Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość Elpida*
heja mamuski jak dzisiaj samopoczucie?ja wczoraj wieczorem wzielam pierwszy raz paracetamol od poczatku ciazy nawet juz amol nie pomagal ani mazaz mojego kochanie no masakra usnac nie moglam i swtierdzilam ze nie bede sie meczyc!!!a teraz juz po sniadanku i lece na zakupy i zaplacic prad milego dzionka zycze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halllooo...:) To sem ja... Karmelek:) Taki szybki post przed praca:) Dziewczyny jak ja Wam zazdroszcze tej pogody!!! Tutaj caly czerwiec lalo, a lipiec wcale sie lepiej nie zapowiada:( Dzisiaj znowu deszcz:( U mnie siary jeszcze nie ma, ale piersi wygladaja zdecydowanie ciazowo. U nas nastapil postep w wyborze imion. Mamy juz ustalone, ze jesli bedzie dziewczynka to nazwiemy ja Mia Amelia, natomiast jesli w moim brzuszki zamieszkal chlopczyk to jemu damy na imie Leo Benjamin:) Mamy juz tez zaklepany fajnu wozek, za niewielkie pieniadze. Jedziemy go odebrac za dwa tyg. Czekam tez na odpowiedz w sprawie lozeczka. U mnie w miescie ma ktos do sprzedania w bardzo dobrym stanie, za smieszne pieniadze. Oby sie udalo:) Zmykam poki co, bo musze zrobic rozeznanie w cenach biletow lotniczych, bo chce przyleciec do POlski pod koniec tego miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
No przyznam ,że dyskusja o rozstępach mnie rozśmieszyła. To jest temat na 9 miesiąc :) Brzuszków prawie nie widać a wy chcecie rozstępy? Zgadzam się ,że smarowanie nic nie daje. Albo się je ma albo nie. Nie ma czegoś takiego jak genetyczna skłonnośc do rozstępów. Jeżeli ktoś się obżera i przytyje 30 kg w ciąży to sorry ale jak ma nie mieć rozstępów? Skóra też ma swoje granice rozciągalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika_80- dlatego też napisałam, że po pierwszej ciąży nie miałam ani jednego rozstępu. Smarowałam się regularnie, stosowałam naprzemienne natryski zimną i ciepłą wodą podczas prysznica. Jeśli ktoś ma skłonność do rozstępów i mało elastyczną skórę, to nic mu nie pomoże. Czas pokaże, czy teraz będę miała rozstępy. Mam nadzieję, że nie. A jak się pojawią, to trudno. Nic wielkiego. Jednak polecam bycie systematycznym i oczywiści profilaktyczne zapobieganie. Nie będziecie miały wyrzutów, że nic w tym kierunku nie zrobiłyście. Rozstępy to nie koniec świata ;) I to wcale nie jest śmieszne. Zaleca się stosowanie preparatów przeciwko rozstępom od 4-tego miesiąca życia. A My grudniowe mamusie praktycznie 4 już kończymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, od 4-tego miesiąca ciąży. Zostałam wyprowadzona z równowagi tym "wiem lepiej". Znam osoby, które w ciąży przytyły ponad 30 kg i nie mają żadnego rozstępu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta pani/mamusia, ktora twierdzi, ze maja rozstepy te ktore sie obzeraja podczas ciazy... to nie kwestia obzarstwa, a jakosci kolagenu i elastyny (rozciaglosci) skory, zreszta poczyta sobie pani/mamusia na necie jest duzo wiadomosci w tym temacie wiek na pewno tez ma tu znaczenie, aha i hormony rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wami dziewczeta ja nic na wadze nie przybralam a zrobily mi sie rozstepy wiem ze u mnie to dziedziczne choc smaruje cie codziennie rano i wieczorem ale co z tego. Taka moja uroda.... A co do siary to nie jest za wczesnie w sumie to 18tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Mamusie madzia, karmiaca mamusia - zgadzam się z Wami w 100 % A jeżeli kogoś śmieszą Nasze dyskusje - trudno, można nie czytać. Luska sprawdzałam też czy mam siarę ale nie - pewnie to bardzo indywidualna sprawa. Dziś na 17.45 mam wizytę u lekarza - dziewczyny również proszę o trzymanie kciuków, jestem bardzo poddenerwowana, mam nadzieję że wszystko ok, bo tu 18 tydz a USG ostatnio miałam w 13 tyg ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
ojj bosiuuu jak mozna byc zlosliwym,ale to juz sprawa danej osoby....bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ! u mnie dziś nadal duszno i przez to mam nieprzespaną noc. Elpida ładny brzusio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
dzieki Ana :)a ja po wzieciu tabletki nawet nie wiem kiedy usnelam..cala noc spalismy przy otwartych oknach i dzwiach balkonowych tak fajnie wialo,bo tak to co noc klimatyzacja przez te goraca gdyby nie glupi sen to super sie spalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam noc nie przespaną przez spalone plecy;) Zaraz jak maly wstanie jedziemy zabrosic moja babcie na chrzciny adasia i powiedziec jej o 2 dziecku bo nie wie jeszcze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po wizycie u lekarki.wszystko w porzadku jest-szyjka macicy piękna jest.nie znam tak na 100 proc. plci ale na chlopaczka raczej mam sie nie nastawiac.wazne ze wszystko jest ok.jestem przeszczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia85 to dobre wieści :) Ja dokładnie to samo chciałabym usłyszeć pojutrze :D Nie byłam jednak na grzybach bo było tak gorąco i M też sie nie chciało iść.Ale za to nad wodą byłam ze szwagierką :)Na grzyby jednak na pewno w najbliższym czasie się wybiorę:) Rozstępy mam po pierwszej ciąży,na brzuchu i na udach,na biuście też ale mniej widoczne.Tylko niech mi nikt nie wkręca,że to od obżarstwa bo pogryzę ;p Smarowałam się też codziennie,i teraz tak samo,może chociaż więcej ich się nie wysypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja również już po wizycie :) mamusia85 - podobne wieści do Twoich :) Szyjka macicy super, wszystko pozamykane, widziałam moją kruszynkę, M był ze mną, nie mógł się napatrzeć, mam też kilka fotek. Otrzymałam informację że również nie mam co liczyć na chłopaka... widać dziewczynkę, będzie córeczka, z tym że potwierdzenie pewnie 17 lipca podczas kolejnej wizyty :) Jestem spokojniejsze i przeszczęśliwa :) Chciałam już zobaczyć moją kruszynkę aby wiedzieć że wszystko ok. Oczywiście USG na wszystkie pytanie nie odpowie i 100 % pewności że wszystko ok nie ma ale jestem spokojniejsza po tej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy!!!! Odebralam dzisiaj wyniki bety, piatkowy wynik to 32000 a dzisiejszy 10000!!! spadla o 20 tys!!! Ale robilam w innych miejscach jedno i drugie badanie i troche sie roznia te normy wypisane na wynikach.... Jest szansa ze to moze byc przez to ze badanie robione w innym miejscu?? Czy wynik pozimu bety we krwi to wynik poziomu bety we krwii i normy nie maja nic do rzeczy?? Dopiero jutro ide do lekarza... niech ktos cos napisze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Dla odmiany dodam ze mi sie piersi powiekszyły i sutki mam bardziej bolące. E nikt nie jest złośliwy ale te rozstepy to troche za wcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie macie problemów z ciśnieniem albo puchnącymi bolącymi nogami ? mnie na tych upałach trochę bolą... nie wiem w zasadzie czy to od butów czy od krażenia....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
mamusia 85,misia, super ze wszystko wporzatku ja jeszcze 10 dni i tez sie cos dowiem juz nie moge sie doczekac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze.......
wporzatku??? a nie przypadkiem "w porzadku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilina przykro mi ale nie wiem jak to jest z tą betą tak do końca.może zrob tam gdzie robiłaś za pierwszym razem tak na wszelk wypadek?a jesli spada to jak najszybciej zglos sie do lekarza.trzymam kciuki aby wszystko było ok:) Ja na następne usg połówkowe ide do innego lekarza który ma zdecydowanie lepszy sprzęt i chce od razu to 3d zaliczyc:) Misia ciesze sie że wszystko jest w porządku mój mąż też był ze mną na usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny lilina- przykro mi, ale nie mam pojęcia, co ten wynik oznacza. Trzymam kciuki żeby wszystko wyszło ok. Też mam problem z nogami. Szczególnie pod koniec pracy dają się we znaki. Zamieniłam buty na obcasie na płaskie sandałki. Może nie wygląda to zbyt elegancko, ale drowie jest najważniejsze. Kupiłam także żel na opuchnięte nogi dla kobiet w ciąży z serii SEXY MAMA z Bielendy. Choć na chwilę daje uczucie chłodzenia. W sobotę rozmawiałam z lekarzem o opuchliźnie. Powiedział, że takie są uroki lata. Wszystko uciska i pogarsza krążenie krwi. Trzeba sobie radzić domowymi sposobami. Jak najwięcej chodzić i nogi do góry. Tylko, jak w pracy to uskutecznić? Martwi mnie fakt, że lekarz nie bada mnie ginekologicznie. To znaczy, byłam już u niego prywatnie 4 razy i ani razu nie zbadał mojej szyjki. No i jeszcze jedno, nie dostałam ani jednego zdjęcia z USG. Dobrze, że mój mąż był ze mną w sobotę. Zobaczył maluszka na własne oczy. Jednak zdjęcie przydałoby się na pamiątkę. Muszę pomyśleć o kilku dniach wolnego i wybrać się na wizytę na kasę chorych do innego lekarza. Wkurzają mnie docinki i wytykanie błędów pomarańczowych. Myślę, że to któraś z nas nam dopisuje. Bo kto inny interesowałby się mamusiami, które mają termin na grudzień 2012? Wybaczcie mi moje dzisiejsze kiepskie nastawienie. Chyba wstałam lewą nogą. Do tego ta upalna pogoda mnie dobija. W pracy nie ma klimy, ledwo się oddycha. Chyba dziś wykituję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie uroki lata jeśli chodzi o opuchlizne na nogach:) tez mam żel chłodzący staram sie odpoczywac duzo pic i mam nadzieje że jakoś to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! Madzia u mnie też nastrój nie najlepszy dziś ale mnie męczy ta pogoda i martwię się bo mój dzidziuś wczoraj mało się ruszał a dziś też jeszcze go nie czułam. Wiem że ma jeszcze dużo miejsca i nie zawsze mogę poczuć ruchy na tym etapie ale martwi mnie to trochę bo już w każdy dzień czułam Maleństwo. Co do puchnięcia nóg mój ginekolog na każdej wizycie pyta czy puchną mi nogi. W pierwszej ciąży trochę puchłam i lekarz podejrzewał zatrucie ciążowe. Nie pamiętam czy były inne podstawy do takich podejrzeń ale naszczęście taka moja uroda była. Musiałam więcej odpoczywać. Dziwi mnie trochę że lekarz nie bada Cię ginekologicznie.Ale podobno niektórzy lekarze sprawdzają szyjkę przez usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam was dziewczyny. co do rozstępów i smarowania się to wg mnie należy to robić żeby uelastycznić skórę. Najlepszy sposób to zwykła oliwka dla dzieci wcierana po kąpieli w wilgotne ciało. Należy chwilkę poczekać aż troszkę się wchłonie i można delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem. W pierwszej ciąży tak właśnie robiłam i nie miałam nigdzie ani jednego rozstępu, one u mnie pojawiły się po porodzie. Byłam wczoraj u położnej przytyłam od początku ciąży aż 1 kg... nie wiem jak oni liczą te tygodnie, ale tutaj lekarz, położna i lekarz w PL liczą mi że mam 16 tydzień a wg tych internetowych kalkulatorów mam 17. To jak to jest??? ostatnią @ miałam 9.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam ostatnią@ 2.03 ale i tak tygodnie licze wg.terminu porodu z usg-różnica w terminach to 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilina, a w którym tygodniu jesteś? Beta HCG najpier rośnie a potem spada: Normy hcg Ciąża 1.3-2 tydzień mlU/ml 16 - 156 Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870 Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500 Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300 Ciąża 5-6 tydzień 23100 - 151000 Ciąża 6-7 tydzień 27300 - 233000 Ciąża 7-11 tydzień 20900 - 291000 Ciąża 12 tydzień 16684 - 127939 Ciąża 13 tydzień 10743 - 89074 Ciąża 14 tydzień 7895 - 70818 Ciąża 15 tydzień 6210 - 69173 Ciąża 16 tydzień 5730 - 54585 Ciąża 17 tydzień 5267 - 57465 Ciąża 18 tydzień 3180 - 51360 Ciąża 19 tydzień 5879 - 55183 Ciąża 20 tydzień 1234 - 45771 Ciąża 21-39 tydzień 2700 - 78100 Nie wiem, czy może spaść tak szybko jak u ciebie.... najlepiej podpytaj lekarza :) kurcze ja bete miałam tylko raz w 6 tygodniu robioną, potem już nie.. Mamusia85, mnie lekarka bada za każdym razem ginekologicznie... ale za to nie mam usg na każdej wizycie jak niektóre dziewczyny :( No i na szczęcie, mimo upałów, nie puchnę. Tzn mi w życiu jescze nigdy nic nie spuchło, więc mam nadzieję, że teraz też tak będzie :) piję też napar z pokrzywy,który zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie :) polecam! A co do rozstępów to chyba jeszcze za wcześnie na nie? Niemniej jednak codzienni smaruję się kremem przeciw rozstępom. Ale boję się że i tak to nie pomoże. Moja mama po ciązy ma cały brzuch poorany. Ja też ma rozstępy na plecach,kolanach i biodrach (ale to dlatego że dosyć szybko urosłam w pewnym momencie)... no ale może nie będzie tragedii ;) jestem wysoka, więc może ten brzuch rozejdzie mi się jakoś zamiast do przodu to tak w zdłuż tłowia heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywnie zaskoczona według tego jak ja licze to leci ci 17 tydzien. lekarze moze licza pelne tygodnie wiec pelnych tygodni masz 16. albo inaczej 16 tyg i 5 dni. ale jak dla mnie jestes w 17 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×