też nie mamy - wynajmujemy. Ale jakoś to będzie. Ważne, że mamy dobre prace. Co do fasolki, tak tj. 0,72 cm. Dzisiaj dopiero było widać maluszka mojego i słychać echo serducha. Dostałam też przepisany douphaston czy jakoś tak, bo brudzę trochu na brązowo. Około godziny temu dostałam dreszczy, nagle zrobiło mi się zimno. Chyba mam nieco podwyższoną temp. bez objawów grypy itd. Przed chwilą mój mocz miał kolor niemalże biały przezroczysty.. Dużo piję w ciągu dnia, możliwe? Jednak wciąż będzie coś nie tak i będę się tak martwić już póki dziecko moje nie podrośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czuje sie dobrze, wczoraj mi hormony chyba buzowały i plakac mi sie chcialo, m mówił, ze zaraz mu bede wkręcać , że mnie nie kocha , itp itd ;):):) a dzis juz duzo lepiej , ;):) na spacerku byliśmy, na lodach ;):) samopoczucie mi sie poprawiło , i dzidzia pewnie tez zadowolona ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manololo - tydzień temu robiłam też usg w piątek i miałam pęcherzyk bez zarodka wielkości ok. 1,5 cm. W ciągu tyg. zwiększył się o 1 cm. Zrobiłam dla pewności beta hcg i był ładny przyrost o 68 %... Będzie dobrze, musi! Poczytaj moją historię, włos mi się jeżył na głowie :) Teraz już tak będzie chyba. Effi31 - tez się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska, ja miałam takie objawy tak wlasnie od 6 tyg , jakies dreszcze , w polarze pod kocem i ciagle mi bylo zimno ;C, a mąz obok w samych bokserkach ;) , teraz zaczynam juz 9 tydz i jest ok ;):) tffu tffu , zeby nie zapeszyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki effi31 - uspokoiłaś mnie :) Co do humorów - teraz można sobie ponarzekać i nikt nie będzie miał pretensji :D Dlatego w tym stanie można się zakochać potem :D Tak słyszałam, że wiele kobiet od razu wpada w następną ciążę... Zmykam do łóżka, bo mi zimno i może w końcu zasnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwuska przykro mi z powodu samochodu, mojemu bratu kiedys ukradli nowiutkiego malucha, a dom obok była komenda policji, złodzieje to się niczego nie boją effi no dzidzia pewno zadowolona z loda, ja dziś też jadłam i od razu humorek lepszy, to dzidzia pewno też się cieszyła mam pytanie, czy któraś z was brała luteinę dopochwowo ?? jak głęboko mam ją wkładać, w szpitalu dostawałam doustnie kurcze nie spytałam lekarza, na ulotce też nic nie pisze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierdolka ja nie mam pojęcia, moze któras była mamuska ci pomoże, ale myslę, ze jak ma dzialac to normalnie jak inne czopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🌻 Ja tylko na sekunde, przywitac sie jedynie i dac znac, ze zyje... Wybaczcie, ale padam na twarz i nie mam sily dzis pisac. Obiecuje, ze jutro nadrobie zaleglosci. Perdolko...luteine trzeba gleboko zaaplikowac, az pod sama szyjke. Po kilku godzinach zauwazysz zapewne, ze wyplywa, ale nie przejmuj sie tym, bo to co mialo sie wchlonac to sie wchlonelo. U mnie mega mdlosci ciag dalszy. Wczoraj wieczorem zaliczylam tez pierwsza rozmowe z wielkim uchem. Do tego zmeczenie, zgagi, bolesne piersi, bole podbrzusza... moglabym tak wymienic bez konca;) Na nic nie mam apetytu, a organizm domaga sie jedzenia. Jak mam za dluga przerwe to robi mi sie slabo i dostaje drgawek. Moja mama mowi, ze tez tak miala bedac ze mna w ciazy. Dlatego staram sie jesc mimo, ze na nic nie mam apetytu. Mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze. Luska...obilo mi sie o oczy, ze do lekarza nie pojechalas... i to przez chlopa! Nieladnie! Nic tylko przelozyc Cie przez kolano i lac!;) Co do wieku to ja tu jedna z najstarszych jestem :) Jutro stuknie mi 31! :( Milego wieczoru :) Luska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tylko wpadlam sie przywitac i uciekam kapac sie i spac. pierdolka ciesze sie ze juz jestes. ja dzis odwalilam kawal dobrej roboty,a mianowicie posprzatalam mieszkanko bo zbieralam sie juz od kilku dni i zebrac sie nie moglam:) samopoczucie bardzo dobre i boje sie zeby nie zapeszyc.mdlosci minimalne ale tylko czasami.trzymajcie sie i slodkich snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :) Wszystko doczytalam, zazdroszcze Wam oczywiscie ze zobaczylyscie swoje dzieciatka na USG. Ja sie musze uzbroic w cierpliwosc i jeszcze troche poczekac, wierze ze jest wszystko OK :) Ja nadal senna, wymioty dalej sa ale juz nie takie czeste i lepszy apetyt. Dzis mam 8 tydz i 4 dz czyli jestem w 9 tygodniu? Moj maz zauwazyl wiekszy brzuszek u mnie ale to chyba jego urojenia, bo zawsze chodzilam na "wciagnietym" a teraz nie wciagam i jest wielkiii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać złodziejstwo się szerzy,nerwusko współczuję.Tak się człowiekowi wydaje,że świat taki dobry a okolica spokojna,a tu nie wiesz kiedy i auta nie ma:/ Byłam dzisiaj u dentysty,leczył mi zęba kanałowo bez znieczulenia,ten ząb był już martwy tylko nie miał wypełnianych nigdy kanałów,no i właśnie ostatnio mnie cos pobolewał.Na razie mam lekarstwo a za 1,5 miesiąca jak będzie ok to mi go skończy,a zdjęcie rtg zrobi już po porodzie:) No i kanałowe leczenie kosztuje u niego ok 300 zł + plomba 120,ale powiedział mi,że mam przynieść zaświadczenie od ginekologa bo chyba kobiety w ciąży mają leczenie kanałowe bezpłatnie.Fajnie by było:) Dobranooooc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Czy u was też jest tak pieknie?? Niedawno wstałam (spałam jak zabita!!!), zrobiłam śniadanie dla siebie i męża i zaraz biorę książkę i przenoszę się do ogrodu :) Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki, naprawdę pieknie dzisiaj :) ja na dzialeczke do teściów sobie pojade, i moze grilla jutro zmajstrujemy :) takie zimne piweczko by sie wypilo, a tu lipa :( soczek pozostaje buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja wybieram sie do tesciow na grilla :) eh.. kazdy z piweczkiem, a ja nie... ale za to z fasolka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja pije 0piwo bezalkoholowe :) np lech 0% smakuje jak prawdziwe piwo :) pije tez sporo kawy bezkofeinowej ktora smakuje identycznie jak prawdziwa :) zycze wam milej soboty :) u mnie jak zwykle beznadziejna pogoda :/ nie wiem co dzis bede robic bo wychodzic mi sie nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek nie jestes najstarsza :) najstarsza jest Francoise :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
hej dzięki Miax ;) ale mnie to wcale a ecale nie przeszkadza;)pozdrawiam was i miłego week-endu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak na szkocje ladna pogoda ale nie tak ladna jak w Polsce :(( dzis ogladalismy z moim wycieczki na Cypr bo chcemy leciec :)) ale to dopiero w polowie sierpnia bo teraz do Polski lecimy w maju na komunie potem samochod zmieniamy i jak bedziemy dobrze stac z kasa to na cypr sie wybierzemy :)) powiem Wam ze tanie wycieczki na cypr sa :) Ja prawie codziennie placze, takiego dola mam. Niestety hormony wziely gore ! Rano sie budze z nadzieja ze nie bedzie mnie juz mdlilo a tu z dnia na dzien jest coraz gorzej ;( wczoraj lekko na dywan nawet zwymiotowalam ;( nie chce mi sie w ogole jesc, dopiero teraz sloik ogorkow korniszonych zajadam, ale tez dziwnie mi jakos smakuja. Jadlam dzis kawalek bagietki z dzemem i kubek mleka, 2 pomarancze, i teraz kilka ogorkow. I jedyne co mi smakowalo najbardziej to pomarancze . Jutro jade kupic sokowirówkę i bede sobie soki robic. I mam blender to moj powiedzial ze mi zrobi koktajl dobry z truskawek :)) Dzis spalam w jednym lozku z moim M ale osobne koldry mielismy.. takiego jakiegos focha wczoraj wzielam na niego bo mi net nie dzialal haha i spalismy tak jakby osobno. :D ahh te hormony :PPP wczoraj tak plakalam z oslabienia wieczorem,ze mowilam ze nie daje rady z ta ciaza :((( zeby te dziecko szybciej roslo, jak moglam tak powiedziec ;((( mowilam tak jakby go juz nie chciala ;(( ale oczywiscie ze chce powiedzialam ze sie NIE PODDAM i przejde z usmiechem te 9 miesiecy !!! moja kolezanka ma termin na 13 czerwca i mowila ze tez miala mdlosci ze trzymaly ja do 3 miesiaca... wiec mnie czeka jeszcze miesiac ! buziaczki kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise ja nie pomyslalam nawet przez chwile negatywnie o tym ze jestes najstarsza no co ty... ja jestem najmlodsza akurat :) nie denerwuj sie kochana, to piekne ze jeszcze udalo ci sie zajsc w ciaze i do tego tak szybko :* nie ktrorzy po kilka lat sie staraja i nic :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek dziękuję za rady z tą tabletką 🌻 dziś po zakupach w mieście jak wróciliśmy do domu to poszłam siusiu i kurczę znów się zlękłam że plamie czy coś ale przypomniało mi się że to z tej tabletki :D :D i faktycznie całe szczęście, dziś u mnie tak ładnie że aż się chce siedzieć na dworze, rozglądam się teraz za taką huśtawką ogrodową , bo tak mi się marzy aby móc się położyć na niej i czytać książkę, ach co to był by za relaks.... my dziś albo jutro też planujemy zrobic grilla, mniam, zrobię dla siebie szaszłyczka z warzywami i chlebek czosnkowy :D :D :D :D dziś spałam jak zabita, w końcu swoje wyrko :D :D, mój sie cały czas tulił do mnie.... i do brzusia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
żle mnie zrozumiałaś,absolutnie się nie denerwuję,wręcz przeciwnie.jestem dumna i z mojego wieku bo wcale nie wygladam tak a propos i z dzidzi jeszcze bardziej;) ale przyznam wam się szczerze,że tak w głębi duszy myslałąm,ze już jest dla mnie może za późno na ciążę.czytałam wcześniej jak wiele kobiet próbuje miesiącami,latami i nic aj a za pierwszym podejściem p.s a poza tym ciąża baardxzo odmłądza,prawdziwy mega zastrzyk młodości polecam wam wszystkim późne macierzyństwo za te kilka latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×