Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adelllll

kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
To dotyczy zwłaszcza kobiet w ciąży i warto o tym pamietac. Wystarczy tylko w okresie ciąży przyjmować kwas foliowy zgodnie z zaleceniami lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz mial racje, jak bys jedna z druga poczytala troche zagranicznych artykolow o kwasie foliowym to bys wiedziala ze juz od dawna wiadomo ze syntetyczny kwas foliowy robi wiecej szkody niz pozytku, ale w Polsce kwas foliowy to jak legenda magiczna pigulka ktora mus brac bo wszystkie biora to i ja musze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oby wszystkie przyszłe mamy tak do tego podchodziły. Ale niestety nawet widze po swoich znajomych koleżankach ze nie wszystkie wiedzą jakie znaczenie ma przyjmowanie kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przyjmuję Inofem :) jestem zadowolona płacę dokładnie 60,90 zł za 30 saszetek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że już większość kobiet wie jakie skutki może wywołać niedobór folika w organizmie, dlatego dla aby uchronić dziecko od tych strasznych wad coraz więcej kobiet go bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja tez tak uważam , kwas foliowy jest w tym przypadku najważniejszy. Ale z tego co widze to wiekszośc kobiet też ma tego świadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdet najważniejsze jest zdrowie i to jak podchodzimy do macierzyństwa. To taka podstawa i pokazanie naszej odpowiedzialności za maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anka
ja uwazam, ze kwas foliowy brac trzeba; wiadomo przeciez, ze ten z pozywienia wchlania sie w bardzo malym %, wiec nalzy go uzupełniać, żeby właśnie uniknąć wad w rozwoju maluszka. ja przyjmowalam symnatal pro baby - suplement z kwasem foliowym i witaminami dla mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu chyba tak naprawde wszystko zależy od tego, co jest nam potrzebne. Kwas foliowy to wiadomo, każdej kobiecie, ale wiele innych witamin da się uzupełnić właściwą dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosuje magnez z kwasem foliowym z prenalenu. Staram sie jesc rowniez produkty z duza zawartoscia witamin i samego kwasu foliowego. Ogolnie jem zdrowo, zero slodyczy, kawy itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem kwas jest jedną z najważniejszych spraw przed ciążą i w jej wczesnym okresie,  bagatelizowanie go bo zdarzają się wady cewy nerwowej mimo łykania jest sporym błędem. Tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabaa
Nie tylko ty tak myślisz. Poza tym najlepiej aby kwas foliowy był w tabletkach w formie leku bo takie z buraków i pietruszki to szybko się ulatnia i do organizmu dostają się znikome ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde dziwie sie że wiele kobiet jest tak bezmyślna czasami i po prostu nie przyjmuje kwasu foliowego. Przeciez tutaj chodzi o dobro i zdrowie naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frettka34
Czysty kwas foliowy jest skuteczniejszy i przebadany klinicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawd każda z nas powinna wiedzieć najlepiej jak zadbać o zdrowie swojego maluszka, nikt nikomu na siłę nie będzie strał się włożyć zasad jakie należy przestrzegać, aby dziecko urodziło się zdrowe, ale uważam że należy uczulać mamy na to jak zaniedbanie pewnych kwestii może skończyć sie dla naszego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest zwłaszcza że tak naprawde to my odpowiadamy za nasze maleństwa a kwas foliowy powinnysmy przyjmowac już w momencie planowania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno przyjmowanie kwasu foliowego nie zaszkodzi, a może uchronić nasze malucha przed komplikacjami zdrowotnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj nie ma sie co zastanawiac tylko jesli chodzi o wybór to jest on prosty - trzeba na pewno postawić na dobre rozwiązanie, w tym przyapdku zdrowie naszego dziecka i kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exenka
Zdrowie dziecka jest ponad wszystko, i na nas ciąży odpowiedzialność aby urodziło się zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ahaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nommm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam tylko Folik. I nawet mój lekarz powiedzial ze nie ma konieczności przyjmowania niczego innego. Tylko zdrowa dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde tez nadmiar witamin może zaszkodzić i najbardziej trzeba skupić się na przyjmowaniu folika, żeby te 0,4 mg było dostarczane codziennie, reszta już nie jest taka ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na co to komu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To szkoda że Wasze oczekiwania nt. dobrze zbilansowanej diety są jedynie pobożnymi życzeniami, ponieważ niestety nie oszukujmy się nie każda kobieta będzie o takie rzeczy dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze Prenalen spokojnie pomoze i bedzie najodpowiedniejszym rozwiazaniem jesli chodzi o suplementy przyjmowane w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×