Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestemmama

Szkoła publiczna czy prywatna?

Polecane posty

Gość ewwwelinka33
My posyłam syna do V Prywatnego Gimnazjum w Krakowie. Postanowiliśmy po prostu postawić na dobra szkołe, która odpowiednio przygotuje go tez do dalszej edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy naprawde jest tak ze w szkołach prywatnych przywiązuje sie większa uwagę na kazdego ucznia, traktowany jest on naprawde indywidualnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie prywatna jeśli masz kasę i twój syn nie będzie odstawał od grupy zamożnych kolegów. Jeśli nie masz, to publiczna i tam niestety chodzi masa patologii, plebsu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tutaj sie z Tobą zgodze ponieważ rzeczywiscie ta szkoła cieszy sie naprawde dobrą opinią zwlaszcza jesli też chcemy potem pójsc do dobrego Liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez teraz z perspektywy czasu wiem ze jednak lepiej jest nawet po prostu płacic za szkołę, zwłaszcza w większych miastach i wiedziec ze dziecko sie czegos konkretnego uczy niż po prostu posyłac do szkoly w której kazdy uczeń czy ten słabszy czy lepszy traktowany jest na jednym poziomie z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojego doświadczenia (W-wa, córka podstawówka publiczna, gimnazjum niepubliczne, liceum publiczne) - trzeba mądrze wybierać bo są bardzo różne szkoły. Córka poszła do prywatnego bo...było najbliżej (państwowego rozsądnego nie było w okolicy, a chcieliśmy uniknąć dalekich dojazdów), by się tam dostać - nie wystrczało płacić czynsz.. musiała zdać egzamin wstępny (który łatwy nie był). Teraz jest w jednym z lepszych liceów i z tej perspektywy widać że wybór gimnazjum był strzałem w 10. Nic podobnego że nauczyciele się nie przykładają, a uczniowie nie muszą się wysilać by zdać... trzeba napisać przecież egzamin gimnazjalny.. ;) U córki cisnęli w tym gimnazjum ale jeśli uczeń czegoś nie rozumiał, zachorował i długo go nie było - to wystarczyło poprosić nauczyciela i ten zostawał, tłumaczył, nadrabiał zaległości (może są wyjątki ale nie słyszałem by tak to działało w państwowym). Zebrania - były krótkie, na temat, bęz zbędnego gadania i tracenia czasu na bzdury. Rodzice - normalni ;) NIe było jakichś nadętych osobników (no może poza jedną mamuśką, dość skutecznie pacyfikowaną przez pozostałych), klasa niewielka (16 osób). Ale teraz, co widzę z perspektywy liceum, to to gimnazjum nauczyło córkę się uczyć - potrafi sobie zaplanować co i kiedy, jak podejść do jakich prac, dzięki czemu teraz nie ma problemów w liceum ( a jest to liceum z opinią takiego w którym jest masa nauki.. ale jakoś nie widzę by córka spędząła jakieś długie godziny nad książkami... a oceny ma dobre) Natomiast wiem że są prywatne szkoły - typowe "przechowalnie" - gdzie ciężko nie zdać, uczniowie są mało zainteresowani nauką, a dyrekcja i nauczyciele -głownie tym by rodzice płacili.. Jeśli ktoś decyduje się na prywatną, i ma jakiś wybór, warto poszukać tych gdzie nie biorą każdego z ulicy (egzamin wstępny) by była jakaś selekcja na wstępie - i warto pytać o opinie o danej szkole. My trafiliśmy świetnie, ale tak nie musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie oczywiscie dobrym gimnazjum jest to do którego sam chodze czyli V Prywatne Gimnazjum w Krakowie. Ja naprawde nie moge narzekac na swoją szkołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje dziecko posłałam do niepublicznego przedszkola (http://przedszkole-promyk.pl/). I to była jedna z lepszych decyzji, bo synek jest zachwycony. Ma bardzo dobrą opiekę, co prawda płacę za nią, ale mam przynajmniej pewność, ze wiem, za co płacę i że moje dziecko jest szczęśliwe i nie jest zestresowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prywatne gimnazjum o którym piszecie to na pewno wielki krok dla naszego dziecka jesli chodzi o edukacje i warto jest wybrać to najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbieta199a
Ja jestem spod lublina i moja córka uczęszcza do Gimnazjum im. Ks. K. Gostyńskiego – to jest prywatne gimnazjum na Droga Męczenników Majdanka 27. Wybrałam tę szkołę, gdyż cieszy się uznaniem i wydaje absolwentów ciekawych świata. To, co mi się bardzo podoba to małe klasy i realizowanie indywidualnego toku nauczania. Szkoła nie pędzi z programem, a stawia na zrozumienie – dzięki czemu uczeń korzysta. Fajna jest też atmosfera – zupełnie inna niż w publicznych gimnazjach. Moje drugie dziecko, jak dorośnie to też pewnie będzie tam się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli wybierze sie juz teraz dobre gimnazjum to na pewno potem bedzie nam łatwiej w Liceum i nie bedziemy mieć takich problemów jesli chodzi o dostanie się na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robensenka
Ja posłała moje dziecko do szkoły prywatnej. Dzieci otrzymuja o wiele lepsze oceny niż w szkole państwowej. Zdają równiez lepiej testy. Zdecydowałam się na tę szkołę we Wrocławiu: http://przedszkole-sp.edu.pl/ Jest to prywatna szkoła podstawowa. Moje dzieci wcześniej chodziły do przedszkola w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka55
Wszystko zależy od Twojego indywidualnego podejścia. I oczywiście od placówki, do której chciałabyś wysłać swoje dziecko. Poszukaj w poradniku http://mamazone.flavors.me/ artykułu na ten temat. Czytałam kiedyś, ale na temat wyboru przedszkola - dużo cennych wskazówek, czym warto się kierować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak naprawde ktoś ma szanse na to zeby dostac sie do takiego prywatnego gimnazjum to ja tez nie widze tutaj niczego złego. Zwłaszcza ze potem zawsze jest łatwiej w Liceum. A prywatne gimnazja wielka uwagę skupiaja na nauczaniu jezyków obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys się uwazało, ze szkoły prywatne są gorsze, bo każdy się tam dostanie jak zapłaci. Ja się z tym nie zgodze bo moja córka chodzi do prywatnej szkoły podstawowej promyk w szczecinie http://www.szkolapromyk.szczecin.pl i z tego co mam porównanie do dzieci mojej siostry, które chodza do publicznej skzoly, to mam wrazenie ze u w promyku jest wyższy poziom. Przede wszystkim to jest szkoła jezykkowa – dzieci maja codziennie angielski, aw takie j publicznej szkole gdzie jest dwa razy na tydzień i to w grupie liczącej 30 osób, to chyba sa żarty ze dzieci się czegoś nauczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddaww
Na ul. Dembego w Warszawie jest IAS (International American School). Pracowałem tam chwilę i według mnie jest to super szkoła. Dzieciaki cały czas zadowolone, bo zajęcia dodatkowe, fajni mili ludzie i dużo międzynarodowego towarzystwa. Na pewno procentuje w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaPrec
Moje pierwsze dziecko wysłałam do publicznej szkoły. Nie było źle, dziecko uczyło się dobrze, ale jak rozmawiałam z koleżankami które posłały dziecko do szkoły prywatnej to jednak widać było różnicę - w prowadzeniu zajęć, zajęciach dodatkowych, aktywizowania i motywowania dzieci, dużo by pisać. Inna koleżanka poleciła mi przy drugim dziecku szkołę anglojęzyczną, bo w dzisiejszych czasach język obcy to podstawa i warto zwrócić uwagę na tę kwestię już od najmłodszych lat dziecka. Od roku moje dziecko chodzi do International School of Kracow. W cieawy sposób sa prowadzone zajęcia, językiem wykłądowym jest własnie angielski. Więcej informacji o ofercie tutaj - http://luxusportal.pl/pl/wiedza-i-edukacja/prezentacje/isk. Jeśli bym miała więc coś polecić to albo szkołę tego typu albo prywatną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Język obcy to w dzisiejszych czasach najważniejsza z rzeczy. Im wcześniej zacznie się dziecko go uczyć tym lepiej. Dlatego moim zdaniem szkoła, w której kładzie się duży nacisk na język to świetne rozwiązanie. Macie do polecenia jakieś warszawskie placówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ira78
Zdecydowanie prywatna jeśli tylko są na to fundusze, warto wybierać takie szkoły. Przede wszystkim ze względu na zajęcia dodatkowe i języki. Moje dziecko chodzi do Academy Intenational i w żadnej szkole publicznej nie zrobiłoby takich postępów w angielskim jak tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amarkaa
Ira78 - znajoma ma u nich syna, ale nie w szkole tylko przedszkolu. Właśnie z powodu języka angielskiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ira78
Moja córka też chodziła do nich do przedszkola, teraz kontynuujemy naukę w szkole. Nauka w przedszkolu bardziej jest przez zabawę, dzieci uczą się a jednocześnie mają z tego dużo fanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziła do kilku takich szkół i najbardziej podobało mi się w szkole Delta Edukacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajną ofertę ma Gimnazjum w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Sobieskiego 68 (dziecko będzie mogło kontynuować naukę w tamtejszym liceum). Szkoła zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, klasy są niewielkie, nauczyciele naprawdę przyjaźnie nastawieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marla67
Moja córka chodzi do Gimnazjum nr 9 im Sandro Pertiniego w Zespole Szkół nr 59 przy Sobieskiego 68 i bardzo chwalimy sobie tę szkołę. Mają bogatą ofertę języków do wyboru, wysoki poziom nauczania, organizują wiele fajnych wycieczek tematycznych (w tym zagranicznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej żebyś skorzystała z prywatnego gimnazjum. Już mówię dlaczego... dajmy na to Twój syn nie za bardzo lubi matematykę przez co mu nie wychodzi co robisz? Oczywiście wydajesz pieniądze na dodatkowe korepetycje np. z serwisu ToTuJest.pl gdzie możesz znaleźć najlepszych nauczycieli z całej Polski. A wystarczy puścić pociechę do prywatnej placówki by nauczyciele bardziej się wysilili ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zapisałam córkę do szkoły prywatnej Wesołe Słoneczka w Katowicach i powiem Wam że jestem zachwycona. Małe klasy, bo 4-5 osobowe i zupełnie inne podejście do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajne szkoła podstawowa jest na Karolkowej, o wiele łatwiej będzie dziecku potem w gimnazjum, a jeśli ktoś wybrał ich żłobek i przedszkole, to bardzo fajnie może kontynuować dziecku edukację... Mam nadzieję, że zrobią też gimnazjum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wybrałabym szkołę niepubliczną. Niedawno też moje dziecko poszło do niepublicznej podstawówki www.economicus.eu i bardzo jest zadowolone. Dzięki mniejszym grupom dziecko szybciej się uczy i rozwija swoje umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×