Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adelllll

kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
taka mała rzecz, a może tyle zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nellyff
ja akurat bralam taki suplement: http://symnatalprobaby.pl/faq ale jak sama nazwa wskazuje, to tyllko "uzupełniacz" diety, a bardzo ważne jest to, co jemy! a niektore panie podczas ciąży sobie folgują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz o tym mówił zeby jednak przy antykoncepcji brac dodatkowo kwas foliowy. Wiec to sprawdzona wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem ze tabletki anty zmniejszają ilość kwasu foliowego w organizmie, dlatego tak ważne jest przyjmowanie Folika równolegle z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jak się jest w grupie ryzyka wad cewy nerwowej (urodziło się dziecko z tą chorobą albo w rodzinie był taki przypadek) to przyjmuje się nawet 5 mg kwasu foliowego. Jeśli nie, to 0,4mg, czyli tabletka Folika wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy potem juz kiedy dziecko sie urodzilo tez przyjmowałyscie kwas foliowy? Do kiedy w ogóle powinno sie go przyjmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja powiem to co Wy wiecie ze kwas foliowy jest najwazniejszy. Nawet nie trzeba brac innych witamin w ciązy, zwłaszcza jesli prowadzisz tez zdrowy tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneria
No niekoniecznie, bo czasem trzeba sięgnąć po coś wspomagającego, a właściwie uspokajającego. Mnie strasznie męczyły mdłości, więc szukałam rozwiązania. Nie lubię imbiru, a podobno pomaga - znalazłam tabletki Prevomit, które w składzie mają imbir (a dodatkowo właśnie witaminy i kwas foliowy), mdłości i nudności zdecydowanie się zmniejszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy wiadomo, podstawa. Organizm w ciąży powinien być nim wysycony. Ale to nie jedyna potrzeba ciężarnej... Jak dopadają mdłości to wszystkiego człowiek się łapie. Dobrze, że są suplementy diety na bazie naturalnych produktów. A imbir chyba jest najbardziej popularnym naturalnym środkiem antywimiotnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to dobrze- bo jestesmy po prostu kobietami, i własnie instynktownie jesli wiemy ze mamy w planach dziecko to łykamy Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę trzeba go przyjmowac, chociazby ze względu na swoje zdrowe i dziecka. Musimy byc odpowiedzialne. Polecam zdecydowanie Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze, bo w sumie własnie nic innego nie musisz przyjmować w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zastanawia to przez jaki okres czasu trzeba przyjmowac kwas foliowy , bo różne tak naprawde sa na ten temat zdania... podpowiecie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 miesiące przed i 3 w trackcie. Lekarz jednak moze Ci go inaczej zalecić (dłuzej, krócej, więcej,mniej, inna całkowicie formę) w zależności od tego czy masz mutację mthfr czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież kwas foliowy jest tutaj podstawa, wiec ja absolutnie bym sie nie zastanawiała tylko od samego poczatku planowania dziecka przyjmowała te witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy może też obniżać ryzyko przedwczesnych porodów o 50-70 proc., jeśli będzie zażywany na długo przed poczęciem. Polecam Wam szczególnie Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde kwas foliowy to podstawa i mysle ze nie powinnismy my przyszłe mamy o tym zapominac. Dieta tutaj nie zawsze moze tutaj pomóc. Dlatego polecam Wam Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak kupie Folik Mama to nie będe już musiała przyjmowac samego Folika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam przez 2 moje ciąży Folik i wszystko naprawde było dobrze.I naprawdę drogie przyszłe mamy, musicie o nim pamietać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze jesli planujesz macierzyństwo to dobrze, że już łykasz kwas foliowy, ale kwas nie należy kojarzyć tylko z ciążą, bo ma on równeiż inne szerokie zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I druga prawda jest taka, że jak masz mutację genu MTHFr to taki zwykły jak folik nic Ci nie da. Nie uzupelni niedoborow i przez to dziecko moze miec wady cewy nerwowej. Dlatego przy planowaniu ciazy albo na jej wczesnym etapie warto zrobic badanie MTHFR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę kobiety które nie planuja ale biorą tabletki anty sa narazone na nierobów kwasu foliowego. A tutaj najbardziej poleciłabym Folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jesteś w ciąży to musisz przyjmowac witaminy. A juz najwazniejszy w tym przypadku jest kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej byłoby, by kobieta która unika poczęcia jednocześnie przygotowywała organizm do niego:) Oby jak najwięcej o tym myślało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto dodać ze kwas foliowy jest niezwykle wazny i my kobiety powinnysmy o tym wiedzieć. Zreszta pewnie jak jestesmy na etapie planowania dziecka to powinnysmy juz w tym momencie zacząć przyjmować kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało kobiet pamięta o tym jak ważny jest kwas foliowy, zwłaszcza kiedy planujemy dziecko. Ja brałam Folik jak tylko pojawiła się myśl o powiększeniu rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę, Folik i to tyle po prostu co przyjmowałam. Nie ma sensu brać niczego innego. Kazdy ginekolog tak naprawde Wam to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam kwas foliowy jest tutaj całkowicie wystarczający. Moim zdaniem nie ma też co przesadzac jesli chodzi o suplementacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×