Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie szkoda wam pieniedzy na to

powiedzcie mi dziewczyny po co bierzecie ślub kościelny skoro i tak

Polecane posty

przed dizeciakmi na ktorych robią wrażenie słowa - konklawe , sobór , gnoza ,sola scriptura czy inne znaki tajemne ;) twoja " wiedza " i odbijanie piłeczki może i robią wrażenie :) na kimś kto Biblię czyta - wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-jeśli chodzi o sekty, to warto czytać książki siostry Michalik bodajże czy jakoś tak. No i mam znajomego, który się zajmuje specyfiką obrony wiary przed sektami. Facet jest zabawny, bo przyjeżdżał do mojego miasta i dyskutował z Jehowymi, zna całe ich czasopisma na pamięć i książeczkę do rozmowy z ludźmi też. Z braku argumentów zaczęli go unikać i bardzo go nie lubią. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, już wiem, JAKĄ Biblię czytasz :) Pozdrawiam serdecznie :) Miło się z tobą rozmawia, choć sadzisz potworne błędziska :) Udanego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-jeśli chodzi o sekty, to warto czytać książki siostry Michalik bodajże czy jakoś tak. No i mam znajomego, który się zajmuje specyfiką obrony wiary przed sektami. Facet jest zabawny, bo przyjeżdżał do mojego miasta i dyskutował z Jehowymi, zna całe ich czasopisma na pamięć i książeczkę do rozmowy z ludźmi też. Z braku argumentów zaczęli go unikać i bardzo go nie lubią. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie siewydaje ,ze on jak na katolika i to jeszcze kraju Papieża Polaka to jest bardzo radykalny . Ale co innego jego prywatna wiara i przemyślenia na rózne tematy a co innego wymogi takiego czy innego " szoł " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak, świadkowie Jehowy :) Wykute na pamięć wybrane wersety, bez których nie mogą istnieć. Ale wiesz, to jest tak, że ludzie wolą poczucie bezpieczeństwa "wspólnoty", niż wolność pozwalającą myśleć. Moja przyjaciółka (wraz z wieloosobową rodziną) była w sekcie Moona. Tragedia dla najbliższych. Kojarzone narodowościowo małżeństwa, wielotysięczne spędy... Dziewczyna była głucha i ślepa na rozsądne i nierozsądne argumenty... Dopiero gdy jej ukochany brat wyłamał się (został katolickim księdzem) i zginął w wypadku, obudziła się z tego koszmaru i włączyła rozum. Ale rodziny już nie ma. Przykre to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepsze błędzy ortograficzne niz te wynikajace z braku wiedzy i aż drżę ,zeby ktoś twojego " artykułu " poważnie nie potraktował , obojętnie na jaki byłby temat . Bo jeśli z taką wiedzą uważasz uprawomocniona do pisania na temat wiary i KK - to Boże miej nas w opiece :) Prasa , szeroko pojęta schodzi na psy :) No ,ale powodzenia , po serniku , krtew leiej krąży , moze coś z tego edize :) Ale sie ostaraj trochę , proszę cię , a nie upajaj sie własnymi wyobrażeniami o swoim intelekcie . Bo nie ma czym , naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hthtrhjytjykyu
Eh... Czytam sobie ten temacik i jedyne co mnie tu zanurtowało i zaciekawiło, to głupotka Damascenki :D Oj pierdoły piszesz... i jeszcze pouczasz :D A biała suknia oznacza czystość - co za tym idzie dziewictwo, więc nie tylko wianek jest tego symbolem. Za dużo piosenek biesiadnych :D Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allium-Wiara nie jest tylko i wyłącznie rzeczą prywatną. Za tym idż czyny i słowa. Rozwalił mnie jego stary wywiad z Cejrowskim. Jesli Cię to ciekawi, znajdź filmik. Nie wiem kto się gorzej zachował. Zaatakował go nie po chrześcijańsku. Obydwaj zachowali się jak zakompleksione dzieciaki, a nie jak dojrzali, kulturalni, renomowani reporterzy. To fakt. W wielu rzeczach jest konkretny i za to szacun. Coś mi jednak nie pasuje, chyba jeszcze nie mam zdania wyrobionego do końca. Natomiast on mam wrażenie mówi "to jest be, ale spróbujmy z szatanem iść na kompromis".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo oobaj w pewnym sensie ;) próbują stać sie " bardziej świętymi od Papieża " , " czołowym katolikiem " i stąd ta konkurencja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej nie szuakać sobie wzoru omiędzy ludźmi . Lepiej po prostu nasladowa,c Jezusa . Jezus jest Człowiekiem i Bogiem , zna nas ,zna nasze problemy , po coż wzorować siena ludziach , którzy dziś są tacy jutro inni ? Jezus zawsze jest ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A biała suknia oznacza czystość - co za tym idzie dziewictwo, więc nie tylko wianek jest tego symbolem. Za dużo piosenek biesiadnych Taaaa, jasne :) Muszę o tym powiedzieć szefowej :) Całe jej pismo normalnie zbankrutuje :D Biała suknia jest tradycją tylko dlatego, że była dawniej oznaką zamożności rodziny z której wywodziła się panna młoda. Biały barwnik był trudny do zdobycia i bardzo kosztowny. Po ślubie młoda mężatka przez tydzień po ślubie pojawiała się w tejże sukni na wszelkich balach, kolacjach i spotkaniach. Ale przecież ty wiesz lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie do końca zrozumiałam z tą "konkurencją". :) Ja to w sumie czytam, bo aż tak wielu nowości się nie dowiem. Ale on rzuca hasłami czasem i pisze luźnym stylem. Więc czegoś ciekawego można się dowiedzieć i jak zainteresuje rozwinąć temat i poszukać o tym czegoś więcej. Osobiście uważam, że ma super porównania i gadane. Niektóre argumenty odpowiadają moim, a niektórych bym nie wymyśliła, więc ta książka to też trochę dla mnie forma praktyczna. Z jednej strony pokazanie tego jak wiary można bronić, a z drugiej, jakie argumenty dla swoich poglądów m taki Prokop i jak świat widzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allium-oczywiście, że Jezus jest wzorem. Ja nie szukam w Hołowni autorytetu. Choć w pojedynczych rzeczach ludzie mogą być dla nas wzorem. I my mamy być wzorem dla innym. Natomiast to oczywiste, że idealizacja zakrawa na bałwochwalstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-to dlaczego aniołowie ukazywali się w bieli i Jezus po zmartwychwstaniu też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i Cejrowski i Hołownia sa ludźmi mediów , sa ludźmi dość wyrazistymi i krewkimi ;) Obaj są troche jak dwa samce alfa :) a wiadomo ,ze to sie dobrze nie skończy jak sie takie osobowości spotkaja pod jednym dachem :) Inna sprawa ,zę potrzeba zwykłego ludzkiego dobrego wychowania , bo przecież nikogo nie przekonaja do życzliwszego spojrzenia na KK warcząc na siebie :) Dlatego naisałam ,ze toczą swoistą konkurencję do bycia " głównym katolikiem mediów " np. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciom do chrztu tez daje się białą szatę NA ZNAK CZYSTOŚCI i WOLNOŚCI OD GRZECHU. i nie musi to być ich sukienka. Nakrywają dzieciaki takim materiałem białym. czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dlatego mam nadzieję ,ze damascenka pisze do jakiegoś niszowego poradnika typu " sznurek i scyzoryk " :) bo z taka wiedza strach ja gdziekolwiek puszczać pomiędzy ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No taaak. Nie wiem czy widziałaś ten film. Mi właśnie chodizło o to że Hołownia zaczął praktycznie od prześmiewczych pytań i sugestii że Cejrowski jest niedokształcony, a Cejrowski mu nagadał, że on się wykluczył kościoła i zachowywał się niepoważnie bo nie miał argumentów. Zresztą potem kazał pousuwać to nagranie z neta. Jeszcze na chomikuj to znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No taaak. Nie wiem czy widziałaś ten film. Mi właśnie chodizło o to że Hołownia zaczął praktycznie od prześmiewczych pytań i sugestii że Cejrowski jest niedokształcony, a Cejrowski mu nagadał, że on się wykluczył kościoła i zachowywał się niepoważnie bo nie miał argumentów. Zresztą potem kazał pousuwać to nagranie z neta. Jeszcze na chomikuj to znalazłam. To było ewidentnie wredne i w ogole..straszną awersje poczułam do obydwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No taaak. Nie wiem czy widziałaś ten film. Mi właśnie chodizło o to że Hołownia zaczął praktycznie od prześmiewczych pytań i sugestii że Cejrowski jest niedokształcony, a Cejrowski mu nagadał, że on się wykluczył kościoła i zachowywał się niepoważnie bo nie miał argumentów. Zresztą potem kazał pousuwać to nagranie z neta. Jeszcze na chomikuj to znalazłam. To było ewidentnie wredne i w ogole..straszną awersje poczułam do obydwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko programy podróxnice Cejrowskiego lubię , ksiązki Holowni ze 3 przeczytałam i tyle :) Cejrowskiemu to zazdroszę ,zę tyle świata zwiedził i to często od zaplecza :) ,ale w jakimś sensie rozumiem jego potrzebę nawercania innych, mówienia o Bogu . Bo współczensy świat potrzebuej takich ludzi , którzy nie boja sie śmieszności ,tego że ktoś ich traktuje nieppowąznie , że z niego drwi . Musze przyznać ,ze odwaga , mimo ,ze czasmi sie z nim nie zgadzam , z jakak głosi o Bogu mnie zawstdza . Bo nie jestem ani lepsza ani gorsza od niego - a co robię żr=eby głosić Ewangelię ? ech .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-to dlaczego aniołowie ukazywali się w bieli i Jezus po zmartwychwstaniu też?? Zapytaj Allium :) Wie lepiej. Wie nawet to, gdzie pracuję i jaki tytuł ma "moje pismo" :) Allium, nie bądź złośliwa. To domena ludzi inteligentnych i dobrze wychowanych. Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ,że wiem :) Bisior . wieszco to jest ? To tkanina , bardzo cenna , bardoz trudna do uprzędzenia . Bardoz biała . Symbol niewinności i zwycięstwa . W taką sztę był ubrany Jezus kiedy wstąpił do nieba , ale takie szaty mieli też Mojżesz i Abracham kiedy ukazali sie razme z Jezusa=em Jego uczniom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(7) Weselmy się i radujmy, i dajmy Mu chwałę, bo nadeszły Gody Baranka, a Jego Małżonka się przystroiła, (8) i dano jej oblec bisior lśniący i czysty - bisior bowiem oznacza czyny sprawiedliwe świętych. (9) I mówi mi: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę Godów Baranka! I mówi im: Te słowa prawdziwe są Boże. (Apokalipsa (Objawienie) 19:7-9, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ,ze wiem :) bo ja nie tylko mówię ,ze czytam Biblię ,ale naprawdę Ją czytam :) dlaczego Jezus i aniolowie ukazywali sie w bieli ? Bo biel jest symbolem niewinności i sprawiedzliwości . A Jezus , mimo że osądzony jak największy zbrodniarz był niewinny i nikt nigdy żadnej winy mu nie udowodił , a Jegi uczynki były sprawiedliwe. ten materiał to bisior , bardzo drogi , bardoz trudny do uprzędzenia i bardzo biały , o świetlitym połysku :) A twoje czasopismo damascenko - z takim pozomem wiedzy .... nie masz szans do mnie trafić :) ale próbuj , próbuj :) jednym slowem - rozwiaja się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvbgh
jaka Jego Małżonka?:O Maria Magdalena?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-pytanie o aniołów i Jezusa było pytaniem, które nie miało mnie doinformować. A małżonka to Kościół podejrzewam. Bo to samo jest w księdze Pieśni nad pieśniami. Allium-nie będę się już rozwodzić nad Cejrowskim i Hołownią. Osobiście ich nie znam. Trochę wieje hipokryzją. No ale kto z nas nie bywa czasem hipokrytą. Coś dobrego moim zdaniem robią. Bronią często słusznych poglądów. Może nie do końca w sposób jaki mi się podoba, ale myślę że mimo wszystko to wartościowi ludzie. I tyle na ten temat. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i charaszo :) niech siechłopaki bija - jak lubia :) mnie tam nic do tego :) Tak jest , Małżonka , Oblubienica to kosciół , to ludzie , to my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×