Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie szkoda wam pieniedzy na to

powiedzcie mi dziewczyny po co bierzecie ślub kościelny skoro i tak

Polecane posty

wpjewqjfocnconvowvo ateiści tego nie zrozumieją, elo A skąd wiesz? Rozmawiałeś/łaś z ateistą na ten temat? A może brak ci logicznych argumentów na dyskusję w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpjewqjfocnconvowvo ateiści tego nie zrozumieją, elo A skąd wiesz? Rozmawiałeś/łaś z ateistą na ten temat? A może brak ci logicznych argumentów na dyskusję w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeno
Jedna też mężatka taka zadowolona mężem ,że musi szukać ukojenia w innych ramionach...a miała być wierna aż do śmierci hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysyu
amascenka niezmiennie zadziwia mnie z jaką pewnością siebie i butą ludzie tacy jak Ty (bez urazy) czują się na siłach mówić o religii, o której nic nie wiedzą, jak wynika potem z ich wypowiedzi... Był kiedyś taki gość, zwany Św. Tomaszem z Akwinu, który powiedział: błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa... dodam tylko, że lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości... Zamiast więc piętnować z łatwością klepanie formułek włącz myślenie. Nie daj sobie do końca rozmiękczyć mózgu. Fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że Cię to w jakiś sposób obchodzi. A propos tolerancji, na czym polega ona w Twoim wydaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutruputru
Damascenka niezmiennie zadziwia mnie z jaką pewnością siebie i butą ludzie tacy jak Ty (bez urazy) czują się na siłach mówić o religii, o której nic nie wiedzą, jak wynika potem z ich wypowiedzi... Był kiedyś taki gość, zwany Św. Tomaszem z Akwinu, który powiedział: błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa... dodam tylko, że lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości... Zamiast więc piętnować z łatwością klepanie formułek włącz myślenie. Nie daj sobie do końca rozmiękczyć mózgu. Fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że Cię to w jakiś sposób obchodzi. A propos tolerancji, na czym polega ona w Twoim wydaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hula wiatr
Damascenka niezmiennie zadziwia mnie z jaką pewnością siebie i butą ludzie tacy jak Ty (bez urazy) czują się na siłach mówić o religii, o której nic nie wiedzą, jak wynika potem z ich wypowiedzi... Był kiedyś taki gość, zwany Św. Tomaszem z Akwinu, który powiedział: błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa... dodam tylko, że lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości... Zamiast więc piętnować z łatwością klepanie formułek włącz myślenie. Nie daj sobie do końca rozmiękczyć mózgu. Fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że Cię to w jakiś sposób obchodzi. A propos tolerancji, na czym polega ona w Twoim wydaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trutruputru Słonko, myślisz, ze skoro nie jestem katoliczką, to nic nie wiem? Hahaha, zadziwiasz mnie głupotą, ignorancją i paroma innymi "rzeczami" :) Ale wyjaśnię ci coś, bo mam chwilkę czasu :) - katoliczką byłam wiele, wiele lat - KK znam od podszewki (teologia plus pokrewne wraz z dostępem do książek nie dla każdego, Biblia - w tym pierwsze polskojęzyczne wydanie wraz z pierwszymi przekładami plus apokryfy i przypisy, wiedza o soborowych zmianach na temat Biblii, przykazań i pokrewnych, znajomość z panami w sukienkach - także tymi z "wyższej półki" naśmiewającymi się z naiwności wiernych i dyskutującymi na temat spowiadających się ludzi - przy alkoholu). Nie interesuje mnie twoje zdanie na mój temat. Ani mnie ono ziębi ani grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był kiedyś taki gość, zwany Św. Tomaszem z Akwinu Taa :) Facet, który kobiety nazywał nieczystymi, sługami szatana, ograniczonymi umysłowo i nieposiadającymi duszy, a którego matka była alkoholiczką w baaardzo młodym wieku :) Zaiste, doskonały przykład i wzór :) Wzorem może być św. Franciszek, który kochał wszystko i wszystkich. Bez niepotrzebnego blichtru, bogactwa i nadętości biskupiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłam się oprzeć :D Oto cytaty niektórych tez św. Tomasza z Akwinu: # Kobieta jest jedynie pomocą w płodzeniu (adiutorium generationis) i pełni pożyteczną rolę w gospodarstwie domowym. # Dzięki temu, że składają śluby dziewictwa lub stanu wdowieńskiego i przez to zostają zaślubione Jezusowi zostają podniesione do godności mężczyzn (promoventur in dignitatem virilem) # Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna. # Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. # Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych. Wspaniały, wielki, prze-mądry i godny naśladowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Damascenka
wylizałaś już forumowiczom buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej . Nie rozumiem? Skąd ten błędny wniosek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej . Nie rozumiem? Skąd ten błędny wniosek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i co tam damascenka , w końcu nie powiedziałaś czego nie rozumiesz w modlitwie powszechnej . Nie rozumiem? Skąd ten błędny wniosek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że jeśli ktoś nie jest wierzący i nie zależy mu na sakramencie jak na sakramencie, to lepiej niech tego kościelnego ślubu nie bierze. Niech tych ślubów mniej będzie i niech będą prawdziwe. Dla mnie to jest profanacja czegoś, co uważam za święte. Nie wierzycie autentycznie? Szanujcie to, że dla kogoś ten sakrament coś znaczy. Następna profanacja, kiedy ludzie się rozchodzą i są w związku z kimś innym i sakrament jest dla nich nie ważny. Nikt nie sponiewiera Tory, bo muzułmańscy terroryści zniszczą pół świata, a świętości chrześcijan już się nie szanuje. Czy to sakrament czy Pismo Święte. PRZYKRA RZECZYWISTOŚĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koranu . Nikt nie sponiwiera Koranu , bo muzułmańscy .... itd , itd . Ale doceniam myśl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świętości chrześcijan już się nie szanuje Nie każdy chrześcijanin jest katolikiem. Tak samo, jak nie każdy czworokąt jest kwadratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez przeciez Damascenka bardzo slusznie zauwazyla, ze modlac sie powtarzamy formulki, ktorych znaczenia nawet nie bierzemy pod uwage; w tak powszechnej modlitwie deklarujemy odpuszczenie win naszym winowajcom, a czy naprawde odpuszczamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damascenka-niewybaczalny błąd. Właśnie mi się wydawało, że coś pomyliłam..no tak bo tora była rozwijana. Ok możesz się ze mnie śmiać. ;p Tyle wiem, ale palnęłam głupotę jak 150. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świętości chrześcijan już się nie szanuje Nie każdy chrześcijanin jest katolikiem. Tak samo, jak nie każdy czworokąt jest kwadratem. no i co w ziwązku z tym ?:D ja jestem chcrzęścijanka , ale nie katoliczka . Z wieloma naukami kk sie nie zgadzam , ale odczuwam parcia na udawadnianie katolikom jacy są ograniczeni czy powierzchowni . Skro jesteś taka wykształcona w temacie moze zamist sączć kąśliwe uwagi zrobisz pożytek ze swojej wiedzy ? Może powiesz coś co zmieni sposób myślenia jednej czy drugiej katoliczki o jakieś sparawie czy raczej wolisz lansować siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świętości chrześcijan już się nie szanuje Nie każdy chrześcijanin jest katolikiem. Tak samo, jak nie każdy czworokąt jest kwadratem. no i co w ziwązku z tym ?:D ja jestem chcrzęścijanka , ale nie katoliczka . Z wieloma naukami kk sie nie zgadzam , ale odczuwam parcia na udawadnianie katolikom jacy są ograniczeni czy powierzchowni . Skro jesteś taka wykształcona w temacie moze zamist sączć kąśliwe uwagi zrobisz pożytek ze swojej wiedzy ? Może powiesz coś co zmieni sposób myślenia jednej czy drugiej katoliczki o jakieś sparawie czy raczej wolisz lansować siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez przeciez Damascenka bardzo slusznie zauwazyla, ze modlac sie powtarzamy formulki, ktorych znaczenia nawet nie bierzemy pod uwage; w tak powszechnej modlitwie deklarujemy odpuszczenie win naszym winowajcom, a czy naprawde odpuszczamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×