Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

u mnie koniec 22 tygodnia i 3.5-4 kg na plusie a wiec jest ok.brzuszek rowniez juz ciazawy i konkretny.mam taka teorie ze teraz tyle wazy dodatkowo moj biust bo mam 2 rozmiary do przodu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
U mnie waga nadal stoi w miejscu. Od początku ciąży nie przytyłam nic. W zasadzie się cieszę, bo jem sobie to, na co mam ochotę. Zobaczymy jak będzie dalej. Dzisiaj się strasznie nie wyspałam bo w nocy nas jakieś wichury i burze nawiedzały. Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
U mnie waga nadal stoi w miejscu. Od początku ciąży nie przytyłam nic. W zasadzie się cieszę, bo jem sobie to, na co mam ochotę. Zobaczymy jak będzie dalej. Dzisiaj się strasznie nie wyspałam bo w nocy nas jakieś wichury i burze nawiedzały. Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry koleżanki Pozytywna gratuluję córeczki, w którym tygodniu teraz jesteś ? Ja jutro zaczynam 24 tydzień, dla mnie tragedia 5 kg na plus hmmmmm, muszę się ograniczyć chyba jednak, bo nie wiem czy aż tyle dzidzia potrzebuje. Dzis waga nie tylko mnie zaskoczyła ale zaszokowała ogromnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry koleżanki Ja dziś przeżyłam szok, jutro zaczynam 24 tydzień, jest 5 kg na plus, 1,5 kg w ciągu tygodnia, przesada, i nie wiem dokładnie z czego to wynika bo na prawdę nie obżerałam się.... jestem załamana :( muszę się ograniczyć i częściej kontrolować wagę nić jeden raz w tygodniu .... Przesyłam link do obliczania wagi w ciąży czyli, ile powinno być, ile powinnyśmy przybierać w poszczególnych tygodniach: http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ http://www.wagawciazy.pl/Index

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry koleżanki Ja dziś przeżyłam szok, jutro zaczynam 24 tydzień, jest 5 kg na plus, 1,5 kg w ciągu tygodnia, przesada, i nie wiem dokładnie z czego to wynika bo na prawdę nie obżerałam się.... jestem załamana :( muszę się ograniczyć i częściej kontrolować wagę nić jeden raz w tygodniu .... Przesyłam link do obliczania wagi w ciąży czyli, ile powinno być, ile powinnyśmy przybierać w poszczególnych tygodniach: http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ http://www.wagawciazy.pl/Index

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi - z tą sklerozą, to czytałam, że kobiety w ciąży mają gorszą pamięć krótkotrwałą. Coś w tym jest, bo ja ostatnio zastanawiałam się, w którą stronę mam skręcić kierownicę, żeby na podjazd do garażu wjechać tyłem :) I skręciłam nie w tą co trzeba w efekcie :) :) dzidka - ja dokładnie nie wiem z autopsji jak to jest z opieką w ciąży na NFZ, tylko tyle, co pytałam u siebie w przychodni. Ginekolog jest 2x w tygodniu, wizyty są raz na 10 tygodni (czyli cztery), 3 USG. Jeśli wychodzą odchylenia w badaniach, albo ciąża zagrożona, to wizyty są częściej. Możliwe, że zależy to od przychodni również i lekarza jak mówisz. pozytywnie zaskoczona - mam rodzinę w Szwecji, jest tak samo z opieką w trakcie ciąży i porodu jak w Norwegii. Do tego mają taki socjal, że rodzina z trójką dzieci prawie na koszt państwa żyje. Można pomarzyć... ;) u mnie waga w miejscu, ufff....! 4,5 kg na "+" i połowa 23 tyg. Brzuch wyłazi. Stał się widoczny dla otoczenia, tak to ujmę ;) Ale ogólnie, to jest malutki raczej. Dopiero teraz ludzie zauważają mój stan i zazwyczaj oceniają na sam początek ciąży - ale to od ubrania w dużej mierze zależy :) Wcięcie w talii obecne, pępek na miejscu (chociaż dno już widać ;) ) Gorzej wygląda to jak jest gorąco, bo puchnę okropnie i wtedy wiadomo, człowieka więcej o 50%. justi - pisałaś, że apetyt masz większy teraz. Ja wręcz przeciwnie, jak tylko coś zjem to mnie mdli i mam posiłek w okolicy mostka gdzieś tak :( Wchodzą mi jabłka i jagodzianki za to. No i mam mdłości. Teraz dopiero. Z tego względu mam zrobić TSH, bo to ponoć nienormalne jest. Idę jutro do przychodni, więc czeka mnie również z rana akrobatyka z fiolką na mocz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi - z tą sklerozą, to czytałam, że kobiety w ciąży mają gorszą pamięć krótkotrwałą. Coś w tym jest, bo ja ostatnio zastanawiałam się, w którą stronę mam skręcić kierownicę, żeby na podjazd do garażu wjechać tyłem :) I skręciłam nie w tą co trzeba w efekcie :) :) dzidka - ja dokładnie nie wiem z autopsji jak to jest z opieką w ciąży na NFZ, tylko tyle, co pytałam u siebie w przychodni. Ginekolog jest 2x w tygodniu, wizyty są raz na 10 tygodni (czyli cztery), 3 USG. Jeśli wychodzą odchylenia w badaniach, albo ciąża zagrożona, to wizyty są częściej. Możliwe, że zależy to od przychodni również i lekarza jak mówisz. pozytywnie zaskoczona - mam rodzinę w Szwecji, jest tak samo z opieką w trakcie ciąży i porodu jak w Norwegii. Do tego mają taki socjal, że rodzina z trójką dzieci prawie na koszt państwa żyje. Można pomarzyć... ;) u mnie waga w miejscu, ufff....! 4,5 kg na "+" i połowa 23 tyg. Brzuch wyłazi. Stał się widoczny dla otoczenia, tak to ujmę ;) Ale ogólnie, to jest malutki raczej. Dopiero teraz ludzie zauważają mój stan i zazwyczaj oceniają na sam początek ciąży - ale to od ubrania w dużej mierze zależy :) Wcięcie w talii obecne, pępek na miejscu (chociaż dno już widać ;) ) Gorzej wygląda to jak jest gorąco, bo puchnę okropnie i wtedy wiadomo, człowieka więcej o 50%. justi - pisałaś, że apetyt masz większy teraz. Ja wręcz przeciwnie, jak tylko coś zjem to mnie mdli i mam posiłek w okolicy mostka gdzieś tak :( Wchodzą mi jabłka i jagodzianki za to. No i mam mdłości. Teraz dopiero. Z tego względu mam zrobić TSH, bo to ponoć nienormalne jest. Idę jutro do przychodni, więc czeka mnie również z rana akrobatyka z fiolką na mocz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nam forum fiksuje. Misia, nie martw się wagą! Ja okropnie się denerwuję tym przyrostem, więc cię rozumiem. Też tak jakoś miałam, że nagle siuuup! i prawie 3 kg nie wiedzieć czemu i kiedy! A teraz ze 2-3 tygodnie nic się nie zmienia. Też znalazłam ten kalkulator z viggo i mam na lodówce przyczepiony :) Ale z niego wynika, że za mało przybrałam... dziwne... a tego drugiego nie rozumiem prawdę mówiąc... Ale to może zamglenie umysłu ciążowe, spróbuję przyjrzeć się jeszcze raz potem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do wagi też mam 4 kilo do przodu i na razie stoi, nie jem dużo, kiedyś lubiłam kiełbaski w różnej postaci a teraz nie mogę patrzeć na niezdrowe rzeczy i pochłaniam owoce cały czas teraz czas na winogrona :) a brzuszek widoczny jak stoję w samych gatkach :p a tak w mieście to tak jak mówicie zależy od stroju. Co tam macie dziś na obiadki dla swoich mężusiów??? ja biorę się za rosół, jedyna zupa jaką mogę teraz ewentualnie przełknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrezygnowałam wczoraj z kluseczek kładzionych z boczusiem ze względu na upał. Było spaghetti z łososiem w sosie serowo-śmietanowym (polecam tak w ogóle, bo robi się w 5 minut a smakuje obłędnie). Będzie jeszcze na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki, mam propozycję- przestańmy się martwić wagą! proponuję tydzień pod hasłem: tydzień bez wagi tygodniem udanym (nie rymuje się, cholera, wiem). co Wy na to..? Iwka faktycznie, skoro wcześniej nie miałaś mdłości, a teraz się pojawiły hmmmm lepiej sprawdzić co i jak. u mnie sikanie do pojemnika-na-mocz-dla-krasnoludków: zaliczone.oddam dzisiaj, teraz chłodzi się w lodówce ;-) muszę sprawdzić czy w przypływie sklerozy przypadkiem nie postawiłam go koło soczku pomarańczowego, bo może się to skończyć tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o zesz w morde.............
obiadki dla mezusiow??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naik
Hej. No to tylko się cieszcie ,że brzuszki małe bo mój to już wygląda na końcówkę 7 miesiąca conajmniej. Widocznie taki urok 3 ciąży. My w paźdzerniku mamy 14 rocznicę ślubu a w lipcu minęło 15 jak się poznaliśmy. Prawie 7 lat temu ,kiedy rodziłam syna , znieczulenie w moim szpitalu kosztowało 500 zł . Nie wiem jak jest teraz. Ale dwa razy rodziłam normalnie i nie jest to dla mnie wogóle straszne. A znieczulenie trzeba pamiętać nie jest dla maluszka obojętne. Córeczce mojej koleżanki odjęcli punkty Apg bo była wiotka w skutek znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za te moje dziwne wpisy ale coś sie z forum działo.... Rzeczywiście coś jest w tym ze nagle hop i tyle kg do przodu. Wg tego kalkulatora to też za mało przybieram, z resztą w wg każdego prawie kalkulatora w necie hmmmm, ale jedno jest pewne, im mniej tym lepiej jeżeli dziecko dobrze się rozwija :) wiec należy się ograniczać :( Ja dziś zrazy z ziemniaczkami i surówką robię :) A teraz na basen idę, zobaczymy czy dam radę popływać. Później jeszcze jakieś zakupy i wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi świetny pomysł z tą wagą, a niech będzie :) nie możemy przecież sie stresować :) U mnie brzuch znaczny ale jednak wymiarów sprzed tygodnia nie zmienił, ile macie cm w brzuszku ? (w miejscu tym najbardziej wysuniętym :)) Pępek nadal na miejscu, nie wyskoczył :) Co do mdłości, jeżeli są "utrzymujące" się to rzeczywiście może warto to skonsultować z lekarzem ale jeżeli sporadyczne to myślę że mogą sie pojawiać, ja przynajmniej takie mam, np w niedzielę mnie zemdliło okropnie po śniadaniu.... :( ale jakoś przeszło i wczoraj było już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o zesz w morde- no właśnie,o żesz w mordę! ;-) to twoj mąż nie jada??? dla mnie dzidzi I MOJEGO MĘŻUSIA będzie dziś sałatka z kalafiorem i warzywami z resztą kurczaka z wczoraj...nie chce mi się gotować jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_m
Wg.poradników do 20 tyg.kobieta powinna przytyc 5 kg.wiec nie macie sie co martwic.Ja w pierwszej ciązy przytyłam prawie 30 kg i zaraz po porodzie wróciłam do wagi sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o zesz w morde.............
moj MAZ oczywiscie, ze jada. Wczoraj np. ugotowal nam wspanialy obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia poszłabym z Tobą na basen teraz...nie chce mi się pilatesu ale chyba będę musiała bo mój basen wieczorny nie pewny jakiś jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - przy kolejnych ciążach brzuszek szybciej wyłazi i jest większy, to fakt. Z obserwacji wnioskuję ;) BZDURA!!! - znieczulenie zewnątrzoponowe nie szkodzi dziecku, nie dociera do płodu! Nie wierz w głupoty! Jest bezpieczne dla dziecka, może zaszkodzić matce, ale w 99% są to sytuacje, gdy jest źle podane! Dziewczyny, trzeba się ważyć i kontrolować wagę, bo nadmierny i szybki przyrost może oznaczać np. początek cukrzycy i innych paskudztw. Tylko nie fiksować na tym punkcie. I kto to mówi, no nie... ;) Ja mam 77cm w pasie teraz. Ale rano przed śniadaniem ;) Misia - no właśnie moja gin też podejrzewa coś z tymi mdłościami i stąd to skierowanie na TSH. Acha i przepraszam Was bardzo za mój wczorajszy wredno-smętny nastrój. To hormony chyba, bo wyłam cały wieczór :( A dziś już ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Ja od wczoraj mam wrażenie, że mały się rusza. To już 20 tydzień, więc możliwe, ale nadal nie jestem pewna, czy to na pewno to...Niby coś jakby przepływało w tym brzuchu, ale ciężko to na razie określić. A co do wizyt u lekarza na NFZ, to faktycznie chyba różnie bywa. Ja dobrze trafiłam widocznie, USG mam często, a wizyty co 4 lub 3 tygodnie więc standardowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi_m - gratuluję spadku wagi! Mam koleżankę w pracy, przytyła 20 kg a po 6 m-cach wyglądała jak gdyby nigdy nie rodziła. Tylko, że ona przytyła te kg w ostatnich dwóch miesiącach właściwie. Ja to bym się w 10 kg. chciała zmieścić. Marzenia... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidka - super!!! :-D To na 90% Mały Żeglarz pływa ;) Zobaczysz, jak się teraz rozpędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwka jasne, że trzeba, ale raz na tydzień chyba wystarczy..? już wiadomo, że wlazłyśmy w tym tygodniu na wagi to teraz parę dni "oddechu"..3kg nie przybędzie w 3dni (chyba 8-/ ) żeby się tym przejmować potem Dzidka, to Ty jesteś jeszcze "świeżynka" ruchowa :-) coś chyba dobrze czujesz, że to Małe Bobo ćwiczy w brzuszku pływanie żabką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_m
Któraś z Was napisała,ze gondola x landera jest mała,ja uważam,że idealna,poza tym dziecko jest w niej wozone do 6 m-ca,wiec po co wieksza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basen super sprawa :) chociaż ja na razie się nie wybieram bo u nas wymyślili jakąś wakacyjną promocję i w basenie jest jak w puszce z sardynkami, a że pływak ze mnie amatorski to podziękowałam ;) na szczęście dookoła mnóstwo jezior także korzystam w każdej możliwej chwili :) Podziwiam, że mąż ma czas gotować obiadki :) mój co najwyżej zaserwuje mi śniadanko do łóżka w niedzielę :), a w tygodniu nie ma czasu nawet odpocząć biedaczek, więc nie zmuszę Go do gotowania a zresztą nawet nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×