Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość używacie????????????

dzbanek filtrujący wodę-warto kupić czy szkoda kasy?

Polecane posty

Gość gardzianka
do tego Eldoma wchodzą tylko wkłady od nich, czy są jakieś zamienniki? podszedł mi wyglądowo, ładna grafika z boku jest, ale odpowiedz na pytanie jest dla mnie najwazniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinguniaaaaa
ja tez używam Dafi. na Brite też mi szkoda kasy :D bardzo fajne dzbanki. Ja do nich kupiłam jeszcze pojemniki próżniowe. 5 pojemników o różnych wielkościach około stówki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meteczka
@gardzianka mam tego Eldoma DF100 i mozesz spokojnie uzywac zamiennikow, nawet te popularne Brita Maxtra ci podejda do tego :) za 39zl na allegro widzialam jak sobie przegladalam tak z ciekawosci to masz w zestawie wtedy 2filtry od nich, czyli gdzies 2-3miesiace z glowy, no a potem to juz wg uznania sobie dokupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sobie zamówiłam przez weekend tego Eldoma za 39, dziś doszedł, zrobiłam mu te zalecane płukanki i tak sobie myślę - taki filtr od nich bardzo się może różnić od britowskiej Maxtry? Narazie mam dwa to aż tak o tym nie myślę, ale jak się wykończą to nie wiem właśnie w co inwestować, czy w te tańsze od nich, jakieś inne tanie czy Brite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka__
Eldom daje teraz dwa filtry w zestawie czy to promo jakieś jest? Bo ja jak kupowałam kiedyś to nie miałam ;/ a co do inwestowania to najlepiej zrób tak jak ja - przetestuj kilka róznych (przy dwóch to i tak masz spokój na 2-3miesiące) i zauważysz na własne oczy różnice i wybierzesz tej najodpowiedniejszy dla ciebie :) różnice dla mnie były subtelne i minimalne wiec wybieram zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi87fifi
Witam, czy używał ktoś filtry Dafi z Magnezem? czy rzeczywiście da się zauważyć że niweluje niedobór magnezu? Czy ktoś się orientuje czy można używać takich filtrów z magnezem jak jest małe dziecko w domu? (wody z dzbanka używam praktycznie do wszystkiego) Bo jak wiadomo nadmiar niekórych składników dla dziecka może być szkodliwy.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieki za cynk z ta promocja na eldoma, zbadalam temat dzieki temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaligulaa
@emi87fifi Jeżeli mówisz o tym http://www.krainawody.pl/356-wklad-dafi-aquamag.html to cały czas to aplikuje do mojego dzbanka. Ten wkład nie zmienia aż tak składu mineralnego wody. On dodaje trochę magnezu, który jest filtrowany przez węgiel aktywny będący podstawą wkładu filtra. Generalnie ja używam Dafi Aquamag z uwagi na to, że pije wodę z tego dzbanka, a gdybym miał tylko ją gotować to bym kupował zwykły wkład. Dlaczego? Ponieważ minerały z wody i tak są redukowane w czasie procesu gotowania, a na ściankach czajnika to właśnie przez nie widoczny jest "kamień". To nic innego jak osad wytworzony przez związki wapnia i magnezu, które wytrącają się z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam Brite i roznica w wodzie jest ogromna. U nas wklad wychodzi 1 na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasławetny
Ja britę zamieniłem na ft-line. Już nikomu brity nie polecam, bo mimo wszystko mało to wygodne i uroku kuchni nie dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malasia
a my korzystamy z filtrów i dzbanków Dafi. Tansze sa niż Brita. zdecydowanie. Ogolnie uwazam, ze filtrowanie wody w takich dzbankach to duza oszczednosc pieniedzy i czasu. Do tego nie trzeba dźwigać butelek z wodą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malasia
a my korzystamy z filtrów i dzbanków Dafi. Tansze sa niż Brita. zdecydowanie. Ogolnie uwazam, ze filtrowanie wody w takich dzbankach to duza oszczednosc pieniedzy i czasu. Do tego nie trzeba dźwigać butelek z wodą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malasia
a my korzystamy z filtrów i dzbanków Dafi. Tansze sa niż Brita. zdecydowanie. Ogolnie uwazam, ze filtrowanie wody w takich dzbankach to duza oszczednosc pieniedzy i czasu. Do tego nie trzeba dźwigać butelek z wodą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzbanek mam brita a filtry kupuje w rossmanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie.Co do filtrowania wody, to ja jestem zwolennikiem.Od dłuższego czasu używam dzbanka Aquaphor i bardzo sobie chwale.Niweluje nieprzyjemny smak i zapach wody.Filtry jedne z najtańszych i według mnie najlepsze .Zawierają jakieś włókno Aqualen i dzięki temu znacznie lepiej filtrują.Przerabiałem wkłady czołowych producentów i ten według mnie filtruje najlepiej.Można sobie zobaczyć nawet test na yotube ,trochę długi,można sobie przewinąć ale od 5 minuty zaczyna się pokaz filtracji. http://www.youtube.com/watch?v=LrfGU-QNFPg Bardzo sobie chwale wkłady Aquaphor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam wiele pytań odnośnie urządzenia, o którym pisałam - FT-LINE 3. Chciałabym zbiorczo wam odpowiedzieć na wszystkie. - Najczęściej zadawane pytania: - 1. Czy ciężko jest zainstalować ten filtr? Ja sobie poradziłam bez większego problemu. Jedyne co mi facet pomógł w wywierceniu otworku na wylewkę. Resztę zrobiłam sama. Pół godzinki roboty i miałam już zainstalowane urządzenie :) - 2. Jak działa ft-line? Ma trzy wkłady. Jeden zatrzymuje syfki takie jak cząstki korozji czy piasek. Jeżeli nie wiecie o co chodzi to odkręćcie perlator z baterii zlewozmywakowej i zobaczcie co jest na siateczce ;) Drugi wkład eliminuje chlor, poprawia smak i zapach wody. A trzeci doczyszcza już całkowicie wodę (nawet jeżeli znajdą się w niej bakterie np. z grupy e.coli) - 3. Czy można pić wodę z filtra? Oczywiście, że tak. Jeżeli chodzi o ten filtr, to nie usuwa on wapnia i magnezu. Ja już nie pamiętam kiedy kupowałam wodę butelkowaną. Mam swój bidonik i jak idę na siłownię to nalewam wodę z filtra. Po pierwsze to oszczędność pieniędzy, a po drugie nie przyczyniam się do zanieczyszczenia środowiska wyrzucając codziennie kilka butelek PET. - 4. Czy filtr jest duży? Ja mieszkam w bloku, jak każdy standardowy Polak mam kosz na śmiec***od zlewozmywakiem w kuchni. Ponadto trzymam w niej także detergenty. Filtr mieści się bez problemu. Powieszony na szafce jest praktycznie nieodczuwalny. - 5. Jak wygląda eksploatacja filtra ft-line? Jeszcze nie wymieniałam wkładów, bo filtr mam pół roku, ale widziałam, że wymiana wkładów to nic trudnego. Na stelażu są opisane numerkami rodzaje wkładów. Jedną ręką przekręca się wkład, ciach i wkłada nowy. Wkłady wg. Zaleceń producenta wymienia się raz na 12 miesięcy ;) - 6. Nie uważasz, że ten filtr jest bardzo drogi? Ja za niego dałam 550zł. Teraz widziała, że w promocji z kuponem rabatowym (http://www.kupon.ftline.pl) kosztuje 485zł. Uważam, że nie jest to aż tak wygórowana cena za stały dostęp do czystej wody (bez czekania aż woda przekapie przez wkład dzbankowy, brak konieczności kupowania butelek z wodą mineralną, smaczniejszą kawę, herbatę oraz zawsze świeżą wodę. Weźcie pod uwagę, że wody mineralne po otwarciu mogą stać tylko 24 godziny. Jak mamy filtr do wody to zawsze mamy świeżą wodę po odkręceniu kranika. Poza tym wkłady wymienia się co 12 miesięcy, a nie co miesiąc jak przy dzbankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7. Czy trzeba coś dokupić do zestawu filtra? Ja miałam wszystko w zestawie. Zresztą nie ma tam zbyt wielu akcesoriów, bo po co sobie utrudniać życie. Jest wężyk, którym podłączamy się do instalacji wodociągowej, drugi do wylewki, jakieś złączki i kranik filtra. Jak by było więcej tych akcesoriów to i montaż wydawałby się jakoś bardziej skomplikowany ;) - 8. Co z tym kranikiem, gdzie go wstawić? Jak ktoś ma otwór w zlewozmywaku do mydła czy płynu to może sobie tam wstawić tą wylewkę bez konieczności wiercenia otworu. Ja mam zlewozmywak standardowy, nie miałam żadnych otworów na dozowniki. Mój facet wywiercił malutką dziurkę na ten kranik i włożyliśmy go od jednej strony, a dokręciliśmy od drugiej. Wszystko się ładnie trzyma i estetycznie wygląda. Jak ktoś nie chce żadnych dodatkowych kraników itp. to można kupić sobie baterię trójdrożną, gdzie podłączamy się do normalnej wody i do wody po filtrze. Nazywa się to Puricom Forum z tego co widziałam, ale nie kupowaliśmy tego, bo uważam, że ten kranik dodawany do FT-Line 3 jest ładny i nie przeszkadza mi w cale. - Jeszcze raz podaje wam adres do kuponu http://www.kupon.ftline.pl – moim zdaniem warto skorzystać :) Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również używam ten dzbanek i dzięki niemu nie mam kamienia w czajniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam dzis dzbanek firmy dafi bo jest promocja w polo markecie:)\ale nie kupilam go z mysla o piciu tej wody a do czainika i ew gotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kontuśka
A ja wczoraj dostałam w mejlu kupon rabatowy LIX4QJOM dla obecnych klientów na cały asortyment ultrafiltracja.pl czyli jednego ze sklepów z filtrami i wkładami. Dzielę się, niech inni też kupią sobie ze zniżką. Ważne do 6 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
~evelinka27 Udało mi się skorzystać z kuponu! DZIĘKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o dzbankach filtrujących np dafi jako prezent pod choinkę? zastanawiam sie czy mojej dziewczynie nie kupić.. ma bzika na punkcie zdrowego odżywiania i ostatnio jęczy, że woda w butelkach jest nie zdrowa. Kupić jej taki dzbanek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są ok, ale jak ma prawdziwego bzika na punkcie żywienia to raczej będzie się bardziej cieszyła z tego ft lajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwowowowowow
a czemu z ft line? ja mam Dafi i też jestem świrem zdrowo odżywiającym się :P jeśli jest tak samo ześwirowana jak ja, to dzbanek jej przypadnie do gustu :) a jeśli w dodatku jest świrem tzw 'ekonomicznym' i zwraca uwagę na cenę to tym bardziej Dafi jej przypadnie do gustu ;) ja bym kupiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, chyba ze względów estetycznych i... konieczności czekania na to jak woda się przefiltruje. Miałam dzbanek długi czas, ale może to zabrzmieć śmiesznie - nie wyobrażam sobie nie mieć wylewki w zlewie i dostępu non stop do wody, którą mogę sobie pić i z niej korzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinjo
polecam filtr osmotyczny z allegro , kosztuje więcej niz dzbanek ale oczyszczonej wody mozesz mieć minimum 150 litrów na dobę a więc wszystko w kuchni gotujesz na oczyszczonej wodzie. Uzywam takiego filtra od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywam przefiltrowanej wody rowniez do gotowania wody na kawe czy herbate i nie mam kamienia w czajniku, na kubkach nie ma paskudnego osadu z kawy czy herbaty (podobnie w czajniku na herbate), uzywam rowniez do gotowania, jedynie zmywam gary w niefiltrowanej wodzie. POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maflo5
Ten cały FT-LINE 3 jest o kant stołu rozbić... jest to moim zdaniem nabijanie ludzi w butelkę... Woda jest taka sama jak ze dzbanka i niczym sie nie różni różnica jest jak kupimy zestaw za około 3tyś. zł. i go podłączymy... Efekt widać po 6 miesiącach kiedy to dalej nie musimy odmieniać naszego ekspresu czy czajnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale można pić taka przefiltrowaną wodę bez przegotowania ? jak mineralną z butelki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×