Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adelllll

kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
Życzę powodzenia i pamiętaj, kwas foliowy to podstawa, nawet może ułatwić zajście w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z witaminami nie ma co przesadzać, więc jeśli nie masz niedoborów to przyjmuj tylko Folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podobnie jak Wy brałam kwas foliowy, nic poza tym. Tak naprawde najwazniejsze jest to zeby prowadzić zdrową diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekla
Ja nie brałam i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy wiecie ze kobiety które przyjmują tabletki antykoncepcyjne równiez powinny przyjmowac kwas foliowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny jeżeli planujecie ciąże, przebadajcie się koniecznie pod względem przyswajalności kwasu foliowego! Ja brałam na 3 miesiące przed ciążą i do 3 miesiąca ciąży, niestety okazało się po urodzeniu, że mój organizm w ogóle nie przyswaja kwasu foliowego..... na drugie dziecko już się nie zdecyduje. pozdrawiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy jest tutaj najlepszy i nie eksperymentowałabym z zadnymi innymi witaminami. Po prostu nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza jesli prowadzimy zdrowy tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem kobieta w ciąży powinna brać tylko to, co niezbędne, to czego jej brakuje. A nie takie preparaty multi. Przed ciążą, pierwszy trymestr - kwas foliowy obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważniejsze by dziecko urodziło się zdrowe, więc nie zapominajmy o kwasie foliowym - niedobór u matki prowadzi do wad cewy nerwowej u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylllda9
Gdyby wszyscy tak świadomie podchodzili do kwestii macierzyństwa to byłoby super, ale niestety nadal tak nie jest, wiele kobiet nie dba o chociażby o przyjmowanie kwasu foliowego, a to przecież taki tani i łatwo dostępny środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko przyjmujcie kwas foliowy. Ja uważam ze jesli prowadzimy zdrową diete to naprawde nie ma potrzeby aby jeszcze dodatkowo przyjmowac jakies sztuczne witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik jest ok.Inne witaminy dostarczamy w zdrowej diecie, a kwas foliowy niestety ginie podczas gotowania dlatego trzeba go koniecznie uzupełniać w formie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123654789321456987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie mysle czy kobiety mają świadomość, żeby łykać kwas foliowy jeszcze w czasie łykania tabletek antykoncepcyjnych, bo przecież to po ich odstawieniu najczęściej zachodzimy w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinka87
No właśnie przeważnie nie mają, a wbrew pozorom po odstawieniu można zajść w ciążę bardzo szybko.. Drugą sprawą, w której są nieświadome jest to, że połowa kobiet ma defekt enzymatyczny, przez co nie przyswaja kwasu foliowego. Tylko metafolina jest w pełni przyswajalna przez wszystkie kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest przeciez tajemnica ze kwas foliowy zawarty w warzywach i owocach nie jest przyswajany w 100% procentach przez nasz organizm, dlatego trzeba go uzupełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7458745874587

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejszy ze wszystkich leków na etapie planowania dziecka. Koniecznie wlasnie musimy o tym pomyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a czy Wasi lekarze mówili Wam o tym ze jednak wlasnie kwas foliowy jest tak wazny i ze trzeba go przyjmowac przed planowaniem dziecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja słyszałam ze nawet jak nie jest sie w ciązy to nie zaszkodzi zeby dla swojego zdrowia przyjmowac kwas foliowy, a nawet jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę o wszystko zapytać lekarza ginekologa. Zreszta to on tez w momencie stwierdzenia ciązy powinien nam powiedziec o konieczności przyjmowania kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o tym to juz nawet w szkołach ucza wiec dużo wiedzy nie trzeba mieć na ten temat aby siegac po kwas foliowy kiedy staramy sie o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralyscie kwas przez cala ciaze czy tylko w pierwszym trym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukałam najlepszego lekarza w okolicy. Za każdą wizytę płaciłam 150 zł. moje dziecko które zmarło urodziło się z licznymi wadami, m.in. z rozszczepem wargi i podniebienia. byłam u niego 2 dni temu.żałuję tylko wydanej kasy i nerwów, które mi dostarczył. Byłam 5 min. nie dał mi ani recepty na kawas foliowy(5mg wydawane są tylko z receptą), bo stwierdził, że to nie musi być od niedoboru kwasu foliowego i nie ma sensu go w ogóle brać !!! wcześniejsza lekarka kazała brać 5 mg. rano i 5 mg wieczorem, by wada się nie powtórzyła. podziękowałam i na pewno w życiu do niego nie pójdę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
debili nie brakuje. co za lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz ty
no, ja nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzka112
współczuje takiego obrotu spraw - a lekarze to poslac w cholere - jak mozna byc lekarzem i takie podstawowe rzeczy zaniedbywac? Tym bardziej, jak mialas problem z pierwszym dzieckiem. Moj od razu jak tylko wspomniałam, ze moze za jakis czas bede chciala zajsc w ciaze nawet przy tabletkach anty zalecił mi kupienie folika i branie go profilaktycznie - bo tym bardziej w czasie przyjmowania antykoncepcji jestesmy narazone na braki kwasu foliowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też współczuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×