Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Iwka knedle super sprawa, ja nigdy nie robiłam :) Teraz nie wchodziłam na wagę ale też mam jakieś 7 kg do przodu, nie jem dużo a jednak tyję, teraz czytałam że jeżeli jestem w 29 tyg to pewnie przybędzie mi jakieś 5 kg do końca ciąży hmmm, a tak się cieszyłam że 12 kg nie przekroczę :P że może nawet do 10 nie dojdę ale to już niemożliwe :D Jestem po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia, pierwsze spotkanie - organizacyjne i wstępne ogólne informacje dot spotkań, szkoły, szpitala. Ogólnie fajnie bo położna próbowała rozwiać wszelkie "opowieści" krążące o szpitalu i z tego co zapamiętałam to na pewno: - znieczulenie bezpłatne mogę otrzymać bez problemu ylko muszę powiedzieć o tym jak tylko przyjadę do szpitala aby zrobić badania i spotkać się jeszcze w odpowiednim czasie z anestezjologiem; - krocze nie tną jeżeli nie ma potrzeby, krocze nacina i zszywa położna i twierdzą ze nie zależy im na tym aby nas kaleczyć i sobie pracy dodawać :) Położna mówiła troszkę o dokumentacji niezbędnej do wzięcia do szpitala, o tym co dla mnie, co dla dzieciątka wziąć, mowa była też o przepisach prawnych, wiedziałyście że mąż może wziąć zaraz po porodzie l4 na 2 tyg na opiekę nad żoną ? O szczegółach jeszcze będzie. Kolejne spotkanie za tydzień, zwiedzanie oddziału położniczego i dalsze zajęcia. Na pewno będę dawała znać co nam tam ciekawego opowiadają :) I dostaliśmy pierwsze prezenty, buteleczkę lovi, próbek kilka m.in. wkładek laktacyjnych itp. Miłego wieczorka Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
Misia, a Ty w którym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja po wizycie, Bąbel cały i zdrowy w ułożeniu pośladkowym... waży całe 918g a dziś zaczęliśmy 27tydź. ja sama mam kolejne 2kg na plusie czyli od początku ciąży 3 a do końca powinnam jeszcze jakieś 6 czyli powinnam w 10 sie zmieścić. mam zalecenie tylko więcej pić. mnie katar już przechodzi, na szczęście a gardło pobolewa czasem, ale panadol na noc wole łyknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
Iwka, jak Tobie mogło wyjść 2 tys? Ja liczyłam: wózek, łóżeczko, materac do łóżeczka, dwa komplety pościeli, niania elektroniczna z czujnikiem oddechu, sterylizator do butelek, fotelik samochodowy i baza iso fix, komoda z przewijakiem, jakaś szafa/ szafka, wanienka, termometr na podczerwień i ciuchy. Już nie liczyłam butelek, smoczków, pieluch. A na pewno jeszcze o czymś zapomniałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
monika31 ty prawie nic nie przytyłaś - nieźle! :) Ja dziś kupiłam wieelki kawał fileta z dorsza i sobie usmażyłam, do tego kiszona kapucha i frytki - jak nad morzem, a co! :D:D:D hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik ja w Bydgoszczy rodzę, Szpital Miejski przy ul. Szpitalnej. Jestem w okolic Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
ach, oki, myślałam, że wawa. ja mam zamiar rodzić w wawie, choć będę mieszkać w gdyni - mogę też ostatecznie rodzić w gdyni - najważniejsze., żeby nie zacząć gdzieś pomiędzy, bo skończy się toruniem albo pasem awaryjnym gdzieś na autostradzie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do monika31 Faktycznie malutko przytylas, mi do tej pory poszlo 5kg, i tez 27tydz. A jeszcze niedawno sie martwilam bo tylko 3kg na plusie :).... Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mamdo was pytanko odnosnie toksoplazmozy, wyniki wyszly mi ujemne czyli nie przechodzilam ani nie przechodze toks.. I moje pytanie brzmi kiedy najlepiej wykonac kolene badanie.... Martwie sie bo dzisiaj obieralam ziemniaczki a mam rane na dloni i boje sie czy cos mogla sie przeniesc... I jezeli nawet doszlo do zakazenia to czy nic sie nie stanie jak zrobie te badania za4 tyg? Prosze nie smiejcie sie, chce byc po prostu pewna... Pozdrawiamy Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, no mnie tylko te 3kg przybyły ( z tego Bąbel już prawie 1kg waży) ale na początku mimo braku wymiotów chudłam, a brzucha mam sporego. ale u mnie paskudna pogoda, nie leje ale siąpi i zimno :( skoro mam zalecenie więcej pić - czego nie lubie zawsze mało piłam - to wlewam w siebie 400ml kubek herbaty do śniadanka ;) dziewczyny co do wyprawki jeśli planuje sie bazować na używanych rzeczach to tragedii jeszcze nie ma ale jeśli ktoś planuje nowy wózek i to z tych lepszych to ponad 2 tyś na niego wyda :( ja mam obiecany i wózek i łóżeczko a to ogromna oszczędność no i ciuszki mam na początek po siostrzeńcu ale tak wszystko kupić to na prawdę kilka ładnych tysiaków pójdzie. No ale czego byśmy odmówiły naszym skarbom? rozpisałam sie miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Dzięki za informacje jak sobie poradzić z katarem, dziś niestety nie lepiej, kaszel doszedł i ból gardła, ale zapisałam się do lekarza, ponieważ nie dawno zmieniłam lekarza rodzinnego i jeszcze u niego nie byłam, więc stwierdziłam, że jest okazja wypróbować, a przynajmniej mnie osłucha i będę spokojniejsza, bo jak w weekend mi się pogorszy to już gorzej. Dziś zaczęłam dietę cukrzycową, zjadłam śniadanko i za godzinke mierzenie cukru. Musze się kłuć 6 razy dziennie, ale nie mam wyboru muszę dać radę, wszystko dla naszych Maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik, do Wawy mi daleko ;) Musimy wybrać takie szpitale co by było nam jak najlepiej :) Dalida trudno mi powiedzieć kiedy powinnaś się zbadać, ja tylko powiem że miałam badanie na tokso w 12 tyg ciąży i teraz w 24 tyg ciąży i wyszło ok, na zasadzie że nie przechodziłam i nie przechodzę. Nie wiem czy badania w ciąży przewidują raz jeszcze tokso ale chyba już nie. A ty kiedy miałaś robione badanie ? i ile razy w ciąży ? monika jak widzę jak malutko przytyłyście to aż mi przykro :( bo u mnie tak kolorowo nie będzie ale wiem że to zależy od budowy ciała i podatności na tycie, ja tę podatność mam, nigdy szczuplutka sama z siebie nie byłam ani drobna więc czeka mnie co mnie czeka :( A co do wyprawki masz rację, zależy kto co wybiera (nowe, używane, z górnej półki z "dolnej" itp) i na co kogo stać :) można za mniej można za więcej. Pozdrawiam Mamusie i dobrego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidka piszesz że idziesz do ogólnego lekarza ... a wy dziewczyny nie macie zaleceń aby nawet z przeziębieniem iść do gina tego który was prowadzi w ciąży ? Bo ja mam właśnie takie zalecenie. Nawet pomyślałam że to dobre rozwiązanie bo kiedyś Luśka pisała że była u lekarza pierwszego kontaktu, była chora, dostała antybiotyk pomimo że lekarz był poinformowany o ciąży a jednak skutki były opłakane... tylko zastanawiam się że pewnie zależy to od lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , tak odnośnie leków, to czasem koniecznosć wzięcia jest większa niż ryzyko ,że coś maluszkowi się stanie. Poza tym prawie na każdym leku znajdziecie informację ,że nie można stosować w ciąży. Przecież logiczne ,że nikt testów na ciężarnych nie przeprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprawka temat rzeka... :) Ja do tej pory wydałam ok 1 tys i brakuje mi tylko wózka. Więc w 2 tys się zmieszczę. Nie potrzebuję zbędnych "bajerów" , które będą użyte raz albo wcale a kasa wydana. Sterylizator po co ? Nie można butelki w garnku z wodą wygotować ? Czasami zastanawiam się jak my biedni przeżyliśmy będąc niemowlętami bez przewijaków, pieluszek jednorazowych, niań elektro.. itd... Biedne te nasze mamy były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
Monika31 - jeśli herbata to tylko nie czarna - taka to raczej odwadnia niż nawadnia - najlepiej pij wodę niegazowaną lub ewentualnie soki rozcieńczaj wodą, ale takie bez cukru soki - bez barwników, sztucznych aromatów itp. Można też pić herbatę zieloną, rumianek - ale z tym nie należy przesadzać. Co do lekarzy - moja ginekolog wyraźnie mi powiedziała, że jeśli coś mi dolega to mam iść do specjalisty w danej dziedzinie - czyli z przeziębieniem do internisty - interniści wiedzą jak leczyć ciężarne, by było bezpieczne. Niektóre leki są testowane pod kątem ciężarnych - ale jest ich bardzo niewiele i zazwyczaj leczy się objawowo - no chyba, że choroba się rozwinie i wtedy trzeba brać np. antybiotyk. Ważne jest, by nie przerywać leczenia jeśli np. po 2 dniach się poprawi "bo nie chcę truć dziecka" - to jest błąd. Antybiotyk trzeba zawsze dobrać do końca, wg zaleceń. Ja jestem na lekach na jelita i wątrobę od wielu lat i teraz nawet mi czasem zwiększają dawki w zależności od wyników krwi, a na ulotce jednego z tych leków można przeczytać, że należy odstawić co najmniej 3 miesiące przed zapłodnieniem! Jest też napisane, że badania na ciężarnych myszach wykazały, że po podaniu rodziły się myszy niedorozwinięte... A mimo to muszę brać te leki bo inaczej wątroba by mi "wysiadła" i lekarze uspokajają, że kobiety ciężarne (te u których rozwinęła się cholestaza ciężarnych) biorą ten lek i rodzą zdrowe dzieci. Ja rodzę w wawie mimo, że będę mieszkać w trójmieście, bo tutaj już mam wszystkich lekarzy prowadzących mnie całościowo (dwóch ginekologów, gastrolog i hepatolog) i szpital, który "w razie czego" zapewni mi i małemu najlepszą opiekę. Ale oczywiście w trójmieście muszę mieć plan awaryjny i już mam namiary do jakiś lekarzy, których muszę też wkrótce odwiedzić. Co do toksoplazmozy - robiona jest chyba w każdym trymestrze jeśli przy pierwszym razie wyszedł wynik negatywny (czyli że się nie przechodziło) - czyli łącznie 3 razy w ciąży, ale jeśli masz obawy to powiedz o nich ginekologowi i zapytaj, czy mógłby cię skierować jeszcze raz na to badanie, żebyś i ty była spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
Mój ginekolog nic nie mówił, że z przeziębieniem mam się zgłaszać do niego, wydaje mi się, że jednak do internisty, bo przecież on jest od tego i powinien wiedzieć co można w ciąży, a co nie. Myślę, że obejdzie się bez antybiotyku, ale wole iść, bo będę spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
Na pewno z niektórych rzeczy można zrezygnować - staram się robić taką rozsądną selekcję - ale z niektórych elementów nie chcę zrezygnować, z uwagi albo na bezpieczeństwo malucha (bardzo dużo podróżujemy), moją wygodę, spokój ducha lub oszczędność czasu. :) swoją drogą właśnie ostatnio z moją mamą o tym rozmawiałąm, że ona to miała przechlapane - ale sama teraz chętnie korzysta z dobrodziejstw nowoczesnych wynalazków przy opiece nad dziećmi mojego starszego brata i sama mi doradza co warto a czego nie. Z resztą mam wokół siebie kilka "dzieciatych" przyjaciół i też doradzają od strony praktycznej, także może uda mi się nie utonąć w tych wydatkach :) Lepiej trochę przyoszczędzić na przyszłe lata :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titucha
jak tak patrzę na wypowiedzi jak mało przytyłyście to mnie to przeraża, ja przytyłam w zasadzie tylko w cześci dzidziusiowej czyli brzuch mi urósł. Ale ja wystartowałam z wago 40 kg ( malutka jestem i drobna bardzo) i już jestem na plusie 8 kg a to 29 tydzień. Jak czytam że może mi przybrać jeszcze około 5 kg to się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titucha nie martw się ja tez mam 8 + i wczoraj zaczęłam 29 tyd. Przypominając sobie pierwszą ciążę (ogólnie 11 kg+) to teraz jestem olbrzymia :) A niestety nie należę do drobnych dziewczyn. I wiem żeby pozbyć zbędnych kg po porodzie będę musiała naprawdę się zebrać. Myślę że teraz tyję trochę szybciej bo obecną ciążę muszę praktycznie spędzać na leżąco. Ale rowerek i spodenki pomagające schudnąć (działają na zasadzie sauny) już czekają. :) Także nie martw się po porodzie zrzucimy te kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhshhehdb
Nie chce nikogo obrazic bo jestescie w ciazy,ale masakrycznie przesadzacie z waga,niby dziecko najwazniejsze a widac ze tylko waga sie liczy dla mnie to hipokryzja,zaraz kazda powie ze sie zdrowo po prostu odzywia lecz ciezko uwiezyc ze panna ktora przytyla 3 kg nie ogranicza sie,zal,zycze wszystkiego dobrego mimo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia1126 Badania mialam robione niecaly mieisac temu, i tylko 1 raz na prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy też miewacie lenia? Mi nawet nie chciało się dziś wstać ale pomógł mi telefon od mojej mamy i teraz jestem zła. Bo mama załatwiała nam transport na przeprowadzkę ale wczoraj facet zadzwonił i stwierdził że jednak nie podejmuje się tego za cenę którą podał pierwotnie ( 1,30 zł /km) i chce zwiększyć stawkę. Załamałam się. 30.09.2012 zdajemy mieszkanie a znów muszę szukać transportu. ech.... mam sporo spraw jeszcze do załatwienia związanych z tą przeprowadzką a jestem trochę "spowolniona" przez obowiązek oszczędzania się ( ciąża zagrożona) a tu jeszcze szukać transportu. Dziewczyny czytam Wasze wpisy odnośnie badań na tokso.... ja miałam robione raz i lekarz powiedział że już nie będę miała ich robionych. Ale podpytam Go jeszcze na kolejnej wizycie czemu tak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titucha
wyszlam wlasnie od lekarza, zlapalam jakas wirusowke:/ no i generlanie mam do psiulkania tantum verde do nosa wode morska do ssania tymianek i podbial no i w razie goraczki lub przy bolu glowy apap. mam tez duzo pic i spac ile wlezie. czuje ze zszybko jak po cudownych lekach nie minie ale jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titucha
dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidka-2012
No widzicie jakie to życie przekorne jest :) Niektóre z nas martwią się, że tyją za dużo, a inne ( jak ja), że nie tyją wcale bo okazuje się, że tak źle i tak nie dobrze. Ja dziś pierwszy dzień na diecie cukrzycowej czuje się średnio, ale organizm musi się przyzwyczaić, no i mierze cukier, ale nadal skacze niestety. Zobaczymy za kilka dni, jeśli się unormuje znaczy, że dietka działa na nas dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik96
Jeśli wyniki pokazują, że nigdy nie chorowało się na toksoplazmozę należy powtarzać badania w każdym trymestrze - niektórzy nawet robią częściej, jeśli kobieta przebywa w środowisku sprzyjającym zarażeniu. Im wcześniej wykryta toksoplazmoza i im bardziej zaawansowana ciąża - tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie u lekarza więc tak waga 70kg czyli 8 + gdy robiłam glukoze dawałam też mocz do badania ale zgubili próbkę więc czeka mnie znowu siusianie do pojemnika :( a co z USG? więc tam gdzie robie USG to tamten lekarz się z tamtąd zwalnia i muszę iść prywatnie ale to w połowie października w 32tc. Od poniedziałku 29tc zaczynam więc leci ładnie... A i zapomniałam szyjka ładnie się trzyma także wszystko jest ok. Następna wizyta 3października... Wogóle byłam pewna że mam do lekarza na 9 więc się zwlokłam przed 7 z łóżka i autobusem do lekarza co do czego to się okazuje że mam na 11 myślałam że wyjdę z siebie ale lekarz powiedział że przyjmie mnie szybciej bo trochę się naczekam. Niestety tyle pacjentek było że weszłam 10:55 normalnie bomba... Młoda takiego czadu dzisiaj dawała że ho ho... Co do mojego zwiększonego wyniku z glukozy 143 dostałam skierowanie do diabetyka i we wtorek wizyta więc się dowiem czy też jakaś dieta czy po prostu na ten wynik można jeszcze przymknąć oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×