Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

szkoda, a mialas miec robione usg jutro? chyba zrobie szarlotke z budyniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczki zachęcam Was do planowania urlopu !!! Nie ważne czy w Polsce czy za granicą ! Mnie urlop niesamowicie uskrzydlił, odstresowałam się i mam tyle energii.. POLECAM !!! A co z Miax ??? Odzywała się ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry;) Nika dzięki za komplement;)miło mi się zrobiło co z Miax?dlaczego jedzie do szpitala???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka wczoraj miałam akcje to masakra. mieszkam na 4 pietrze czyli dosc wysoko siedzialam na balkonie z rodzicami patrzylam bo tak jaskółki nisko lataly jak nigdy ale musialam wstac do wc idac przez salon patrzylam na tel nagle cos wielkiego przelecialo mi tyle co nad glowa tak sie wystraszylam ze cala zbladlam zrobilo mi sie slabo i uderzylam plecami o sciane okazalo sie ze to ptak wlecial takiej paniki narobilam jak by nie wiem co to bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema , mamuski, Miax idzie do szppitala, bo nie dostała listu, a podobno juz 14tc u niej , ja jutro mam wizytę ;), ide z moim m, bede w 15t4dc , może płec nam juz powie ;) ale u nas słonecznie się zapowiada , ale nie wiem czy się cieszyc bo i tak chyba tylko męczarnia mnie czeka, a tak zamarzylo mi sie jeziorko , musze zapytac jutro lekarza czy moge poplywać w jeziorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi pływać możesz,nawet do końca ciazy a ja jestem od dzis słomianą wdową,mój pojechał do Paryża w delegację;( a najstarsza pisze dziś maturę a ja zaraz się zbieram bo muszę zarejestrowac oficjalnie moją ciażę w Securite Sociale-odpowiednik naszego NFZ takie tutaj przepisy buziaczki i miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej Mamuśki! Miałam bardzo udany weekend - pomijając sobotni ból głowy i przegraną Polaków :( Wczoraj po obiedzie wybraliśmy się z mężem do parku, zaliczyłam tam gofra ze śmietaną i wiśniami wiśniami w żelu a 2 godziny później kiełbaskę z grilla:) mąż patrzył na mnie z niedowierzaniem jak wcinam to wszystko po solidnym obiedzie:) sama byłam w szoku... po zjedzeniu tego wszystkiego wyglądałam na 5 miesiąc, nikt nie mógł mieć wątpliwości, że jestem w ciąży:) w środę o 10 mam wizytę i jak zwykle na 48h przed nią zaczynam świrować czy wszystko jest ok:/ to staje się już jakąś regułą... masakra... nienawidzę tego uczucia:( macie jakiś pomysł co z tym zrobić? znacie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam co wizyte usg ;) no szkoda , szkoda, o 14 zadzwonie i sie zpaytam keidy mozna przyjsc popoludniiu bo M tez chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :) strasznie boli mnie pośkladek :( ból promieniuje mi do uda. Masakra. Mam tak od miesiaca. Na początku ból odzywał się zazwyczaj pod koniec dnia i nie był tak uciążliwy, więc nie przejmowałam się za bardzo. Teraz boli mnie na okrągło. Ciągnie mnie coś w tym pośladku jak cholera :/ każdy ruch sprawia mi ból ;( na wizytę do gina idę dopiero za 2 tygodnie, więc zastanawiam się czy nie wybrać się wcześniej np. do ortopedy? no bo to pewnie od kręgosłupa, coś mi uciska.... co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manololo ja myślę,że to od kregosłupa..mam pewne doświadczenia z kregosłupem ,jestem po operacji ,współczuje ci bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Wróciłam z młodszym dzieckiem od lekarza. Diagnoza - angina. Tak myślałam ,że to coś z gardłem. Teraz robaczek zansął. Manolololo ja też mam takie bóle w pośladku ale u mnie to tylko kiedy stoję. Czasem ból jest bardzo silny i rwący. U mnie to jeden z uroków ciąży,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manolololo ja mialam straszny bol calej reki i dretwienie i okazalo sie ze dysk w szyi wypadl i uciska na nerw :/ bolalo dzien i noc przez 3 miesiace, teraz jest duzo lepiej. u ciebie albo to kregoslup albo ciaza np rwa kulszowa- mialam w pierwszej ciazy, bol taki jak opisujesz. Pati ale mialas akcje z tym ptakiem- ja by na zawal padla :/ Francoise a jak dlugo M bedzie na delegacji? powodzenia dla corki :) Marcys ja mam usg jutro i tez swiruje, teraz mysle ze nie jestem w ciazy- no masakra jakie czlowiek ma mysli glupie. to moje 2 usg a jestem w 14 tyg. Nika oj biedny twoj synek, angina bywa bolesna :( moje dziecko tez dzis pokazywalo ze gardlo go boli ale temp nie mial, zobaczymy pod wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniówkaaa
Witam wszystkie Mamy ;) Mam pytanie, w którym tygodniu mam się spodziewać pierwszych ruchów płodu ? Jest to moja pierwsza ciąża więc nie wiem kiedy mogą się pojawić a położna kazała mi tą datę zapamiętać żeby w kartę ciąży wpisać. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_m
Grudniowkaaa tak ok 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
manolololo, ja mam dokładnie takie same bóle, też słyszałam że to to ucisk na nerw/nerwy i związane jest bezpośrednio z ciążą (z powiększającą się macicą) ale z lekarzem tego jeszcze nie konsultowałam. zamierzam o to zapytać na najbliższej wizycie w środę. napisze Ci czego się dowiem:) jastro, ja jutro zaczynam 14tc, usg mam na każdej wizycie (co 3 tyg.) a przed każdą te same nerwy i stres... wczoraj wieczorem zabrakło mi luteiny i przez długi czas nie mogłam zasnąć, cały czas zastanawiając się czy czy czuję jakieś bóle brzucha... poza tym ostatnio biorę tą luteinę trochę w kratkę bo mam już tego serdecznie dość... nika_80, zdrówka dla małego! moje całe dzieciństwo to jedna wielka angina, więc wiem jak mały się czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudniowkaaa tak okolo 20-21 tyg powinnas poczuc pierwsze ruchy :) Marcys a dlaczego tak dlugo bierzesz luteine? wiekszosc bierze chyba do 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez od jakis trzech tygodni boli posladek. ale czytalam i nawet kiedys tu wklejalam fragment artykulu na ten temat. to jest jeden z urokow ciazy :) i nie ma sie czym martwic choc jest to dosc uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
jastro, ponad 2tyg temu miałam infekcję, musiałam brać lek dopochwowo, nie dało się tego jakoś połączyć z braniem luteiny(też dopochwowo) więc trochę z tą luteiną ściemniałam i zaczęłam mieć bóle podbrzusza...kiedy zapytałam lekarza jak długo jeszcze muszę się męczyć z tą luteiną, odpowiedział, że w związku z tym jakie miałam dolegliwości w czasie brania leku na infekcję, mam ją brać normalnie( w moim przypadku 2x2 tabletki) do 14 tyg. a później zaczniemy zmniejszać dawkę...czyli pewnie za jakieś 2tyg. odstawię w ogóle...taką mam nadzieję, bo biorę ją już 9 miesięcy i mam dość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisałam się do ortopedy na jutro na 19. Miałam dużo szczęścia bo najwyraźniej akurat jakiś termin się zwolnił u bardzo dobrego lekarza (sprawdziłam opinie na jego temat w internecie). Kolejny wolny termin u dowolnego ortopedy znalazłam dopiero za 2 tygodnie! mam nadzieję, że coś zxaradzi na mój bolący pośladek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, na pewno zdam relację :) póki co idę dojeść ogórkową, którą jednak oszczędziłam w sobotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manololo tylko nie zjedz znowu 2 litrow bo pekniesz hehe :) sluchaj jesli to jest ucisk na nerw to zamiast do ortopedy powinnas isc do neurochirurga. ja wlasnie tak mialam. Marcys o kurcze 9 miesiecy to naprawde dlugo. znajac siebie to juz bym sobie zmniejszyla dawke o polowe hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam sluchawki na uszach i sie wydzieram. dziwne ze sasiedzi jeszcze policji nie wezwali hehe. wiecie ze ile razy slucham R.Kelly World's Greates - tyle razy rycze, a piosenka ma juz ladnych pare lat hehe. ja wogole czesto rycze jak slucham muzyki i to nie rzadnej poscielowej ale np zimy Vivaldiego albo Bon Jovi Akona itp hehe. zawsze zalowalam ze nie jestem skrzypaczka choc skrzypiec nigdy w rekach nie mialam :D ;D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grudniówkaaa
Dziękuję Wam za informację . ;) no to poczekam sobie jeszcze na ruchy maluszka . Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj caly dzien na truskawkach, rano na sniadanie zupa mleczna z ryzem, pozniej zrobilam sernik na zimno z truskawkami tylko zapomnialam kupic bez galaretki ale i tak jest dobre no i jeszcze mam koktajl. Juz mnie brzuch boli od tych truskawek ale co tam... Wczoraj na obiad zrobilam ryz z warzwami na patelni najesc sie nimi nie moglam ostatnia porcje oddalam psu ale tak bylo mi jej zal, dawno nie jadlam tego i ciagle mialam ochote na to danie :) U nas na dworzu dzis wrecz upal ale do 14 bylam na dworzu teraz siedze w domu i ospoczywam . Strasznie spac mi sie chce ale musze wytrwac do wieczora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! Mi dziś troszkę smutno bo oddałam swoje dwa króliczki. Ale znalazłam im dobry dom i pocieszam się ze będą tam miały dobrze. Od kilku dni czuję dziwne bulgotania i bąbelki w brzuchu i myślę że to dzidzia. Cały dzień prawie przespałam ale znalazłam też czas by poczytać wszystkie wpisy. Luska prawie 8 lat temu rodziłam w Ustce i nie miałam powodu do narzekań. Z powodów rodzinnych zastanawiamy się z mężem nad powrotem do Słupska i wtedy będę rodzić w Ustce. Teraz jednak będę więcej pytać położne jak czegoś nie będę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Dzięki za wsparcie anginowe :) Moja bratowa jest w pierwszej ciąży. Szczuplutka dziewczyna ,a ruchy poczuła dopiero w 22 tc. Nie ma na to reguły. W końcu każda się tego doczeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×