Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adelllll

kwas foliowy

Polecane posty

Gość flaraa
folik zawiera dzienną niezbędną dawkę kwasu foliowego, więc nie ma potrzeby brania dodatkowych suplementów, sam w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to jedna tabletka foliku zawiera 0,4 mg kasu foliowego, czyli wskazaną dzienną dawkę jeśli oczywiście nie jesteś w grupie ryzyka, bo wtedy trzeba brać więcej kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem jedno, ze w momencie kiedy planujemy dziecko powinnysmy na pewno pomyslec również o tym aby juz zacząc przyjmowac kwas foliowy. To jedno z najwazniejszych zadan- przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surimka
kwas foliowy to podstawa, jeśli chemy zadbać o zdrowie naszego dziecka, folik przeciwdziałą powstawaniu wad cewy nerwowej czy rozszczepom kręgosłupa, warto o tym pomyśleć zanim zajdziemy w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy pewnie zakładają, że każda kobieta o przyjmowaniu folika wie i pamięta i nie muszą o tym mówić. A jak jest same wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulinkaa
jak się planuje ciążę to kwas foliowy to podstawa, ja brałam folik na kilka miesięcy przed planowanym zajściemw ciążę bo chiałam odpowiednio zadbać o mojego maluszka w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik to lek polski, od wielu lat dostępny na polskim rynku, Folik istnieje na rynku polskim już długo, poza tym nie jest suplementem, więc mamy pewność że posiada odpowiednią dzienną zawartość kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natulinkaa
ja jak strałam się o maluszka to od samego początku brałam folik, nabardziej znany, bezpieczny i z odpowiednią dawką kwasu foliowego dlatego od razus ię na niego zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik Mama również zawiera te wszystkie składniki, wiem bo brałam go w dwóch ciążach i naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okres ciązy jest tutaj tak naprawde najwazniejszy i własnie kwas foliowy powinien od pierwszych jej dni wejśc na stałe do naszych nawyków przyjmowania go np. codziennie do śniadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemetka
moim zdaniem bardzo ważne jest to żeby brać kwas foliowy to podstawa, nie ma co tego bagatelizować bo nie chce narażać dziecka na wady układu nerwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik to nie suplement. A kazda mama wie jak wazne jest przyjmowanie kwasu foliowego przed ciąża i w jej okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koallka
ja krałam kwas foliowy zanim jeszcze zaszłam w ciaże, w trakcie jej trwania oraz przy karmieniu żeby wzmocnić laktację, więc służył mi praktycznie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno o tej witaminie nie mozemy zapominac. I lepiej przyjmować nawet po tym pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam osobiście przypadek, gdzie koleżanka nie brała kwasu foliowego, i dziecko urodziło się z rozczepionym kręgosłupem.. Jak widać może się zdarzyć i takie coś, dlatego lepiej mieć pewność i zażywać ten kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że lepiej dmuchać na zimne. Tu nie chodzi o nas a o nasze dziecko. Skoro regularnie biorąc kwas foliowy zmniejszam ryzyko wystąpienia np. Wady cewy nerwowej to dlaczego mam go nie brać. Dla mnie było logiczne, że biorę Folika dla dobra maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba go przyjmować w ciąży , przynajmniej przez ten pierwszy trymestr, wtedy kształtuje się cewa nerwowa u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tylko był Folik, starałam sie po prostu zdrowo odzywiac, akurat ciąże przechodziłam wiosną, latem i jesienią wiec miałam dostęp do owoców i warzyw. I to wystarczy moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jungalk
zdrowa dieta jest ważna całą ciążę, bo każdy mieiąc jest wązny dla rozwoju dziecka, nawet okres przed ciązą ma spore znaczenie, jakies 2 misiące przed ciążą zaczęłam brać mama dha premium, ginekolog mi mówił ze sam kwas foliowy to nie wzystko, bo w ciązy wzrasta zapotrzebowanie też na kwas foliowy, magnez, jod, a w diecie nie zawsze można to w odpowiedniej ilości przyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trecc
dla mnie kwas foliowy to za mało, nie jem ryb i z ta moją dietą to też tak różnie bo pracuję, a nie chcialam zeby czegos dziecku brakowało, lekarz zalecil mi branie mama dha premium, bo tam jest bardzo duzo kwasu foliowego ale też dha sporo, które wpływa na rozwój mózgu,wzroku a nie dałabym rady tego dietą uzupełnić, można obie poczytać o zaleceniah polskiego towarzystwa ginekologicznego, które włśnie nie tylko kwas foliowy radzi brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Femiovit zdecydowanie wygrywa pod każdym względem. Konsultowałam nawet ze swoją położną i zdecydowanie poleciła mi ten suplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo ze na rynku jest dużo tych supli. Dlatego patrzcie koniecznie na zbilansowany skład. Ja też przyjmuje Femiovit. Dla mnie jakoś najlepiej wypada w moich osobistych rankingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo trafny wybór witamin. Ja tez jestem zadowolona jeśli chodzi własnie o Feminovit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z kolei zdecydowałam się na lek mama dha premium + jedna tabletka zawiera wszystkie niezbędne wiaminy potrzebne dla kobiet w ciąży, kwasy omega, kwas foliowy, witaminę D i magnez, wszystko co potrzebne dziecku do prawidłowego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej przyjmować go już przed zajściem w ciążę albo od samego początku ciąży :) W pierwszych tygodniach kształtuje się cewa nerwowa u płodu. Ja łykam mama DHA premium, mam tam kw. foliowy i inne najważniejsze składniki, magnez, jod, kw. dha i zdrowe kwasy tłuszczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafolinka
Ja przed ciążą nic nie brałam, trochę nas córcia zaskoczyła, ale jak tylko zrobiłam test ciażowy to zadzwoniłam do gina i polecił mi szybko brać mollers mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka445
w życiu bym nie dała rady w ciązy pić tranu, miaalm tak potworne mdłości i zapach ryb je jeszcze bardziej nasilał, brałam calą ciążę mama dha premium i wyniki wzorowe, łatwiej dla mnie przyjąć suplement w formie kapsułek niż katować się płynem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariamok
witam w klubie ;) mnie też aż odrzuca od tranu, a dodatkowo to nigdy nie wiem, czy wzięłam odpowiednią ilość czy nie, więc takie tabletki jak mama dha premium, to mój ulubiony sposób przyjmowania kwasu folowego i innych witamin, bo tam w jedej tabletkce sporo tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatylka
moim zdaniem w przypadku mama dha premium najważniejsze jest to, że w jednej tabletce masz wszystkie niezbędne witaminy jest i kwas foliowy, jod, kwasy omega, witamina D więc za jednym zamachem dostajesz wszystko co niezbędne i nie musisz przyjmować jednorazowo kilku tabletek. poza tym dostarczasz organizmowi wszystko co potrzebne bo mi np w ciąży nie wszystkie smaki podchodziły więc nie jedząc niektórych rzeczy mogłabym nie dostarczyć odpowiedniej ilości danej witaminy mojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×