Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

oto sposób mijego gina: Przyciśnij kciukiem punkt leżący na nadgarstku, ok. 3 cm (dwie grubości kciuka) poniżej ścięgnami. Uciskaj mocno przez 5 sekund, potem zwolnij ucisk, i tak trzy-cztery razy albo uciskaj bez przerwy, aż poczujesz, że mdłości ustępują. To samo zrób na drugiej dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od lekarza :) potwierdził ciążę. To 7 tydzień, narazie ma okolo pół centymetra :) dostalam foteczki :) zrobiono mi też cytologie i pobrano krew. Mam nic nie ćwiczyc i sie oszczędzać, bo to maleńka ciąża; powiedział że narazie nie czas na ćwiczenia. Poza tym juz dzisiaj czuje sie dobrze, nie mam zawrotów glowy ani mdłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie - wlasnie wrocilam z wizyty u ginekologa i jestem zalamana ;( tylko plakac mi sie chce.. choc lekarka powiedziala ze ona jest dobre mysli.. zrobila mi usg i ocywiscie stwierdzila ze jajo plodowe jest i ze w macicy wszytko ladnie pieknie - ale nie widzi jeszcze zarodka.. ze jest jakis cien ale .. to moze byc cien rzucany przez ten usg.. ;( mowilalm jej o ostatniej wizycie u innego gin i ze on niebyl pewien czy to to to i zeby bete zrobic bo za wczesnie (ale mowil ze dzis juz powinno byc cos widac), ona powiedziala ze ona jest pewna co widzi i wie ze to to.. zebym sie nie martwila bo prawdopodobnie u mnie do zaplodnienia doszlo duzo pozniej.. tak czekalam na to dzisiejsze usg zeby byc juz pewnym co i jak :( a tu podejrzenie o puste jajo plodowe :( kolejna wizyta 'koniecznie' za tydzien.. bo jesli nie rozwinie sie zarodek to bede musiala isc do szpitala na obserwacje itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie...:) Malo sie ostatnio udzielam, ale mdlosci tak mi dokuczaja, ze na nic nie mam ochoty. Zono...a ktory do dokladnie tydzien? Czy lekarza powiedzial Ci jak duzy jest pecherzyk? I powiedz jeszcze kiedy robilas bete i jaki byl wynik? Ja ekspertem nie jestem, ale troszke na ten temat wiem. Moze bede w stanie cos Ci powiedziec. Gratuluje tym, ktore zobaczyly juz swoje maluszki! My wczoraj mielismy gosci-naszych znajomych. Powiedzielismy im o naszej kruszynce. M tez wczoraj powiedzial swoim rodzicom. Czy Wy tez jestescie takie spiace? Codzienna drzemka to w chwili obecnej mus. Dostalam dzis list od poloznej. Mam wizyte domowa za dwa tyg. Przyslali mi tez ksiazeczke na temat wszystkich badan jakie trzeba zrobic i sugeruja aby przemyslec czy chcemy robic badania na syndrom Down'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
zono 26 nie załamuj się,poczekaj i badz dobrej myśli przypomnij mi który to tydzien?u mnie tez jeszcze zarodka nie widać ale mysle pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zono 26 Dokładnie tak jak pisała kolezanka, narazie sie nie załamuj. To może być jeszcze wczesna ciąza, albo lekarka ma słabszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama juz niewiem ktory tydzien itd.. niewiem juz ;/ OM mialama 10.03 - cykle mam srednio 34 dniowe, test mi pokazal || salaaabiutka kreseczke jakos 19.04 i dzien pozniej wynik ten sam. 20.04 poszlam zrobic sobie bete - wynik: 335,00 mlU/ml - tego samego dnia zobaczylam wieczorem jakby plameczke krwi i dlatego tez umowilam sie 21.04 u lekarza, zbadal mnie zrobil usg, po czym stwierdzil ze jeszcze za wczesnie by mogl mi powiedziec cos - ciaza raczej jest, ale na 100% nie powie mi za duzo bo jeszcze za malo czasu minelo i cos tam bylo, ale nie mog stwierdzic ze to to.. kazal zrobic bete - aby wykluczyc ciaze pozamaciczna i tak 24.04 beta moja wynosila 1826,00 - zadzwonilam i powiedzial ze jest bardzo dobra. I ze juz jak przyjde 28-30.04 to cos bedzie widac a moze nawet 'serduszko'... no i dzis akurat kiedys zaklepalam wizyte u siebie w przychodni wiec poszlam tam i przekazalam co i jak. stwierdzila ze widocznie pozno doszlo do zaplodnienia i jeszcze zarodka nie widzi.. ale powiedziala tez ze moze to byc puste jajo.. ale mam sie nie martwic - za tydz. bedzie juz wiadomo.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
podobna sytuacja u mnie lae ja miałam ost miesiaczkę 18.03 czyli troszkę później ,czyli jestes troszkę więcej w ciązy niz ja moim zdaniem będzie ok,czasem dopiero w 8 tygodniu widać serduszko,dopiero po tym czasie jak nadal nic nie ma to mozna sie martwić choc czasem i cuda sie zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moge sie mylic, bo nie pamietam juz dokladnie, ale wydaje mi sie, ze przy ostatnim poronieniu mowili mi, ze zarodek jest widac przy becie ok 15000, ale jesli sie myle to mnie poprawcie. Patrzac na Twoja bete wydaje mi sie, ze mogla jeszcze nie osiagnac tego poziomu. Wydaje mi sie tez (z tego co pamietam), ze serduszko juz na 100 % powinno byc widac w 32 dniu po zaplodnieniu, a u Ciebie jeszcze chyba tyle nie minelo. Poza tym do zaplodnienia moglo dojsc pozniej. Staraj sie nie stresowac. Wiem jak to ciezko, bo sama przez to przeszlam. Jak poronilam to usg pokazalo tylko malutki pecherzyk, 3.5mm, pusty w srodku. Badzmy dobrej mysli... Czasami tak jest, ze dlugo, dlugo nic nie widac, a potem nagle jest juz zarodek z mocno bijacym serduszkiem. Ja bym jeszcze powtorzyla bete na Twoim miejscu by zobaczyc czy ciagle tak ladnie przyrasta. Mocno trzymam kciuki i wierze, ze na nastepnej wizycie bedzie serduszko bilo jak dzwon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Dawno nie bylo mnie ale czuje sie okropnie, nie mam nawet sily sie ruszyc, z lozka wstac, wiecznie jest mi niedobrze, mam silne bole glowy i mdlosci, caly czas mi sie odbija Znacie sposob na bole glowy?? Zona Ja mialam okres 13.03 mam cykle 26 dniowe. Do zapłodnienia powinno dojśc 25 a wiem ze najwczesniej stało się to 29 Na USG byłam 25.04 i tez było widać pęcherzyk ciązowy i ledwo dostrzegalny migajacy punkcik ( bynajmniej tak mi sie wydaje i mojej gin) wiec nei przejmuj sie ja mam wizyte teraz na 9 maja a i jak byłam na USG to mialam bete jakies 6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
zona, tak jak piszą dziewczyny postaraj się myśleć pozytywnie. wiem, że to nie jest łatwe...pisałam wcześniej o podejrzeniu u mnie ciąży pozamacicznej. po tym jak to usłyszałam byłam totalnie przerażona i przez chwilę nawet załamana... kiedy zaczęłam szukać informacji w necie NAGLE wystapiły u mnie wszystkie objawy ciąży pozamacicznej! wyobraźnia się rozszalała, ze łzami w oczach pobiegłam do mojego lekarza, który spokojny i opanowany powiedział, że wszystko ok i że na następnej wizycie powinno być widać już zarodek i serduszko. od tamtej pory nie szukam już niczego w necie, nastawiłam się pozytywnie i tak jest znacznie lepiej, łatwiej... jedynie ta beta wydaje mi się dobrym pomysłem. powinno Cię to badanie uspokoić. ale jeśli się zdecydujesz to koniecznie musisz zrobić 2 badania w odstępie 48h , bo jeden wynik nic Ci nie da, ponieważ w "całej tej zabawie" chodzi o sprawdzenie przyrostu. ja 2 razy chciałam to sprawdzić, więc w sumie robiłam badanie 4 razy. USZY DO GÓRY:) spokojnej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to 6tydz i 3 dzien a tez serduszka nie usłyszałam. Maluszek ma narazie niecałe 6mm. Mam przyjśc dopiero za jakieś 3 tygodnie na następna wizytę, ale jade w sobote do PL na 2 tygodnie i moze tam pójdę zrobić prywatnie usg u mojej gin zanim wróce, byłby to 9 tydzien. Byłabym spokojniejsza na nastepnej wizycie tutaj w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia STO LAT z okazji urodzin :) zycze aby maluszek sie zdrowo rozwijal i zebys nie miala żadnych stresow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dołączam sie do zyczen.. Wszystkiego naj... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja serduszko 😍 zobaczyłam w 7 tyg ciąży więc spokojnie macie jeszcze czas... Nie martwcie się na zapas... Wiem że łatwo się mówi ale każda ciąża jest inna i ciało kobiety też. poczekajcie spokojnie do 7,8 tyg. Nie wiem czy wyniki bety swiadcza o rozmiarze ciąży. Mi lekarka mówiła że nie zawsze. Co do mdłości to ja wczoraj wieczorem też cierpiałam.. ale dzisiaj znowu czuję się super. Zjadłam sniadanie, potem jabłko, winogrono..i na razie jest ok. U mnie mdlosci sie pojawiają jak czuję się głodna lub jak żołądek nie ma co trawić. Wtedy trzeba coś przekąsić. Wczoraj jak wracałam z pracy to mnie zaczeło mdlić ale zjadłam jabłko i przeszło jak ręką odjął.. Czasem też lody pomagają... Lody zwłaszcza te na gałki są rewelacyjne.. od razu przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiękuję dziewczyny :* Jastro Tobie również wszystkiego naj,naj i szczęśliwego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cziłałka
Witam serdecznie wszystkich ;) ja tez nieśmiało się wpisze do grudniówek. Mam termin na 31 dopiero wiec ostatni dzień .Jak na razie widziałam tylko pęcherzyki dwa na usg lecz lekarz powiedział ze po 1 nie ma jeszcze serduszek wiec nie powie 100% ze ciąża a po 2 powiedział ze często jest tak ze z 2 pęcherzyków zostaje 1 tylko. Teraz idę na następne usg 9 maja . Powiedział ze już coś powinno być widać .Nie mogę się doczekać a z drugiej strony jestem po ciąży która obumarła w 9 tygodniu i jestem pełna obaw. Z objawów ciążowych to nudności nie mam ale zaczynają mi się smaczki i strasznie bolą piersi stanika nie mogę założyć . Aha i często siusiam . Dodam ze testów zrobiłam chyba z 6 i każdy "grubo" pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia dziekuje :) Cziłalka witaj :) dziewczyny powiem wam zart : jestem w 7 tyg a dzis dostalam list ze pierwsza wizyte u lekarza ma 19 czerwca !!!! nie wiem czy sie smiac czy plakac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie...:) Kolejny dzien spiaco-mdlacy w toku... Jastro...to Ty mnie pytalas o studia, prawda? Otoz pielegniarstwo tu w Anglii jest nieodplatne, jako chyba jedyny kierunek, do tego studenci dostaja stypendium. Nie jest ono duze wiec trzeba sie dodatkowo wspierac praca aby przezyc. Papiery sklada sie przez UCAS, potem jesli uniwersytet zaakceptuje Twoje podanie trzeba przejsc przez proces rekrutacyjny. W moim wypadku to byl test z matematyki, dyskusja w grupach na temat przeslanego wczesniej artykulu, prezentacja w grupach oraz rozmowa kwalifikacyjna. Studia trwaja 3 lata, oprocz tytulu zawodoweg Registered Nurse otrzymujesz rowniez tytul licencjacki. Ja wlasnie wypilam herbatke imbirowa z nadzieje, ze cos mi pomoze i... jest gorzej niz bylo :( Juz nie wiem czego jeszcze probowac :( Najlepsze zyczenia urodzinowe do jubilatki 🌻 Jaka u Was pogoda... u mnie dalej leje. Rzeka juz zalala deptak u nas, a moze byc jeszcze gorzej, bo zapowiadaja dalsze opady. To najmokrzejszy kwiecien w Angii odkad zaczeto prowadzic pomiary :( Wczoraj zaczelam 9 tydz... za dwa tyg pierwsze spotkanie z polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja chodzę prywatnie do lekarza gin. Nie moge sobie pozwolić na to by terminy były tak odległe.. Zapłacę za wizytę 50 -100 zł ale wole wydać takie pieniądze i iść kiedy chcę i kiedy mam ochote a nie wyczekiwać na NFZ. Raz w miesiącu wydać te 100zł na dziecko to jest nic... Na prawdę nie miałabym nerwów chodzić po przychodniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ginekolog prywatny kosztuje 150 z usg i ew. cytologia koszty duze ale jak sie dzidzius urodzi to beda jeszcze wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wykupiłam sobie prywatne ubezpieczenie w m-banku. Płacę 120 zł miesięczniei i ginekologów w każdej prywatnej placówce i innych lekarzy,usg, cytologię i wszystkie badania mam w pakicie. Dziewczyny polecam wam bardzo. Nie trzeba czekać i zapłacić 120 zł miesięcznie i w tym mam wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna29 tu niestety nie ma prywaqtnych lekarzy a jedyny polski ginekolog ma takie terminy ze nie ma sensu czekac :/ na szczescie zadzwonilam do szpitala i mam wizyte pojutrze :) Karmelku dzieki :) to widze ze w Anglii jest lepiej niz w Irlandii :) u mnie dzis tez caly dzien leje, to juz 4 dzien kiedy nie wyszlam z domu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2012:)
witajcie! jak Wam minął dzień? ja wyszłam z domu o 11 i całkiem niedawno weszłam, byłam nad wodą i odpoczęłam od tej szarej Łodzii. :) boli mnie trochę brzuch. ;/ i zaraz się kładę bo jestem zmęczona. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babki jak tam żyjecie ? Jak się czujecie ? Gdzie dziś odpoczywacie , jak się relaksujecie ? Ja wczoraj musiałam na szybko zjeść chleb z masłem bo mnie zaczynało mdlić i przeszło... eh te wredne mdłości.. Dzisiaj jade na zakupy drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !! :) Ja wlasnie nadrabiam zaleglosci na forum, bo przez ostatnie dni mnie tu nie bylo, grilowanie z rodzinka, a Wy co robilyscie? Oczywiscie samopoczucie bylo kiepskie, tez musze w dzien sie przespac z godzinke/dwie po czym czuje sie duzo lepiej. Wczoraj to juz poszlam o 21 spac rekord!!! Takze sennosc goruje :) Oprocz tego mdlosci... raz sa wieksze raz mniejsze. Wczoraj zaczelam 9 tydzien :) Za dwa tygodnie wizyta u gina, za 4 badania prenatalne, juz sie nie moge doczekac!!! Dziewczyny, na mdlosci pomagaja tez migdaly, kupcie sobie. Ja je w miniony weekend w szkole podjadalam i bylo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna29 a co planujesz kupic? cos dla siebie czy dla dzidzi? ja wczoraj sie urodzinowalam- sama :) szczerze mowiac nie obchodze urodzin ale i tak milo bylo dostac mnostwo zyczen :) dzis na szczescie nie pada (jeszcze) ale nadal tylko 10 stopni wiec planow brak, poza tym ze musze dokonczyc esej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My byliśmy wczoraj z jakimś chińskim ogrodzie, a później pojechaliśmy w miasto. Wszyscy piwkowali, a ja cały dzień męczyłam sie z mdłościami. Widzę, że i mnie w końcu dopadły. Wzięłam ze sobą chleb, zwykłą postna kromke chleba, bo wydaje mi sie, że jak jestem glodna to jest najgorzej, choć wczoraj najgorsze chwile mialam po zjedzeniu galki ziemniaków z koperkiem. Na mięso nie mam najmniejszej ochoty tak jak i na czekoladki nadal... a dzis musze swojemu zrobic gulasz.......... Wciąż walcze z katarem, który dopada mnie nagle i trzyma godzinami. Wydaje mi sie, że to jakieś uczulenie kurcze, a lekarz powiedział, że zadnych tabletek :( Mam tak zawalone zatoki po prawej stronie, że masakra, a do tego kicham, nie wiem jak sobie pomóc, chyba jedyne co to zrobie inhalacje :( u mnie dzis brzydko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczki a ja mieszkam w Beskidach i dzisiaj tu jest patelnia 32 stopnie... Drzewa kwitną białym kwieciem, mam widok na las i łąki pełne żółtych mleczy.. Pogoda jest cudowna od 3 dni.... Ja dziewczyny nie mam jeszcze tego szału zakupów ubranek dla dziecka w 2 miesiącu ciązy ... Do grudnia jest bardzo daleko i oby było wszystko dobrze.... owszem patrzę na ceny wózków i łóżeczek ale coś czuję że takie zakupy to zostawię sobie gdzieś na 8 miesiąc ciąży.... Nie wiem czemu ale jakoś bardziej się martwię o donoszenie, o zdrowie dziecka , poród niż o to całe zamieszanie w moim życiu.. Wy już coś kupujecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wielki karton ubranek kupionych w Stanach jeszcze :) kupowalismy na zapas z moim i mielismy przy tym świetna zabawe. Ale teraz nic nie kupuje, orientuje sie jedynie w cenach i ogladam wozki i łózeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×