Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Monikkkaa

Jaki ładny długokwitnący krzew do ogrodu polecacie ?

Polecane posty

Gość Monikkkaa

Chcę coś posadzić w ogródku koło domu,mam tam tylko zielone krzewy i dlatego chcę coś kwitnącego,wyróżniającego się. Coś co nie tylko pięknie ale i długo kwitnie (najlepiej całe lato). Stanowisko słoneczne od godziny 14 zacienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie całkiem tak jest
Nie ma takich krzewów co by kwitły cale lato. Może kup rajską jabłoń - ma bordowe liście, kwitnie różowo a potem ma ozdobne czerwone drobne jabłuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwerwerwe
budleja Dawida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikkkaa
Budleja Davida rzeczywiście kwitnie całe lato ale już ją mam w ogrodzie ;-) "Rwerwerwe" masz ją w ogródku ? Czy Tobie też co roku Budleja wymarza aż do ziemi i wiosną wypuszcza nowe pędy od ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
pigwowiec, pięknie kwitnie i na jesień z owoców można zrobić przepyszną nalewkę:) http://www.google.com/imgres?imgurl=http://static.galeria-kwiatow.com/duze/200906/pigwowiec-japonski_957.jpg&imgrefurl=http://galeria-kwiatow.com/kwiaty/kwiaty-wiosenne/31,957/pigwowiec-japonski.html&h=600&w=450&sz=169&tbnid=XefVcrqK4D7TIM:&tbnh=91&tbnw=68&prev=/search%3Fq%3Dpigwowiec%2Bjapo%25C5%2584ski%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=pigwowiec+japo%C5%84ski&docid=EE11SArLQHkutM&hl=pl&sa=X&ei=XFqST-nZOY7FswbA0tSkBA&ved=0CC0Q9QEwAA&dur=2031

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikkkaa
Cześć :-) Podnoszę temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzewy , podobnie jak kwiaty krótko kwitną my mamy pnące róże, kwitną cały sezon oraz rabatowe; z iglakami było za zielono! i monotonnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikkkaa
To nie musi być krzew, może być inna roślina ozdobna,kwitnąca i ładnie wyglądająca ale widoczna dobrze i o wielkości od 1 metra do 2 metrów wysokości. Jak już pisałam mam same krzewy zielone,więc to musi być coś co ładnie będzie się wyróżniać na tle tej zieleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięciornik kwitnie dość długo, weigela( krzewuszka) kwitnie dwa razy.Dzisiaj kupiłam sorbarię( ma kwiaty dł.30cm) i jestem ciekawa jak będzie wyglądała, gdy zakwitnie.Obecnie ma efektowne pomarańczowo-zielone listki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz posadzić też krzew wierzby hakuro-nishiki.Ma biało-zielone liście i wygląda jakby cały czas kwitła.Latem można znowu przyciąć gałązki, żeby wybarwienie liści było ładniejsze. Ze szczepionymi formami tez tak robię(tzn. przycinam latem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
potrzebuję roślinę mało kłopotliwą na wejscie domu gdzie zawsze jest cień.Możecie coś polecić? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmm-ale jaką roślinę? Drzewko,krzew, bylinę? Ja od północy mam jałowce, paprocie,irgę i funkie. Z kwiatów polecam begonie, bo nie lubią ostrego słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmm
dziękuję za sugestię -kupiłam domek i nie ma w ogrodzie prawie nic.Wejscie do domu jest zacienione i zaakcentowane dwoma prostymi kolumnami coś ala dworek ale skromny i zacieniony Chciałabym go trochę ożywić i rozweselic zwłaszcza front od północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie kupiłam dom
z pięknym dużym ogrodem Jakie ładnie kwitnące rośliny mogę w nim posadzić ? Co kwitnie długo,przez całe lato aż do jesieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic w przyrodzie nie kwitnie przez całe lato do jesieni tylko sztucznie hodowane przez ludzi rośliny balkonowe - jednoroczne nic naturalnego w gruncie tak nie kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popatrz tutaj www.wogrodzie.pl/iglaste maja duzy wybor krzewow  ja mam kilka roslin stad i ladnie się rozrastaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam takie, jakie sama mam;p czyli...Lawendę. Kupić można przez internet - http://www.nordmania.pl/, bo szukałam w sklepach i albo nie było, albo była bardzo marna...Jest nietypowa, niepospolita i co najważniejsze długokwitnąca. Co więcej - cudownie pachnie! Już aż nie mogę sie do czekać wiosny <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marelska
Oglądaj fotki - http://www.bylinylucyny.pl/pl/c/Krzewy-ozdobne/24 Wybierz coś sensownego na takiej podstawie, niech to nie będzie byle jakie rozwiązanie. Ogolnie krzewy nie muszą wymagać ciągłej opieki, a docelowy efekt faktycznie może być znakomity!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majakowalkowik
A czy znacie dobrą szkółkę, gdzie mozna kupić drzewka i krzewy do ogrodu? Najlepiej łódzkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkołki nie znam, ale mogę polecić na allegro ogród marzeń. Kupuje u nich prawie wszystko i nie mam zastrzeżeń. Wszystko dostarczone pod dom, bez żadnych uszkodzeń i duży wybór roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyksja
JA tam zawsze kupuję od nich www.domisad.pl/?nakatomi1 jeszcze mi się nie przytrafiło żeby drzewko było jakieś chorowite. Upiększa ogród, zasłania sąsiadów i daje cień;P A to jaki kto wybiera to już kwestia gustu przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliska8
Warto śledzić ich ofertę http://agrooaza.pl . Co roku mają świetny asortyment. Wszelkie rośliny trzeba dobierać do podłoża jakim dysponujemy oraz nasłonecznienia. Nie każdy krzew wszędzie będzie wyglądał identycznie. Trzeba wziąć to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×