Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniaa...

co dobrego mozna oprocz sosu grzybowego dac na placki ziemniaczane?

Polecane posty

Gość olala.
sos cyganski smietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszne sa placki ziemniaczane
z gulaszem ;) dużo przy tym pracy ale jak smakuje :) Ja smażę takiego dużego placka na całą patelnie na złoty kolor, wyjmuję na talerz, polewam gulaszem, składam na pół, posypuję żółtym serem i obok daję kleks śmietany. Pyszne to jest!!! U mnie w rodzinnym domu jadło się placki z ketchupem, też dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytac
z cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
ja kiedyś jadłam ze szpinakiem i było pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuker do placków ziemniaczanyc
to tak samo jak dżem do frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuttna548325423
ja jem z cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuttna548325423
i oczywiście frytki z dżemem, mniamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie jest podać placki
ziemniaczane z sosem jogurtowo-ziołowym albo z kwasną smietaną i wędzonym łososiem, uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
mój syn placki ziemniaczane je tylko z cukrem i jak przypominam sobie z dzieciństwa to w domu jadano tylko z cukrem no ewentualnie kwaśna śmietana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
tylko z cukrem .wszyscy moi znajomi tez tak jedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tfu,tylko nie z cukrem
mam 45 lat i nigdy w życiu placków ziemniaczanych z cukrem nie jadałm.Częstowano mnei,ale odmówiłam,bo placki ziemniaczane nigdy ie kojarzyły mi się z czyms słodkim. Mój maz z cukrem jadał w dzieciństwie,ale tam bieda była i ziemniaków było pod dostatkiem,a dzieci musiały coś słodkiego jesc,wiec teściowa dawał im cukier aby posypywały placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem dlaczego
GULASZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
kazdy sos, ktory lubisz - pomidorowy z miesem lub bez, a la gulaszowy, czyli paprykowy z miesem lub bez, na zimno jogurtowe sosy z ziolami, moze nawet szpinakowy by niezle pasowal do smazonych ziemniakow, cebulowy, czyli zeslocona cebulka w duzej ilosci. to jest tylko kwestia tego, jakie lubisz smaki :) osobiscie mam placki ziemniaczane obrzydzone z dziecinstwa, bo w mojej rodzinie jadalo sie z cukrem i kwasna smietana :P szczesciem, tamte czasy odeszly w zapomnienie i nie wiem ile juz lat nie jadlam owych, ani na pewno bym nie robila. choc ziemniaki uwielbiam w kazdej postaci, byle nie placki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bredddda
No teoria, ze placki ziemniaczane z cukrem je sie tylko tam, gdzie jest bieda powalila mnie na kolana :O U mnie w domu biedy nie bylo a tez jedlismy z cukrem. Nie wiem co sie tak tego uczepiliscie. Nawet w barach podaja placki z cukrem. Nie mam nic przeciwko jedzeniu ich z gulaszem smietana czy czymkolwiek innym. Kazdy je tak jak lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze kiedy mama robi placki to po prostu posypuje je cukrem i wtedy są najlepsze. Ostatnio nawet zrobiłam według przepisu z internetu i nawet był dobry ale i tak lepszy ten tradycyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umcyumcy
z kubkiem zimnego mleka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze smietaną są dobre
z kwaśną śmietaną , po łyżce na placek albo zsiadłe mleko albo sos pomidorowy czy gulasz węgierski albo sos musztardowy na bazie majonezu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam najbardziej lubię dać na placek kleks śmietany i posypać cukrem.MNIAM :D Ale można zrobić placki po zbójnicku czyli z gulaszem,zaprawionym śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdxfgchbjnk
My też kiedyś jedliśmy w domu z cukrem, ale odkąd poznaliśmy inną wersję, tamtych już nigdy w domu nie było, od lat :) My robimy tak: biały ser + trochę mleka/śmietany/ wody +sól + pieprz Ma wyjść papka słodko-słonawa, ale bardziej słodka. I to na placki. Dla mnie przepyszne. Czasami też robię placki ziemniaczane +różne dodatki+ przyprawy. Wychodzą o posmaku pizzy i do nich daję ketchup/sos cygański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos robił placki na drożdzach? Mam taki przepis w książce, ale nie mam czasu tego zrobić, bo wtedy miałabym obiad w nocy. Niemniej ciekawa jestem, jak smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemniaczane ja robie
z miesiem meilonym ,podsmazam mieso mielone, z cebulka , papryka, piezczarkami co kto lubi nakldam na placek w trakcie smazenia i z gory drugim, i zesmazam ze soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzial uczuciowy/
A czy ktos robił placki na drożdzach? ale placki ziemniaczane na drożdżach ziemniaczane, czy takie z mąki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzial uczuciowy/
bez jednego "ziemniaczane" * :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×